לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-05-2010, 17:40
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
שאלה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "על סמך מה אתה קובע זאת? למה..."

אני מניח שלמטוסי סו-30 יש הרבה מאד יתרונות על מטוסי כפיר בקרב אוויר. אבל מה לגבי מארבים?

שאלה של מישהו שבאמת לא מבין כלום במטוסים, חימוש אווירי וקרבות אוויר:
בזמן של מתיחות, למה לא להעלות מטוס שליטה אווירית (נניח היפוטית שמכרנו כזה לקולומביה) וצמד/רביעית כפירים שמפטרלים ומגהצים שמיים הלוך חזור על מינימום צריכת דלק. המטוסים יהיו חמושים בטילים שיש להם אפשרות LOAL (נעילה לאחר השיגור. שוב, נניח, היפוטית, שקולומביה הצליחה לרכוש טילים כאלו) לטווחים שמעבר לטווח הראיה = BVR. עד הנחה היפוטית היא שלחיל האוויר (ולכפירים) הקולומביאני יש מערכת שו"ב ברמה של מטוסים מהדור הרביעי.
במקרה שתחנת הבקרה =מטוס השליטה מזהה חודרים אוייבים קורה כך:

1. הכפירים משגרים את הטילים בכיוון הכללי של המטרה ותחנת הבקרה נועלת את הטילים.
  2. מוזנקים עוד כפירים למקרה שבכל זאת יהיה צורך בהמשך קרב.
אתה באמת חושב שלכפירים אין סיכוי עם תחמושת עדיפה ומטוס שליטה?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-05-2010, 18:17
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "[QUOTE=גיל חזקיה]כפיר לעולם..."

איזה מערכות הותקנו על הכפירים המשודרגים?
הנתונים הטכניים לא ידועים אבל ממה שידוע מדובר על מכ"ם מתקדם של אלתא ומערכות התראה,כינון ותצוגה ישראליות.

לגביי חימוש.
עד כה ידוע שישראל סיפקה טילים מסוג פיתון 3 ו-4 לקולומביה,אך ייתכן ואם ההצטיידות המטוסים במכ"ם יירוט סופקו גם טילי דרבי.

כאמור,הסו 30 הוא מטוס עדיף על הכפיר מכל בחינה.
טווח הטיסה ארוך יותר,יכולת התמרון גבוהה יותר וכמות ומגוון החימוש שניתן לשאת גבוהה הרבה יותר.
מבחינת אוויוניקה;אני לא יודע איזו אוויוניקה מכרו הרוסים לוונצואלה ואיך היא משתווה לאוויוניקה הישראלית,אך ניתן לומר שהאוויוניקה הרוסית היא מתקדמת מאוד ושילובה עם חימוש רוסי מתקדם מעניק למטוס יכולת גבוהה מאוד.

הכפיר הוא מטוס זול משמעותית מה F-16 (קל וחומר אם מדובר במטוס יד שנייה),שהוא אידיאלי למדינה כמו קולומביה על משאביה המוגבלים.
מה גם שלקניית F-16 מארה"ב נגררים עוד כל מיני תנאים ואינטרסים שלא תמיד קולומביה הייתה מוכנה לקבל,כך שרכש הכפיר מישראל הוא "נקי" יותר גם מהבחינה הזו.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

ישן 12-05-2010, 18:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

מבולבל
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "איזה מערכות הותקנו על הכפירים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גיל חזקיה
הסו 30 הוא מטוס עדיף על הכפיר מכל בחינה.
טווח הטיסה ארוך יותר,
חשוב מאד עד שמגיעים אל הקרב
ציטוט:
יכולת התמרון גבוהה יותר
וזה עוזר כדי להתחמק מהSA2 והSA6 שהקולומביאנים רכשו מעודפי המיצרים אחרי מלחמת ההתשה? או אולי במהלך הדוגפייט שיתרחש...מתי?
ציטוט:
וכמות ומגוון החימוש שניתן לשאת גבוהה הרבה יותר.
לא אמרת בעצמך שאתה לא יודע איזה חימוש הכפירים הקולומביאנים יכולים לשאת וכך גם הסו של וונצואלה?

ישן 12-05-2010, 18:53

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[QUOTE=גיל חזקיה]הסו 30 הוא..."

טווח הטיסה ארוך יותר פירושו גם זמן שהייה ארוך יותר.
כלומר הסו 30 יוכל להעסיק את הכפיר זמן ארוך יותר בקרב.
כשהכפירים יאלצו לסגת עקב מגבלת דלק,הסוחויים יוכלו לנצל זאת על מנת להפילם או להתפנות לטובת תקיפת מטרות קרקעיות.

יכולת התמרון היא חשובה לכל מטוס קרב.
ולמה בעצם שלא יתרחש דוגפייט?

דווקא ציינתי איזה חימוש שאני יודע עליו הכפירים הקולומביאנים יכולים לשאת.
לגביי הסו 30 של וונצואלה,פורסם שהמטוס נושא את החימוש הסטנדרטי-טילי R-73 מונחי חום,R-27 מונחי מכ"מ חצי-אקטיביים וככה"נ גם טילי R-77 בעלי הנחייה אקטיבית מלאה.
הכפיר מסוגל לשאת 4 טילי א"א בסה"כ,בעוד שהסוחויי נושא 10. (כש-6 לכל היותר הם מונחי מכ"ם).

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

ישן 12-05-2010, 18:57
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[QUOTE=גיל חזקיה]הסו 30 הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
חשוב מאד עד שמגיעים אל הקרב

זה חשוב אם נוסעים אל הקרב .
בנימה יותר רצינית, טווח מתורגם גם ליכולת שהייה, ז"א יותר זמן שהם יכולים להישאר בקרב\שימוש רב יותר במבער וכו.

תגובה מעט כללית יותר:
לדעתי כמעט כל מטוס יכול להפיל מטוס אחר אם התנאים הדרושים מתמלאים (לדוגמא הסופר הורנט ש"הפיל" F-22 בתותח בדוגפייט, אפילו שלכאורה ה 22 בעל יכולת תמרון טובה יותר).

במקרה הנ"ל, אין בעייה לכפיר להפיל סוחוי בקרב BVR, אם הוא יכול כמובן להתקרב מספיק. במקרה של 2 על 1 לטובת הכפירים, כפיר אחד יעסיק את הסוחוי בדוגפייט והשני יוכל להפילו. אם הסוחוי יעשה "שטויות" (תמרונים מיותרים בקרבות-אוויר שמבזבזים את כל האנרגיה של המטוס, שהרוסים כ"כ מתגאים בהם) יהיה לכפיר השני אפילו הרבה יותר קל.

זאת ועוד, גם לוונצואלים יש פיתון 4 על מטוסי ה F-16 שלהם.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

ישן 12-05-2010, 19:16
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]חשוב מאד [u]עד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DeepSpace
זאת ועוד, גם לוונצואלים יש פיתון 4 על מטוסי ה F-16 שלהם.

אני אתקן את הניסוח הקודם שלי: נניח, היפוטית, שלחיל האוויר ולכפירים הקולומביאנים יש מערכת שו"ב ושיתוף במידה ברמה של מטוסים מהדור הרביעי +.
לוונצואלה אין.

ישן 12-05-2010, 23:13

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Echo7 שמתחילה ב "[QUOTE=DeepSpace] במקרה הנ"ל,..."

נכון, ובגלל זה כתבתי "אם הוא יוכל להתקרב מספיק"..

לגבי המכ"ם של הכפירים, מדובר ב 2032. בנוסף מצויין שם שהוא מצוייד בחליפת EW, אבל לא כתוב איזו.

http://www.defenseindustrydaily.com...nization-05273/

למיטב הבנתי לא כל המטוסים יהיו מצויידים ב 2032, ואלו שלא קיבלו\יקבלו את הציון C12.

באופן כללי אני לא אוהד של אשכולות בסגנון "מטוס X נגד מטוס Y, מי יותר טוב" בדיוק בגלל הסיבות שציינת. יש כ"כ הרבה פרמטרים ומשתנים שאי-אפשר לענות על השאלה הזו.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 12-05-2010 בשעה 23:18.
ישן 12-05-2010, 18:58

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "האדם במטוס ינצח"

האוראגן שהפיל את המיג 21 ביצע זאת כשהמיג רק התרומם מהקרקע במהלך תקיפת בסיס ביר-גפגפה במבצע מוקד.
המיג הופל עוד לפני שהספיק לקפל את גלגליו.
לא קרב שקול במיוחד ולמעשה אינו מעיד דבר על יכולות מי המטוסים או הטייסים.

לגביי ה"משגרי טילים ניידים"
זה גם מה שחשבו בתחילת שנות ה-50,מה שבדיעבד יתברר כטעות כשפרצה מלחמת ויאטנם.
לא שאני אומר שהמצב היום הוא זהה לשנות ה-50 (הוא בפירוש לא),אבל אני הייתי מאוד נזהר בבואי לבחון את הרלוונטיות של קרבות האויר בשדה הקרב המודרני.

ישן 14-05-2010, 12:05

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי NIR NIMNI שמתחילה ב "לא לשכוח שהכפירים האלה הם בעלי"

אפשר לקחת את מה שכתבת לשני כיוונים שונים:

א. שוב אני חוזר לדוגמא של וויאטנם. אולי היא לא באמת טובה כי הטכנולוגיה של הטילים\מכ"מים הייתה אז בחיתוליה, אבל גם האמריקאים חשבו ככה, והתחרטו על זה מהר מאוד.

ב. אם ניקח את הדוגמא שנתת לכיוון השני, ככל שהמכ"מים מתפתחים כך גם טכנולוגיות הל"א והקטנת השח"מ מתפתחות. בסוף זה אולי יגיע לרמה שיהיה כמעט בלתי אפשרי לנעול על מטוסים מרחוק ויהיו חייבים להיכנס לדוגפייט.

בנוסף, לדעתי יכולת התדלוק של קולומביה מוגבלת למדי (K-707 בודד). אני לא יודע אם מטוסי ההרקולס (או חלק מהם) שברשותה יכולים לתדלק, מעבר זריז על תמונות מרמז שככל הנראה לא.

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 14-05-2010 בשעה 12:27.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:23

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר