לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2010, 22:45
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Danilo שמתחילה ב "איך בוחרים אומנות לחימה?"

איך? לפי הכיף, והמדריך.

כל סגנון שיטות ההגנה העצמית (קמ"י, קמ"ג) שונה לחלוטין מסגנונות העמידה (טהקוונדו, מואי תאי) ששונים מסגנונות ההתגוששות (BJJ, ג'ודו וכו').

לטעמי, כאחד שהתנסה בשיטה מכל ז'אנר, לך תראה איפה הכי כיף לך. אחרי, כמובן, שאתה מגדיר לעצמך צורך- האם הצורך הוא בספורט לפריקת אגרסיות, ללמידת הגנה עצמית, לראש שקט (אייקידו או טאי צ'י, למרות שאינו אומנות לחימה בתכל'ס).

אחרי שתמצא לך זאנר אהוב לך לשיעורי נסיון עם מדריכים שונים בשיטות שונות, וכך תסנן עד שתגיע אל המנוחה ואל הנחלה.

חזרה לפורום
ישן 20-05-2010, 08:42
  amir_aikido amir_aikido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.08

כתבתי פעם שאלון שנועד לעזור למצוא כיוון - תוכל למצוא אותו בלינק הבא:

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/A...d=148&aId=70560

בנוסף כדאי שתשים לב לדברים שכתבתי הרגע למישהו אחר, אך רלבנטיים גם אליך, בפרט לאור הדימויים המאוד חלקיים עד כדי מטעים שכתבת:

אם אתה מחפש לחימה - כל אמנות לחימה תשפר את יכולת הלחימה שלך, בהרבה יותר אפסקטים מכפי שנדמה למי שמסתכל רק איך האמנות נראית על המזרן.
מידת השיפור, תלויה מאוד בך - בנכונותך להשקיע, להעמיק, להתאמץ, להפנים, לבחון דברים נוספים ולהרחיב את היריעה, לחשוב ולהיות פתוח לשינוי.
מידת השיפור תלויה גם במורה - בעומק הידע שלו, ביכולתו להעביר ידע ורעיונות, ביכולתו להפרות חשיבה, במיקוד שלו (בטקוואנדו יש מורים שממוקדים מאוד בתחום הספורטיבי/תחרותי - הם מעולים לתחום זה, אך הלימוד אצלם יחסיר פרקים חשובים בהתייחסות לסיטואציות אחרות ואתה תצרטך להשלים לבד).
מידת השיפור תלויה גם בקבוצה - בהתלהבות של המתאמנים מסביב (משפיע עליך), בנכונות שלהם לעזור לך כשאינך מצליח, בנכונותם לספוג את טעויותיך, וביכולתם ונכונותם לתת לך להתנסות.

בכל האמור לעיל, שמה של אמנות הלחימה לא הוזכר כלל, ולא במקרה - הוא פחות חשוב!

נקודה נוספת וחשובה שאנשים נוטים לשכוח - הגנה עצמית היא תחום נרחב בפני עצמו. החפיפה בין "הגנה עצמית" ובין "אמנות לחימה" היא בעיקר במקטע של הלחימה. אם מטרתך היא "הגנה עצמית" אסור לך להזניח את החינוך בהמון נושאים כמו: מודעות סביבתית (ביום-יום), התנהגות מונעת (איפוא לחנות, איך לנהוג, לאן ומתי ללכת ולאן/מתי לא, ...), התנהגות בקונפליקט (למנוע ממנו להפוך ללחימה), חוק ורשויות החוק (אם הגעת ללחימה - שלא תגיע לכלא/תשלם פיצויים) ועוד ועוד.

לכן, זה לא מפתיע שכ"א מחברית ממליץ על המקום שהוא למד בו, שניהם מרוצים שם, ומרגישים שהם מתקדמים באופן שמתאים להם אישית. בדומה אליהם, גם אתה צריך לבחור את המקום שיתאים לך - לא על סמך דימויים והנפצות אלא מקום שבו תוכל להתאמן הרבה שנים.

עוד שני מאמרים לא רעים בכלל למתחילים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/A...Id=148&aId=6755

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/A...Id=148&aId=6760

אמיר
חזרה לפורום
ישן 21-05-2010, 21:55
  Danilo Danilo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.10

דבר ראשון קבל ח"ח על ההשקעה.

פתאום הבנתי ששאלתי שאלה כללית מדי. כמו שטירון ישאל מה עדיף צנחנים או גולני.

חקרתי והתעמקתי ונראה לי שעכשיו אני רק מתלבט בין אייקידו לקמ"י. למה? לא יודע.
אני מחפש בעיקר את היכולת להתגונן במצבי יום יום. לפי התכניות שלי שהן נזילות מאוד אני מוכן להשקיע לא יותר מ4 חודשים, מעט זמן אני יודע אבל אני מחפש להפנים כמה שיותר בפרק זמן הקצר הזה.

בגדול , מה ההבדל העיקרי ביניהם? לפי מה שהבנתי איקידו זה שימוש בכח היריב כנגדו, בעוד שקמי זה יותר כח פיזי. האם התרגילים באחד סותרים את האחר? אם אני אשאל אותה שאלה שני מורים של המקצועות האלה (נגיד איך הכי יעיל להשתחרר מלפיתה מאחורה?), על סמך מה יהיו ההבדלים? מה הכי "שימושי" למצבי היוםיום?
חזרה לפורום
ישן 25-05-2010, 09:07
  amir_aikido amir_aikido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Danilo שמתחילה ב "אני לא שואף להיות מאסטר או..."

קודם כל, אם הלב מושך אותך לאייקידו, זה מצויין. אם כי, זה מתאים יותר לטווח הארוך ולא לקצר.

אני מתאמן באייקידו (כ-20 שנים) ועדיין מוצא המון דברים לשפר. אולי בשל כך, הראיה שלי שונה לחלוטין משלך. להבנתי, הקונספט של לדעת כמה תרגילים, ממש לא מתאים לאייקידו, ובעיקר לא אם אתה חושב על לחימה.

לדעת טכניקות דומה לאוצר מילים. אם רוצים לכתוב סיפור, אוצר המילים הוא חלק חשוב, אך לחלוטין לא מספיק ללא התחביר שיאפשר לנו לבנות משפטים, החיבור של המשפטים לפסקאות המייצגות אלמנטים קוהרנטיים, והמוטיבים והרעיונות המעמיקים יותר שדרושים לסיפור מוצלח.
אמנות לחימה היא דבר שמורכב יותר מכתיבת סיפור, יש בה שני יוצרים ולא רק אחד. כל טכניקה מורכבת ממכניקה מסויימת, אותה נדרש לגוף זמן ללמוד. לכל טכניקה יש הזדמנויות מתאימות (וזה נכון במיוחד לטכניקות מנוף והטלה הנלמדות באייקידו - שימוש מועט בכוח שלנו דורש הרבה התאמה אל היריב). כשהיריב תוקף, אתה נדרש לנוע כך שתיווצר הזדמנות אבל לכל תנועה שלך היריב מגיב בתנועה משלו.

ב 3-4 חודשים, תוכל ללמוד מספר טכניקות באייקידו, אבל רמת הביצוע שלהן תהיה ממש התחלתית, כזו שבד"כ לא תצליח לבצע אותן על מי שלא עוזר לך (וברוב המקרים גם לא תבין למה אתה לא מצליח ומה אינך עושה נכון). את התנועה שמעבר לטכניקה, אני בספק רב אם תתחיל ללמוד. וכל האמור לעיל, הוא בהתייחסות למורה שלי, ששייך לקבוצת המורים המעולים ועתירי הידע, הבנה ותובנה (שנדירה מאוד), זה לא מיקרי שאני לומד אצלו גם אחרי 20 שנות אימון - משך ארוך יותר משל מורים רבים. לחלק לא מבוטל מהמורים חסר הידע / הבנה, שנדרש כדי להעביר את החלק שמעבר.

מבחינה מסויימת, דווקא אם אתה כן חושב על לקחת ברצינות את הנושא של א"ל, ואתה יודע שאתה הולך לנסוע עוד 4 חודשים, עוד יתר מומלץ לך ללמוד "קרב מגע" לתקופה זו, ואחרי שתחזור, ללכת ללמוד אייקידו. ותזכור - אני דווקא לומד אייקידו ובכל זאת ממליץ לך על משהו אחר.

אמיר
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:02

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר