לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2010, 17:46
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
חו"לניק בא לביקור, עזרתכם

מכר מגיע מארה"ב הוא חובב היסטוריה צבאית ובא עם רשימה מכובדת של שאלות/דרישות, על חלקן ידעתי לענות יותר, על חלקן פחות ועל חלקות בכלל לא.

אשמח לעזרתכם, השאלות בהם התקשתי במיוחד מודגשות.
זכרו זוהי משימה ציונית, גוי אמריקאי שמגיע לראות את ארץ הקודש תעזרו לי להוציא אותו מרוצה

רצ"ב האי-מייל
I'm taking the family to Israel this summer, our first visit there. Do you have any suggestions that might appeal to my IDF interests? I've seen some museum recomendations but what else is there?

I once saw an advertisement of a "day with the IDF" for tourists but now I can't find it anymore. Does that ring a bell?

Also, is there anywhere in Israel I could get topographic maps of the Suez and Golan Heights comparable to the USGS quartile maps (which are 1:24,000)? Ideally from 1973?

How about libraries focused on Arab Israeli war records, e.g. after action reports, military maps, and such?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-05-2010, 18:57
צלמית המשתמש של לוחם מיל
  לוחם מיל לוחם מיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "חו"לניק בא לביקור, עזרתכם"

הוא מדבר על יום תיירים עם צה"ל , אם אני לא טועה זה שמגיעים להתגייס ליום-יומים בשביל החוויה? או שהוא מדבר על משהו אחר.
כנראה שיש לו מפות משנת 1973 , והוא מעוניין במפות ישראליות טופוגרפיות של אותה שנה , שיוכל להשוות אותם מול המפות שברשותו.
הדרישה השלישית מדברת על רישומים ,דוחות , ספרים - בנוגע לקונפליקט הישראלי-ערבי , אם קיימים כאלו במאגרי ספריות ...

משימה לא קלה מצפה לך.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

ישן 08-05-2010, 19:02
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "הוא מדבר על יום תיירים עם..."

אולי לא הבהרתי את עצמי, אני יודע לתרגם את מה שכתוב (ולכן אני יודע איזה משימה מצפה לי...) ביקשתי את עזרתכם לעזור לו.

הנה פחות או יותר מה שאני יודע-

1. אני לא מכיר את התכנית "להתגייס ליום אחד" אני כן מכיר שמביאים כל מיני ילדים יהודים בתור פועלים שחורים וזורקים עליהם מדי ב' ממבצע סיני.

אם מישהו יודע משהו אשמח להפנייה.

2. מפות טופוגרפיות (כבר הגענו להסכמה כי הוא מחפש 1:50 לא 1:24) מישהו יודע אם יש להשגה, בדגש על תואמות 1973 (האמת שגם אני אהיה מעוניין...) ועוד באנגלית?

3. אני יודע שהיה קיים בקריה אבל לדעתי נסגר (וגם ככה בטח היה נגיש רק לחיילים), האם יש אלטרנטיבה? (הוצאת מערכות או משרד הבטחון?) עוד פעם, באנגלית...

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 08-05-2010, 19:53
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב ":D אולי לא הבהרתי את עצמי,..."

1) הדבר היחיד בסגנון שאני מכיר הוא "תוכנית שר-אל" - מכיוון שמדריכי שר-אל שייכים שלישותית לחיל התחזוקה, ומתנדבי שר-אל שראיתי עסקו בריקון פחים ושטיפת כלים בבא"פ לכיש (לא בפעם האחרונה שהייתי שם, אגב - באופן מסתורי הם הוחלפו בתשושי-נפש מהוסטל בקריית גת) לא נראה לי שזה מה שהוא מחפש.

2) יש אחל'ה בחל'ה מפות טופוגרפיות גם באתר המפות הממשלתי:
http://www.govmap.gov.il/viewer.asp

וגם ב"עמוד ענן":
http://www.amudanan.co.il

פני השטח לא לגמרי השתנו בשנים האחרונות.

3) יש את ספריית מטכ"ל (שנמצאת מחוץ לקריה - הולכים דוך דרומה מהשער שברחוב קפלן, היא בבניין נמוך כזה וצהבהב) ואת הספריה בגלילות שכוללת אוסף אקלקטי למדי של ספרים של אוספרי, ספרות אקדמית בעברית ואנגלית, עבודות מחקר מפו"ם וחיבורים של תלמידי תיכון. שתיהן נגישות לקהל הרחב. חוץ מזה, בספריית סוארסקי באוניברסיטת תל-אביב יש גוש מדפים המוקדש לזכרו של אסף שמחוני ובו ספרות צבאית מכל מיני סוגים (שאפשר למצוא גם במקומות אחרים) - אבל הספריה הזו משום מה פחות נגישה מאלו הצבאיות שציינתי...

ישן 08-05-2010, 21:07
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
שעה-שעתיים עם תוכנת "אלף" באתר אוניב' ת"א (הסיפריה המרכזית)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "חו"לניק בא לביקור, עזרתכם"

ואחרי זה הקצעת חצי יום + 100 ש"ח לעבודה ב-2 ספריות באוניב' עצמה:

סיפריית סוראסקי שם אפשר לעיין באוסף שמחוני להיסטוריה צבאית (לבדוק מראש למקרה שישנם ספרים הדורשים הזמנה מאוסף סגור, מה שמצריך תיאום טלפוני קליל יום מראש)

סיפריית החוג לגאוגרפיה ("יד אבנר" שכבר בתחום אפקה) לצרכי סריקת מפות היסטוריות.

בשני המקרים ישנן דמי כניסה, ובמקרה של הסיפריה של החוג לגאוגרפיה (או יותר נכון אוסף המפות) יש גם עלות סריקת חומר, ובכל מקרה צריך לתאם ביקור מראש (טלפונים ופרטים מלאים באתר האוניב' ובאתר הפקולטה לגאוגרפיה).

לעניין מפות היסטוריות - אם האיש רציני, ולא אחד שרוצה שיעשו בשבילו עבודה "סתם ככה", אפשר להפנות אותו לאיש ידיעת הארץ מסויים שמוכר כאספן מפות, והוא גם קיבוצניק בנוסף לזה (מה שאומר שהוא טמע בענייני לעשות כסף ובטח יעזור בחינם ).

לענייני "יום בצה"ל" למיטב ידיעתי איך כזה "סידור" כבר לבודדים, ומכמה סיבות. ממילא היה מדובר בעבר יותר על עבודות רס"ר במצל"ח/בסיס מזון/בסיס ציוד, ואם אתה בשליחות עצמית ציונית כדאי שתרחיק אותו מבזיון כזה. יש דרכים לקיים ביקור די יסודי ביחידות קיימות/גדודים, אבל זה תמיד סידור מול אנשי קשר נקודתיים ומיועד לרוב לתיירים יהודים, שגם מתכוונים "להשאיר משהו" (10 לדרמנים?). אני אישית די נגד הקומבינה הזו, ולמרות שאני יודע איך, אני מעדיף לא לסייע איפה שאני לא חייב. אני בטוח שאחרים יכולים כן לסייע.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 08-05-2010 בשעה 21:12.
ישן 09-05-2010, 15:38
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "העניין העיקרי שלו הוא יוה"כ..."

בלי להכליל, לאמריקאים שמראים התעניינות בנושאי צבא ומלחמות ישראל-ערבים, יש "מקום חם בלב" למלחמת כיפור. לפעמים זה בגלל זכרונות אישיים מהתקופה (ובזמנים שבהם אמריקה בקושי הצליחה להתערב איפושהו בלי לעשות יותר נזק) אבל בעיקר כי בתודעה האמריקאית זו נתפסת כ"מלחמה מובהקת שבה שניצחו החיילים – לא הגנרלים, לא המכונות: הליטל פיפל".

ברמה"ג מן הצד האחד יש המון "מזכרות מלחמה" כמו גם אלמנטים שקפאו בזמן, אבל מהצד השני ללא הדרכה מדוקדקת להרבה מבקרים "יתפספס" איכשהו הביקור ויתרכז לכדי שורת ביקורים באנדרטאות ותצפיות מהתילים ביום אביך.

ללא קשר לביקורים באתרים הקשורים ישירות בלחימה, כדאי שתכין עבורו פרטי ביקורים/סיורים באתרים שבהם מיצב ראוי לשמו ומועיל, או אתרים שבהם שרידי קרבות מובהקים. זה למרות הפיתוי לפעמים לקחת אדם לשדה קוצים ולהגיד "פה פעל כוח צביקה" ובלי שבשטח יש משהו מעניין.

אני בטוח שחברי הפורום יכולים להוסיף עוד כהנה וכהנה, אבל הנה כמה ביקורים מומלצים:

מיצג "קסם הגולן" בקצרין: מקום טוב להתחיל בגלל התבליט הטופוגרפי המרשים של הרמה שממחיש היטב את המבנה של החבל הזה (ויש גם פרזנטציה ציונית טובה, אבל לא בשביל זה באים...). . 04-6963625 משהו כמו 25 ₪ לאדם.

מיצג "עוז 77" בקיבוץ אלרום: 04-9827776. משהו כמו 30-35 ₪.

הר חרמונית ואנדרטאת עוז 77: אין צורך לפרט.

הר בנטל: כמובן שחובה. מקום טוב לחטוף צהריים (בקופי ענן) כמו גם סיור בבונקר שכפ,צי אמיתי ופתוח (וחוקי...).

תצפית מהר חזק (חזקה)ף אתר נוף יפה, ותצפית מעולה מזרחה, כמו גם על מוצבי הקו הסגול הפעילים.

שיירה סורית מושמדת כ 1.5-2 ק"מ דרומית להר עקש (מוצב תל עכשה): שריד יפה של המלחמה שעומד ממש מעבר לגדל המערכת ונצפה בקלות (אזור רכס חזקה). חשוב לא לרדת לציר המערכת.

חורבות חושניה. אין צורך להוסיף.

הכפר רומסניה: רק בשבת. 3 ק"מ צפונית לחושניה, אפשר להגיע ברכב רך. כפר סורי שמור מאוד, ועתיק, והדרך אליו עוברת בשטחי אימונים (שזה גם מעניין...).

סיבוב ברכת רם-הר ורדה-בוקעתה: לא רק אזור נוף מדהים (ולא מאוד מתוייר) אלא גם מכסה נתח חשוב של המלחמה, כולל אנדרטא של אחת החטיבות (לא זוכר איזו...).

ישן 09-05-2010, 10:09
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05

Some possible sources

Textbook map

Great photos here

\

(Your friend may already been here)

This book might be useful

Personally, I recommend utilizing the excellent maps that are found in Aviram Barkai's recent book on Hativa 188. Although it is in Hebrew, the maps with unit and position numbers should be easy for him to understand.

I would use it, and the dramatic accounts it contains, to plan a tour of the Golan. Your friend can make a very nice tour of the Golan from Tel A Saki (if you haven't been here, they opened it up for public visits a few years ago and the site is littered with old tanks and armored vehicles. It offers a great view of the nearby Syrian border), Juchadar/TAP Line junction – Hushnia – Kunietra- Avital-Bental- Hermonit –Top of Hermon

I took some visiting family from America to on tours to these places and they even claim to have enjoyed most of it

.

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 09-05-2010 בשעה 10:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר