לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-04-2010, 08:42
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
הפוליגראף, הנשק החדש של צה"ל.

בעקבות "פרשת ענת קם", הורה הרמטכ"ל לגרום לכך שכל הנוגעים בחומרים מסווגים יעברו בדיקת פוליגרף.

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-236560-00.html?tag=09-16-09

לא יודע כמה מכונים כאלה קיימים בארץ, אך נדמה לי שכדאי להקים חברות פוליגרף כי יהיה ביקוש גדול גם מצד מוסדות אחרים.
אם יעבדו 24 שעות יממה, נדמה לי שיקח הרבה זמן עד "שיעלו" על אותם חשודים או מסוכנים, או שבינתיים הם יפרשו כבר מהשירות...ויעבדו כFREE LANCE בעיתונות או באתרי האינטרנט למיניהם.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-04-2010, 09:06
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "הפוליגראף, הנשק החדש של צה"ל."

לא יודע כמה מכונים כאלה קיימים בארץ, אך נדמה לי שכדאי להקים חברות פוליגרף כי יהיה ביקוש גדול גם מצד מוסדות אחרים.
נושא הפוליגרף בארץ קיים כבר שנים רבות (כולל אחד מחברי הפורום הותיקים שלנו, אם הוא ירצה יתן לנו סקירה על כך וההשלכות של זה על צה"ל ובמגבלות המותר כמובן).
גופים רבים עושים בו שימוש וביניהם ממלכתיים כגון: שב"כ, משטרה וכו'

אחת הבעיות עם פוליגרף (וזה נתון שנוי במחלוקת ) היא רמת הדיוק שלו ולכן בעידן הטכנולוגי האחרון קמו פתרונות אחרים שמשלימים ו/או מחליפים אותו.
לדוגמה חברת HRvision לה יש נציגות בארץ, פיתחה תוכנה שניקראת SavvyRecruiter שמבצעת לניבדק (מועמד לגיוס/לעבודה) מבחן אישי לא פולשני אשר תוצאותיו ישקללו סיכוי מול סיכון עתידי איתו.
הפוליגרף לרוב בודק עבר ותוכנה כזו בודקת עתיד.

ישן 24-04-2010, 09:38
צלמית המשתמש של האזרח

שום דבר לא יכול לתת בטחון ב-100%.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]לא יודע כמה מכונים כאלה..."

אבל זהו מכשיר הרתעה ממדרגה ראשונה לדעתי. כמובן שאפשר "עבוד" עליו. אך רמת הדיוק שלו טובה
ובאחוזים גבוהים הוא נותן את התשובה.
כמי שעבר בדיקות כאלה, יודע איך אפשר "לעבוד" על מפעיל המכשיר-אבל זה כמובן לא אפרט...
המכשיר הוא בסדר גמור, השאלה איך המפעיל "קורא" את הנתונים...

ישן 24-04-2010, 10:41
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "שום דבר לא יכול לתת בטחון ב-100%."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
המכשיר הוא בסדר גמור, השאלה איך המפעיל "קורא" את הנתונים...

כך בדיוק!
בכל תהליך בדיקת הפוליגרף (תהליך שלמעשה מתחיל עם קבלת הזימון על ידי הנבדק ומסתים עם הגשת חוות הדעת המסכמת למזמין) למכשיר יש משקל של כ-10%
בעוד שלבודק, האופן בו הוא בונה את הבדיקה הספציפית, הכנת וניסוח השאלות וכדומה, יש את המשקל המכריע. הגורם האנושי עליו תקום או תיפול הבדיקה.

והבדיקה היא הרבה יותר ממכשיר הרתעתי.

נערך לאחרונה ע"י G_Zhukov בתאריך 24-04-2010 בשעה 10:55.
ישן 24-04-2010, 10:52
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]לא יודע כמה מכונים כאלה..."

לגבי מידת הדיוק הדברים כבר מזמן אינם נתונים לויכוח.
בראשית ימי הפוליגרף (שנות ה-50 וה-60) לא היה מספיק ניסיון והיו ניסיונות שונים כדי לגבש טכניקות שחלקן פסו מהעולם מאחר ולא היתה להן תקפות מדעית מספקת.
מאז נרכש ניסיון ונערכו מחקרים אקדמיים רבים בתחום (חוקרים כמו רסקין וקירשנר) שהקנו מספיק "בשר" מחקרי שאפשר לתקף את הטכניקות השונות.

בדיקה שנערכת בהתאם לכללים המקצועיים יכולה להגיע לאחוזי דיוק של כ-95%. לשם השוואה, איבחון פסיכיאטרי אינו עובר את 50% הדיוק. גם אותם
פתרונות טכנולוגיים שאליהם מתכוונים, אין להם את התיקוף המדעי המספק כדי שניתן יהיה לעשות בהם שימוש.
בישראל בדיקת הפוליגרף אינה מוכרת כראיה קבילה אותה ניתן להגיש במשפטים פליליים. לי אישית נראה שהדבר נובע משמרנות של עולם המשפט
והסמכות על מה שהיה ידוע ומקובל בתחילת דרכו של תחום הפוליגרף. בשלבים מקדמיים ניתן לעשות שימוש בפוליגרף והיו לכך כבר תקדימים.

נערך לאחרונה ע"י G_Zhukov בתאריך 24-04-2010 בשעה 11:08.
ישן 24-04-2010, 11:02
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10

בדיקות "עתיד"?

מה לגבי הדוחות המיוחדים של אנשים?

איזו בדיחה זו, מבחן שיכול לעריך, לכאורה, את סיכוייך להפוך לסיכון בטחוני בעתיד? יש כל כך הרבה גורמים סביבתיים שמשפיעים על אופיו והתנהגותו של אדם. אדם שנחשב בטוח היום יכול מחר, בעקבות דחייה כלשהי, יום רע בעבודה או סתם רגש פטריוטי-יאידאולוגי תלוש להפוך לסיכון בטחוני. לעומת זאת אדם יכול להגיע ביום רע (אולי רק בגל הפקקים) ולקבל במבחן ציון שלילי וכל אפשרויות העתיד שלו יחסמו ללא סיבה טובה

פוליגראף סובל החסרון השני גם הוא אבל לפחות פוליגראף לא מנסה לחזות את העתיד אלא לגלות מה קרה בעבר.

ישן 24-04-2010, 11:32
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
ובכל זאת
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בדיקות "עתיד"? מה לגבי..."

הדברים יותר מורכבים ויותר מדויקים ממה שקראת לזה "בדיחה".
אני מניח שכל אלה לא טועים!

ברור שאין ניבוי מדוייק, אבל אפשר למפות בצורה לא רעה את הדברים על מנת למזער נזקים ולייעל את המערכת ברמה של התאמת האדם הנכון לתפקיד הנכון.
אין שום סיבה שצה"ל לא ישתמש בפתרונות מהסוג הזה, גם אם לכאורה במקרים רבים מגיעים אנשים לתפקיד לתקופה קצרה (שירות סדיר) וזה יכול להשפיע על שיקולי המפקדים מתוך רצון לחסוך עלויות בדיקה, אלא אם כן התפקיד מסווג ו/או מורכב ואז עלויות הבדיקה מוצדקות יותר.

כמו שטענתי, המערכת הזו משלימה את הפוליגרף, G_Zhukov שהוא סמכות מקצועית בתחום טוען לדיוק גבוה של המערכת, אז יש כאן חבילה מנצחת (לפחות במידה רבה).
אגב, אני לא עושה לובי למערכת הזו (אין לי שום קשר אליה), אלא רק מכיר אותה בעינייני עבודה.
יש עוד כמוה בשוק.

ישן 24-04-2010, 11:59
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "ובכל זאת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
הדברים יותר מורכבים ויותר מדויקים ממה שקראת לזה "בדיחה".
אני מניח שכל אלה לא טועים!

מה רמת הדיוק של המערכת? אבחונים פסיכולוגיים ידועים לשמצה בחוסר אמינותם עדיין משמשים גופים הרבה יותר רגישים מרשימת הלקוחות שיש בלינק שלך.

מלבד זאת, פסבדו-מדעים שמתיימרים לחזות את אופיו של אדם זה לא דבר חדש. כבר במאה ה19 היו לנו הפרנולוגיה והקראניומטריה ובשתיהן השתמשו אז כשיטות לחקר פשיעה שהיו אף קבילות כראיות בבית משפט. רשימת הלקוחות הזו לא מרשימה אותי.

לא כל טכנולוגיה חדישה היא בהכרח יותר טובה ולא כל מה שנראה כמדע חדש, חדיש ומחודש ראוי לאמץ לפני שיש לו קבלות בשטח

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
ברור שאין ניבוי מדוייק, אבל אפשר למפות בצורה לא רעה את הדברים על מנת למזער נזקים ולייעל את המערכת ברמה של התאמת האדם הנכון לתפקיד הנכון.

עד ליום שבו איזו ענת קם כזו תמכור 2000 מסמכים מסווגים לביון האיראני וכולם ישאלו את עצמם "איך יכול להיות, היא עברה את המכונה ההיא" או משהו כזה. הימצאות מבחן כזה עשויה (וראינו את זה בעבר) לגרום לעצלות או הקלת דעת של אנשי ב"מ והתוצאה....

ישן 24-04-2010, 12:57
צלמית המשתמש של האזרח

אתה ממש לא מבין מה זה פוליגרף...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בדיקות "עתיד"? מה לגבי..."

מה קשור לפקקים או ליום רע של הנבדק.
זה לא מבחן לאוניברסיטה או טסט למכונית.
כאן שואלים אותך ואתה צריך לענות רק כן או לא.

מפעיל מיומן יודע לנטרל את ההתרגשות או עצבנות הנבדק, זה תהיה בטוח.

ישן 24-04-2010, 14:23
צלמית המשתמש של האזרח

זה ברור, הפוליגרף הוא כלי עזר.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "לא מסווגים איש רק באמצעות..."

כבר כתבתי כאן פעם. שהיו לנו 3 מועמדות לתפקיד מסויים ולשלשתן היו נתונים וכישורים זהים.
קשה היה להחליט במי לבחור, עד שנפלה הצעה שבכל מקרה היא תצטרך לעבור בדיקת פוליגרף.
הוחלט לשלוח את שלש הבנות המקסימות לבדיקה.
התוצאות היו "מעניינות" מאוד. לשאלת המפעיל "אם אי פעם השתמשה או משתמשת בסמים"
שתי הבנות שיקרו, השלישית אמרה שפעם עישנה כשהייתה צעירה...
הוחלט לקבל לעבודה את זו שאמרה אמת, היא ידעה והבינה שברגע שתאמר זאת היא עלולה לא להתקבל לעבודה ובכל זאת היא לא שיקרה...

ישן 24-04-2010, 14:33
צלמית המשתמש של האזרח

בשביל זה קיים מפעיל מהיימן ומקצועי.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי reason שמתחילה ב "איך אתה בטוח בזה שהן שיקרו,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי reason

עוד משהו, רק שתדע שעברתם על החוק, אסור לא לקבל מישהו לעבודה על סמך בדיקת פוליגרף.

אולי תראה לי את החוק, לפני שתכתוב שטויות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:23

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר