לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2010, 12:47
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אם לדייק אז "שרב כבד-שרב כבד""

אני זוכר שברדיו ההתראה הייתה כמה שניות לפני שהתחילו האזעקות ברחוב.
יום אחד ישבתי ליד המחשב עם רדיו דולק (כיתה א' או ב') ושיחקתי ברובוטריק (המשחק הזה שאתה הופך מרובוט למטוס) והתחילה ההתראה ברדיו, רצתי להורים שלי וצעקתי "נחש צפע, מחש צפע" והם לא הבינו מה אני רוצה מהם.. רק אחרי כמה שניות שהתחילה אזעקה הם הבינו מה אני רוצה מהם.

ת'כלס, שום דבר לא נפל בכפר סבא או קרוב, בתור ילד יש לי רק זיכרונות טובים מהתקופה הזאת - בעבודה של אמא שלי הקימו קייטנה לילדי עובדים במקלט, המורה הייתה באה אלינו הביתה ומעבירה שיעורים לקבוצות קטנות של ילדים, החדר האטום היה כיף שכולם ביחד.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-04-2010, 13:38
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
קודם כל רוב רובן של הנפילות היו בלילה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני זוכר שברדיו ההתראה הייתה..."

שזה היה הסיוט האמיתי בשבילי (התיכוניסטים חזרו ללמוד אחרי משהו כמו 7-10 ימים, מה שאומר שחצאי לילות לא הייתי ישן מאחר והייתי "מטופל" בשני בני משפחה קשישים שגרו אתנו לימי המלחמה, ושבין כל הכמעט אסונות עם המסיכה, גם רבו אחד עם השני ביידיש...). התקפת הטילים השניה (זו שתפסה אותי רץ מחוץ לבית ולעיר, והייתה מטח גדול למדי שבין השאר לדעתי גם החריב את בית דני בתקווה ואת קניון לב המפרץ) אירעה לפני 7 בבוקר, ואני חושב שהשאר היו בין 9 בלילה לשעות הבוקר שלפני הזריחה. היו כמה אזעקות שוא, מה שכן. בהתקפות הראשונות האזעקה הייתה על רקע הנפילות. אחרי זה שופרה מערכת ההתראה וה"נחש צפע" (שהיה גם האות שלפיו מפעילי האזעקות הפעילו אותן!) הקדים את הנפילות.

אגב: באמצע המלחמה כבר "שוחררתי" מתפקידי בביתץ ובפירוש "עשיתי חיים" (זו בכלל הייתה תקופה נהדרת לצעירים, בכינות אני מתגעגע) והייתי מתלווה לאמא שלי שהייתה מרותקת לעבודתה בבית החולים. מאחר והצוות כבר ידע שהסקאדים האלה זה פחות גרוע ממשחק של בית"ר נגד הפועל ת"א, הייתה אווירה מאוד עליזה, והרבה עלו על גג בית החולים בזמן האזעקות. את המראה של הבזקי האור בין העננים ופתאום איזה כדור אש יורד מהשמיים ופטריוטים עפים אליו ממקווה ישראל ושדה דב, אני חושב שלא רק שלא אשכח לעולם, אלא זה היה בעיני המיצג המרשים ביותר שראיתי אי פעם בחיי.

עריכה: עוד זכרון מצחיק שפתאום עלה לי: לקראת היומיים חופש שחשבנו שיהיו לנו לפני המלחמה (הלימודים הפסיקו עוד לפני שהתחילה המלחמה עצמה) אני זוכר ששכרתי מסיפריית הוידאו של האוזן השלישית את שלושת הסרטים של "בחזרה לעתיד" ואת "מונטי פייתון בריאן כוכב עליון". מאחר ובערך שבועיים אחרי זה שום דבר לא ממש תפקד, ובטח לא הית משלם קנס על איחור החזרת סרט, אני והאחים שלי ראינו את ארבעת הקלטות במרתון אינסופי, ועד היום אני מומחה לכל פרט ופרט בארבעת הסרטים האלו.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 22-04-2010 בשעה 13:42.
ישן 22-04-2010, 14:35
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
האזעקות ב 91 היו נשמעות כמו משהו שיצא מסרטים על הבליץ
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אצלי לא! היה צליל סבבה, הרבה יותר סמפטי מאשר מה שיש"

רק היו חסרים הזרקורים והבלונים בצורת צפלין בשמי רישון. מה שכן האזעקות היו מאוד חלשות יחסית (או שאולי זה כי היה חורף והתריסים היו סגורים?). אני נזכר עכשיו איך במשהו כמו 1 בלילה אמא שלי מעירה אותי בספה בסלון, ממש ליד התריס, ואומרת לי לקום מהר כי יש אזעקה (נרדמתי מול ערוץ 1 אולי חצי שעה לפני זה) ואני ככה מתיישב ומאוד מתאמץ לשמוע אם זו באמת אזעקה הזמזום הזה בחוץ, או שאולי איזו מסיבה בקצה השני של השכונה. זו הייתה ההתקפה הראשונה, כשאיש לא האמין שבאמת יקרה משהו כזה... איזה שמועות רצו בטלפונים... כל אחד שהיה גר ליד איזה בית מלאכה כל חייו, פתאום הריח של הטרפנטין היה נראה לו כמו גז חרדל, ומשהו כמו חצי שעה רצו שמועות מטורפות לחלוטין. היתרון היחיד של השמועות הללו היה שךמדתי בפעם הראשונה בחיים משהו על הגאוגרפיה של אזורים בגוש דן שלא הכרתי, כמו רח' אבא הלל, רמת חן וכו'.

ישן 22-04-2010, 14:49
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
אני אומנם הייתי ילד קטן אז(בן 7-8)
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "האזעקות ב 91 היו נשמעות כמו משהו שיצא מסרטים על הבליץ"

אבל גם לי נראה שהאזעקות היו חלשות יחסית.
אולי נשארו אצלי זיכרונות טובים יחסית כי את הנפילות עצמם לא שמעתי, גרתי כ20 ק"מ מתל אביב בקיבוץ גיזר... מה שכן, יצא לי לראות את הטיל בזמן שהוא עף באוויר.(אני זוכר שבתור ילד קטן התלהבתי)

אבל דווקא האזעקות של היום גורמים לי עד עכשיו לזיכרונות מאוד לא נעימים, ואני ממש לא מבין איזה "גאון" החליט שזו תהיה סירנת ימי הזכירון? אני לא יודע אם זה מצחיק או עצוב, יצא לי כבר פעמים לקום ביום הזיכרון, ובמקום לחשוב על יום הזיכרון, לחכות לנפילת טיל.

וזה לא שלא הייתי מודע שיש יום זכרון, פשוט כאשר אני מתעורר מהאזעקה הזו, זה הדבר הראשון שעולה בי(כנראה שבכל זאת נשארה לי קצת צלקת מלפני שנתיים), מסכנים ילדים בשדרות, אני לא מבין איך אפשר להעביר ילדות במקום כזה(בטוח שחלק לא קטן מהם נדפק נפשית).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:23

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר