לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-05-2010, 13:20
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
פייגלין הוא סוס טרוייאני חשוף וגלוי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "מאמר של בן-דרור ימיני: "הפייגלינים מסמול""

דהיינו הוא אינו "איבר" אורגאני בליכוד, אלא מין אדם שפועל במסגרת הליכוד אך ורק מתוך מחשבה (מאוד הגיונית) שממיקום כזה יכול אדם נחוש להשפיע הרבה יותר מאשר מ"מקומו הטבעי". זו טקטיקה כ"כ הגיונית, עד כדי כך שאני תמיד מתפלא שלא רואים אותה הרבה יותר (מצב של winwin - אם יעיפו אותי בבוטות - הנה הם משתיקים את הקולות של המחנה האמיתי, אם אני בפנים אז כל מה שאעשה יביא תועלת לתפישת עולמי).

ה"פייגלינים משמאל" - לעומת זאת, הם כן איברים אורגאניים של התנועות בהן הם פועלים (בניגוד למה שבן ימיני מנסה לטעון) ואינם סוסים טרוייאניים מובהקים. זה כמובן לזכותם, ולחובת המפלגות/תנועות בקרבן הם פועלים (לפחות כל עוד הן מסתתרות מאחורי הסלוגן "אני ציוני").

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-05-2010, 19:54
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
מהם הערכים של חירות ההסטורית?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "פייגלין אינו סוס טרויאני. הוא..."

תנועות ומפלגות פוליטיות חייבות להתאים את עצמן למציאות משתנה, אחרת הן הופכות לא רלוונטיות. גם אם נניח שפייגלין נאמן לערכים של חירות ההיסטורית (ולדעתי הוא לא, מעצם העובדה שהוא מונחה על ידי עקרונות אמוניים, בשעה שחירות היתה ועודנה תנועה חילונית), ערכים אינם מצע ואינם מדיניות. הפער בין מה שפייגלין דוגל בו ומה שהוא מייצג לבין הזרם המרכזי בליכוד הוא גדול מאד (גם לדעתו של פייגלין), גדול מספיק בכדי לפצל את הפייגלינים לסיעה משלהם. פייגלין מעדיף לנסות להשתלט ולכוון את הליכוד מבפנים לדרך שלו. זה לגיטימי לחלוטין, אבל גם התגובה הנגדית לגיטימית לחלוטין.
ישן 04-05-2010, 20:59
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מהם הערכים של חירות ההסטורית?"

אם ב"מציאות משתנה" אתה מכוון להתנערות מערכים ואידיאולגיה ולחיבוק השחיתות ואובדן הבושה, אזי יש בסיס מוצק לדבריך... בדברים המהותיים לקיומנו (בלי לזלזל בסכנת השחיתות והשתלטותן של 40 המשפחות כאן), המציאות לא כל כך השתנתה (הים והערבים...) ויש לכך עדויות מוצקות וכואבות בדמות - "אוסלו" ו"ההתנתקות".

ככל שידוע לי לגבי משנתו של פייגלין, למרות היותו דתי - הוא נגד מדינת הלכה ובעד הפרדת הדת מהמדינה ואם תבדוק המצע הכתוב של "הליכוד" (גם בבחירות האחרונות), הרי שהוא תואם יותר לעמדות שמשמיע פייגלין, מאשר לזיגזוגים של נתניהו...

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:34

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר