לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2010, 11:04
צלמית המשתמש של רועי 357
  רועי 357 רועי 357 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי pisauron שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG]באמת תהיתי..."

הנה בדיוק הפקודה לדברים מסוג כזה:

ציטוט:

עיטורים מגורמי חוץ
3. חייל בשירות סדיר לא יקבל עיטורים ממדינות זרות או מנציגי גופים דתיים או אחרים, אלא אם אושר הדבר על ידי ראש אכ"א.
4. בקשה לקבלת אישור מראש אכ"א, תועבר באמצעות אכ"א-מחלקת פרט-רמ"ח פרט.
5. חיילים, שקיבלו עיטורים כאמור בעבר, לא יענדום, אלא אם כן יקבלו לכך אישור, בכתב, מאכ"א-מחלקת פרט-רמ"ח פרט או ממי שהוסמך לכך על ידו.

זאת בדיוק התשובה לתמונה הזאת:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

זה דיוק כמו שיו"ר המטות המשולבים בארה"ב מעניק לרמטכ"ל גבי אשכזני את עיטור הכבוד

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2010, 22:13
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "חברה תירגעו. הנה לינק לאתר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
חברה תירגעו.
.

אלי, דומני שהחברה רגועים. לא צריך לכתוב בענק ובצבע אדום.

ההוראות ברורות - אין ענידה של אותות זרים עם ידי חיילי צה"ל, זולת טקסי הענקה (לרוב לאלופים ומעלה) ולזמן קצרצר. אינני יודע אם מאן דהו הגיש אי פעם אישור לענידת אותות זרים - ואם כן מה הייתה התשובה.

נראה לי סביר לחלוטין שתינתן תשובה שלילית למי שיגיש בקשה לענידת אותות ממדינת אויב (בדוגמא ההיפוטטית שהעלית).
החריג היחיד הידוע (והמוכר לך בוודאי) הוא של משה דיין כרמטכ"ל, שענד - לפחות לצורך צילום פורטרט - אות (לא העיטור) צרפתי: (וכמובן - דיין עשה מה שהתחשק לו, בתחומים נוספים)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 06-05-2010, 07:22
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
הבהרה והתנצלות
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=Eli173]חברה..."

פתחתי את האשכול עם שאלה לגיטימית. הסתמכתי על מידע שלקחתי מהאתר הרשמי של משרד הביטחון שמציין שחייל צה"ל יענוד אותות וסמלים מצבא זר מתחת לאותות הישראליים על מדיו. אי לכך שאלתי אם זה תקף גם לאותות של צבא אוייב.

במקום לקבל תשובה של כן/לא, קיבלתי תגובות שטענו שהחוק אינו כך אלא שאסור לחייל צה"ל לענוד על מדיו אף סמל/אות של צבא זר.
האשכול הלך והסתעף וכלל תמונות של רמטכ"לים ענודים בעיטורי צב"א ארהב, צרפת ואחרים. כמדומני מדינות אלו ידידותיות ולכן תגובות אלו לא סייעו בקבלת תשובה לשאלתי. (באתר של יאיר מלאכי אפשר לראות תמונות נוספות). איך העלאת תמונה של משה דיין עם אות מצבא צרפת מוכיחה או מפריכה את הטענה שלי? כנ"ל לגבי רמטכ"לים נוספים.
האשכול עבר לדון בענידת אותות ישראליים ע"י זרים. הדוגמא הפופולרית היא של אידי אמין דאדא. (מה הקשר לשאלה שלי?)

אני חוזר ומציין שהחוק ע"פ האתר של משרד הביטחון מתיר לענוד אותות של צבא זר. השאלה שלי במקומה. האם זה תקף גם לגבי אותות של צבא אוייב?

המציאות לא נוגעת רק לגבי רמטכ"לים המעוטרים בעיטורי כבוד מצבאות ידידותיות אלא גם לגבי כל חייל ששירת בעברו בצבא זר. הדבר נכון לגבי אותו קצין מווסט פוינט שעלה ארצה ומשרת כיום בצה"ל וגם לגבי אותו רב צבאי מצבא ארה"ב שעלה ארצה בשנות השמונים והתגייס לצה"ל.

אני מתנצל התנצלות כנה לגבי הכתב הגדול והאדום. אני מעריך את חברי הפורום הזה מאוד ולא היתה לי כוונה לפגוע או להתריס. אני אשתדל להימנע מכך בעתיד ואני מקווה שנוכל להמשיך את הדיון בצורה עניינית בלי להרים את הקול.

יום טוב לכל חברי הפורום ולמנהלים.
אלי
ישן 06-05-2010, 08:41
צלמית המשתמש של רועי 357

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "הבהרה והתנצלות"

אז לשאלתך:
כמו שכתוב ראש אכ"א צריך לאשר דברים כאלו. אם הוא לא מאשר לענוד אותות של צבאות ידידותיים(כדוגמת
אמריקאים וכדומה), אז על אחת כמה וכמה של צבא אוייב. לדעתי מי ששירת בצבא אוייב והוא משרת בצה"ל הוא תחת זכוכית מגדלת של השב"כ אז להתגרות ולבקש לענוד אות של צבא אוייב שאולי האות מציין לחימה עם ישראל? מי שעבר לצה"ל מצבא אוייב לא יתרברב בזה ממש לדעתי והוא לא ירצה שכולם ידעו (נניח משת"פים). באמת קשה לי להאמין שיש בארץ חייל מצבא אוייב.
אז נניח שהוא לא מצבא אוייב והוא עונד אות כל שהוא אז פתאום כולם יתחילו לבקש לענוד- ואז נראה פתאום גנרלים מצבא רוסיה עם עשרות מדליות...
צה"ל הוא צבא צנוע ביחס לאותות ועיטורים פה אנחנו חזקים בסיכות ובסמלי יחידה.

ישן 06-05-2010, 09:16
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
אנא
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "הבהרה והתנצלות"

קרא שוב את הקישור שהבאת לגבי משרד הבטחון. הקישור דן רק באזרחים. כאזרח אינך "כפוף" להנחיות ועדת שרים. אילו אינם חוקים. בכל מקרה, אם וכאשר יקרה מקרה דימיני כמו שתארת, קצת קשה לחזות אם האיש באמת ירצה לשאת את העיטור הזר ועוד יותר קשה לחזות את התוצאה, שהרי הכל תלוי באם עיתונאי זה או אחרת ירצה לעשות כותרת.

כדאי לציין שהאתר של משרד הבטחון אינו קובע חוק, אלא כללים. ההבדל הוא גדול מאד.

לגבי אנשי צבא - כל שנאמר במהלך האשכול הוא נכון ורלבנטי. גם תמונות של רמטכ"לים עם אותות של צבא ידידותי מועילים לדיון, שהרי הן מאפשרות לקבל נתונים נוספים לניתוח הבעיה. שהרי אם אסור לענוד אותות של צבאות ידידותיים, אלא באישור ראש אכ"א, על אחת כמה וכמה (ככל הנראה) של צבא אויב.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 06-05-2010 בשעה 09:21.
ישן 06-05-2010, 10:03
צלמית המשתמש של Eli173

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אנא"

השורה התחתונה היא שהחוק מאפשר זאת כעיקרון אך עדיין צריך אישור בכל מקרה לגופו. במקרה של צבא זר, יהיה קשה לאשר זאת והחייל עצמו לא ירצה זאת כדי לא להתגרות (אם מדובר באות של מלחמה נגד מדינת ישראל...)

נקודה נוספת למחשבה (ודיון) היא לגבי אותם רמטכ"לים וקצינים נוספים שמקבלים עיטור כבוד מצבא זר, צבא ידידותי, מצטלמים עם העיטור ואח"כ מורידים. אם החוק מתיר להם לענוד אותו אז למה הם לא עונדים אותו. (ואם כן יענדו אותו אז נא להקפיד על סדר קדימויות, מבחינת שורות וכו')

צריך לעשות חלוקה בין העיטור לבין האות. אולי העיטור יהיה מסורבל אך בד"כ לעיטור מתלווה אות ואותו אני חושב שלא תהיה בעיה טכנית לענוד עם האותות הישראליים.

נקודה נוספת: עיטורי צה"ל. גם להם מתלווה אות ובד"כ החייל עונד על מדיו את האות ולא את העיטור. אשמח אם מישהו יעלה לכאן תמונה די מפורסמת של גיבור ישראל פנחס נוי עונד את העיטור של עיטור הגבורה ולא רק את האות על מדי צה"ל (אאל"ט בטקס בפולין)
ישן 06-05-2010, 12:45
  YHS YHS אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "השורה התחתונה היא שהחוק מאפשר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
אם החוק מתיר להם לענוד אותו אז למה הם לא עונדים אותו. (ואם כן יענדו אותו אז נא להקפיד על סדר קדימויות, מבחינת שורות וכו')

(אאל"ט בטקס בפולין)

אתה שוב חוזר אחורה. או שאולי אתה לא קורא מה שנכתב בתשובה לשאלותיך.

אתה מערבב שני דברים. את ההוראות לחיילים, הנקבעות על ידי פקודות מטכ"ל ואת הכללים של משרד הבטחון לגבי אזרחים.

אם ר. אכ"א ירשה לחייל לענוד אות מסוים, (מה שככל הנראה לא יקרה) הוא גם יקבע היכן יענד. החלק של "סדר קדימויות" לא תופס לגבי חיילים. פאשטייסט?

ישן 06-05-2010, 18:59
  YHS YHS אינו מחובר  

עזוב, אתה לא רציני.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "הקאפיש שלי היה מיועד..."

אתה פותח את האשכול בבוז לחברי פורום, אתה לא קורא מה שכותבים לך, מתעקש לא להבין ואח"כ עוד אומר לכולם להרגע וצועק באותיות גדולות. זו התנשאות.

שאלת על חיילים והבאת הנחיה אזרחית וכאשר הסבתי את תשומת ליבך לכך, בחרת להתעלם. אח"כ המשכת להתפתל, כאילו שתשובה של מאן דהו בפורום תפתור איזו בעיה ערכית.

המצאת איזו המצאה היפוטתית ואתה מצפה שמישהו כאן יתן לך תשובה?

התנשאות? עד ה"פאשטייסט" היה הכל בסדר? היכן גילית התנשאות?

להגיד לחברי פורום "אני בז לכם" או "תרגעו" - זו התנשאות.

בסדר. תמשיך לבד לחפור, לא לקרוא הערות של חברי פורום מכובדים ולהתעקש.

ישן 06-05-2010, 15:26
צלמית המשתמש של רועי 357

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "שאלה בנוגע לענידת עיטורי צבא זר על מדי צה"ל"

הנה קצת על אותות ועיטורים: הנה תמונות של עיטור הגבורה, עיטור העוז, עיטור המופת , צל"שים (חסר צל"ש מח"ט), צל"שים עם אות מלחמת לבנון השנייה, מדליות ואותות שאפשר לקבל בישראל.
עכשיו יש למישהו מושג מה אלו המדליות כחול-לבן האלו מייצגות?(ממה שהבנתי אות לניספחים זרים).
ומה ההבדל בין עיטור עם סמל ובלי סמל ואיך קשורים העיגולים האלו בצבעים שונים(צהוב,אדום,כחול,ירוק).
לגבי שאר האותות: פרס בטחון ישראל, מצטיין הנשיא, אות השירות המבצעי, אות נכי צה"ל ואת האחרון אני לא ממש זוכר...(מי שזוכר שיגיד לי בבקשה)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-05-2010, 15:31
צלמית המשתמש של Eli173

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "הנה קצת על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי 357
הנה קצת על אותות ועיטורים: הנה תמונות של עיטור הגבורה, עיטור העוז, עיטור המופת , צל"שים (חסר צל"ש מח"ט), צל"שים עם אות מלחמת לבנון השנייה, מדליות ואותות שאפשר לקבל בישראל.
עכשיו יש למישהו מושג מה אלו המדליות כחול-לבן האלו מייצגות?(ממה שהבנתי אות לניספחים זרים).
ומה ההבדל בין עיטור עם סמל ובלי סמל ואיך קשורים העיגולים האלו בצבעים שונים(צהוב,אדום,כחול,ירוק).
לגבי שאר האותות: פרס בטחון ישראל, מצטיין הנשיא, אות השירות המבצעי, אות נכי צה"ל ואת האחרון אני לא ממש זוכר...(מי שזוכר שיגיד לי בבקשה)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

התכוונת לעיטור על"ה?
העיגולים הם פריטי פנטזיה לאספנים.
שני עיטורים עם פסים כחול לבן: אחד לנספחים זרים והשני "אות הערכה מטעם הרמטכ"ל.
אות של עיטור עם עיטור מוקטן: ע"פ חוק יענוד עיטור מוקטן של העיטור ע"ג האות במקרה של הענקת 2 עיטורים מאותו סוג. לא היה מעולם חייל צה"ל שענד את העיטור המוקטן. (יש בודדים שהיו זכאים לכך...)

וחוץ מזה את רובם אתה תמצא כאן:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=460632

נערך לאחרונה ע"י Eli173 בתאריך 06-05-2010 בשעה 15:34.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:42

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר