לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: מה אתם רואים ביום השואה?
נצמד ללוח השידורים 5 26.32%
נצמד לסרטים מוקלטים\VOD\מחשב 10 52.63%
לא רואה טלויזיה 4 21.05%
מצביעים: 19. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-04-2010, 08:50
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
השנה היתה מאוד בולטת מין תופעה, די מוזרה בעיני
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני מניח שישדרו הרבה סרטי..."

(אולי מחמת ריבוי הערוצים, מה שדי ממצא את המאגר הרגיל של יצירות קולנוע וטלוויזיה צפויות בנושא) לפיה לוח השידורים נוקד בלא מעט "יצירות" קולנועיות שהקשר שלהן ליום השואה הוא או העובדה שהן עוסקות בנאצים, או שהמסר שלהן לא רק ששנוי במחלוקת, אלא גרוע מכך: ללא ספק הוא מכוון, ולא מבטא "היבט מסויים של הנושא שכולנו מכירים". בזיפזוק די אקראי נתקלתי לא רק ב"ואלקירי" (ניחא... אפוס הוליוודי שדרך ליהוק אנגלו סאכסים חביבים כמו קרוז ובראנה מחדד את המסר ש"היו כמה גרמנים טובים, היו כמה גרמנים רעים, תחי האחווה האנושית!"), אלא גם ב"קדמה" של עמוס גיתאי (רק משם הבמאי כבר אפשר להניח במה הוא עוסק ברצינות ובמה לא...) ובסרט גרמני אודות החיים המסכנים של הברלינטים אחרי הכיבוש הרוסי, ובו סצנות של נשים שמוכרחות לרקוד עם חיילים רוסיים וכל מיני דברים שסילחו לי - אבל אני מוכן לראות, ואפילו להרהר בהן - בכל יום חוץ מאשר יום השואה.

עכשיו יכול להיות ש"הגיעו לתחתית החבית" על סרטים צבעוניים, בעידן בו הצופה לא מוכן לראות שחור לבן או צילומים סטייל שנות ה-60, אבל איפושהו יש לי הרגשה שזה לא ממש מקרי, בדיוק כמו שלא מקרי שדווקא בשנים האחרונות פתאום צצים החצופים שבעודם עובדים ביד ושם כמדריכים, מטמיעים משנה פוליטית פרטית שלהם בדבר השוואות ש"אולי לא נכונות, אבל למה שלא נעשה סימולציה וננסה אותן" בין השואה ובין הנכבה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-04-2010, 09:02
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כרגיל מאז פרוץ העידן הרב ערוצי, זיפזפתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מה אתם רואים ביום השואה?"

שכבר מזמן גיליתי שזו דרך ללמוד הרבה יותר, מאשר הדבקות לסרט אחד...

ראיתי (ביס8 אאל"ט) מין סרט דוקו סנסציה אודות "איפה צאצאי משפחת היטלר היום". היה מעניין לראות את האנשים, ואפשר להעריך את עבודת התחקיר שהגיע לחבורת הזקנים האלמונית הזו, היו גם רגעים הזויים (כמו הבלגי הנוכל שטוען שהוא בנו הלא חוקי של היטלר, בעצם על מנת לזכות בירושתו) אבל גם המון מלל מביך מצד המנחה (כמו כשהוא שואל את אחד הצאצאים "האם מאחר והיהודים קיבלו פיצויים, אתה חושב שגם הגיע הזמן שאתה תקבל ירושה". הגרמני ענה בחוכמה "אני לא מבין מה הקשר בין היהודים והפיצויים וענייני הירושה של רכוש משפחתי").

הסרט התיעודי אודות האיינזצגרופן בערוץ 1 היה מרתק, גם אם אחרים יחשבו שהוא מייגע. כלל המון ראיונות מקוריים, כולל עם רוצחים קשישים ועדי ראיה, והרבה צילומים מהאתרים עצמם בימינו. חבל ששודר דווקא בערוץ הנידח הזה. הקטע שבו ראיינו קשיש שהוא ניצול טבח היהודים (הידוע כי הוא צולם) בליפאייה שבלטביה, כשהוא מנתח את תמונות הרצח של אנשים שהוא הכיר כבר ללא דמעות (מאחר ועשרות שנים שהוא עוסק בכך, וכבר רגיל...) היה בעיני מדהים.

בין לבין "קפצתי" ל"התנגדות" שלמדתי להעריך אותו אפילו יותר. הקטע שבו יש מעבר חד בין סצנת החתונה היהודית ביער מצד אחד, ו"זוס ביילךסקי" העומד בראש התקפה רצחנית על שיירה גרמנית, באותו הזמן במקום אחר, פתאום נראה לי מאוד מרגש ועמוק: מצד אחד שמירת הערך היהודי של המשך החיים בכל מחיר, ובאותו הזמן המיעוט מבין היהודים שאומר "לעזאזל הכל, עכשיו נקמה" מן הצד השני. גורם לך להבין שבעצם אלה ששרדו והמשיכו לחיות, אלה שחלקו אוכל עם הזקנה והילד הלא הם הגיבורים האמיתיים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:14

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 13 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר