לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2010, 01:06
צלמית המשתמש של לוחם מיל
  לוחם מיל לוחם מיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "מצטרף לדעה הרווחת כאן שמדובר..."

ציטוט:
ISHPUZ-מ.ק
צודקים בהחלט.

מדובר ברובה אוויר עתיק (מהראשונים שיוצרו) מסוג צפחת הכדור , משנת 1749 , הם היו די מסורבלים להפעלה ולכן יצרו מעטים מאד - הם היו בשימוש באירופה המערבית בעיקר לציד. הם נשלחו בכמות קטנה של כמה עשרות לארצות הברית(לפני מלחמת העצמאות) עם שכירי חרב גרמנים, עם שני עגלות שנשאו על גבן משאבות מסורבלות.ברמה האסטרטגית הם חולקו לראשי מחלקות\כיתות למטרות צליפה, והקרב שבו נעשה בהם שימוש הוא קרב סרטוגה בתחילת מלחמת העצמאות האמריקאית , בספטמבר ואוקטובר 1777.

עם השנים הרובה הוזנח , בגלל לוגיסטיקה מסורבלת. למרות ביצועיו הטובים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2011, 12:38
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "איזה יתרון יש לזה על מרגמה..."

עשן בטח לא היה, אולי מעט התעבות במוצא הקנה, אבל רעש אני מתאר לעצמי שהיה. דמיין פתיחת בקבוק שמפניה ענקי (מה שייתכן ונתן לצרפתים את ההשראה...) אם היה לזה יתרון חד משמעי בטח היה נמשך פיתוח של כלים כאלו, אז כנראה שהמרגמות הסטנדרטיות התבררו כעדיפות בסופו של דבר.

בלוחמת החפירות אני יכול לנחש שאולי החנ"ה דאז הייתה רגישה לתנאי לחות וכו' ושבירי רציף לאורך זמן בו עשו שימוש בהרעשות הגדולות היה יתרון לקנים שמתחממים פחות, וכן שאת המיכלים יכלו למלא בעזרת מדחסים סמוך לקווי הלחימה, דבר שמנע את הצורך לשנע חנ"ה מהצד השני של התעלה\אוקיינוס.
עוד יתרון שאני יכול לראות בשימוש במטולי רימונים פניאומטיים הוא אולי היכולת לדחוס את האוויר ידנית בשטח (אולי אם משאבה רגלית) ולחסוך לחיילי החי"ר את הצורך להתעסק עם נפיצים אבל כאן אני לגמרי מנחש.

בכל מקרה, אפשר לראות עוד דגמים שהיו בשימוש הגרמנים אם מחפשים בגוגל לפי השם הגרמני - Luftminenwerfer
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:50

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר