לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-04-2010, 10:50
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "..."

סטי"ל דגם Thunder, תוצרת סין (נקראת גם Hudong class):

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בשרות פעיל: 10.
דחק: 205 טון
מימדים: א 33.5 מ', ר 7.5 מ', ג 2.7 מ'.
צוות: 28
מהירות: 35 קשר.
הנעה: 3 טורבינות דיזל 8000 כ"ס.
חימוש: 4 טילי נ"ס דגם "נור" (C-802), תותח נ"מ 30 מ"מ דו-קני, תותח נ"מ 23 מ"מ דו-קני.

לספינות האלו יש היסטוריה "משפחתית" עתיקה. ה Hudong class הוא הגרסא האחרונה של ה 021 הסינית, גרסת ייצור מקומי של ה OSA I הישנה והמוכרת.
סין מכרה לאירן 10 ספינות כאלו בסביבות 96' והן משרתות בחיל הים של משמרות המהפכה. היו מספר דיווחים על תצפית של ספינה אחת עם טילי נ"ס C-101 (דיגום הנפוץ רק בסין עצמה), אך אין תמונות או אימות לכך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-04-2010, 16:27
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מתודי או לא, אצלנו לא מציגים..."

אהממ אהממ...

כתבות תדמית ושבח לא חסרות אצלנו. רק שבמקום "הכי טוב בעולם" יש "מהטובים בעולם" ו"עליונות טכנולוגית" ו"פיתוח טכנולוגי ישראלי" שנאמרים או נכתבים באון שנועד לרמוז במצמוצים וקריצות שיש על מי לסמוך ושכבר נדע לבוא חשבון ביום פקודה ועוד כהנה וכהנה הפטרות יודעות סוד מפי בעלי תפקידים שונים.
אני מעדיף שמצב הרוח יהיה כמו ב25 במאי 67 והביצועים בפועל יותירו את הצד השני כמו שמצא עצמו ב10 ביוני באותה שנה.
אני גם מעדיף ראש ממשלה כמו אשכול, עכשיו כשחלף זמן וניתן לראותו לעומת ראשי ממשלה אחרים אצלנו ובכלל.
העיקר שתדמיתו היתה של "זה שגמגם".

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 25-04-2010, 14:38
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
בהחלט!....
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הם חכמים גדולים להתקרב ככה..."

על פניו ניתן להסיק כי במשך השנים השכילו האיראנים להבין שלהתמודד מול כלי השייט אמריקאיים והאחרים באמצעות כלי שייט בסדר גודל של סטי"ל יהיה להם לא פשוט, לפחות מאופי התרגילים שלהם ומכמות כלי השייט ניתן להסיק כי הדוקטרינה שלהם מתבססת על שימוש ב"נחילים" של עשרות כלי שייט קטנים ומהירים (כשהכוונה היא למהירות של כ 40 קשר ימי לפחות) המופעלים על ידי מספר קטן יחסית של אנשי צוות ומצויידים באמל"ח המבוסס לרוב על נשק סטטיסטי בעיקר רקטות 107 מ"מ המיועדות לשיגור בכינון ישיר, עכשיו דמיין לעצמיך תרחיש בו משחתת טילים אמריקאית מפוארת עליה מיטב האמל"ח מותקפת ע"י "נחיל" שמונה כ 15 סירות מהירות שכאלה, כלי שייט דוגמת פריגטת טילים יודע יפה מאוד להתמודד מול כלי שטח ברמתו או לפחות בסדר גודל של סטי"ל, לעומת זאת מול מספר גדול של סירות מהירות בעלות כשר תימרון מצויין זה כבר יותר בעייתי!!!....
לשם כך לא יעזור לך תותח החרטום מכוון המכ"ם ואפילו לא טילי ים ים דוגמת ההארפון! כאן תיאלץ להפעיל אמל"ח המבוסס על תותחים מהירי ירי דוגמת ה"וולקן" או ברמת המק"כ !!!
תפגע בשתים, שלוש ואפילו ארבע סירות, עדיין יש סיכוי גדול שלפחות אחת או שתיים מהן תצלחנה לחדור בעד מעגל ההגנה שלך ולשגר לעברך (ובל נשכח שדופן של פריגטה היא מטרה קלה יחסית) מטח של רקטות 107 מ"מ (טווח של רקטות כאלה בכינון עקיף מגיע לכ 8 ק"מ והרש"ק מכיל למעלה מ 1 ק"ג חנ"מ עם מרעום שפועל בהשהייה קצרה מה שמתאים מאוד לפגיעה בכלי שייט)....
אמנם הסבירות כי תצליח להטביע כלי שייט גדול באמצעות פגיעה של רקטות 107 היא לא גבוהה (תלוי במה פגעת כמובן) אך הסבירות כי תביא להשבתת הכלי היא כבר גבוהה יותר ובל נשכח גם את האפקט המוראלי שכרוך בעניין...

לפחות בתמונה אחת מהתמונות המופיעות בשרשור הנ"ל ניתן להבחין בסירה מהירה המצויידת במשגר 107 מ"מ רב קני המבצעת ירי שטוח מסלול...
פרט לכך ידוע כי האיראנים פיתחו משגר רב קני 107 מ"מ חשמלי ייעודי עבור כלי שייט...
אופי ההצטיידות של הצי האיראני מתבסס בשנים האחרונות על כמות גדולה מאוד של כלי שייט קטנים ומהירים החמושים באמל"ח המבוסס רקטות או לחליפין טילי ים ים...
נוסיף לכך את העובדה שלאיראנים אין ממש בעיית כח אדם ומבחינתם חיילים הנם לא יותר מציוד מתכלה וקיבלנו מתכון מצויין להתמודדות מול כל צי משוכלל אך "מגושם" שלא יהיה...

ישן 25-04-2010, 15:46
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אם אתה בטוח אז קטונתי....
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Echo7 שמתחילה ב "הבעיה הגדולה מבחינתם היא שהם..."

ושוב...
מיטב הסנסורים (כדבריך) אמנם יצליחו אמנם לזהות/לגלות, על כך אין ויכוח, השאלה היא מה כלי שייט בסדר גודל של פריגטה ומעלה מסוגל יהיה לעשות מול עשרות מטרות שכאלה מה עוד שאין לי ספק שהאיראנים מתורגלים היטב בתמרוני שייט והתחמקות...
הוא שטענתי, מספיקה סירה אחת או שתיים שתצלחנה לחמוק מבעד כל האמצעים שהזכרת (ויש סיכויים בכלל לא נמוכים לכך) שתגענה לטווח של 2 - 3 ק"מ ולשגר מטח רקטות שלפחות חלקן יפגע ומבחינתם זה ייחשב להצלחה לפחות מוראלית!
הם כבר ידעו להציג זאת כנצחון גדול מבחינתם וכידוע בענייני תעמולה הם בכלל לא רעים ...
לפחות על העם האיראני זה עובד וזה מה שחשוב מבחינתם...
אגב, שים לב לעובדה נוספת שרק יכולה לחזק את טענותי והיא ההתמקדות שלהם בפיתוח של צוללות ננסיות !...שוב, כלי שייט שנועד לחמוק ולהתקרב ככל הניתן לעמדת שיגור טורפדו וכל זאת תוך לקיחה בחשבון ש"המסע הנו לכוון אחד בלבד...."

ישן 25-04-2010, 16:06
  Echo7 Echo7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.09
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אם אתה בטוח אז קטונתי...."

מסכים לגמרי שהם בונים על הנחילים האלו כנשק סטטיסטי שחלקו יצליח לעבור. לגבי הצוללות הבנתי קטנה יותר אבל זה רעיון מעניין בפני עצמו.
אני אנסה להסביר למה אני חושב שהרעיון לא יעבוד עם הנחיל. בוא ניקח רגע תרחיש מחמיר - פריגטה אמריקאית עומדת מול החוף במרחק קטן ולא אחראי בעליל בנסיבות אלו של 12 מייל (מזכיר משהו...?). במקרה גם המעגן של הספינות האלו הוא בדיוק מולה כך שזה המרחק נטו שהן צריכות לעבור. הספינות יוצאות כולן בו זמנית ומפליגות ב-40 קשר. הן מתגלות מייד (אפילו מכ"מ מסחרי יקלוט כמות כזאת של ספינות עם שובל המים שעולה במהירות הזאת במרחק הזה). הפריגטה מפנה יכרתיים לאיום ומפליגה ב-30 קשר. עכשיו יש לנחיל לעבור מרחק של כ - 10 מייל במהירות סגירה של 10 קשרים - שעה. די והותר להרים זוג אפאצ'ים מנקודת פריסה סמוכה שיגיע ויעשה שמות בסירות האלו עם ה-30 מ"מ.
מה עוד שתמיד יש את האפשרות לשגר טילי ים ים, ולא בטוח בכלל שהסירות האלו יכולות להחזיק 40 לזמן ממושך (או בכלל). אבל גם בתרחיש מחמיר אני חושב שזה מהלך שלא יוביל לתוצאות מלבד האבדות של האיראנים.
ישן 25-04-2010, 17:32
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Echo7 שמתחילה ב "מסכים לגמרי שהם בונים על..."

עכשיו בוא נצא מנקודת הנחה שאותה פריגטה תיאורטית ישבה לה ליד מיכלית דלק אולטרא-גדולה מלאה בנפט סעודי בדרכו לארה"ב של אמריקה.

היא (המיכלית) לא תגלה את הנחיל באותה המהירות, לא תפנה זנב באותה המהירות ובטח שלא תברח מהן בשלושים קשר.

אפילו בלי היותה מטרה קלה יותר, היא מטרה הרבה יותר סקסית, עם הזעזוע שפגיעה בה יגרום לכלכלה האמריקנית

אז אולי (את זה אשאיר למומחים אמיתיים לקבוע) ספינות הצי האמריקני לא ייפגעו מהנחיל הזה... אבל הוא יוכל למנוע מהאמריקנים את השליטה במפרץ הפרסי וליצור נזק כלכלי\לחץ פוליטי על אמריקה - וזה שווה ערך לסגירה של מיצרי הורמוז.

ישן 04-05-2010, 17:24
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
יודעות להפליג מהר, ולפעמים עושות גלים מעיקים שמפריעים לכוון רקטות וטילים
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Echo7 שמתחילה ב "הבעיה הגדולה מבחינתם היא שהם..."

ומדוע ייפקד מקומם של מסוקי הקרב או מטוסי התקיפה המוצבים על נומט"ים ומסוקים?

מסוק קרב אחד, חמוש היטב בתותחים, יכול לעשות שמות בסירות או שייטת סירות כאלו.

וזה עוד בלי להביא בחשבון הפצצות בפצצות דלק-אוויר למשל שעושות שמח בשטחים פתוחים, וכמובן תקיפת המעגנים עצמם לפני שהסירות יצאו לים.

אני משוכנע שהאמריקאים צפו תסריט כזה, עקבו אחרי התרגילים האירניים, התכוננו ותרגלו תסריט כזה.

ועוד דבר: למצוא נושאת מטוסים בים הפתוח זו לא משימה קלה, גם לא למערכות המודיעין "הכי טובות בעולם" של האיראנים. למצוא נומ"ט או משחתת שרוצה להעלם יכול להתגלות כמשימה הבאמת קשה.
ישן 23-04-2010, 12:17
  MK82 MK82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
בכלל כל התרגיל הזה נראה כמו סרט פעולה סוג ג'
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "תרגיל "הנביא הגדול 5""

הרבה עשן ופיצוצים , לקחו ספינה ישנה העמידו אותה באמצע המפרץ ויאללה חגיגה.

מישהו צריך לספר להם שהמשחתות של צבא ארה"ב קצת יותר קשות לפגיעה וגם משיבות
אש .... (אם בכלל יצליחו להתקרב )

לא הבנתי בדיוק על מה הם סומכים. הרי ברור שהצי ארה"ב ישאר במרחק של מאות ק"מ
מהחופים של אירן, טילי הטומאוק יודעים לטוס גם אלפי ק"מ . אז אותם סירות
שגם אם ינועו במהירות מקסימלית יצתרכו לפחות 4~5 שעות הפלגה כדי להגיע לצי
וזה משאיר מספיק זמן לכל A10 ואפצ'י וכו' לרדת עליהם כך שלא ישאר מהם זכר.

בקיצור אולי האירנים באמת עושים הצגות ומשאירים הרבה הפתעות שאותם אם
לא מראים, אבל בכל מה שקשור למה שהם כן מראים זאת בדיחה אחת גדולה
שתתפוצץ להם בפנים כנראה בקרוב .
ישן 24-04-2010, 20:59
  שטורס שטורס אינו מחובר  

רבותי, האם אני צריך להזכיר לכם על מה יצאה ארה"ב למלחמה נגד עיראק, פעמיים?
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]הבעיה היא, כמובן, עם..."

ב- 1991, על הפלישה לכוויית. אז סדאם שיחק במזלו והפסיד.
אז חוסל הצבא העיראקי בגיבוי בינלאומי, ונכבשה כמעט כל עיראק יבשתית.

וב- 2003 על כלום. לא מצאו נשק כימי, לא ביולוגי, ולא רמזים לתכנית אטומית סודית. נאדה.
אז כידוע חוסל הצבא העיראקי, הושמדה שדרת המנהיגות העיראקית, חוסלו בניו של סדאם, ולבסוף נלכד סדאם בעצמו ונתלה.
וכל זאת על שום מה? הרי עיראק לא איימה על אספקת הנפט לארה"ב, ככל שידוע.

מפה אפשר ללמוד "קל וחומר" על מה תהיה מדיניות ארה"ב מול איום איראני לחסום את מיצרי הורמוז או לאיים צבאית על ספקיות הנפט שלה במפרץ.
מפה גם אפשר להסיק שישראל - ומנהיגינו העונים לשם ביבי - שבויים בסיוט שממנו הם לא יכולים להתעורר על "האיום הקיומי האיראני", שחייבים לעצור את פרויקט הגרעין האיראני , ועוד הפחדות.
אם כבר יהיה איום גרעיני איראני - הוא יהיה בעייתה של ארה"ב ומדינות המפרץ בעיקר.

לא חשוב מי יהיה הנשיא האמריקני באותה עת - הוא לא יכול להבליג על איום איראני גרעיני אפקטיבי על מדינות האיזור. ואני לא מדבר על ישראל -אלא על סעודיה והמפרציות.

התברכנו לצערי במנהיג פאניקר. ואני אומר זאת בצער- כי עושה רושם שהוא עושה הכל בשביל לקפוץ בראש. בניגוד למדיניות של שרון למשל שהבין נכונה לדעתי את יחסי הכוחות - והשאיר את איראן לטיפול ארה"ב.

בינתיים האמריקנים מנצלים היטב את ביעותי הלילה של ביבי - וסוחטים ממנו ויתורים מדהימים בלי לקבל תמורתם דבר בנושא הפלשתיני.

בקיצור - אנחנו בברוך. וחבל שכרדע מובילה אותנו עיזה עיוורת.
ישן 04-05-2010, 17:48
  שטורס שטורס אינו מחובר  

מכובדי: אפשר לומר שאנחנו תמיד מהמרים. על הכל. ביום יום.
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אההה, אז איראן גרעינית היא לא..."

כשאתה חוצה כביש- אתה מהמר. עובדתית, כך וכך אנשים נהרגים בחציית כבישים.
נסיעה באוטובוס - הימור.
טיסה - כנ"ל.
מדינה משקיעה כך וכך מיליארדים בלהק של מטוסי קרב חדישים, ומזניחה למשל את זרוע הטילים שלה, או את חילות היבשה המתמרנים שלה - לא הימור?

אז נא לא להפחיד בהימורים. זה אינו הימור פרוע - כי אם סיכון מחושב.

אם יקום המנהיג הישראלי שיאמר לעולם: איראן זבשכ"ם. אנחנו לא מתכוונים להוציא לכם את הערמונים מהאש. לא נסכן חיילים, מטוסים, אזרחים, תשתיות וכו' במלחמת טילים הרסנית - כדי לסכל איום קלוש על בטחוננו, ואיום גדול על בטחונכם. גם לא נשלם במטבע קשה של ויתורים מדיניים הרסניים לא פחות תמורת איום לא קיים.
הכרזה כזאת היתה טורפת את הקלפים. ואני אגב לא היחיד שחושב כך.

היום לצערי ביבי שבוי בסיוט שהוא אינו מסוגל להשתחרר ממנו. ביבי חי בסרט.
האם אסטרטגיית איפוק מול איום גרעין איראני היא הימור מחושב או פרוע? האם הסיכון הוא בלתי נסבל?
ומי אמר לך שאיראן תאיים שהיא תגיב גרעינית למשל על כל פעולה שלנו בלבנון או סוריה?
מתי בפעם האחרונה שמעת מדינה מאיימת על מדינה בעלת ארסנל גרעיני בהשמדה?

ומדוע לדעתך ישראל אינה יכולה להציב איום נגדי, שייצב את המערכת במאזן אימה: הלא ישראל יכולה לומר בפשטות: כל שיגור של טיל אירני, או זיהוי הכנות לשיגור טיל אירני - יפורש כשיגור עוין של נשק גרעיני, והתגובה תהיה ב הרסנית מעבר לכל דמיון - גרעינית, נגד מטרות צבאיות ואזרחיות.
ומה תעשה איראן אז? מה יעשה העולם?
הרי אם איראן תכניס נשק גרעיני לאיזור - ישראל תצא מן הארון הגרעיני, תבצע ניסוי, ותכריז על כל הארסנל שלה. זה יצית מירוץ חימוש גרעיני באיזור . ואידך זיל גמור. אתה חושב שזה מה שהאמריקאים או הרוסים או הסינים רוצים פה?
אתה מבין לאיזה מצב לא יציב נכנס האיזור כולו אם איראן מתחילה לשחק בגרעינים?
והיות וכולם יודעים את זה - אני, ואתה, וביבי, ואובמה, ופוטין, ומי לא - המצב הזה לא יתגשם.
האיראנים ייעצרו. לא יודע איך -אבל הם ייבלמו.
השאלה שאני שואל: למה שאנחנו נשלם את מחיר בלימתה של איראן?
הרי זה אינטרס בראש ובראשונה של המערב, יפן, רוסיה וסין! הנפט שלהן בסכנה. הכלכלה שלהם תקרוס אם יהיה פה משבר נוסח 1973. ע"פ הפתגם הידוע הטוען כי "לערבים יש נפט-ולנו יש גפרורים".

אני מזכיר גם את התקדים של מלחמת המפרץ הראשונה: עיראק פתחה בפרובוקציה, כיבוש כוויית, ולאמריקנים לקח חודשים ארוכים עד שארגנו קואליציה בינלאומית, בחסות האו"ם ומועה"ב, ותקפו את עראק.
ומה עשתה ישראל אז? גירבצה. וטוב שכך. עיראק פלשה לכווית - לא לישראל. זו היתה בעייתה של ארה"ב - לא שלנו.
ב- 2003, כנ"ל: עיראק אפילו לא איימה על ישראל, כמו ב- 1991. לא היו לה טילים. היא לא היתה מעורבת במתקפת 11/09. לא היה לה כורים גרעיניים פעילים ולא נשק אב"כ. ובכל זאת - עיראק נכבשה כליל, מנהיגיה וצבאה האדיר הושמדו. למה?!

וכך גם היום: איראן היא איום על המפרציות, סעודיה, ארה"ב, כלכלת העולם כולו. דרכה של אמריקה לא להשלים עם איומים לכלכלתה לקיומה - היא מחסלת אותם כשהם קטנים ולא מאיימים כ"כ.
ואנחנו, כמו תמיד, פסיק עלוב לעומת גודל הכוחות המשתתפים פה: זה משחק של מעצמות גדולות.
אז מדוע אנחנו נדחפים בראש, רק בגלל שאחמדיניגאד מחנטרש איום כל שני וחמישי? הרלא ברור שנשיא איראן מנסה באמצעות איום על ישראל לגייס תמיכה פנימית וכלל ערבית ומוסלמית במדינתו. למה ליפול למלכודת שלו? רוצה לאיים -שיאיים עד פסח.
אמריקה עובדת לאט אבל יסודי. יש רק תסריט אחד אפשרי: איראן מתפרקת מהיכולות שלה.
אם באמצעות דיפלומטיה - יופי.
אבל אני צריך להזכיר לך כמה לילות יידרשו לצבא ארה"ב לחסל את הצבא האירני ככוח לוחם ולפזר אותו לכל עבר?
לכן, לדעתי, אנחנו משחקים משחק מסוכן מאד. אנחנו משולים לחמורים שקופצים בראש.
איראן אינה הבעיה שלנו.
ישן 26-04-2010, 21:03
  SkyMarshal SkyMarshal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "טילי טילים"

עוד כמה תמונות:

בתמונה זו רואים בבירור את סוג הטיל - HY-2G. [עריכה:] שאלה: האם מתקני השיגור סופקו לאיראן ע"י סין, או שמדובר על פיתוח מקומי?

עוד תמונה טובה שמציגה את מיגון המשאית.

עוד תמונה מההכנות.

כמה תמונות של כטב"מ (אחת מגרסאות של mohadjer?). איני בטוח האם מדובר על תמונות מהתרגיל הנוכחי, במיוחד לנוכח העובדה שבתמונה הראשונה מחקו את תאריך החדשות שרצות ברקע. מצד שני, התערוכה שמוזכרת בתמונה השלישית אכן מתקיימת בשבוע האחרון בטהרן (בנוסף יש גם תאריך שמופיע על המסך).

-Lieutenant General William E. Kepner

נערך לאחרונה ע"י SkyMarshal בתאריך 26-04-2010 בשעה 21:05. סיבה: הוספת שאלה.
ישן 26-04-2010, 03:51
  הפ.ב. הפ.ב. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.04

אני חושב שאנחנו לא קוראים נכון את מטרת התרגיל.

בסך הכל שוגרו פריטי חימוש מעניינים מאוד ואם אלו היו התמונות הראשיות מהתרגיל הדיון כאן היה שונה
לגמרי. אבל הדגש של האירנים לא היה על יכולות טכניות אלה על "הילדים של אבא עבדלה".

נראה לי שמטרת התרגיל היא מדינות המפרץ המדושנות שבונות גורדי שחקים במדבר. האירנים אומרים לכל
השכנים שלהם שהם יכולים להמשיך להסתתר מאחורי ארצות הברית ולשחק בצעצועים יקרים, אבל אין להם
עשירית מהאומץ והנחישות של "הילדים של עבדלה". אני חושב שהמסר הזה עובר טוב מאוד במדינות
המפרץ שחיות עדיין את הדימוי של אדון המדבר האציל אבל מתנהגות בנהנתנות מערבית.

בעולם של דימויים האירנים השאירו הרבה מאוד רושם וכל השאר יכולים רק לקפוץ דרך חישוקים בוערים.
ישן 26-04-2010, 09:14
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
נגעת בנקודה חשובה
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי הפ.ב. שמתחילה ב "אני חושב שאנחנו לא קוראים..."

האירנים אומרים לכל השכנים שלהם שהם יכולים להמשיך להסתתר מאחורי ארצות הברית ולשחק בצעצועים יקרים, אבל אין להם עשירית מהאומץ והנחישות של "הילדים של עבדלה".
יכול להיות שבתרבות הערבית/פרסית סימבוליזם בסגנון "אבא עבדאללה בויז" הוא בעל משמעות הרבה יותר עמוקה מהפירושים הטכניים שאנחנו שאנחנו מנסים לתת כאן שכוללים לפעמים גם גיחוך קל.

להערכתי אתה מתכוון למלחמת דת שמצד אחד מדגישה את הסגפנות והנחישות של האיראנים ע"פ האיסלאם מול הההסתאבות והכפירה של שאר המוסלמים באזור המפרץ (מזכיר קצת את מאבקי החמאס מול הפתח, לא?).

השאלה היא אם אלה לא יותר מתירוצים שיתנו להם סיבה לנסות ולהשתלט על מאגרי האנרגיה הכי גדולים בעולם.
אני אולי לא מבין את הרציונאל שעומד אחרי "הם כופרים בדת, אז נשתלט עליהם ונחנך אותם מחדש או נשמיד אותם וכבונוס יהיה לנו הרבה נפט".
אבל אני מבין את הראציונל של "יש שם מרבצי נפט אדירים ולנו יש שאיפות מגלומניות, בואו נשתלט עליהם ונגיד שזה בשם הדת, רגע הם באמת כופרים אז זה בכלל מגיע להם.."

קצת נתונים על מאגרי נפט בעולם וחלקם של מדינות המפרץ בכלל ואיראן בפרט שנילקחו מכאן:

עתודות נפט עולמיות: כלל מדינות המפרץ כולל איראן כ 85%, איראן בלבד כ 15%

ייצור נפט עולמי: כלל מדינות המפרץ כולל איראן כ 70%, איראן בלבד כ 13%

גרף ייצור הנפט והצריכה העצמית של איראן לאורך השנים

ואולי לא במקרה המשקיפים היו מקאטר (שימו לב למאבטח ראש משמרות המהפכה חמוש בעוזי?)

ישן 26-04-2010, 11:52
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי הפ.ב. שמתחילה ב "אני חושב שאנחנו לא קוראים..."

ציטוט:
אבל הדגש של האירנים לא היה על יכולות טכניות אלה על "הילדים של אבא עבדלה".
נראה לי שמטרת התרגיל היא מדינות המפרץ המדושנות שבונות גורדי שחקים במדבר

אז למה המסר רשום באנגלית?!
ברצינות, אני חושב שהחשיבה "האמיץ והנחוש הוא כניראה הצודק, ויינצח את הנהנתן, העשיר והחזק" היא מערבית ואולי אפילו פוסט-מודרנית, ולא בהכרח נכונה בתרבות הערבית. עירק דיכאה מרידות כורדיות ושיעיות, סוריה מחצה את האחים המוסלמים, סעודיה תקפה לאחרונה את השיעים בתימן וכו' וכו'. סה"כ ב-91' היתה קואליציה ערבית גדולה נגד סדאם "הנחוש והאמיץ".
הרושם שלי הוא דווקא שבעיני ערבי מהמפרץ, עושר וכוח הם הוכחה לצדקתו- הוא מסתכל על האירנים עם הסירות המסכנות שלהם, ומוודא בסלולאר עם הטייסים שכירי-החרב שלו שמתקני הנפט של איראן עוד מוזנים במחשב של מטוסי התקיפה החדישים. בפרט שארה"בתמשיך בעתיד הנראה לעין לתת גב לעיניין.
ישן 27-04-2010, 04:41
  הפ.ב. הפ.ב. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.04
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] אבל הדגש של האירנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אז למה המסר רשום באנגלית?! אז באיזה שפה? פרסית? ערבית?
"האמיץ והנחוש הוא כניראה הצודק, ויינצח את הנהנתן, העשיר והחזק" היא מערבית ואולי אפילו פוסט-מודרנית,.

אני חושב שהמסר הוא "המעז מנצח" שהוא מסר יותר פשוט.

רוב מדינות המפרץ מאמינות במוטיב הבדואי האציל שיוצר ע"י לורנס הבריטי. כבוד, מירוצי גמלים, גלאביות לבנות.
בתכלס התרגיל הזה שם להם ראי מול הפרצוף ואין כאן קשר לאמת אוביקטיבית שלא מעניינת אף אחד.
האירנים אומרים למדינות המפרץ שעם כל הכבוד לפאסון שלהם ולנשק שלהם, כמה אירנים נחושים יכולים לחסום את המפרץ
ולמוטט להם את הכלכלה.
וסיבות לא חסר: זה הבדלי דת, פרסים נגד ערבים, עצמאות מול התרפסות למערב.
ישן 02-05-2010, 15:09
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
בשולי התרגיל - חשיפת ה"טופאן"

דו"צ של האיראנים טוען, כמובן, שזהו מסוק חדש לגמרי, פרי תכנון מקומי. חלק מהבלוגרים/פרשנים טוענים שמדובר בייצור מאפס, מבוסס על הנדסה לאחור. לי זה נראה כמו פרויקט השבחה וחידוש של הסופר קוברות מימי השאה. בצילומים הוצג ליין של שמונה מס"קרים (יכול להיות, כמו סיפור "המיירט הלילי המזויף, היינקל HE-113 מימי מלחה"ע ה-2, זה מה שיש להם), קלוז אפ של תא הטייס שנראה מסורתי בלשון המעטה וצילומים מסוק אחד שחלקו עדיין צבוע רק בפריימר, כך שאפשר לזהות איפה השינויים או העידכונים.

גאווה איראנית:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2.bp.blogspot.com/_lDZaD6dEUuY/S9xXX3ncWTI/AAAAAAAAAPE/NgiTk-zIgb0/s1600/n00026087-r-b-002.jpg]

ושימו לב לאיש הצוות הוותיק בעל שפם העמיר פרץ:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://1.bp.blogspot.com/_okE2fz_Pef8/S91dnJx1YqI/AAAAAAAACZE/JKTIErzut_M/s1600/X00873991564.jpg]

ולסיום, קשר ישראלי-לשוני לחובבי אבשלום קור: המסוק החדש/מחודש נקרא כאמור "טופאן", שם שלדברי האיראנים פירושו "סערה". בשנות ה-50, שני לקוחות הייצוא היחידים של ה"אורגאן" ("הוריקאן" בצרפתית) היו ישראל והודו. בישראל, האורגאן נשאר אורגאן. בהודו זכה המטוס הצרפתי לשם "טופאני", שגם משמעותו היא רוח סערה (סנסקריט ופרסית הן שפות קרובות משפחה).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:46

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר