לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-05-2010, 09:22
  joker101 joker101 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.08
שאלה לגבי מילואים בתנאי קבע (מת"ק)

רוצים להחזיר אותי למילואים בתנאי קבע... ועשיתי קצת חיפוש ברשת אבל לא מצאתי תשובות בדיוק למה שחיפשתי, אז אני אשמח אם תוכלו לעזור לי.

1. נסיעות + הופעה - ביחידה שלי הולכים על אזרחי. מה זה אומר על הנסיעות שלי?
אני הולך על מדי ב'? על אזרחי ומחזירים לי כסף? איך זה הולך?

2. הופעה - מותר להגיע עם זקן ולהישאר איתו ללא אישור אל"מ (לפי החוקי גידול זקן החדשים)?
כי אני מכיר (די בטוח שזה נכון גם חח) שלאנשי קבע מותר לגדל זקן ללא אישור אלמ, ואני בכלל מילואימניק, לא?
בהתאם לזה אני יכול לבוא איך שבא לי.....או שאני טועה?

3. משכורת - מה המשכורת פחות או יותר? אם נאי זוכר נכון זה 4500 , לא?

4. החתימה על החודשים נעשת כל חושדש על החודש הבא, נכון? אי אפשר מראש על הכל...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-05-2010, 21:35
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי joker101 שמתחילה ב "שאלה לגבי מילואים בתנאי קבע (מת"ק)"

1 - אתה מקבל חוגר ייעודי כך שאם יהיה לך אישור נסיעה על אזרחי אז לא תיהיה בעיה. אם לא תיאלץ לנסוע על מדים (מדי ב').

2 - תלוי ביחידה וברס"ר, כעקרון אתה איש קבע כך שאתה צריך לקבל אישור לגידול זקן ע"פ הנהלים הרגילים.

3 - כמו שהוא אמר, קח איש קבע מקביל אלייך בדרגה, ההסמכה, רמ"פ ושאר העיניינים ותוסיף לעצמך עוד איזה 400 שקל לחודש.

4 - אי אפשר, זהו סידור מיוחד, אם מראש רוצים אותך להמון זמן אז בסך הכל היו צריכים להחתים אותך מראש לקבע ...

ישן 09-05-2010, 23:16

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי גולבו כחולות שמתחילה ב "1 - אתה מקבל חוגר ייעודי כך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גולבו כחולות
1 - אתה מקבל חוגר ייעודי כך שאם יהיה לך אישור נסיעה על אזרחי אז לא תיהיה בעיה. אם לא תיאלץ לנסוע על מדים (מדי ב').

2 - תלוי ביחידה וברס"ר, כעקרון אתה איש קבע כך שאתה צריך לקבל אישור לגידול זקן ע"פ הנהלים הרגילים.

3 - כמו שהוא אמר, קח איש קבע מקביל אלייך בדרגה, ההסמכה, רמ"פ ושאר העיניינים ותוסיף לעצמך עוד איזה 400 שקל לחודש.

4 - אי אפשר, זהו סידור מיוחד, אם מראש רוצים אותך להמון זמן אז בסך הכל היו צריכים להחתים אותך מראש לקבע ...

1. זה רק אם יש אישור נסיעה אזרחי, נכון? (מקביל ל327 לחיילים).
זאת אומרת שאם אני מילואימניק הם יכולים לומר לי לסוע על מדי ב' וזהו. זו לא זכותי או משהו כזה ללכת על אזרחי ושהם יביאו לי חוגר מתאים, נכון? (Aאלה קצת מפגרת, אבל אני רוצה להיות בטוח).
ויש גם אפשרות אחרת? לא מדי ב' ולא חוגר ייעודי? אלא החזרי נסיעות או משהו כזה?

2. ומה הנהלים לאיש קבע בנוגע לגידול זקן? (שווה ערך לסמ"ר שבדיוק סיים חובה ונסנכ לקבע ראשוני - ואחרון חח - של שנה)
ישן 12-05-2010, 17:54

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי joker101 שמתחילה ב "[QUOTE=גולבו כחולות]אתה איש..."

זקן כמו חייל בסדיר - צריך אישור חתום ע"י סא"ל. כמובן שבד"כ יותר קל לקבל אישור שכזה כשאתה בקבע וזה יותר עניין פורמלי מאשר איזהשהי משוכה שצריך לעבור.

החזר הוצאות נסיעה ברכב - לרכב שרשום על שמך או שאתה היחידי שמקבל עליו הוצאות נסיעה מגיע לך נסיעה מהבית שלך לבסיס ובחזרה כמו שעולה לנסוע באוטובוסים. ז"א שנניח ומהבית שלך לבסיס שלך אתה צריך לקחת 2 אוטובוסים אז תעשה את הנסיעה בראשון + בשני כפול 2 וזה ההחזר ליום. כאשר לפי רמ"פ של היחידה יש מגבלת ימים שניתן לקבל עליה.

את הפקודות וההוראות המדוייקות תקבל בשלישות לכשתתגייס.

ישן 12-05-2010, 19:45

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי גולבו כחולות שמתחילה ב "זקן כמו חייל בסדיר - צריך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גולבו כחולות
זקן כמו חייל בסדיר - צריך אישור חתום ע"י סא"ל. כמובן שבד"כ יותר קל לקבל אישור שכזה כשאתה בקבע וזה יותר עניין פורמלי מאשר איזהשהי משוכה שצריך לעבור.

החזר הוצאות נסיעה ברכב - לרכב שרשום על שמך או שאתה היחידי שמקבל עליו הוצאות נסיעה מגיע לך נסיעה מהבית שלך לבסיס ובחזרה כמו שעולה לנסוע באוטובוסים. ז"א שנניח ומהבית שלך לבסיס שלך אתה צריך לקחת 2 אוטובוסים אז תעשה את הנסיעה בראשון + בשני כפול 2 וזה ההחזר ליום. כאשר לפי רמ"פ של היחידה יש מגבלת ימים שניתן לקבל עליה.

את הפקודות וההוראות המדוייקות תקבל בשלישות לכשתתגייס.

מצוין, תודה =]

למרות שנראה לי שאתה לא מעודכן בחוקים כל כך...

חייל בסדיר צריך אישור של אל"מ (שינו את החוקים לפני שנה או משהו...)

תודה שוב
ישן 12-05-2010, 23:54

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי joker101 שמתחילה ב "[QUOTE=גולבו כחולות]זקן כמו..."

הנה תשובה יותר מפורטת מאתר אכ"א:
ע"פ חוזר מפ"ע 38-2001 "משמעת ? גידול זקן ? חיילים בשירות סדיר" ? רשאי לגדל זקן:

א. חייל המקיים אורח חיים דתי.

ב. חייל המגדל זקן מטעמים בריאותיים ? בצירוף אישור מרופא המפרט את משך התקופה בה
רשאי החייל לגדל זקן מטעמים בריאותיים.

ג. חייל שמעוניין לגדל זקן שלא מטעמי דת או בריאות ובידו אישור מקצין בדרגת אל"ם, לפחות.

ד. חייל המתגייס לצה"ל והוא מגדל זקן- רשאי להמשיך בגידולו, והוא יצויד באישור רס"ן
ביחידה לה יוצב מבקו"ם.

ה. חיילי "דור המעבר" ? אשר הצטיידו בטופס אישור מקצין בדרגת רס"ן, לפחות, לא יאוחר
מסוף נובמבר 2001.

ו. חיילים בשירות קבע.

חיילים המגדלים זקן תחת אחד התנאים המפורטים לעיל יגדלו זקן שהוא:

1. זקן מלא ? מהפאות ועד הסנטר.

2. זקן חלקי (צרפתי) ? זקן המתחיל מאמצע הפנים ויורד עד הסנטר וכולל שפם.

הזקן יהיה מסודר ונקי בכל עת. חייל בשירות חובה אשר גילח את זקנו לא יהיה רשאי לגדלו בשנית.

בכל מקרה כמו שכבר כתבתי, בוודאות זה הרבה יותר פשוט וקל לאיש קבע לקבל מהיותו איש קבע זה הכל ...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:23

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר