לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2015, 10:21
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
מוטי שפר נגד "שרביט קסמים"

על מנת לא להסיט את הדיון הטכני.מבצעי בנושא שרביט קסמים מהאשכול האחרון, ראיתי לנכון לפתוח אשכול חדש שיוקדש לשלל הברברת והקשקשת של שפר אודות מערכת שרביט קסמים.

יש לשפר נטייה למחוק כל מיני דברים שהוא כותב - בעיקר כשהוא מאויים בתביעה על לשון הרע . לכן ריכזתי מקצת מפרסומיו בימה האחרונה - וכן, הוא באמת מאמין שרק לו הפתרונים ליירוט טילים ורקטות - ע"ע "פעמון". אליבא דשפר אין אף מדינה בעולם שמסוגלת כיום ליירטו טיל או רקטה כלשהי והכל שקר.

ההדגשות הן שלי ועל דעתי בלבד. (אין בכוונתי לספק הסבר מפורט מדוע הדגשתי דווקא חלקים אלה - זה במענה ישיר לחבר הפורום איתמר המוטרד מחוסר תרומתי לדיונים בפורום. חסוך מראש תגובתך אלי.)

להלן:

המפקד היוצא של פיקוד העורף מספר לנו היום שבמלחמה הבאה עם חיזבאללה יירדו עלינו 1500 טילים מהסוג המוכר לנו - ביום. זאת בהשוואה לצוק איתן בו נפלו עלינו לפי אותו מפקד או לפי יוסישוע/דו"צ, כ-100 טילים ביום. אז בואו נפיג את ערפל השקרים של דו"צ ויוסישוע ונעשה טיפה סדר. בצוק איתן נפלו עלינו פחות מ-10 טילים ביום, ס"ה פחות מ-500 בכל המלחמה.
במלחמה הבאה ייפלו עלינו כמה עשרות טילים סטטיסטיים ביום, נניח כ-100. לחיזבאללה אין תשתית לשגר עלינו יותר טילים ביום. בקצב האמור יהיו לנו בממוצע הרוג אחד ו-10 מוקדי נזק ביום. דו"צ ייחס שוב את קצבי הנזק הנמוכים האלה לכיפת ברזל. כל אלה בתרחיש האופטימי שישגרו עלינו רק טילים סטטיסטיים.
דא עקא, לדעתי בהסתברות של יותר מ-50% החיזבלונים ישגרו עלינו טילים כירורגיים בכמות של כמה מאות לאורך כל המלחמה. טילים כירורגיים אלה (בעיקר M-600) יכולים בעיקרון להסב לישראל נזק אסטרטגי אדיר אם לא לשתק את המדינה לגמרי וכל העלול להשתמע מכך. כל זאת עם מעט מאוד הרוגים ישראלים.
למה מפקד העורף לא מספר לנו את זה? קודם כל כי יש לו הוראה לסתום את הפה אם הוא רוצה להשתתף בבר/ת המצוות של נכדיו לכשיהיו. שנית, כל מחליטני המדינה יודעים שהכיפה שווה לתחת שאם לא כן היינו כבר מזמן רואים כיפות ברזל מוצבות ליד תחנות החשמל ונמלי הים והאויר של ישראל שלא להזכיר יב"אות, כור דימונה, מגדלי פיקוח של שדות תעופה צבאיים ואתרי שיגור של טילי יריחו.

===========

לא עברה חצי יממה (!!!) מפירסום דבריו של מפקד העורף הפורש על מצב מוכנותנו העגום לטילי חיזבאללה ודו"צ מפליץ עלינו בנענע חדשות את הבשורה עפ"י יאיר רמתי כי שרביט קסמים סיים את הפיתוח. צירוף מקרים מדהים ומהמם שבשנים האחרונות התרחש רק בסביבתו הצמודה של ביבי (ר' בישול שובו-בנים וצוק-איתן). מיכאל אזולאי מהטכניון שהגיב בנענע חדשות כבר הוציא לי את כל האויר מהריאות והוסיף משלו כיד המלך - מומלץ מאוד שתקראו. מתברר שבמדינה שלנו יש יותר אנשים שפויים ממה שחשבתי. יישר כח גדול, מיכאל.
אבל פטור בלא כלום אי אפשר ולכן אציין כאן כמה תופעות משונות.
1. רק לפני שבועות לא רבים השרביט נכשל בניסוי שלמיטב הבנתי אפילו לא כלל מטרה אמיתית.
2. לפי 1. ושאר תובנות פרטיות שלי השרביט לעולם לא יהיה מבצעי. משהו כמו חץ-2 הבלתי עובד שאינו מוכר כמבצעי ע"י מממניו האמריקאים.
3. קשה לי מאוד להאמין שהמנהלת האמריקאית עומדת מאחרי ההצהרות של יאיר רמתי. יאיר ביחד עם דב רביב היו אלה שבמשך 30 שנה (יאיר עד היום) רימו במצח נחושה את המנהלת האמריקאית בנושאי חץ-1 וחץ-2 הבלתי עובדים.
4. לגופם של הסרטים שרואים בכתבה בנענע אציין:
* הסרטים (באינפרא אדום) מראים פגיעה של משהו בנור סטטי. לדעתי אלה סרטי מעבדה.
לסיכום, ביבי חוזר על התרגיל של ברק מ-2011 כאשר ברק הכריח את רפאל להציב כיפה בלתי עובדת באשקלון. ואתם יודעים מה? ביבי צודק. אם יש לו עם מטומטם שמאמין רק למה שדו"צ מספר לו אז שיהיה לכולם לבריאות.

========================

מסרטי השרביט - למה הוא לא יכול לעבוד
מהסרטים שפורסמו היום מסיקים כדלקמן:
* לשרביט ניהוג סילון אחורי ולכן תאוצת התמרון שלו g ספורים (תאוצת המנוע). על כן הוא יכול ליירט אם בכלל, רק מטרות שמנסות ליפול על המשגר שלו.
* לפי הנראה בסרטים לשרביט כמו לכיפה אין תקשורת עם הקרקע לאחר השיגור. זה מצידו חוסם את האפשרות שרב"ת השרביט יוכל להינעל על המטרה לאחר השיגור וכן את האפשרות שהשרביט יוכל לנהג עצמו אל המטרה.
* אי לכך השרביט מבחינה פונקציונלית הוא בלוף כמו הכיפה אבל בהרבה יותר מיליארדים.

========================

תלונה שהגשתי היום למבקר המדינה
נשואי התלונה: נתניהו - ראש ממשלת ישראל, יעלון - שר הבטחון, שהם - ראש מפא"ת, רמתי - ראש חומה, יערי - מנכ"ל רפאל קשרו ביודעין ובכוונה תחילה קשר להוליך שולל את אזרחי המדינה ולגנוב את דעתם למען יאמינו כי הטיל שרביט קסמים יעיל במידה מסוימת נגד טילי החיזבאללה בפרט וטילים לטווח בינוני בכלל. העובדות הן כי הטיל האמור לא מסוגל ליירט טילים.

=======================

1500 יירוטים ביום למשך 30 יום כפול מיליון דולר ליירוט = 45 מיליארד דולר למבצע הבא. תגידו לאף אחד לא נדפק כאן השכל?

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 02-04-2015 בשעה 10:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-04-2015, 12:59
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
עזוב את זה, הוא "מומחה" ולא מבין את ההבדל בין טיל לרקטה...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני חוזר על דברי מלפני כמה שנים.. עם פרצוף כמו שלו"

מציין כי שיגרו עלינו מעזה מאות טילים, בעוד שלמעשה שיגרו עלינו בעיקר רקטות.

לחיזבאללה אין עשרות אלפי טילים, יש להם בהחלט עשרות אלפי רקטות, ומספר עשרות טילים.

בעניין חישוב העלויות ההזוי (של שפר היקר):

הוא בעיקר פופוליסטי, מהסיבה הפשוטה - מערכת שרביט קסמים לא אמורה ליירט כל טיל שישוגר אל עבר ישראל, אלה אך ורק את הטילים שבוודאות יגרמו לנזק קשה (למערכת המכ"ם יש יכולת לזהות את המסלול הבליסטי של הטיל), אם המכ"ם יודע שהטיל יפול בשטח פתוח \ כפר ערבי \ ים \ שטח דליל מאוד באוכלוסיה, סביר להניח שאותו איום לא יקבל הקצאת מיירטים.

מחיר של מיליון $ הוא זניח בהשוואה לנזק העצום שזילזל או פתח 110 עלול לגרום למטרת איכות (נמל ים \ מפעלים \ מגדלים בת"א \ בסיסים \ וכ'ו).

בעניין שאר ההברקות של שפר:

קודם כל הוא מבלבל את השכל, ובלתי אפשרי להתייחס לכל השטויות שהוא כותב.

מצחיק אותי מאוד שהוא טוען שלחיזבאללה אין יכולת לשגר מאות טילים (רקטות) ביום, בעוד שבלבנון 2 הם שיגרו בכל יום בין 150 ל200 רקטות שגרמו לכך שנהריה, צפת, וקריית שמונה הפכו לערי רפאים.

היום לארגון החיזבאללה יש תשתית רחבה הרבה יותר, וחימוש מגוון ורב יותר.

הדרך היחידה למנוע שיגורי רקטות קצרות טווח אל עבר ישובי קו העימות היא באמצעות כיבוש קרקעי כבר מהיום הראשון של המלחמה.

לצה"ל יש יכולת להגיע לליטאני במהירות רבה, אסור לגורמים צבאים להתחשב בגובה האבידות בצד הלבנוני, את כל שמורות הטבע צריך לשרוף מהאוויר, ולכתוש עם פצצות ייעודיות על בסיס מידע מודיעני, את הטיהור הפנימי לבצע באמצעות כוחות הנדסה ויחידות מובחרות.

חיזבאללה זה לא רוסיה, ולא נאט"ו בסה"כ ארגון טרור עם כוח מוגבל שנשען בעיקר על גבי העולם המערבי והלחץ העצום שהוא מפעיל על ישראל בכל עימות צבאי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 02-04-2015 בשעה 13:14. סיבה: שי.שי
ישן 02-04-2015, 13:11

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "עזוב את זה, הוא "מומחה" ולא מבין את ההבדל בין טיל לרקטה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
בעניין חישוב העלויות של טל ענבר:

הוא בעיקר פופוליסטי, מהסיבה הפשוטה - מערכת שרביט קסמים לא אמורה ליירט כל טיל שישוגר אל עבר ישראל, אלה אך ורק את הטילים שבוודאות יגרמו לנזק קשה (למערכת המכ"ם יש יכולת לזהות את המסלול הבליסטי של הטיל), אם המכ"ם יודע שהטיל יפול בשטח פתוח \ כפר ערבי \ ים \ שטח דליל מאוד באוכלוסיה, סביר להניח שאותו איום לא יקבל הקצאת מיירטים.

מחיר של מיליון $ הוא זניח בהשוואה לנזק העצום שזילזל או פתח 110 עלול לגרום למטרת איכות (נמל ים \ מפעלים \ מגדלים בת"א \ בסיסים \ וכ'ו).

מילא לחישובים שלי פופוליסטיים (זכותך). אבל מדוע לייחס משהו כזה לי?
במידה לא שמת לב, לא העלתי שום חישוב שלי - בוודאי לא באשכול זה הכולל את ציטוטי ההבל של שפר.
ישן 02-04-2015, 13:20

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "סליחה, חשבתי שהחישוב הכספי הוא שלך..."

ה"חישוב" הוא לא פופוליסטי - הוא שקרי, מטgעה, ובעיקר מטופש.

ברור לכל בר דעת שלא ישגרו מיירט אל כל מטרה, וברור גם שהמספר הכולל של רקק וטק"ק במלאי של חיזבאללה הוא הערכת מקסימום - לא הכל ישוגר, לא הכל יטוס בנתיב שיפגע במטרה ערכית, לא את הכל (וגם לא הרוב) ינסו ליירט, לא כל יירוט יהיה של שרביט.

אבל שפר כמו קומוניסט טוב (כור מחצבתו האידאולוגי) ממשיך בקו של פרופגנדה שקרית מן המסד עד הטפחות.

אגב - הוא מצהיר על עלות יירוט של מיליון דולקר ליירוט לא לשרביט אלא לכיפה. מה אכפת לו להוסיף עוד שקר על התזה השקרית הכללית שלו?

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 02-04-2015 בשעה 13:30.
ישן 02-04-2015, 13:33

חדש: שפר "מסביר" את מבנה מיירט שרביט קסמים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מוטי שפר נגד "שרביט קסמים""

הטיל המפזיל - תעשיית מיחזור הטילים של רפאל
פרולוג - מי שראה תמונה של השרביט לא היה יכול שלא להבחין בכך שחרטומו מוטה טיפה הצידה. זהו טיל היירוט הפוזל היחד בעולם. במקרה או לא, אני - שלא בטובתי - מכיר את ההזוי א"ד שאחראי אישית לפזילה האמורה, שכן ב-1985 לאחר קריאות הייאוש שהשמיע עזרתי לו לסיים את הדוקטורט הפתטיי שלו בטכניון (מנחה - יוסף שנער).
סיפור המעשה - השרביט תוכנן בשנות ה-90 של המאה הקודמת כטיל אויר-אויר לעליונות אוירית, קרי ליירוט מלמעלה למטה של מטוסי קרב. בואו נקרא לטיל הזה פיתון-6. כיוון הפזילה בשיגור היה כלפי מטה, ככל הנראה כדי לעזור לרב"ת פיתון-6 לרכוש מטוסים נמוכי טוס ביחס למטוס המשגר.
לרוע המזל מאלצת הפזילה האמורה שתימרון הטיל יבוצע תמיד בכיוונה של הפזילה בצירי הגוף, מה שמצידו מחייב שלפני העלייה לזוית התקפה לצורך התמרון, הטיל יתגלגל כך שכיוון הפזילה יתלכד עם כיוון התמרון הרצוי מה שקרוי "גלגל לצורך פניה" (Bank to Turn). לרוע נוסף של המזל מכניס סידור זה השהיה בתגובת הפ-6 לפקודות ההנחיה ומדרדר למעשה את ביצועיו.
מסיבות כאלה ואחרות הפ-6 נדחה ע"י ח"א ונגנז, עד שבסביבות 2004 נזכר בו מיודענו א"ד והצליח לשכנע כמה טייסים חברים שלו בח"א להמליץ עליו כטיל נגד טילים שאז - כך הבטיח להם - יקבלו שני טילים, קרי אויר-אויר וקרקע-אויר במחיר פיתוח של טיל אחד. נגד הטובים לטייס משהב"ט חסר ישע וכך שונה שם הפיתון-6 לשרביט קסמים שבתוספת מנוע מאיץ די ענק ומחיר של לפחות 1.5 מיליון דולר החתיכה, הפך למיירט הטילים שאמור לגבות או להחליף למעשה את החץ-2 הבלתי עובד והיקר להחריד (4.5 מ' $).
אפילוג - מיחזור טילים בוצע גם במקרה של כיפת-ברזל שמוחזרה מהטיל הכושל ברק-8 שנמכר לבסוף להודו כטיל שיוט בלתי עובד, לצורך קצירת טכנולוגיות טילי שיוט שהודו מפתחת עם רוסיה. משטחי הניהג המקוריים של פ-6 מוזערו ותפקידם לאחר ניתוק המאיץ הוא בקרת גלגול בלבד. בשלב זה ניהוג השרביט מבוצע ע"י הטיית סילון אחורי, שיטה שרק מקטינה את כושר התמרון של הטיל ומשאירה אותו עם תאוצת תמרון של g בודדים. ללא תאוצת תמרון משמעותית, גם השרביט וגם הכיפה מוגבלים ליירוט, אם בכלל, של מטרות המנסות ליפול על המשגרים שלהם.
סיכום: אף אחד בעולם לא זוכר היום למה השרביט פוזל.
ישן 03-04-2015, 13:19
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "אולי הוא פשוט לא מעודכן,..."

לא מעודכן זה האנדרסטייטמנט של השנה. אני לא יודע מה היה ברפאל בשנות ה90 אז ניתן לו להנות מן הספק ונגיד שבאמת היה תכנון של טיל כמו שהוא אומר (למרות שהקונספט נשמע לי משונה, החיישן של הפיתון 5 יכול לאתר מטרות ב90 מעלות מהאף גם כלפי מטה בעוד שבשרביט הכיפה השקופה קטנה בהרבה דבר שמגביל את יכולת התזוזה של החיישן והזוויות שאליו הוא מסתכל, כך שלא בטוח שלטיל שכזה ישנו יתרון במבט כלפי מטה). עדיין השינויים שנעשו בטיל מבחינת חיישנים וסנפירים (לדבריו) הופכים אותו לטיל חדש לגמרי, העובדה שהוא לא מודע לשינויים האלה שאינם חדשים ופורסמו לפני שנים מראה שאין לו מושג על מה הוא מדבר. זה מקבל משמעות אירונית במיוחד שהוא מסיים במשפט "סיכום: אף אחד בעולם לא זוכר היום למה השרביט פוזל."
ישן 03-04-2015, 16:15

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "טל, אם יש לך גישה לאותו בחור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אז תשאל אותו שאלה פשוטה:

אם מערכת כיפת ברזל היא עבודה בעינים והיא למעשה לא מיירטת כלום, אז איך זה הגיוני שבצוק איתן, על אף שארגון החמאס שיגר עלינו מאות רקטות, רק מספר בתים בודדים ספגו פגיעות?

הרי ע"פ ההיגיון הבסיסי, מספר הפגיעות היה אמור להיות רב יותר.

התקשורת ביני לבין שפר הוגבלה לשני ערוצים - דוא"ל ופייסבוק.

אינני מצוי עמו בשום קשר היום שכן איני מוצא בכך טעם. בעבר, הוא הודיע שבכל מקרה מערכת השו"ב של כפ"ב ממציאה איומים ביחס של 9 איומים וירטואליים על כל איום אמיתי, ולכן, אין רבותא בדיון בנושא שהעלית - הוא לא מקבל את מספרי הרקטות שנורו על ישראל כנכונים.
ישן 04-04-2015, 04:06
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=Narion]אז תשאל אותו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
התקשורת ביני לבין שפר הוגבלה לשני ערוצים - דוא"ל ופייסבוק.

אינני מצוי עמו בשום קשר היום שכן איני מוצא בכך טעם. בעבר, הוא הודיע שבכל מקרה מערכת השו"ב של כפ"ב ממציאה איומים ביחס של 9 איומים וירטואליים על כל איום אמיתי, ולכן, אין רבותא בדיון בנושא שהעלית - הוא לא מקבל את מספרי הרקטות שנורו על ישראל כנכונים.

זה מגוחך, במיוחד לאור העובדה שבמקרים רבים היינו עדים לשיגורים חיים מעזה אל עבר ישראל.

בשיגורים ניתן להבחין בבירור בכמות הרקטות.

אני מקווה שהוא לא טוען גם שהשיגורים הם למעשה פרי עבודת עריכה של גורמים ממשלתים שבעצם שולטים על כל ערוצי התקשורת בעולם.

ע״פ ההיגיון של שפר, מכיוון שמערכת כיפת ברזל לא רלבנטית נגד איום הרקטות, למעשה בצוק איתן שוגרו על ישראל פחות מ15 רקטות, וכולן הסבו לנו נזקים ישירים

ישן 07-04-2015, 18:52
  משתמש זכר Nargila Dwarf Nargila Dwarf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.14
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=Narion]אז תשאל אותו..."

ציטוט:
בעבר, הוא הודיע שבכל מקרה מערכת השו"ב של כפ"ב ממציאה איומים ביחס של 9 איומים וירטואליים על כל איום אמיתי

Hello.
That claim bothered me most. Having redundancy and false positive detections are to be expected, better to spend an interceptor than miss a rocket that will cause damage.

In the long discussion after the first article (or the article itself, I cant remember) he claimed that this is a feature that is used to make false hits. Using that feature requires only software, and radar data is used. Someone on this forum wrote that false positives are something that happens, fair enough.

It seemed plausible, and to this day I did not see anyone as much as take youtube clips to show how many rocket launches there were at the time (oferet, tzuk, whathaveyou). Showing enough launches will (mostly) invalidate his argument.
If there is any thruth to this claim then heads should roll.

On the other hand, Shefer is an expert on guidance and control systems, and not on radar technology.

ישן 02-04-2015, 20:49
  asafk.asafk asafk.asafk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מוטי שפר נגד "שרביט קסמים""

אינני מכיר את הברנש, אבל ברוח פסח, נראה לי שיש תיאור ראוי בהגדה:
ציטוט:
רשע מה הוא אומר: מה העבודה הזו לכם? לכם ולא לו. ולפי שהוציא עצמו מהכלל, כפר בעיקר

ועוד, וכאמור בלי שאני מכיר את האיש אבל כן מכיר לא רע את "המערכת", נראה לי שאף אחד במערכת הבטחון לא מתייחס אליו ברצינות. כי עם כמות הפרטים שהוא מספק בשלל נושאים, חלקם כאילו באגביות, אם מישהו כן היה מייחס אליו ברצינות, הוא לא היה מתהלך חופשי. "המערכת" לא סלחנית למי שמפרסם מידע שמהווה פגיעה בבטחון המדינה כמו ביצועים של מערכות שונות ושאר נתונים. מכאן אני מסיק שהוא כנראה לא יודע על מה הוא מדבר, ושאף אחד לא באמת מתייחס אליו ברצינות.

אסף.

ישן 02-04-2015, 21:55
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11

שלום טל,

דיי ברור שמוטי שפר התחלק על השכל. כל זה מאוד מצער. ובכל זאת מדובר על דוקטור להנדסה, שזכה בפרס בטחון ישראל, תרם תרומה בלתי ניתנת לביטול לתעשיות הבטחוניות של מדינת ישראל.

אני ממש לא מבין מה הקטע בלפתוח אשכול בשביל לבזות אדם בנופלו במקום פשוט להתעלם.

מעבר לזה, אני מבין שאתה מומחה הפורום לתעופה, וחוקר במכון פישר. את מכון פישר איני מכיר, ואודה אם תוכל לפרט מהם השכלתך, הכשרתך, וניסיונך בתחום אשר מאפשרים לך להציג את עצמך כמומחה, ובין השאר להעביר ביקורת על תוכנית הטילים האירנית, על לווייני ריגול וחוזי, ועל מומחים אחרים וידועים בתחום. ניסיתי לחפש בגוגל, ולא מצאתי תשובה.

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 02-04-2015 בשעה 21:57.
ישן 03-04-2015, 15:25

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "שלום טל, דיי ברור שמוטי שפר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
אני ממש לא מבין מה הקטע בלפתוח אשכול בשביל לבזות אדם בנופלו במקום פשוט להתעלם.
.

כיוון שאינך מבין - אסביר:

בשל עברו המקצועי של האיש הוא לא נתפס בקרב הציבור הרחב כאידיוט או בור, ולדבריו מייחסים משקל.

בכך - בהצהרותיו השקריות, המוטות, המעוותות ונעדרות הקשר עם המציאות - נגרם נזק ברמות אחדות:

1. הוא גורם לבזבוז זמן, קשב ואנרגיה של אנשי מערכת הביטחון הנדרשים להתייחס לדבריו.
2. הוא קונה אחיזה בקרב ציבורים שונים - בפייסבוק, בתגובות באתרים שונים, בהרצאות, בראיונות בתקשורת. על ידי כך שוב נדרשת המערכת להגיב - הפעם לאזרחים ולכלי תקשורת.
3. על ידי פעילות זו נגרם נזק בנדבך נוסף, כפי שגרמו נזק תומכי הלייזר למיניהם (מיזם נאוטילוס וסקייגארד) ושם נגררה המדינה לבית משפט, שכן ראשי יישובים בדרום קנו את המצג המסולף שהציגו להם מומחים שונים.
4. בדבריו נגד מערכות ההגנה השונות עשה שימוש חמאס, בסרטוני תעמולה שלו. בכך, לטעמי האישי, יש בכדי סיוע לאויב במלחמתו בישראל וגרימת דמורליזציה בציבור הישראלי.
5. בדבריו של שפר נשזרים לא אחת פרטים מסווגים באשר לתוכניות ומיזמים שלא נחשפו, כינויים פנים מפעליים של מערכות נשק כאמור וכן פרטים מניסויים מסווגים. בכך לטעמי הוא עובר לכאורה על החוק - ובנושא זה פעלתי בעבר.

מטרת האשכול אינה לבזות את האיש או לצחוק לאידו - אלא לרכז את הדברים, ולסתור את מה שניתן (ולא את הכל אפשר - שכן טענות הבל מוחלטות שאינן נסמכות על עובדות לא ניתן לסתור, כפי שהוא מעז להאשים את המוסד ברציחתו של ראובן פדהצור ז"ל, לשם דוגמה).

עד כאן.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 03-04-2015 בשעה 15:30.
ישן 03-04-2015, 15:56

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני לא מקבל כרלוונטיים או לא..."

ציטוט:
אני מבקש שתתייחס לפסקה האחרונה שלי.

אין לי שום כוונה כזו:

1. אינני מנהל כל דיון שנושאו אד הומינם.
2. בפורום זה עלה הנושא פעמים רבות מאוד.
3. אין רלבנטיות לנושא האשכול.

ציטוט:
אני לא מקבל כרלוונטיים או לא מסכים עם כל אחד ואחד מהטיעונים שלך.

באשר לאי הסכמתך עם תגובתי לעיל - זכותך. אתה כמובן טועה - לא התייחסת כלל לתוכן הדברים.

דיון עמך באמת מגלה סימנים של דו שיח חרשים ולכן אאחל לך חג שמך ואחתום שיחתי עמך.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 03-04-2015 בשעה 15:59.
ישן 03-04-2015, 16:03
  edge540 edge540 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
נוהגים לומר במקרים דומים

זה שאתה פרנואיד לא אומר שלא רודפים אחריך

במקרה הנ"ל, כפי שכבר ציינו פה, מדובר באדם שהוכיח עצמו בעבר ולא רק במדינת ישראל.
נכון! בהחלט הדברים שלו נשמעים בוטים ביותר ובאופן מסויים לא מקצועיים (כפי שהעירו פה אנשים).
אך, אם בין כל הגיגים שלו יש 10 אחוז אמת, אז כרגיל אנחנו חיים פה על ה"מזל" שלנו ולא על השכל.

דבר אחרון - במדינה שבה כל אחד קורא לשני גנב ושקרן בזמן שלו בעצמו לא חסר בהאשמות אלה,
והממשלה שלנו נראת בדיוק כך! (עכשיו יהיה שם בתפקיד חשוב ובמשכורת שמנה שנשלם לו עבריין מורשע!)

אני (משום מה!!) נוטה להאמין שיש משהו בדבריו של שפר ההזוי ככל שיהיה.

אהה! ושיהיה חג חירות שמח לכולנו!

שנצא מעבדות שיצרנו לנו לחירות...
ישן 05-04-2015, 23:06

פוסט חדש - עוסק במידע טכני פשוט

במקרה זה קל לעמת עם עובדות - וזו מטרת האשכול מלכתחילה.

כותב שפר (ההדגשות שלי):

"1. ככל הנראה משגרי השרביט יכילו מס' קטן מאוד (4?) של קני שיגור. פירוש הדבר ייקור משמעותי של התשתית התפעולית והכנסת עיכובים בניהול הקרב לצורך החלפת משגרים בתדירות גבוהה. בקונטרסט - משגר פעמון-2 שלי מתוכנן לשאת כמה מאות קני שיגור.

2. רב"ת השרביט מבוסס על גלאי מקורר שאורך החיים שלו כ-5 שנים והוא בעל רגישות גבוהה לעומסים תרמיים ומכניים. זה מצידו יחייב בדיקות דרג ד' (מעבדה) תקופתיות בתדירות של אחת לכמה חודשים, מה שמצידו יעמיס את עלות התחזוקה השוטפת של מערך השרביט בעשרות מיליוני שקלים לשנה. בקונטרסט - רב"ת פעמון-6 שלי המחליף גם את השרביט וגם את כל החיצים יבוסס על גלאי בולומטרי בלתי מקורר."

אז:

גם עיון בפורום זה, וגם חיפוש פשוט בגוגל יניב את התוצאה - כמה "קני שיגור" (זבילים כמובן) יש בשרביט. יותר מארבעה. פי ארבעה יותר. גם בחץ 2 יש שישה. נדמה לי ש"מאות קני שיגור" של הצעתו הדמיונית ("פעמון 2") היא בגדר חוסר סבירות קיצוני.

בתור מי שאינו מכיר כלל את תכן המיירט של שרביט, ולא מבין שיש שם יותר מרב"ת אחד, נפלא ממני כיצד כותב שפר את שכתב בסעיף 2 - ומכך גוזר את הסיבוך התחזוקתי וזמינות המערכת.
ככל הנראה, גם אנשי רפא"ל מכירים את הטכנולוגיה של גלאים בלתי מקוררים - ולא מאתמול.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 05-04-2015 בשעה 23:31.
ישן 06-04-2015, 19:16

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי שקר כלשהו שמתחילה ב "מכל הדברים שיש לד"ר שפר לפרסם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שקר כלשהו
הכי מעניין אותי, האפיון הטכני של אותה מערכת פעמון.
ברור שמדובר בפטנט, וכנראה לא אזכה לשזוף את עיני בפרטים לעולם. וחבל, כי שמעתי ממנו מספר הצהרות מאוד מעניינות במישור ההנדסי.

ערב טוב

ראשית, בעמוד הפייסבוק של מוטי שפר יש תמונות אחדות מתוך המצגת שלו המראה את הרעיון של "פעמון".

שנית, אם תשלח לו דוא"ל הוא ישלח לך את המצגת המלאה ומספר מאמרים (תיאורטיים וחישוביים, שלא ממש נוגעים בבורג או בהודף של טיל אלא בקונספט של הנחייה) - שלטענתו מצונזרים ולא מתקבלים לפרסום בעולם. גם המאמרים הללו זמינים לכל בעמוד הפייסבוק שלו.

מכל מקום, אם תפתח אשכול ייעודי בפורום בנושא "מיזם פעמון של ד"ר מוטי שפר" ותעלה לשם חומרים כאמור, נדמה שהפורום יצא נשכר. בכל מקרה ראוי לא לערב שמחה וששון ולרכז חומר בנושא ההוא באשכול נפרד וחדש.

וראה:

https://www.facebook.com/profile.ph...40335&sk=photos
ישן 06-04-2015, 21:25
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=שקר כלשהו]הכי מעניין..."

ציטוט:
ערב טוב

ראשית, בעמוד הפייסבוק של מוטי שפר יש תמונות אחדות מתוך המצגת שלו המראה את הרעיון של "פעמון".

שנית, אם תשלח לו דוא"ל הוא ישלח לך את המצגת המלאה ומספר מאמרים (תיאורטיים וחישוביים, שלא ממש נוגעים בבורג או בהודף של טיל אלא בקונספט של הנחייה) - שלטענתו מצונזרים ולא מתקבלים לפרסום בעולם. גם המאמרים הללו זמינים לכל בעמוד הפייסבוק שלו.

מכל מקום, אם תפתח אשכול ייעודי בפורום בנושא "מיזם פעמון של ד"ר מוטי שפר" ותעלה לשם חומרים כאמור, נדמה שהפורום יצא נשכר. בכל מקרה ראוי לא לערב שמחה וששון ולרכז חומר בנושא ההוא באשכול נפרד וחדש.

וראה:

https://www.facebook.com/profile.ph...40335&sk=photos

אם מה ששפר אומר זה נכון (בעניין הצנזורה),
אז ברגע שנפתח כאן אשכול ייעודי ונפרסם את המידע מחלקת הצנזורה של צה"ל תהיה אמורה לפעול.

או לחילופין, מנהלי הפורום יבדקו מול הצנזורה אם האשכול כשר (בדיוק כמו שהם פעלו וצנזרו לא מעט הודעות בעבר שהכילו נתונים מסווגים).

אם ההאשכול יצבור תאוצה ולא תהיה שום תגובה אז כנראה שהכל בבל"ת.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 06-04-2015 בשעה 21:27.
ישן 06-04-2015, 22:30
  איש123 איש123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.14
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=טל ענבר]ערב..."

זה מה שמפורסם בתקציר של כנס BMD
http://archive.today/IP62q#selection-651.7-651.17

"פעמון" - הגנה מרחבית הרמטית נגד טק"ק

תקציר

האיומים המודרניים בהתייחסות: איסקנדר, RS-24, טילי שיוט. סיכול האיומים המודרניים דורש:
1.1 גילוי ועקיבה מקרוב ככל האפשר לשיגור עד חדירה/פגיעה
האמצעים: Global Ballistic Alert and Tracking System - GBATS חישה
הדמאתית. נותנת בחלל טווח של 4000 ק"מ על לוויין נמוך-מסלול. כמה עשרות לוויינים
מכסים ברציפות-זמן כמה עשרות ארצות סביב הגלובוס. מחוש קרקעי נותן עד 1000
ק"מ, מתחת לעננים, מכסה גם טילי-שיוט.
1.2 פעמון-2 ליירוט טילים המשוגרים מהגבולות – הגנה מרחבית רב-כיוונית בעלות של
פחות מ-10 אלף דולר למיירט – מאפשרת אטימה של אחד למיליון ע"י יירוט צולב תלת-
מיירטי של מטרות מתמרנות
1.3 פעמון -6 ליירוט טילים בליסטיים וטילי שיוט – הגנה מרחבית רב-כיוונית בעלות של 70
אלף דולר למיירט – מאפשרת אטימה של אחד למיליון ע"י יירוט צולב דו- מיירטי של
מטרות מתמרנות ומתפצלות.

1. אולי הוא מדבר על טילים זולים, אבל רק צריך להוסיף למערכת כמה עשרות לווינים (כאילו הם באים בק"ג...) - תוספת של מיליארדי שקלים למערכת.
2. פעמון 2, פעמון 6.... מדובר על מערכת עם כמה סוגי מיירטים לכמה שכבות שונות (מזכיר לי משהו... מה החידוש?).
3. אני מכיר מעט עלויות של טילים. לא מכיר טיל (אולי למעט סאגר) שעולים 10 K$.
4. ... אאאאה, צריך לירות 3 טילים על כל מטרה....
5. אמינות של 0.999999 למערכת כזו מורכבת?! נו באמת. לא צריך להיות ד"ר בשביל להבין שזו שטות גמורה.
אפילו אם מדובר על אמינות של 0.99 לטיל (אחד משלושה) זה לא סביר.לא קיים כיום טיל טקטי שיכול להכריז על עצמו כאמין כל-כך.

וכמו שטל ציין - שום פירוט טכני.

לצורך העניין גם אני יכול להגיד שיש לי מערכת עם אמינות כזו, מחיר כזה ויכולות כאלו...
ישן 06-04-2015, 22:36

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב "זה מה שמפורסם בתקציר של כנס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איש123

תקציר

האיומים המודרניים בהתייחסות: איסקנדר, RS-24, טילי שיוט. סיכול האיומים המודרניים דורש:
מיירטי של מטרות מתמרנות
1.3 פעמון -6 ליירוט טילים בליסטיים וטילי שיוט – הגנה מרחבית רב-כיוונית בעלות של 70
מטרות מתמרנות ומתפצלות.

1. אולי הוא מדבר על טילים זולים, אבל רק צריך להוסיף למערכת כמה עשרות לווינים (כאילו הם באים בק"ג...) - תוספת של מיליארדי שקלים למערכת.
2. פעמון 2, פעמון 6.... מדובר על מערכת עם כמה סוגי מיירטים לכמה שכבות שונות (מזכיר לי משהו... מה החידוש?).
5. אמינות של 0.999999 למערכת כזו מורכבת?! נו באמת. לא צריך להיות ד"ר בשביל להבין שזו שטות גמורה.
אפילו אם מדובר על אמינות של 0.99 לטיל (אחד משלושה) זה לא סביר.לא קיים כיום טיל טקטי שיכול להכריז על עצמו כאמין כל-כך.

לצורך העניין גם אני יכול להגיד שיש לי מערכת עם אמינות כזו, מחיר כזה ויכולות כאלו...

זה חורג מהאשכול. בבקשה פתח אשכוך יעודי בנושא "פעמון - הצעת ד"ר מוטי שפר להגנה מפני טילים".

תודה רבה
ישן 07-04-2015, 00:42
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב "זה מה שמפורסם בתקציר של כנס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איש123

תקציר

מיירטי של מטרות מתמרנות
מטרות מתמרנות ומתפצלות.

אתה יודע מה האבסורד?
מצד אחד אנשים מתייחסים אליו בתור תמהוני (התעשיות הבטחוניות אפילו לא פועלות נגדו במישור המשפטי) אבל מצד שני הוא הולך לנאום ממש בקרוב בכנס שבו ינאמו גם בכירים בתעשיות הבטחוניות בארץ, איך זה מסתדר?

אם אתה תמהוני, אמורים להתעלם ממך, לא לזמן אותך לכנסים.

מוזר כל הסיפור.

ישן 25-04-2015, 14:24

המשך תיעוד - פוסטים חדשים

סתירה עצמית משעשעת של שפא: בתחילה הוא טען שסרטי היירוטים הם זיוף שנעשה במעבדה, ולכל היותר פכיעה של מיירט בנור מוצנח כלשהו. כעת הוא מציע תיאוריה חדשה - היה יירוט אמיתי, אבל מי שהתאמץ הוא טייס מטוס הבז, ששיחרר את הטיל (תורת רפאל שהפכה אצלו לתעש משום מה, ניחא, בקטנה), לתוך "סל" דמיוני. מרתק:

"כדורסל בשחקים
או איך גורמים לשרביט-קסמים "להצליח" בניסויים בארץ
טווח הרכישה של שרביט את המטרה ששמה אנקור - טיל תוצרת תעש - הוא 20-10 ק"מ וקוטר חרוט הרכישה של השרביט בטווח זה הוא 2-1 ק"מ. אם כך, על טייס ה-F-15 שמשגר את האנקור לצלוף לתוך סל בקוטר 1 ק"מ. בהפצצת הכור בעיראק המטרה היתה בקוטר קטן בהרבה מ-1 ק"מ והחבר'ה הצליחו (חוץ מספקטור). אמנם להבדיל מהכור, הסל בניסויי שרביט טס יחד עם השרביט אבל רגע השיגור של השרביט מסונכרן למסלול ה-F-15 והמיקום שלו ידוע בכל רגע לטייס ה-F-15.
מה נאמר ומה נדבר קינדרל'ך, עם ישראל עתיר תושיה הוא."

צירף גם איור להמחשת דבריו:

ישן 04-05-2015, 12:10
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "המשך תיעוד - פוסטים חדשים"

ציטוט:
סתירה עצמית משעשעת של שפא: בתחילה הוא טען שסרטי היירוטים הם זיוף שנעשה במעבדה, ולכל היותר פכיעה של מיירט בנור מוצנח כלשהו. כעת הוא מציע תיאוריה חדשה - היה יירוט אמיתי, אבל מי שהתאמץ הוא טייס מטוס הבז, ששיחרר את הטיל (תורת רפאל שהפכה אצלו לתעש משום מה, ניחא, בקטנה), לתוך "סל" דמיוני. מרתק:

"כדורסל בשחקים
או איך גורמים לשרביט-קסמים "להצליח" בניסויים בארץ
טווח הרכישה של שרביט את המטרה ששמה אנקור - טיל תוצרת תעש - הוא 20-10 ק"מ וקוטר חרוט הרכישה של השרביט בטווח זה הוא 2-1 ק"מ. אם כך, על טייס ה-F-15 שמשגר את האנקור לצלוף לתוך סל בקוטר 1 ק"מ. בהפצצת הכור בעיראק המטרה היתה בקוטר קטן בהרבה מ-1 ק"מ והחבר'ה הצליחו (חוץ מספקטור). אמנם להבדיל מהכור, הסל בניסויי שרביט טס יחד עם השרביט אבל רגע השיגור של השרביט מסונכרן למסלול ה-F-15 והמיקום שלו ידוע בכל רגע לטייס ה-F-15.
מה נאמר ומה נדבר קינדרל'ך, עם ישראל עתיר תושיה הוא."

צירף גם איור להמחשת דבריו:

אכן ציטוט "מרתק" וילדותי.
ערבב בין שתי שיטות שונות של הבאת חימוש למטרה. יעף ההפצצה הישירה (בתקיפת הכור) לעומת יעף הקלע בהטלה מרחוק (שעליה קיבל פרופ' יצחק בן ישראל את פרס ביטחון ישראל לשנת 1972. אגב, הדיוק בה היה מספר עשרות מטרים והתאימה למטרות בהתאם). כבר העליתי שרטוטים של שתי השיטות בתמונה הבאה:
מכאן: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...055#post4438477

בנוגע לדעותיו של שפר, אני מסתפק בעובדה שארה"ב מממנת את הפיתוח וההצטיידות (ומלווה את כל התהליך) בכדי לדעת שלא ניתן "לעבוד" על כולם כל הזמן. אינני זקוק להוכחות נוספות.
ישן 25-04-2015, 14:26

פלאי המתמטיקה השקרית:

להלן: (ההדגשות שלי)

"אתם יודעים מה? אני מרים ידיים. הכיפה, השרביט והחיצים עובדים.
אמנם הפיתוח שלהם עלה 150 מיליארד דולר מהחוב הלאומי של ישראל אבל בשביל הכי (?) טוב שווה (?) לשלם. עכשיו בואו נראה כמה יעלה לנו התפעול שלהם בלי להתחשב בכל התשתיות. למעגל הרשע נגדנו יש 150 אלף רקטות סטטיסטיות שדורשות 150 אלף כיפות. ריית'יאון לוקחת היום רבע מיליון דולר לכיפה (כי תמוז בודד עולה חצי מיליון דולר), ס"ה 32.5 מיליארד דולר.
לחבר'ה שנגדנו יש אלף טילים לטווח בינוני הדורשים אלף שרביטים (מיליון דולר החתיכה) וחיצי-2 (4.5 מיליון דולר החתיכה), ס"ה עוד 3 מיליארד דולר לתערובת חץ-שרביט. לכמה יירוטי חלל אנחנו מצפים? 500? עוד מיליארד וחצי דולר על חיצי-3. הגענו ל-37 מיליארד דולר וביחד עם מחיר הפיתוח הגענו ל-187 מיליארד דולר.
מערכת פעמון שאני הצעתי המייתרת את כל טילי היירוט דלעיל בנויה מטיל פעמון-2 במחיר 10 אלף דולר החתיכה וטיל פעמון-6 במחיר 100 אלף דולר החתיכה. מחיר הפיתוח שלה 150 מיליון דולר. נגד הרקטות הסטטיסטיות אנו זקוקים ל-150 אלף פעמון-2 במחיר 1.5 מיליארד דולר. נגד כל שאר סוגי הטילים אנו זקוקים ל-1500 פעמון-6 במחיר 150 מיליון דולר. ס"ה 1.8 מיליארד דולר לטילים + פיתוח. טיפה פחות מ-1% (!!!) מעלות המערכת הנוכחית.
אם ישראל היתה שפויה היא לא היתה נותנת צ'אנס למערכת פעמון? הדעת נותנת שכן. כרגע ישראל אפילו לא מרשה לי לפתח ולייצר את המערכת בחוץ לארץ - נניח בדרום קוריאה או ארה"ב, כדי שנוכל לפחות לרכוש אותה מהן. מסקנה - ישראל לא שפויה. מסכימים?"
ישן 25-04-2015, 14:45

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "לא הבנתי איך הוא הגיע למסקנה שצריך 150K סוללות ל150K רקטות...?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
סוללה אחת מסוגלת ליירט עשרות רקטות במקביל (בטווחי זמן שונים), אין צורך בסוללה ייעודית לכל איום רקטי.

ואם הוא חושב שהפעמון שלו זה המצאת המילניום, אז למה הוא לא פונה לתעשיה ביטחונית זרה כדי שתפתח את הפרוייקט?

-הרי לא חסרות תעשיות בעולם עם תקציבים אדירים שיקפצו על המציאה.

א. אתה ילד בתחום של קונספירציות....

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
סוללה אחת מסוגלת ליירט עשרות רקטות במקביל (בטווחי זמן שונים), אין צורך בסוללה ייעודית לכל איום רקטי.

.

ב. תפסיק מידית לעסוק בעובדות, כן? זה לא משרת את הטיעון.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
ואם הוא חושב שהפעמון שלו זה המצאת המילניום, אז למה הוא לא פונה לתעשיה ביטחונית זרה כדי שתפתח את הפרוייקט?

-הרי לא חסרות תעשיות בעולם עם תקציבים אדירים שיקפצו על המציאה.

ג. זה הקטע היפה - הוא טוען שאין לא אישור ייצוא מאפ"י - שכן זה נוגד את מדיניות היצוא של ישראל (על מנת שרפאל תרוויח - כמובן זה סותר פוסט אחר שלו בו הוא אומר שישראל לא תרוויח כלל ממכירה אפשרית בחו"ל אבל נעזוב את ההגיון והעקביות בצד).

למותר לציין שלא הציג כל תיעוד בנושא האמור .
ישן 03-05-2015, 15:29
  דוד קפלן דוד קפלן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.15
אנסה להסביר את טענות מוטי שפר.

איני מומחה בנושא טילים. ואומנם קשה להבין את דבריו של מוטי שפר (חלק מטענותיו הם הסקת מסקנות/ השערות לוגיות אשר מבוססות על ניתוחים שרק מעטים יודעים לעשות - לדוגמא ניתוח סרטון הפלת רקטה) ,ואיני מכיר את מע' הפעמון שלו, אך אנסה להסביר מס' נקודות מאחר ולצערי הדיון כאן חטא לאדם. (איני טוען שכל טענותיו/השערותיו נכונות!)
א. ראה בסוף.
ב. נתוני מס' הטילים ששוגרו - שפר מתבסס על נתוני מס רכוש - שמשלם כסף לכל נפגע, וע"י אינטגרציה של מס' נפגעים בסביבה "קטנה" גיאוגרפית שיכלו להסיק כי נפגעו ע"י רקטה אחת, ולכן הם יודעים את מס' הרקטות שנפלו ביישובים באמינות גבוהה וללא אינטרס לההגדילה (מאחר שתפקידם לשלם על הפגיעות). בנוסף הוא הסתובב בשטח רבות (באתר אחסון חלקי רקטות וטילים של פיקוד העורף) ולא הסתפק בסרטי ניסוי / הפלות. וכן חקר תושבים מהאזור שחוו את המציאות.
ג. הניהוג של טילי חץ, שרביט וכיפת ברזל לטענתו - כפי שהבנתי - הוא ע"י שימוש בכח המנוע (הטייתו ועוד שיטות שכאלה "ניהוג ווקטורי"?). מה שגורם להפסד תאוצה של הטיל והקטנה דרסטית של יכולת ה"סיבוב" של הטיל (שאולי מספקת לצרכים מסוימים) ! להבנתי יתרון אפשרי למע' זו - פישוט מע' הניהוג
ד. לוגיקת העקיבה העצמית של טילים אפשר להמשילה ללוגיקות עיכוב של כלב (של ריצה מהירה כאשר הראש מוטה לעבר המטרה ורדיוס הסיבוב של הגוף נגזר מההפיזיקה.. ולכן סיבוב ברדיוס נמוך של הנעקב יכול לאפשר לו להתחמק מהכלב). לעומת משפ' החתולים (הטיית כל הגוף מול המטרה (במחיר מהירות)- כך שהנעקב לא יכול להיפטר מהעוקב ע"י נטיה ברדיוס נמוך) לוגיקה שמאפשרת פגיעת ג"גוף בגוף".
ה. נושאים ד,ה, הם מהנושאים ששפר עשה עליו דוקטורט בסטנפורד ויישם בטילי פיתון 3 + 4 ועליהם קיבל את "פרס הביטחון" ויתכן שהוא המומחה מס' 1 בארץ ואף בעולם לנושאים אלה.
ו. הפעמון של שפר בנוי על טיל מהיר מאד שעוצר את רקטות /טילי האויב עוד בשטחם! בעת שהם רק ממריאים. יתרונות השיטה:
1. הגנה על קו הגבול ולא על מאות (ואולי יותר) תאי שטח של ארצנו .
2. גם הברזלים של טילי הגנה שלנו ושלהם שנופלים בשטחנו - מסוכנים (!!) וכאן כל הברזלים נופילים בשטח האוייב.
3. השערותי לגבי הפעמון: פיזיקלית, טיל דו שלבי יכול לפתח מהירות גבוהה מטיל חד שלבי באותו משקל! ניהוג ע"י כנפונים (ראה סע' ג'). פיתוח זול לשלב נוסף לטיל זה (תלת שלבי) יאפשר הגדלת טווח של טיל אפקטיבי בהשקעה נמוכה (איך הפעמון מגיע למהירויות מאד גבוהות - לא בקי בנתונים בנושא זה (להבנתי מדובר בחישובים יחסית פשוטים).
א. הראש המוטה של השרביט (גם אם יש לו שני מנגנוני ביות) הוא מציאות אוירודינמית מאלצת! להבנתי, שפר טוען צורת הבננה (של הטיל) מאלצת תנועת טיל שאינו טס ישר (הסטיה הזאת מאופסת ע"י תנועת הסיבוב של הטיל - כמו בכל קליע רובה) ולכן כל פקודה לתיקון תנועת הטיל צריכה להיות עם הסטיה של הטיל (ולא כנגד), היינו שפקודת תיקון בכיוון X תתבצע רק כאשר זוית סיבוב הטיל תואמת עם כיוון התיקון המתבקש, היינו אחת ל 360 מעלות, היינו שצריך לחכות עד שסיבוב הטיל יהיה בזוית X בלבד (לשם רוצים להטות הטיל).
- אפשרות אחרת: הטיל אינו מסתובב! והתיקון ל"הטיית הבננה" - ניתן ע"י מע' הבקרה (לקונקורד / סוחוי 27 צורת בננה שנותנת עילוי בכיוון הרדיוס החיצוני. יתרון: מאפשר ניצול העילוי עד להגעה למטרה. חסרון: יתכן שמקטין את יכולת בקרת התמרון הנדרש סמוך למטרה.
נ.ב.איני מבין הרבה בנושא. ב- 2 האפשרויות שהעליתי איני מבין או מסכים עם טענות שפר וכנראה שהבעיה היא בחוסר הבנתי.
בברכה לדיון פורה - דוד
ישן 03-05-2015, 21:25

אין לי זמן להשחית על תגובה מפורטת - אבל רק הערה
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי דוד קפלן שמתחילה ב "אנסה להסביר את טענות מוטי שפר."

שמע, אתה מצהיר שאינך מבין בתחום - וניכר מתגובותיך שאכן כך הוא. יש בפורום מאות התייחסויות לשפר ולשלל מערכות ההגנה - לרבות כיפת ברזל, שרביט קסמים, חץ 2, חץ 3, תאודור פוסטול, ראובן פדהצור ז"ל, ריצ'ארד לויד.

יש הסברים ארכניים המציגים באופן ברור את העובדות, את הטעיות, את השקרים. אין כל צורך לבוא ולנסות ללמד סניגוריה על שקרים בוטים ומוחלטים (כן - שקרים.לא מוצא חן בעיני הכותב ההוא - שיתבע אותי.)

רק להעיר הערה קצרה:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דוד קפלן
חלק מטענותיו הם הסקת מסקנות/ השערות לוגיות אשר מבוססות על ניתוחים שרק מעטים יודעים לעשות - לדוגמא ניתוח סרטון הפלת רקטה

אכן מעטים עושים זאת - ובעיקר עושים מעצמם צחוק. לא ניתן להגיע לשום מסקנה דבר אופן הפעולה של מערכת יירוט ככפ"ב על סמך "ניתוח" סרטוני וידאו ביוטיוב, המצולמים במצלמות טלפון או טלויזיה - ממיקום יחיד ובמספר פריימים נמוך לשניה. "ניתוח" כאמור הוא שרלטנות לשמה.

ציטוט:
נתוני מס' הטילים ששוגרו - שפר מתבסס על נתוני מס רכוש - שמשלם כסף לכל נפגע, וע"י אינטגרציה של מס' נפגעים בסביבה "קטנה" גיאוגרפית שיכלו להסיק כי נפגעו ע"י רקטה אחת, ולכן הם יודעים את מס' הרקטות שנפלו ביישובים באמינות גבוהה וללא אינטרס לההגדילה (מאחר שתפקידם לשלם על הפגיעות).

הבל הבלים. רקטה יחידה יכולה לגרום גם לעשרות תביעות מס רכוש. אין כל דרך לנתח ממספר התביעות כמה רקטות נורו - הדבר היחיד שכן ניתן להבין מנתוני מס רכוש - הוא ירידה כוללת במספר התביעות - והפלא ופלא - יש מתאם ברור בין תקופה ללא מערכת כפ"ב (לבנון 2) ועם הכיפה - עמוד ענן, צוק איתן - ובאופן מרהיב ומובהק סטטיסטית יש ירידה כוללת במספר התביעות ככל שיש יותר כיפות ברזל מזה, וירידה במספר הנפגעים (פצועים והרוגים מזה). כלומר, נתוני מס רכוש רק מוכיחים ששפר טועה ומטעה, והמתודולוגיה שלו אינה נכונה.

ציטוט:
בנוסף הוא הסתובב בשטח רבות (באתר אחסון חלקי רקטות וטילים של פיקוד העורף) ולא הסתפק בסרטי ניסוי / הפלות. וכן חקר תושבים מהאזור שחוו את המציאות.

כך הוא מספר. אני יכול להעיד על אנשים שהסתובבו בשטח, אספו ממצאים, ראיינו אנשים - והגיעו למסקנה שחוצנים נבונים נוחתים תדיר בישראל.

ציטוט:
שפר עשה עליו דוקטורט בסטנפורד ויישם בטילי פיתון 3 + 4 ועליהם קיבל את "פרס הביטחון" ויתכן שהוא המומחה מס' 1 בארץ ואף בעולם לנושאים אלה.

כל כך שגוי שאין בידי כלים להעמידך על מגוון הטעויות בטענה הנ"ל.

ציטוט:
הפעמון של שפר .....

הפעמון של שפר מצלצל בקול חזק. ההצעה היא אפילו לא הצעת בוסר. לו היה ביכולתו של שפר לפתח טיל כלשהו (עזוב טיל יירוט בצד ) שיתן ביצועים אנרגטיים כפי שציין במחירים שציין - הוא לא היה מילונר אלא מיליארדר - ודווקא בתרגום היכולות הפלאיות הללו למשגרי לוויינים.

בכל מקרה - כפי שציינתי - תגובה זו היא הערה קצרה - אין בכוונתי להמשיך ולדון עמך בנושא הפרכות הרבות בדבריו של שפר - יען כי הנושא נטחן בפורום עד דק. אנא קרא דיוני עבר.
ישן 04-05-2015, 03:33
  דוד קפלן דוד קפלן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.15
תגובה לטל ענבר
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אין לי זמן להשחית על תגובה מפורטת - אבל רק הערה"

א. טל ענבר, טענתך: "לא ניתן להגיע לשום מסקנה דבר אופן הפעולה של מערכת יירוט ככפ"ב על סמך "ניתוח" סרטוני וידאו ביוטיוב, המצולמים במצלמות טלפון או טלויזיה - ממיקום יחיד ובמספר פריימים נמוך לשניה. "ניתוח" כאמור הוא שרלטנות לשמה." - טעות! לדוגמא, מסרטים שרפאל הציגה, ניתן ללמוד "תנועת ההתכנסות" של הטיל בהתקרבו למטרה, מה שמאפשר ניתוח של איכות התמרון והבקרה של הטיל ואף לאמוד סיכויי פגיעה.
ב. כתבת: " רקטה יחידה יכולה לגרום גם לעשרות תביעות מס רכוש. אין כל דרך לנתח ממספר התביעות כמה רקטות נורו.." - באם רקטה שנפלה ברחוב פלוני ואחרת שנפלה ברחוב אלמוני (שבדרך כלל המרחק בינהם די גדול) - האם לא ניתן לנתח איזה פגיעות שייכות לאיזה נפילה ?? ברור שכן! בנוסף, שפר טוען שמס רכוש ניתחו זאת ויש להם מספרים - לא נראה לי שהוא שקרן !
ג. כתבת: " הדבר היחיד שכן ניתן להבין מנתוני מס רכוש - הוא ירידה כוללת במספר התביעות - והפלא ופלא - יש מתאם ברור בין תקופה ללא מערכת כפ"ב (לבנון 2) ועם הכיפה - עמוד ענן, צוק איתן - ובאופן מרהיב ומובהק סטטיסטית יש ירידה כוללת במספר התביעות ככל שיש יותר כיפות ברזל מזה, וירידה במספר הנפגעים (פצועים והרוגים מזה). כלומר, נתוני מס רכוש רק מוכיחים ששפר טועה ומטעה, והמתודולוגיה שלו אינה נכונה " אין לי את הנתונים האלה ויתכן מאד שהצדק אתך! אשמח לקבל הפניה לנתונים אלה (ובהתאמה לנטען בסעיף ב')
ד. כתבת: "כפי שציינתי - תגובה זו היא הערה קצרה - אין בכוונתי להמשיך ולדון עמך בנושא הפרכות הרבות בדבריו של שפר - יען כי הנושא נטחן בפורום עד דק. אנא קרא דיוני עבר." קראתי מראשית האשכול, שם ציטטת את שפר: "במלחמה הבאה ייפלו עלינו כמה עשרות טילים סטטיסטיים ביום, נניח כ-100... לדעתי בהסתברות של יותר מ-50% החיזבלונים ישגרו עלינו טילים כירורגיים בכמות של כמה מאות לאורך כל המלחמה". נתונים אלו הנשמעים לי הגיונים (והתגובות להם היו בד"כ לא לענין, כולל תגובתך בראשית האשכול: 1500 טילים ליום - ציטוט (נכון או שגוי) של דו"צ ששפר לא הסכים אתו!
ד. בענין עלות טיל דוגמת הכיפה: מנוע הודי + מצלמה סינית + יח' בקרה וצינור ישראלים. לטענת שפר עולים 10K עד 15K $. לא ראיתי באשכול התייחסות לנושא זה למעט ביטויים בעלמא.
ה. הנקודה החשובה ביותר: באם אומנם יש סיכוי לממש תפיסה (אף במחיר יקר יותר למערכת) של הפלת רקטות/ טילי האוייב בשטחו זה יתרון עצום בטחונית וכלכלית! כלכלית - מאחר שחסימת קו גבול דורשת (נכון לטכנולוגיה הקיימת) הרבה פחות מערכות לסגירת קו (הגבול) מאשר לכיסוי כל תאי השטח הרלוונטים. בטחונית - מאחר והטילים שלנו (לפני או אחרי פיצוץ) והרקטות/ טילים שלהם שיורטו נופלים בשטח אוייב ופוגעים שם ולא אצלנו !!! ולכן ראוי לשבור את הראש איך כן להגיע למערכת כזאת, במיוחד לאחר (שלדברי שפר) וועדת מומחים עצמאים (!) במפא"ת בחרה בזמנו בפתרון שלו.. בחירה שהוזזה הצידה ע"י בעלי תפקידים (שאינם מומחים לטילים).
מהיכרות מסוימת של מערכת מקבלי ההחלטות - במיוחד כשמדובר בנושאים מקצועיים חדשים שדורשים גם גיבוש פילוסופיה /תפיסה מערכתית - מצבנו בתחום קבלת ההחלטות - די על הפנים.
ו. רוב סרטוני היירוט של הכיפה שמסתיימים בפיצוץ, אין לצופה התמים מושג האם הכיפה מפוצצת את עצמה בלבד או שגם טיל אוייב מתפוצץ. יתכן מאד כי בחלק מהסרטונים שהציגו בגאוה ירוט היה מדובר בפיצוץ של הכיפה בלבד.
- לסיכום, מחד, סגנון ביטויי שפר הם אומנם קיצוני (וזה לא אומר שהוא טועה), מאידך, אף אני ציינתי שיש בטענותיו כאלה שאינן נראות /מובנות לי (לגבי ראש הבננה של השרביט ולגבי % הירוטים של הכיפה). אך לצערי האשכול הגדול הזה נכשל. היינו, הרבה תגובות וביטויים שהיו בעיקר אנטי, אך לדעתי לא השכילו להבין את טענות שפר מחד (לדוגמא בנושאים: תפיסת המערך הרצוי ואופן פעולתו, חסרונות הניהוג הרקטי) , או מאידך - להציג טענות משכנעות לפסילת טענותיו.
בברכה
ישן 04-05-2015, 11:16

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי דוד קפלן שמתחילה ב "תגובה לטל ענבר"

ציטוט:
א. טל ענבר, טענתך: "לא ניתן להגיע לשום מסקנה דבר אופן הפעולה של מערכת יירוט ככפ"ב על סמך "ניתוח" סרטוני וידאו ביוטיוב, המצולמים במצלמות טלפון או טלויזיה - ממיקום יחיד ובמספר פריימים נמוך לשניה. "ניתוח" כאמור הוא שרלטנות לשמה." - טעות! לדוגמא, מסרטים שרפאל הציגה, ניתן ללמוד "תנועת ההתכנסות" של הטיל בהתקרבו למטרה, מה שמאפשר ניתוח של איכות התמרון והבקרה של הטיל ואף לאמוד סיכויי פגיעה.

על ההשוואה בין סרטוני יוטיוב למיניהם לבין סרטוני ניסוי ממצלמות מהירות במיוחד (אלפי פריימים בשנייה) אוכל רק להגיד - אתמה.

כזכור, שפר טוען שהסרטים שרפאל משחררת הם ירי של "משהו" אל עבר נור מוצנח כלשהו - ולכן חזקה עליו שהוא לא מנתח את הסרטים הללו - בין היתר כיוון שהוא מאמין שהם מצג שווא שקרי. היינו - הוא בונה את ניתוחיו ופרשנויותיו על הסרטים האחרים - מ.ש.ל
ישן 04-05-2015, 16:41

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי דוד קפלן שמתחילה ב "אנסה להסביר את טענות מוטי שפר."

אין צורך להסביר את טענותיו של שפר הן מובנות היטב ושגויות.

ציטוט:
ב. נתוני מס' הטילים ששוגרו - שפר מתבסס על נתוני מס רכוש - שמשלם כסף לכל נפגע, וע"י אינטגרציה של מס' נפגעים בסביבה "קטנה" גיאוגרפית שיכלו להסיק כי נפגעו ע"י רקטה אחת, ולכן הם יודעים את מס' הרקטות שנפלו ביישובים באמינות גבוהה וללא אינטרס לההגדילה (מאחר שתפקידם לשלם על הפגיעות). בנוסף הוא הסתובב בשטח רבות (באתר אחסון חלקי רקטות וטילים של פיקוד העורף) ולא הסתפק בסרטי ניסוי / הפלות. וכן חקר תושבים מהאזור שחוו את המציאות.

שפר טוען שחמאס שיגר רק 10 רקטות ביום על ישראל, לנתוני מס רכוש אין קשר לטענה זו. העובדה שרק מעט רקטות נפלו בשטחים מאוכלסים היא תוצאה הצלחת כיפת ברזל ליירט את כל השאר.

ציטוט:
ג. הניהוג של טילי חץ, שרביט וכיפת ברזל לטענתו - כפי שהבנתי - הוא ע"י שימוש בכח המנוע (הטייתו ועוד שיטות שכאלה "ניהוג ווקטורי"?). מה שגורם להפסד תאוצה של הטיל והקטנה דרסטית של יכולת ה"סיבוב" של הטיל (שאולי מספקת לצרכים מסוימים) ! להבנתי יתרון אפשרי למע' זו - פישוט מע' הניהוג

לגבי כיפת ברזל (וכנראה גם השרביט) זהו קשקוש מוחלט, אתה יכול להיווכח בעצמך, הנה תמונה של שיגור כיפת ברזל עם הטייה ברורה של משטחי הניהוג שלה:
http://i.ytimg.com/vi/L4P8QgHRVt4/maxresdefault.jpg
לחץ 2 כן יש ניהוג וקטורי משום שבגובה שבו הוא מיירט לחץ האוויר נמוך מאוד, אבל זה לא רלוונטי למקרה שלנו.
בכל המקרה הטענה של שפר לגבי התאוצה הנמוכה נובעת מכך שהוא מנסה (ונכשל) להעריך את תאוצת הטיל בשיגור על פי העין שזו טעות קשה מצדו.
ציטוט:
ד. לוגיקת העקיבה העצמית של טילים אפשר להמשילה ללוגיקות עיכוב של כלב (של ריצה מהירה כאשר הראש מוטה לעבר המטרה ורדיוס הסיבוב של הגוף נגזר מההפיזיקה.. ולכן סיבוב ברדיוס נמוך של הנעקב יכול לאפשר לו להתחמק מהכלב). לעומת משפ' החתולים (הטיית כל הגוף מול המטרה (במחיר מהירות)- כך שהנעקב לא יכול להיפטר מהעוקב ע"י נטיה ברדיוס נמוך) לוגיקה שמאפשרת פגיעת ג"גוף בגוף".

האמת שלא ברור לי לגמרי למה התכוונת, אם הכוונה היא למה שנקרא מרדף כלב הרי שמדובר בשיטת עקיבה ישנה שאינה בשימוש בטילים מודרנים. בכל מקרה זה לא רלוונטי ליירוט טילים שבהם המיירט מגיע אל מול המטרה על בסיס חיזוי המסלול שלה.
ציטוט:
. הפעמון של שפר בנוי על טיל מהיר מאד שעוצר את רקטות /טילי האויב עוד בשטחם! בעת שהם רק ממריאים. יתרונות השיטה:
1. הגנה על קו הגבול ולא על מאות (ואולי יותר) תאי שטח של ארצנו .
2. גם הברזלים של טילי הגנה שלנו ושלהם שנופלים בשטחנו - מסוכנים (!!) וכאן כל הברזלים נופילים בשטח האוייב.
3. השערותי לגבי הפעמון: פיזיקלית, טיל דו שלבי יכול לפתח מהירות גבוהה מטיל חד שלבי באותו משקל! ניהוג ע"י כנפונים (ראה סע' ג'). פיתוח זול לשלב נוסף לטיל זה (תלת שלבי) יאפשר הגדלת טווח של טיל אפקטיבי בהשקעה נמוכה (איך הפעמון מגיע למהירויות מאד גבוהות - לא בקי בנתונים בנושא זה (להבנתי מדובר בחישובים יחסית פשוטים).

להגיד על הפעמון של שפר שהוא "בנוי" זו הגזמה פרועה. הרעיון של יירוט טילים מעל שטח האוייב בזמן הטיפוס שלהם הוא לא חדש, אבל קשה ליישום עקב זמני התגובה הקצרים ביותר ושפר לא התקרב למימוש שלו. התוכנית של טיל מהיר ביותר, קל משקל, בעל שיעור פגיעה של 99% ובמחיר אפסי היא דמיונית.
ציטוט:
א. הראש המוטה של השרביט (גם אם יש לו שני מנגנוני ביות) הוא מציאות אוירודינמית מאלצת! להבנתי, שפר טוען צורת הבננה (של הטיל) מאלצת תנועת טיל שאינו טס ישר (הסטיה הזאת מאופסת ע"י תנועת הסיבוב של הטיל - כמו בכל קליע רובה) ולכן כל פקודה לתיקון תנועת הטיל צריכה להיות עם הסטיה של הטיל (ולא כנגד), היינו שפקודת תיקון בכיוון X תתבצע רק כאשר זוית סיבוב הטיל תואמת עם כיוון התיקון המתבקש, היינו אחת ל 360 מעלות, היינו שצריך לחכות עד שסיבוב הטיל יהיה בזוית X בלבד (לשם רוצים להטות הטיל).

השרביט אינו מיוצב בגלגול (אם לזה התכוונת שכתבת סיבוב כמו של קליע רובה).
ציטוט:
- אפשרות אחרת: הטיל אינו מסתובב! והתיקון ל"הטיית הבננה" - ניתן ע"י מע' הבקרה (לקונקורד / סוחוי 27 צורת בננה שנותנת עילוי בכיוון הרדיוס החיצוני. יתרון: מאפשר ניצול העילוי עד להגעה למטרה. חסרון: יתכן שמקטין את יכולת בקרת התמרון הנדרש סמוך למטרה.

בכל טיל הגוף מייצר עילוי והשרביט לא שונה בהקשר זה, ההבדל הוא שאצל השרביט מהיותו לא סימטרי העילוי משתנה כתלות במצב הגלגול של הגוף (ואותו הדבר לגבי ההתנגדות האוירודינמית של הגוף). שפר טוען שמשמעות הדבר כי על מנת לבצע פנייה היא תהייה חייבת להתבצע בכיוון שבו העילוי מירבי, אבל הוא לא מצדיק את זה בשום צורה שהיא.
ישן 04-05-2015, 12:31

עדכונים... "ידידיה יערי "נפל שייטת", מנהלת הגנ"א ברפאל "בדיחה", דני גולד אוטיסט מושחת

להנאת הציבור...

"הבדיחה ששמה מנהלת הגנה אוירית ברפאל
תראו, העזתיים מייצרים עשרות טילי קרקע-קרקע מחמרי גלם כמו צינורות בניין ודשן כימי במסגריות מאולתרות במרתפים שלהם. מנהג"א רפאל בהשקעה של מיליארדי דולרים ושבע שנות פיתוח (2011-2004) בהשתתפות מאות מהנדסי מחקר וטכנאים בנו טיל כיפת-ברזל שלא מסוגל אפילו לטוס מול פחי הבניין האלה ולסכל אותם. 8 פרסי בטחון, פרס הלובי היהודי בוושינגטון DC, אבוקה אחת ביום העצמאות 2015 ואחד אלוהינו שבשמיים ובארץ.
כולם מרגישים טוב עם זה? לבריאות."

===============

"תראו איזה עם דפוק אנחנו
בא איזה ראש מו"פ אוטיסטי שעפ"י חשדות של לא מעטים יושב עד היום על רשימת המשכורות של רפאל, מזרים על דעת עצמו בלבד (2004) 50 מיליון דולר לרפאל כדי שיתחילו לתכנן כיפות ושרביטים שאיש לא בדק מעולם למה הם הולכים להיות טובים. ב-2007 מצטרף לתמונה שרב"ט חדש שלפי חשדות של לא מעטים יושב עד היום על רשימת המשכורות של ריית'יאון, ונותן גיבוי בדיעבד לאותו ראש מו"פ, ועדיין בלי לבדוק מה שוים אותם צינורות להגנת עם ישראל.
ב-2009 מגיע מבקר המדינה הראשון וכנראה האחרון בהיסטוריה שלא משמש כחותמת גומי של מישהו, ונוזף קשות באותם ראש מו"פ ושרב"ט, עד כדי חיסול הקריירות של שניהם במערכת הבטחון. מה עושה ממשלת ישראל? מפיקה מסקנות אופרטיביות לגבי אותם צינורות? חס וחלילה, שהרי למבקר שאינו חותמת גומי של רה"מ אין גם שום גיבוי של רה"מ.
ומה הסוף? אותו ראש מו"פ שהשתין למבקר המדינה ולכולנו על הראש מקבל צל"ש מעם ישראל על שהיה מספיק אמיץ להפר את נוהלי משהב"ט ושירות המדינה רק בגלל שהיה מספיק גאון לזהות שהוא יכול. לדעתי במדינה שפויה המקום הטבעי של אותו רמו"פ היה בכלא, להרבה יותר שנים ממה שקיבל איזה אחד קצב. מצד שני מי אמר שאנחנו מדינה שפויה?"

=============

"ידידיה יערי - סוף מעגל?
ידידיה יערי - נפל השייטת - מונה לפני 11 שנים למנכ"ל רפאל אחרי היותו המח"י שקנה מרפאל את ברק-8 הבלתי עובד שבאשמתו (הברק-8) נהרגו 7 לוחמי צה"ל וכמעט טבע סטי"ל דגם סער 5 (ה"חנית") בלבנון-2. לאחר עמוד ענן הוא התעופף יחד עם אילן בירן היו"ר מרפאל אך הוחזר לאחר כבוד כדי לגרום לשיווק מוצלח של צינורות רפאל לפולין.
השווק לפולין (ובכלל) נכשל כפי שהיה צפוי לפחות על ידי הח"מ, ועל כן הועף הידידיה סופית מרפאל. מעניין ששתי הידיעות (כשלון שיווק השרביט לפולין ופרישת יערי) פורסמו היום באותה כתבת שוליים מזערית בידיעות אחרונות. הערה נוספת באותה כתבונת מרמזת על כך שרפאל נכנסת לתהליך הפרטה. זאת תהיה בכיה לדורות כי יש ברפאל מוקדי ידע מהמובילים בעולם שלדעתי חייבים לחזור לסטטוס של מעבדות לאומיות.
את חט"ל המסורתית לעומת זאת יש לסגור ולהעיף את דרוקר ושטמר למעשיהו."
ישן 04-05-2015, 17:09

תגובה נוספת שלו, הפעם על מיירט PAC-3:

מיירט טילים PAC-3
(Patriot Advanced Capabilities) של לוקהיד ב-8 מיליון דולר החתיכה משווק כספינת הדגל האמריקאית ליירוט טילים בשכבה התחתונה (תואם שרביט-קסמים).

שימו לב רבותי ממי למדו התעשיות הישראליות לשווק את הסחורה שלהן.
ה-PAC-3 מוכרז כטיל הרג קינטי - פגיעות גוף בגוף. וכמו כן כטיל נגד טילי שיוט. הוא נרכש עד כה בכמויות נסיוניות של כמה עשרות טילים למדינה. המדינות שרכשו אותו הן מהעשירות בעולם כגון קטאר, טאיוואן ואיגוד אמירויות המפרץ. המחיר ששולם ליחידה היה 8 מיליון דולר. עד כאן הבשורות הטובות.

הבשורות הפחות טובות הן שהטיל נוסה במס' ניסויים הקטן מזה של מס' אצבעות יד אחת שבהן השיג בין חצי לשני-שליש יחסי הצלחות לכשלונות. לטיל רב"ת גמ"מ (Ka) מתוצרת בואינג. טווח הרכישה של רב"ת זה הוא פחות מ-5 ק"מ ושגיאת הביות שלו גדולה לפחות בחצי סדר גודל מהגודל הפיזי של טילי המטרה שלו. בנוסף על כך הוא חסר משטחי עילוי וממריא אנכית, צירוף המונע ממנו ליירט מטרות שאינן מנסות ליפול על המשגר שלו.

לפי כל הסימנים ל-PAC-3 אין תקשורת עם הקרקע לאחר השיגור וניווט הביניים שלו (מהשיגור ועד רכישת הרב"ת את המטרה) מבוסס על מערכת ניווט אוטונומית ושיערוך מיקום המטרה על סמך הנתונים ברגע שיגור ה-PAC. ההסתברות לרכישת המטרה בתנאים אלה דומה לזו של השרביט, קרי - שואפת לאפס.

כל זה מסביר למה ריית'יאון רואה במחיר של מיליון דולר שהוכרז על ידה עבור השרביט, הצדקה לבקשתם לבסס עליו את ה-PAAC-4 (ה-A הנוסף בשם הוא מהמלה Affordable - אעלק בחצי חינם) הנמצא בשלבי הריון מתקדמים. לרוע מזלה של ריית'יאון הולכת להיות לה בעיה שלרפאל לא היתה.

רפאל בהיותה חברה ממשלתית אין לה בעיה לעשות ניסויים שבהם המטרה משוגרת לתוך סל הרכישה של השרביט ועל מסלול התנגשות איתו. את השרביט האמריקני יבדקו במטווח טילים של צבא ארה"ב ואותם לא פשוט להוליך שולל ואת זה כבר ראינו בניסויי חץ-2 בארה"ב.

בקיצור - כפי שהבטחתי לכם, משעמם לא יהיה כאן.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
ההדגשות הן שלי לצוך הערות:
1. לא רק שהטענה על מספר הניסויים היא מגוכחת וקל מאוד לבדוק זאת (למשל בדף הזה מ2001!), אלא שבנוסף לכך לPAC-3 היה שימוש מבצעי מוצלח במלחמה בעיראק ב2003. סיפור אישי, אני הלכתי לשמוע הרצאה שלו בשנה שעברה ובמהלכה הוא אמר שאף אחד חוץ ממנו בעולם לא יודע ליירט טילים. שאלתי מה לגבי ההצלחות של האמריקאים, הוא לא הכיר אותם אז ונראה שלא למד.

2.הטיל משוגר ככל טילי הפטריוט לא אנכית ויש לו משטחים כפי שתמונה אחת של שיגור שלו יכולה להראות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://defense-update.com/wp-content/uploads/2012/07/pac3-590.jpg]

3.אין לי מושג מאיפה הוא המציא את השטות הזאת, אבל לטיל יש תקשורת נתונים כמו שאר טילי הפטריוט.
http://www.globalsecurity.org/space...atriot-ac-3.htm

4. להזכירכם כי טיל החץ יירט סקאד אמיתי במטווח של ארה"ב:
http://www.flightglobal.com/news/ar...le-test-185346/
ישן 05-05-2015, 20:32

מקבץ אחרון של שקרים - הפעם על ברק 8 , יאחונט וברהמוס

(האמת - כבר עייפתי מ"מיזם" לתיעוד דברי הכזב וההבל - הוא מייצר אותם בקצב מסחרר - לכן אני מביא את השלל האחרון לעת עתה). מודגשים - השקרים הבוטים במיוחד.

"חברת בראהמוס מפתחת טילי השיוט בראהמוס ויאחונט
היא רברה הודית-רוסית שמוכרת טילי שיוט (בינתיים את היאחונט) לסוריה ולחיזבאללה. החברה מסתייעת בין היתר בטכנולוגיית ברק-8 שנמכרה לה במיארדי דולרים ע"י רפאל. הטיל שכמעט הטביע את הסטי"ל חנית היה לפי כל הסימנים מתוצרת חברה זאת. לזה קוראים רפאל נגד מדינת ישראל, או העיקר הכסף."

==============
(מודגשים - השקרים.)

"חד-גדיא חד-גדיא
יעלון, בראיון טלויזיוני לעודד שחר לפני הבחירות מנפנף בזחיחות בכך שהוא כביכול זה שמינף את קשרי המסחר הצבאי שלנו עם הודו. זה כמובן קשקוש שכן השת"פ הצבאי ישראל-הודו משגשג לו כבר לפחות 10 שנים. אבל בואו נראה מה קורה כאן, לשיטתו או לא. בלבנון-2 טיל שיוט רוסי כמעט טיבע סטי"ל שלנו והרג 7 חיילים מאלה שהיו עליו. למה זה קרה? כי מערכת ההגנה נגד טילים ברק-8 - טיל שיוט בעצמו - שהיתה על הסטי"ל כשלה.
משלא הצליחה רפאל מפתחת הברק-8 למכור אותו לאף אחד, היא הצליחה בגיבוי כבד של מפא"ת ושלוחתה אפ"י (או מה שקדם לו) למכור אותו כאוסף טכנולוגיות טילי שיוט להודו. למה הודו התעניינה בטיל בלתי עובד? ובכן, להודו יש כבר הרבה שנים ביחד עם רוסיה מפעל מו"פ שמפתח טילי שיוט. בין היתר פיתח המפעל הנ"ל את הטיל שכמעט טיבע את אותו סטי"ל. הודו חשבה - ולפי המיליארדים ששילמה כנראה בצדק - שהטכנולוגיות של רפאל יכולות לעזור לה.
וכך מפתחת אותה חברה הודית-רוסית טילי שיוט כגון היאחונט, שאותם היא מוכרת לסוריה וללבנון. בינתיים, הייתם מן הסתם חושבים שמשהב"ט ישלים את העסקה הסיבובית הזאת ע"י פיתוח משהו יותר מוצלח מהברק-8, כדי אולי להגן על ישראל ואולי גם למכור אותו בהרבה כסף לכל המאוימים ע"י טילי שיוט בעולם? מסתבר שגם לזה אין למושחתי המערכת שלנו מספיק שכל ו/או יכולת, לכן לא לישראל ולא לאף אחד בעולם יש היום הגנה נגד טילי שיוט.
מסקנה: חוץ מכמה מיליארדי דולרים בחטף מהודו לא יצא לישראל אפילו מיליגרם אחד של הגנה מכל ההרפתקה ההודית שלנו. מה שכן - נכנסנו למרכז העוינות של פקיסטן המוסלמית והגרעינית, השונאת המושבעת של הודו (שביצעה באזרחי פקיסטן חצי טבח-עם) ושתעשה כל שביכלתה לעזור לאיראן ולכל מי שנגדנו.
אז תגידו - מה, בוגי כזה מטומטם? לא חבר'ה - הוא לא. הוא פשוט מושחת."

הערה (שלי, ט.ע): מרתקת היכולת של רפאל להציב מערכת טילים על סטי"יל, למעלה מחמש שנים לפני ניסויי הירי שלה - שמא נחשפה כאן יכולת מסע בזמן?

לגבי מכירת המערכת - השפר יכול להסתכל בויקיפדיה וללמוד על הלקוחות.

=======================
(מודגשים - השקרים.)

"חד גדיא 2
אבל תראו את רפאל בכל החד-גדיא סביב הודו והברק-8. מצד אחד היא מוכרת לחיל הים שלנו דרך מושחתים כדידי יערי את הצינור ברק-8 הבלתי עובד שלא מגן על הסטי"לים שלנו נגד טילי שיוט. מצד שני היא מוכרת להודים ולרוסים את אותו ברק-8 כדי שיעזור להם לשפר את טילי השיוט שמופעלים נגד הסטי"לים שלנו ובכלל.
אמור מעתה - בחד-גדיא של ברק-8 לקתה רפאל פעמיים. פעם אחת כשמכרה לחה"י מערכת שאינה מגינה עליו ופעם שניה כי עזרה לאויבינו לשפר את אותן מערכות שנגדם היה הברק-8 אמור להגן. הייתי אומר שרפאל לבדה הרגה כל אחד מהרוגי אותו סטי"ל פעמיים.
מעניין שאותו אחד דידי יערי משולב הייטב בשתי הפעמים..."

===========================
(מודגשים - השקרים.)

תלונה נגד משה יעלון שהוגשה היום למבקר המדינה
ישראל באישור שר הבטחון יעלון מפתחת ביחד עם הודו ורוסיה טילי שיוט שיחזרו בכח לסוריה וללבנון כדי להוות איום, כולל גרעיני בכח, על מדינת ישראל ותושביה. הטיל יאחונט מתוצרת הודית רוסית כבר נמצא בידי סוריה והחיזבאללה. טיל דומה ליאחונט ומאותה תוצרת כמעט טיבע את הסטי"ל חנית במלחמת לבנון-2. ישראל מפרה בכך בכח את האמנה הבינ"ל לפיקוח על טכנולוגיות טילים שהיא חתומה עליה ושהודו ורוסיה לא חתומות עליה.
המעשים האמורים מהווים לעניות דעתי בגידה באמון ובטובתם של אזרחי ישראל.

======================
(מודגשים - השקרים.)

"הטיל MRSAM - ישראל (רוסיה) והודו יוצרות איומים אסטרטגיים על ישראל
לדעתי הטיל MRSAM - גרסה יבשתית של ברק-8 - שישראל מפתחת עם הודו (ומן הסתם במעורבות רוסית) הוא טיל שיוט התקפי ולא טיל נגד טילים, שכן הברק-8 הוא טיל שיוט שנכשל ביירוט טילים במלחמת לבנון-2 וכמו-כן, הוא אבי הכיפת-ברזל שנכשלה ביירוט טילים בכל אחד מכ-1700 הנסיונות המבצעיים שהיא נוסתה בהם.
המטרות שנגדן ה-MRSAM יהיה יעיל במיוחד הן ספינות, אסדות קידוח ומטרות יבשתיות בגודל בינוני כגון מגדלי זיקוק לדלק ("לבניות"), מיכלי דלק וחומרים מסוכנים (אמוניה), תחנות-כח וממסר, כור דימונה, יב"אות ומגדלי פיקוח. לאף אחד בעולם כיום אין הגנה נגד טילי שיוט.
נתון מעניין נוסף הוא שעפ"י מקורות הודיים מחיר ה-MRSAM הוא 1.87 מיליון דולר החתיכה. מכאן עולה מיידית שמחיר שרביט קסמים לא יהיה נמוך מ-2 מיליון דולר החת' ושמחיר כיפת-ברזל לא יהיה נמוך ממיליון דולר החת'. כחלון - לעידכונך."

- הערה משעשעת - מעבר לשקר הגס על כך שכפ"ב כשלה בכל ניסיון יירוט שלה - את זה אנו מכירים - קרה לשפר משהו מוזר - הוא כותב שהיו 1700 ניסיונות של כיפה ליירט, בעוד שאם הוא סוכם את כלל הרקטות שנורו עלינו לפי הערכותיו - לא מגיעים למספר כזה....ואני אומר: אם אתה שקרן, לפחות תהיה עקבי.

===================

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 05-05-2015 בשעה 21:02.
ישן 02-03-2023, 09:27
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
חץ 3

אני קורא בשקיקה פירסומים של מוטי שפר אבל חסר לי הידע לשפוט האם דבריו משקפים נכונה את הפיתוחים בפועל.

מדובר על מומחה לפיתוח טילי יירוט, חתן פרס ביטחון ישראל בשנת 1978 על פיתוח מערכת ההנחיה של הטיל "פיתון 3". ידוע בציבור בהתנגדותו לפיתוחי מערכת הביטחון לאמצעים ליירוט רקטות ובפרט כיפת ברזל.

ציטוט מהפייסבוק.

"היש נביא בעירו? - גילוי נאות
בשנת 2009 סיים עבדכם עבודת מחקר ופיתוח של 3 שנים על סינתזה של מערכת הנחיה אופטימלית לחץ-3 {תמונת שער הדו"ח מצורפת). העבודה היתה לבקשתה ובמימון/שכר מלא של מנהלת חומה לטובת תע"א.
העבודה הסתיימה לא במקרה עם חיסולו של מנהל חב' אירודן מערכות - דני חזנובסקי ז"ל - ע"י המוסד למודיעין וחיסולים לבקשת תע"א אבל ביותר מזל משכל לא לפני שהושגו כל מטרות העבודה האמורה.
על תוצאות המחקר הזה - שנזרקו לפח הזבל של תע"א - לא אוכל כמובן לדון כאן אבל בדיעבד או לא, קרו חמישה אירועים שמתוכם ניתן ללמוד דבר מתוך דבר והם:
1 ב-2008 הודיעה מנהלת תכנית חץ-3 ענבל קרייס שאיום הייחוס של חץ-3 איננו מתמרן. זאת בניגוד מוחלט להנחות שלי שאיום הייחוס של חץ-3 מתמרן בחלל ובאטמוספרה הגבוהה (מעל 20 ק"מ) ב-10 g בהסתמך על מנועים רקטיים.
2. חץ-3 איננו מכיל ראש קרבי ומרעום קרבה כי הוא מתוכנן במוצהר לפגיעות גוף בגוף (גב"ג).
3. דני חזנובסקי שתמך בעבודתי והשיג עבורה את התקציב חוסל ע"י המוסד בינואר 2009.
4. עוזי רובין - מייסד חומה ומנהלה הראשון - הודה בראיון לרוני דניאל שישראל חסרת ישע נגד הטילים המתמרנים של החיזבאללה.
5. רוני דניאל חוסל ע"י המוסד לפני כשנה.
נאות או לא נאות?."

ישן 02-03-2023, 12:09
  איש123 איש123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.14
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי מרק10 שמתחילה ב "חץ 3"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרק10
אני קורא בשקיקה פירסומים של מוטי שפר אבל חסר לי הידע לשפוט האם דבריו משקפים נכונה את הפיתוחים בפועל.

מדובר על מומחה לפיתוח טילי יירוט, חתן פרס ביטחון ישראל בשנת 1978 על פיתוח מערכת ההנחיה של הטיל "פיתון 3". ידוע בציבור בהתנגדותו לפיתוחי מערכת הביטחון לאמצעים ליירוט רקטות ובפרט כיפת ברזל.

ציטוט מהפייסבוק.

"היש נביא בעירו? - גילוי נאות
בשנת 2009 סיים עבדכם עבודת מחקר ופיתוח של 3 שנים על סינתזה של מערכת הנחיה אופטימלית לחץ-3 {תמונת שער הדו"ח מצורפת). העבודה היתה לבקשתה ובמימון/שכר מלא של מנהלת חומה לטובת תע"א.
העבודה הסתיימה לא במקרה עם חיסולו של מנהל חב' אירודן מערכות - דני חזנובסקי ז"ל - ע"י המוסד למודיעין וחיסולים לבקשת תע"א אבל ביותר מזל משכל לא לפני שהושגו כל מטרות העבודה האמורה.
על תוצאות המחקר הזה - שנזרקו לפח הזבל של תע"א - לא אוכל כמובן לדון כאן אבל בדיעבד או לא, קרו חמישה אירועים שמתוכם ניתן ללמוד דבר מתוך דבר והם:
1 ב-2008 הודיעה מנהלת תכנית חץ-3 ענבל קרייס שאיום הייחוס של חץ-3 איננו מתמרן. זאת בניגוד מוחלט להנחות שלי שאיום הייחוס של חץ-3 מתמרן בחלל ובאטמוספרה הגבוהה (מעל 20 ק"מ) ב-10 g בהסתמך על מנועים רקטיים.
2. חץ-3 איננו מכיל ראש קרבי ומרעום קרבה כי הוא מתוכנן במוצהר לפגיעות גוף בגוף (גב"ג).
3. דני חזנובסקי שתמך בעבודתי והשיג עבורה את התקציב חוסל ע"י המוסד בינואר 2009.
4. עוזי רובין - מייסד חומה ומנהלה הראשון - הודה בראיון לרוני דניאל שישראל חסרת ישע נגד הטילים המתמרנים של החיזבאללה.
5. רוני דניאל חוסל ע"י המוסד לפני כשנה.
נאות או לא נאות?."

שכחת שגם פדהצור חוסל ע"י המוסד (האמת זה לא המסד. היום הכל מוציאים לקבלני משנה, וכל חברה גדולה מתעסקת בהכל היום. למעשה הוא חוסל ע"י סולל בונה בקבלנות משנה למוסד).

וברצינות, מה זה השטויות האלו?!
נראה לך שהמוסד הולך ומחסל אנשים, אזרחי המדינה על ימין ועל שמאל?!
לחץ 2 יש רש"ק.
לחיזבאלה אין טילים מתמרנים.
לאיראנים בקושי עכשיו יש גופים שמתמרנים בצורה מוגבלת.

או בקיצור, אם טל ענבר ירשה לי לצטט אותו (עד כדי...): "אין לי את המומחיות המקצועית לענות למוטי שפר. אני לא פסיכיאטר..."
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:41

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר