לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2011, 19:53
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי barlev שמתחילה ב "מערכות הגנה אקטיביות ואיומים קינטיים"

כבר במלחמת יום הכיפורים היו מקרים של פגזי ח''ש שפגעו אך לא חדרו בשוטים.
למיטב הבנתי, לאור המבנה המוקפד של ראש החודרן בפגזי ח''ש, המעלה הראשונה של מערכת הגנה אקטיבית תהיה בשיבוש זווית הפגיעה, או ליתר דיוק, ביצירת זווית גדולה ככל האפשר בין ציר האורך של החודרן לכיוון המעוף שלו ברגע הפגיעה.
לגבי עמידות מיגון בפגיעה עם יכולת חדירה מופחתת, אני משער שאם פלדת השוט ידעה לתת מענה מסוים לפגזי הT55 ואולי אפילו לפגיעות לא אופטימליות של פגזי T62, אולי היחס הזה מתקיים גם כיום בין המיגון החדיש לחודרנים המתקדמים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-10-2011, 23:01
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
אכתוב מה שידוע לי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי barlev שמתחילה ב "מערכות הגנה אקטיביות ואיומים קינטיים"

האפקטיביות של חודרן קינטי תלוייה המון בזווית הפגיעה כך שהיכולת או חוסר היכולת של מערכת ההגנה להשמיד חודרן לא חשובה כמו היכולת לשנות את הזווית שבה יפגע החודרן(דבר שקל בהרבה לעשות),כלומר מספיק שהפיצוץ ישנה את זווית הפגיעה רק בכמה מעלות ויכולת החדירה תרד באופן משמעותי,ואני מניח של זה המהנדסים ברפאל התכוונו כאשר הם הודיעו שלמעיל רוח יש יכולת להתמודד עם איומים קנטיים,למרות שכמובן אין לי דרך לאשר או להפריך את זה.

ישן 17-10-2011, 13:13
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
זה לא מדוייק
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי chaklook שמתחילה ב "פגזים קנטים חודרים טנקי מערכה מתקדמים רק מקרוב יחסית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי chaklook
לגבי מטרות רכות, ממילא ח"ש לא יגרום נזק רב למטרה רכה- יכול בקלות לעבור ללא נזק דרך רכב ואם לא יפגע ישירות באדם/מיכל דלק

גם ח"ש שחודר מטרה רכה יכול לגרום לנזק גדול. אמנם "עדיף" לירות פגז כזה על מטרה כבדה יותר כגון טנק, אבל דווקא מהסיבה שהפגז יעיל נגדו יותר כך שחבל "לבזבז" על מטרות רכות פגזים חזקים יותר.
בהשאלה אם תרצה, ירי של כדור עם חודרן קינטי נגד נגמ"ש קל משול לירי על זבוב עם אקדח - זה יהרוג אותו, אבל חבל לבזבז עליו כדור אקדח.

בזמן החדירה של החודרן אל גוף הנגמ"ש יתווצרו בתוך החלל הפנימי שבו הרבה רסיסים כתוצאה מהפגיעה בו ובמכשור שבתוכו. יש לרסיסים פוטנציאל קטלני בהתחשב בעובדה שנגמ"שים נוטים להיות מלאים בחיילים, והרסיסים יתפזרו בקלות בחלל הגדול והמרווח יחסית בתוך הנגמ"ש וסביר להניח שהם גם ינתזו מכל עבר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 17-10-2011, 19:40
  משתמש זכר toben82 toben82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "זה לא מדוייק"

סיבה חשובה להתרכזות הכל כך גדולה באיום הנ"ט (מטענים חלולים) קצת על חשבון האיום הקינטי נובעת מיכולת השיגור של כל אחד מהאיומים.
בשביל לשגר רש"ק קינטי צריך ברוב המקרים תותח, לרוב תותח של טנק, שמצריך גם מערך חימושי, תחזוקתי, אימוני, הדרכתי, שכולל כמות של כוח אדם, שטחי אמונים, לוגיסטיקה, וכו. לצבא יחסית יותר פשוט למצא ולהשבית את כל הגורמים הנ"ל, ובכך גם להשבית באופן משמעותי את האיום הקינט.
לאומת זאת, כשמדובר באיום הנ"ט מרש"קים חלולים, מספיק חמוש אחד או שניים עם אימון מינימלי ואמל"ח שאפשר לסחוב על הגב, שזוחלים לתוך שיח או מתחבאים בתוך מבנה ויכולים להוריד מספר כלים משורינים (או לא משורינים).
לוגיסטיקות השיגור פה משפיעות, לפי דעתי, בצורה משמעותית על גודל האיום. והמציעות בשטח, לפי דעתי, מגבה את הגישה הזאת. מתי בפעם האחרונה נורה פגז קינטי לעבר טנק ישראלי? למי יש יכולות שיגור כאלה, ומה הסבירות שהם ישתמשו בהם? מה מידת הקושי באיתור מקור ירי כזה וניטרולו לפני שהוא מספיק לנטרל לנו עוד כלים? עכשיו בואו ונשאל את אותן השאלות על איום הנ"ט ואני חושב שזה יוביל אותנו ללמה כלכך חשוב למגן טנקים מול האיום הזה.
ישן 17-10-2011, 21:05
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "יש לך מושג מה גודלו של תותח..."

א. יש לי מושג. מה הגודל של תותח נ"ט רוסי.
ב. הסורים מחזיקים בכאלה
ג. אפשר לנייד תותח ע"ג משאית, בדיוק כמו משגרי קטיושות. כמו כן, אפשר להחביא כזה תותח, לצורך הפתעה, בעמדה מבוצרת או מוגנת במגינים אנושיים. בדיוק כמו משגרי קטיושות נייחים. פעם אחרונה שבדקתי, לחיזבאללה יש את שני סוגי המשגרים: נייחים וניידים ע"ג משאיות.
ד. לא ידוע לי על תותחי נ"ט בשירות חיזבאללה. למודיעין לא היה מושג על טילי C-802 נגד ספינות. כמו-כן, דברים כאלה יכולים להשתנות. היום אין, מחר יש.
ה. הנקודה הכי חשובה. נושא האשכול היה התגוננות מפני חודרנים קינטיים. מישהו נתן הסבר, שכדי לירות חודרן צריך טנק. אז היגבתי, שקיימים תותחי הטנקים ללא הטנקים. בעיקר במדינות ברית וארשה לשעבר וגרורותיהן כמו סוריה.

ישן 17-10-2011, 22:05
  משתמש זכר toben82 toben82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "א. יש לי מושג. מה הגודל של..."

זה היתי אני שכתבתי ש"בשביל לשגר רש"ק קינטי צריך ברוב המקרים תותח, לרוב תותח של טנק". עם דגש על המילה "לרוב".
בנוסף, קשה להשוות בין ירי תלול מסלול לכיוון הגליל מטווחים של 20-30 קילומטר ויותר מעומק השטח, לבין ירי מדוייק על טנק מטווח הרבה יורת קצר. שוב, ישנה סיבה טובה למה לא נורו פגזים קינטים על טנקים שלנו במהלך מלחמת לבנון השניה (לפחות לפי ידיעתי). משאית עם תותח כזה, אפילו אם היא לא היתה מתגלה לפני שכוח שריון היה נכנס לתווח הירי שלה, היתה מורדת שניות אחרי שהפגז הראשון שלה היה יוצא. לדעתי החיזבאלה יודע את זה כבר ומראש אפילו לא מבזבז זמן, כסף ולוגיסטיקה על כאלה יכולות לא יעילות כשכל כך יותר קל, מהיר, זול, ויעיל להשקיע ביכולות שיגור טילי נ"ט.
ישן 19-10-2011, 14:11
  barlev barlev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.06
הדיון סטה מעט

הכיוון הרציני והמקצועי, המסתמן בדיון, הוא שנושא האיום הקינטי, אינו כה מהותי כפי שנוטים לצייר אותו.

יחד עם זאת, נניח שזה נושא מהותי, אני חוזר לשאלה שלי:

היות והנושא הפך לכלי שיווקי מהמעלה הראשונה בקרב לא מעט מפתחי מערכות הגנה אקטיביות בארץ ובעולם, אני חוזר לשאלתי בנסיון לבחון האם הדבר אפשרי בכלל:

האם ניתן להפעיל "מניפולציה" על חודרן קינטי כך שלא יחדור דופן של טנק.

בשיחת הסלון שלנו צוטטו אמירות שיווקיות מחד ומאידך עלתה טענה מבצעית / פיזיקלית האומרת:

פיצוץ שעוצמתו "מניפולציה" על החודרן, יהיה כזה שיפגע בטנק עצמו ובחי"ר שמסביב (ראה דרוז'ד, ארנה וכו') ובמקרה הטוב, יפחית את עצמת החדירה בעוצמה כזו שאינה משמעותית לחדירת כל דופן טנק בזירה גם כך.

אם הטענה המבצעית / הפיזיקלית נכונה, הרי שיש לנו כאן פצצה - האם טענות המפתחים אינן מדוייקות?
ישן 19-10-2011, 15:59
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי barlev שמתחילה ב "הדיון סטה מעט"

זה לא עניין של כן או לא, זה עניין של עד כמה. בלי לדבר על מערכת ספציפית כלשהי - השפעת פיצוץ קרוב לחודרן קינטי או פגיעות הרסיסים בו עשוים לשנות את האוריינטציה שלו במרחב, לגרום לו להגיעה לנקודת הפגיעה בזווית הלא אופטימלית ובכך להוריד את החדירות שלו. כלומר מדובר בנפילת יכולת החדירה באחוז מסויים (כנרא לא גדול) ובכך לסייע למיגון פסיבי\ריאקטיבי של רק"מ לעמוד בפני האיום. במקרה של רק"מ כבד זה יכול לעבוד, במקרה של רק"מ קל בעל מיגון נגד רסיסים\קליעים\פגזים בקוטר קטן זה לא יעשה הבדל. אבל גם השימוש בתחמושת קינטית נגד מטרות רכות או ממוגנות קל אינו נפוץ - האיום העיקרי לכלים כאלה בא מתחמושת חלולה.

לגבי הטנקים - טנק מודרני אמור לעמוד בפגיעת חודרן קינטי או רש"ק חלול מקדימה. הבעיה היא באיומים המגיעים מזוויות צדדיות, אחוריות או מלמעלה, שם המיגון הוא הרבה יותר קל. בכיוונים האלה סביר יותר לפגוש אמצעי נ"ט על בסיס תחמושת חלולה (מרנט"ים, טילי נ"ט). לכן הגיוני שמערכות אגנה אקטיביות, המספקות הגנה סיבובית ובזוויות הגבהה גדולות, יכוונו בעיקר נגד תחמושת חלולה. חשוב להבין שמיגון ריאקטיבי לא נועד להחליף את השריון אלא לסייע לו.

אגב, דיברו פה על תחמושת חלולה וקינטית, אבל לא התייחסו לפגזים נפיצים. מה יקרה אם ירו על הרק"ם המוגן במערכת הגנה אקטיבית פגז נפיץ-רסס או מעיך? האם המערכת תיזון את הפגז במרחק קרוב מהטנק, או תנטרל אותו, או לא שלא תשפיעה עליו? אם הפגז כזה יתפוצץ במרחק קרוב מהטנק, האם הוא יוציא מכלל הפעולה את הרכיבים החיצוניים של המערכת ההגנה האקטיבית?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:44

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר