לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-08-2010, 18:35
  s27 s27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.10
חלומות 60' - 70' - 80'... :)

מה נשמע?
אולי ההחלטה הספונטנית שלי להיזכר הערב בשירי עבר הקשורים דווקא בחלומות היא פרודיאנית משהו, מפני שישנתי 4 שעות בלבד בליל אמש...
שירים רבים מאוד עסקו בתופעה הזו שנקראת "חלימה", שמבחינה רפואית מקצועית מוגדרת בקיצור כך:
חוויה סובייקטיבית של מראות דמיוניים, ותחושות במהלך השינה (ותודות לדודה וויקיפדיה ),
דרך אגב...אני כבר באמת לא זוכרת מתי בפעם האחרונה זכרתי חלום :O מה זה אומר בעצם? |ניתוח|
הבה ניזכר לנו בערב קיץ נפלא זה בשירי החלומות שאני אישית הכי אהבתי:
בראשון, אנו חוזרים אחורה במנהרת הזמן 42 שנה (איך שהזמן רץ!) :O, ל-1958, לארה"ב, אל האחים אברלי, שחברו ביחד אל מלודיית קאנטרי נהדרת של שבורי לב: "כל מה שאני צריך לעשות, הוא לחלום עלייך!":
http://www.youtube.com/watch#!v=m24...feature=related
בשני אנו "קופצים" כ-11 שנים קדימה יותר, אל השנה (שזה כמו שינה, רק בלי י' ) המדהימה 1969 (אתם יודעים, וודסטוק וכל זה). הזמן הוא זמן ההיפים, וזה מאוד בא לידי ביטוי בכוריאוגרפיה בשיר הזה (של ההרכב הבלגי "Wallace collection"), שעוסק יותר בחלום בהקיץ מאשר בחלום לילה:
http://www.youtube.com/watch#!v=fRC...feature=related
והשלישי מביא אותנו לאייטיז. ב-1980 ייצא סרט ההתבגרות הצרפתי המפורסם "שיגעון של מסיבה"
(La boom), בכיכובה של סופי מארסו היפהפיה שהייתה אז בת 14, השיר הבלתי נשכח מאותו סרט, בביצועו של ריצ'רד סנדרסון (לא, אין לו קשר לדני), הוא השיר המדהים הבא:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
אז ליל מנוחה, שינה עריבה וחלומות פז לכולם |פיהוק גדול|
וטיזר קטן: בפעם הבאה בפינת הנוסטלגיה של s27 (אני?): שירים על טהרת הכחול לבן, בלי נדר!

נערך לאחרונה ע"י רומק בתאריך 09-08-2010 בשעה 13:28. סיבה: תיקון קישורים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-08-2010, 19:52
  s27 s27 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "חלומות 60' - 70' - 80'... :)"

וכמו תמיד, דווקא אחרי שאני כבר עושה Send אני נזכרת בעוד דברים... (אך אני מניחה שהפעם יש לי לפחות תירוץ מתקבל על הדעת: העייפות, העייפות ):
אז יש עוד שיר חלומי (תרתי משמע), אהוב ומפורסם מאוד, שזכה לגרסאות רבות...בחרתי לשים כאן גם את הגרסא של "האמהות והאבות"
(1968):

וגם את הגרסא הישראלית (כי לא נעים לקפח לגמרי את ציון...) של ה"טוב, הרע והנערה" (ג'וזי כץ, בני אמדורסקי ז"ל וישראל גוריון, 1972):

טוב, ואם אני כבר בשוונג, ואם כבר הזכרתי היפים ואם כבר הזכרתי את ה-"Mamas and the papas",
אז קבלו שני שירים קסומים, נהדרים ומופלאים שלהם, שכבר לא קשורים כ"כ לחלומות, כי אם יותר לאהבה ולשלום...אבל אולי בעצם אנחנו רק חולמים שאי פעם ישררו כליל בעולמנו האהבה והשלום, אז זה כן מתקשר לחלום בסוף?) הראשון הוא יותר נכון רק של צלע אחת מתוך הלהקה, סקוט מק'נזי:
"אם אתה הולך לסן פרנציסקו, אל תשכח לשים פרחים בשיערך", והשני: "זה מוקדש לאחד שאותו אני אוהב/ת"...!
תחי תקופת ילדי הפרחים לנצח!
!Make love, not war
1)

2)

נערך לאחרונה ע"י s27 בתאריך 08-08-2010 בשעה 20:10.
ישן 09-08-2010, 15:38
  s27 s27 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "והתרומה שלי :)"

|Peace| ועוד 3 שירים היפיים של אהבה ושלום, כי אני ממש ממש חייבת (אל תרביצו לי ) :
השיר הראשון היה בפסקול של הסרט המצויין וההזוי משהו, שמאוד חיבבתי: "לרכב על הקליע" (Riding the bullet). לא קשה להבין את הבחירה של יוצרי הסרט בשיר הזה (לצד שירים מפורסמים נוספים מן התקופה), משום שהעלילה של הסרט מתרחשת בזמן מלחמת וויאטנם הארורה והפגנות הסטודנטים ברחבי ארה"ב נגדה...השיר נקרא: "בואו נתאחד", ומבצעת אותו הלהקה "The youngbloods" :

השני והשלישי הם של ג'ואן באאז הדיווה - איזה קול פעמונים מדהים! ממש שולי נתן האמריקאית
1) We shall overcome ("אנחנו צריכים להתגבר") ועל זה נאמר: אמן! :

2) לאן הלכו כל הפרחים? (ביצוע מחודש לשיר המחאה המפורסם) :

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:10

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר