לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-02-2010, 20:01
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
למרות הלחץ הישראלי, רוסיה מחוייבת לאספקת הטילים של מערכת S-300 לאירן

נתניהו לא שכנע: רוסיה תספק S-300לאיראן

ראש הממשלה ביקר השבוע במוסקבה, שם ניסה לשכנע את הרוסים שלא למכור את טילי ההגנה לאיראן. אך הערב מתברר שהלחץ לא עזר. סגן שר החוץ הרוסי: "אין לקשור בין ה-S-300 לדיון על תוכנית הגרעין של איראן, שנועדה למטרות שלום בלבד"

הלחץ הישראלי לא עזר: רק לפני כמה ימים ביקר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במוסקבה ובין היתר עלה בשיחות עם מנהיגי רוסיה - הנושא האיראני ומכירת טילי ה-S-300 לאיראן. הערב (יום ו') שב והבהיר סגן שר החוץ הרוסי, סרגיי ריבקוב, כי ארצו תמכור בכל זאת את הטילים.

ישראל וארצות-הברית מתנגדות למכירת הטילים, למרות שהם הגנתיים, לאיראן. עם זאת, במוסקבה נחושים לעמוד בעסקה. סגן השר הרוסי אמר, בדברים שצוטטו בסוכנות הידיעות "אינטרפקס", כי "רוסיה מתכוונת למלא אחר התחיבויותיה ולספק לאיראן מערכות הגנה אוויריות מסוג S-300".

סגן השר הוסיף: "יש לנו חוזה במסגרתו אנחנו אמורים לספק לאיראן את המערכות האלה, ואני מתכוונים לעמוד בו. העיכוב במשלוח קשור לבעיות טכניות והתאמה של אותן מערכות. אין כל אמת בניסיון לשים את הדגש על נושא אספקת ה-S-300... ולהפוך אותו לבעיה רצינית. כל שכן, לניסיון לקשר אותו לדיון על תוכנית הגרעין של איראן, שנועדה למטרות שלום בלבד".

ערב ביקורו של נתניהו אמר ולדימיר נזרוב, סגן השר הרוסי במועצת הביטחון של המדינה, כי "יש הסכם חתום (לאספקת טילי S-300) שנחנו מחויבים לו, אבל האספקה עדיין לא החלה". הוא הדגיש כי "העסקה הזו לא מוגבלת על ידי שום סנקציות בינלאומיות, כיוון שמדובר בנשק הגנתי בלבד".

רוסיה חתמה על ההסכם לאספקת מערכת הטילים המתקדמת לאיראן ב-2007, אולם עד כה נמנעה מלספק את הטילים עצמם. מעולם לא נמסר הסבר לעיכוב באספקה, אולם פרשנים העריכו כי הוא קשור ללחץ מצד ארה"ב וגם מצד ישראל - שמערכת הטילים עלולה לחבל קשות ביכולתה לתקוף את מתקני הגרעין האיראניים. בין היתר, זכור הלחץ שהפעיל נשיא המדינה שמעון פרס על נשיא רוסיה דמיטרי מדבדב בעניין זה, בביקורו במוסקבה בשנה שעברה.

נתניהו התייחס בביקורו במוסקבה, לאחר פגישה עם פוטין, גם לסוגיית מכירת טילי ה-S-300 ממוסקבה לטהרן, ואמר: "הנשיא מדבדב הסביר לי את נקודת המבט הרוסית בעניין. אני יודע שרוסיה מעוניינת ביציבות אזורית, ואיני חושב שאני יכול להוסיף עוד משהו בנושא הזה".

גורם בכיר בפמליית ראש הממשלה למוסקבה, אמר לאחר הפגישה עם דמיטרי מדבדב כי נתניהו לא קיבל מנשיא רוסיה תשובות ברורות בעניין תמיכתו בסנקציות ובעניין מכירת טילי ה-S-300. "התחושה שלנו לאחר הפגישה ולקראת הפגישה עם פוטין טובה, אך נראה כיצד יתפתחו הדברים"

בפמליה העריכו שמדבדב לא יאפשר בשלב זה את מכירת הטילים המתקדמים, העלולים לשבש תקיפת מטוסים נגד מתקני הגרעין של איראן.

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 20-02-2010 בשעה 20:03.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-02-2010, 21:52
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "למרות ההדגשות לא הבנתי מה החידוש."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
ברור שהחוזה להספקת S-300 לאיראן נחתם. גם ברור שרוסיה עוד לא ביטלה את החוזה הזה. וברור גם שהאיראנים עדיין לא קיבלו את המערכות, ולא ברור מתי יקבלו אותן אם בכלל.

גורמים רשמיים ברוסיה הדגישו את מחוייבות הממשל הרוסי לספק את מערכת S-300 לאירן, והדברים נאמרו לאחר פגישת נתניהו עם הנשיא הרוסי, פגישה שנועדה בכדי ללחוץ על רוסיה בכדי לא לספק את מערכת הנ"מ לאירן, כך שהמאמצים של ממשלת ישראל לביטול ההסכם בין רוסיה ואירן נכשלו, למרות כל המחוות שישראל הגישה לרוסים (מכירת מל"טים לרוסיה, אי אספקת אמל"ח לגאורגיה, ועוד..).

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 20-02-2010 בשעה 21:56.
ישן 20-02-2010, 22:26
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=טל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
אבל זה העניין, רוסיה עדיין מחוייבת לאספקת הטילים הללו לאירן, למרות הלחץ שישראל מפעילה על רוסיה, ולמרות הפגישה האחרונה שהתקיימה בין שני המנהיגים.

זה לא העניין. העניין הוא שיש חוזה בין המדינות ואין טילים כאלה באיראן. מה אכפת לך מה מוצהר בפומבי?

לא צריך לחכות עד שהטילים הללו יגיעו לידי האיראנים בכדי לפעול, כי יכול להיות שזה יהיה מאוחר מדיי ועצם המצאות אותה מערכת בידי האיראנים יהווה מכשול גדול מאוד לחיל האוויר בכל תקיפה אווירת בעתיד...

עד כה,המאמצים הדיפלומטים בעניין הזה נכשלו, ועל זה מדברת הכתבה..
ישן 22-02-2010, 11:13
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "זה לא כל כך פשוט"

ציטוט:
כל עוד ישראל ממשיכה "לשמן" את רוסיה אכן יש חוזה ואין טילים, אבל מה יקרה ברגע שישראל לא תרצה או לא תוכל להמשיך לעשות זאת?

מה זה אותו שימון שאתה מדבר עליו ?
מכירת כטב"מים על פי הוראה מוושיטון ? אז ישראל גם מקבלת טכנולוגיות שהיא צריכה מרוסיה. אם לא כותבים על זה בעיתונות (מעניין למה) זה לא אומר שזה לא קורה.

חוץ מזה אתה באמת חושב שרק בגלל "שימון ישראלי" רוסיה לא מספקת טילים לאירן ?

ציטוט:
האם ישראל ביטלה רשמית את אספקת הנשק לגאורגיה, או שעשתה זאת כמו רוסיה ביחס לאיראן?

א - כן ישראל רשמית ביטלה את אספקת נשק לגיארגיה.
ב - אין כאן "כמו", לא היה ולא יהיה. יש מדינות גדולות, ויש מדינות קטנות ולעולם לא יהיה שווין בהתנהגות שלהם. מה שמותר ליופיטר אסור לשור.
ישן 20-02-2010, 22:35
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]ברור שהחוזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
גורמים רשמיים ברוסיה הדגישו את מחוייבות הממשל הרוסי לספק את מערכת S-300 לאירן, והדברים נאמרו לאחר פגישת נתניהו עם הנשיא הרוסי, פגישה שנועדה בכדי ללחוץ על רוסיה בכדי לא לספק את מערכת הנ"מ לאירן, כך שהמאמצים של ממשלת ישראל לביטול ההסכם בין רוסיה ואירן נכשלו, למרות כל המחוות שישראל הגישה לרוסים (מכירת מל"טים לרוסיה, אי אספקת אמל"ח לגאורגיה, ועוד..).

כל עוד אין ביטול העסקה, זאת אומרת שרוסיה מחויבת לה. סטטוס קוו "אין ביטול העסקה אבל גם אין הספקת המערכות" נשמר כבר הרבה זמן, ואין כאן שינוי בעמדה רוסית.

הפגישות של אחמ"ים ישראליים ברוסיה מתרחשות מפעם לפעם, ותמיד מפרשים אותן כבקשה לא למכור S-300 לאיראן. שוב, אין כאן חידוש או שינוי. אפילו אם זה מה שנתניהו עשה במוסקבה, אין כאן כישלון כמו שאין כאן הצלחה, כי אין שינוי במצב הקיים.

אנחנו לא יודעים מה בדיוק ישראל נתנה לרוסיה, וגם לא יודעים מה בדיוק היא קיבלה בתמורה. ואני לא רואה "איסקנדרים" אצל הסורים, ד"א. הדוגמה של כטבמ"ים בשביל רוסיה לכויה בחסר, כי על פי הדיווחים שהיו, הרוסים לא קיבלו את כל מה שהם רצו ("איתן"). ובעניין הספקת אמל"ח לגרוזיה - אני לא רואה כאן קשר לשאלה האיראנית. אם הספקות האמל"ח היו נמשכות, זה בלי שום ספק היה פוגע ביחסים בין שתי המדינות, שהם מכילים בתוכם הרבה מעבר לשאלת הגרעין האיראני.

ישן 21-02-2010, 17:10
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]גורמים רשמיים..."

ציטוט:
כל עוד אין ביטול העסקה, זאת אומרת שרוסיה מחויבת לה. סטטוס קוו "אין ביטול העסקה אבל גם אין הספקת המערכות" נשמר כבר הרבה זמן, ואין כאן שינוי בעמדה רוסית.

אוקיי, כמה שאמרתה, רוסיה מחוייבת להשלים את העסקה הזאת, זאת אומרת יש סיכוי שכבר בחודש הבא יהיה לאירן את הטילים הללו..אי אפשר לדעת, וזה הסכנה, צריך לפעול כדי לטרפד את העיסקה ולא לחכות עד שהטילים יגיעו לשם...

תראה, הקרמלין הוא רואה באירן כבעלת ברית חשובה, והרוסים לא יתנו יד להמהלך שיפגע באירן ואולי גם ימוטט את השלטון הנוכחי ולהחליף אותו במשטר פרו מערבי, וזאת תהיה מכה אסטרטיגת קשה מאוד לרוסים, לכן, הגנה על המשטר האירני הקיים הוא אינטרס לאומי רוסי, וזאת הבעיה , זה לא רק עניין של כסף, מדובר באינטרס לאומי ממדרגה ראשונה עבור הרוסים.

ציטוט:
הדוגמה של כטבמ"ים בשביל רוסיה לכויה בחסר, כי על פי הדיווחים שהיו, הרוסים לא קיבלו את כל מה שהם רצו ("איתן").

הרוסים רוצים לרכוש את הכטב"ם "איתן"?..אני לא חושב שהפוליטקאים הישראלים מספקים טיפשים בשביל להסכים לדבר הזה. זליגה טכנלוגית מהסוג הזה תהווה איום ביטחוני גדול לישראל, מה גם שבמערב לא יסכימו למהלך כזה שבו טכנלוגיה מערבית מתקדמת תגיע לידי הרוסים

אולי גורמים פרו רוסים יכולים לדחוף למכירת מערכות דוגמת "איתן" לרוסיה ואולי גם לוויתורים מרחקי לכת שמסוכנים למדינה ולביטחונה

הרוסים משחקים משחק מלוכלך, הם סוחטים את הישראלים בלא מעט נושאים בלי בעצם לתת תמורה הולמת.

ציטוט:
אם הספקות האמל"ח היו נמשכות, זה בלי שום ספק היה פוגע ביחסים בין שתי המדינות, שהם מכילים בתוכם הרבה מעבר לשאלת הגרעין האיראני

נראה לי משמעניין את הציבור הישראלי והדרג המדיני במדינה זה הגרעין האיראני בראש ובראשונה,אתה יודע, מדובר בנושא קריטי...

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 21-02-2010 בשעה 17:12.
ישן 21-02-2010, 18:08

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]כל עוד אין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
אוקיי, כמה שאמרתה, רוסיה מחוייבת להשלים את העסקה הזאת, זאת אומרת יש סיכוי שכבר בחודש הבא יהיה לאירן את הטילים הללו..אי אפשר לדעת, וזה הסכנה, צריך לפעול כדי לטרפד את העיסקה ולא לחכות עד שהטילים יגיעו לשם...

וזה היה נכון גם לפני חודש ולפני שנה.

ציטוט:
תראה, הקרמלין הוא רואה באירן כבעלת ברית חשובה, והרוסים לא יתנו יד להמהלך שיפגע באירן ואולי גם ימוטט את השלטון הנוכחי ולהחליף אותו במשטר פרו מערבי, וזאת תהיה מכה אסטרטיגת קשה מאוד לרוסים, לכן, הגנה על המשטר האירני הקיים הוא אינטרס לאומי רוסי, וזאת הבעיה , זה לא רק עניין של כסף, מדובר באינטרס לאומי ממדרגה ראשונה עבור הרוסים.

רוסים לא רואים באיראן בעלת ברית חשובה. הם רואים בה שוק.

ציטוט:
הרוסים רוצים לרכוש את הכטב"ם "איתן"?..אני לא חושב שהפוליטקאים הישראלים מספקים טיפשים בשביל להסכים לדבר הזה. זליגה טכנלוגית מהסוג הזה תהווה איום ביטחוני גדול לישראל, מה גם שבמערב לא יסכימו למהלך כזה שבו טכנלוגיה מערבית מתקדמת תגיע לידי הרוסים

אז ישראל לא ממש נתנה לרוסיה מה שהיא רצתה, כנון? אם ללכת לפי ההגיון שלך, שמדובר כאן בסחר חליפין "כטבמ"ים תמורת אי מכירת S-300 לאיראן", הרי אף צד לא קיבל את כל מה שרצה, אבל קיבל משהו. ואני לא אומר שזה המצב, כמובן.

ציטוט:
אולי גורמים פרו רוסים יכולים לדחוף למכירת מערכות דוגמת "איתן" לרוסיה ואולי גם לוויתורים מרחקי לכת שמסוכנים למדינה ולביטחונה

למה? אתה מצפה עימות בין רוסיה לישראל, שבו יכריע "איתן"?

ציטוט:
הרוסים משחקים משחק מלוכלך, הם סוחטים את הישראלים בלא מעט נושאים בלי בעצם לתת תמורה הולמת.

אנא ספר לי על התמורה שהרוסים קיבלו עקב אי הספקת "איסקאנדרים" לסוריה ועיקובים בהספקת S-300 לאיראן?

ציטוט:
נראה לי משמעניין את הציבור הישראלי והדרג המדיני במדינה זה הגרעין האיראני בראש ובראשונה,אתה יודע, מדובר בנושא קריטי...

כן, אני יודע. אבל מה אתה רוצה בעתם? שהרוסים יפעלו על פי האינטרס הישראלי? האם אנחנו פועלים על פי האינטרסים הרוסיים?

מישהו כבר אמר, שאם ישראל לא רוצה S-300 באיראן היא יכולה לרכוש את המערכות בעצמה. אתה יכול לספר לי כמה נשק רוסי רכשנו כדי לפצות את הרוסים על אי מכירת חימוש מפר איזון לסוריה ולאיראן?

ישן 22-02-2010, 20:27
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]אוקיי, כמה..."

ציטוט:
רוסים לא רואים באיראן בעלת ברית חשובה. הם רואים בה שוק.

רוסיה רואה באירן הרבה יותר מעוד שוק לכלי הנשק שלה, לאירן ורוסיה יש לא מעט אינטרסים משותפים בהרבה תחומים.

תאר לך מצב שבו המשטר באירן יפול ויקום במקום משטר פרו מערבי, הדבר בהחלט יפגע קשות באינטרסים של רוסיה באיזור המזרח התיכון.

ציטוט:
למה? אתה מצפה עימות בין רוסיה לישראל, שבו יכריע "איתן"?

הטכנלוגיה הזאת יכולה להגיע לידי גורמים עוינים שיתשתמשו בה כנגד ישראל.

ציטוט:
אז ישראל לא ממש נתנה לרוסיה מה שהיא רצתה, כנון? אם ללכת לפי ההגיון שלך, שמדובר כאן בסחר חליפין "כטבמ"ים תמורת אי מכירת S-300 לאיראן", הרי אף צד לא קיבל את כל מה שרצה, אבל קיבל משהו. ואני לא אומר שזה המצב, כמובן.

"אז ישראל לא ממש נתנה לרוסיה מה שהיא רצתה, כנון?" זאת הסחיטה שאני מדבר עליה,הרוסים משתמשים בנושא של אספקת מערכת הנ"מ S-300 כדי לסחוט את הישראלים, ובדרך הזאת היא גם מקבלת וויתורים ישראלים ובכל זאת לא מכעיסה את החברים שלה מטהרן.

ציטוט:
כן, אני יודע. אבל מה אתה רוצה בעתם? שהרוסים יפעלו על פי האינטרס הישראלי? האם אנחנו פועלים על פי האינטרסים הרוסיים?

אל תביני אותי לא נכון, הביקורת שלי היא לא כלפי רוסיה, שהרי היא פועלת לפי האינטרסים שלה,וזו זכותה המלאה, הבעיה היא עם הצד הישראלי שנכנע לסחטנות הרוסית ומשחק לידם בלי בעצם שהצד הישראלי יקבל תמורה הולמת.

ציטוט:
מישהו כבר אמר, שאם ישראל לא רוצה S-300 באיראן היא יכולה לרכוש את המערכות בעצמה. אתה יכול לספר לי כמה נשק רוסי רכשנו כדי לפצות את הרוסים על אי מכירת חימוש מפר איזון לסוריה ולאיראן?

מה אתה אומר, אז אם ישראל תרכוש את המערכת S-300, רוסיה תבטל את העיסקה עם אירן?

אם רוסיה תמכור אמל"ח מפר איזון לאירן או סוריה, אז היא תסתבך עם המערב, ולכן היא בינתיים לא עושה זאת. אבל היא בכל זאת ממשיכה בסיפוק עזרה לאיראן בנושא הגרעיני ובנושאים אחרים
ישן 23-02-2010, 05:25

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion] רוסים לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
רוסיה רואה באירן הרבה יותר מעוד שוק לכלי הנשק שלה, לאירן ורוסיה יש לא מעט אינטרסים משותפים בהרבה תחומים.

תאר לך מצב שבו המשטר באירן יפול ויקום במקום משטר פרו מערבי, הדבר בהחלט יפגע קשות באינטרסים של רוסיה באיזור המזרח התיכון.

למה אתה סבור שבשביל רוסיה איראן זה יותר משוק? ד"א, גם בשביל איראן רוסיה היא לא יותר מספק. בזה נגמרים האינטרסים המשותפים שלהם, ומתחילה תחרות (הים הקספי, ייצוא נפט).

אני מאוד מתקשה לראות איך באיראן יכול לקום משטר פרו מערבי. אבל אם זה יקרה, מבחינת הרוסים לא יהיה שינוי משמעותי, בניגוד לסין, למשל, שצריכה את הנפט האיראני.

ציטוט:
הטכנלוגיה הזאת יכולה להגיע לידי גורמים עוינים שיתשתמשו בה כנגד ישראל.

מהרוסים? ומה אם הסינים, למשל, או הודים?

ציטוט:
"אז ישראל לא ממש נתנה לרוסיה מה שהיא רצתה, כנון?" זאת הסחיטה שאני מדבר עליה,הרוסים משתמשים בנושא של אספקת מערכת הנ"מ S-300 כדי לסחוט את הישראלים, ובדרך הזאת היא גם מקבלת וויתורים ישראלים ובכל זאת לא מכעיסה את החברים שלה מטהרן.

זאת לא סחיטה - סחיטה זה כאשר צד ראשון מאיים על הצד השני במשהו, אלא אם כן הצד השני יענה לדרישות של הצד הראשון ללא תמורה כלשהי. אתה חושב שאי מכירת מעכות S-300 שהעלות שלהם מוערכת במאות רבות של מיליוני דולרים תמורת (לדבריך) הספקת כטבמ"ים בעלות של 100 מיליון דולר נופלת בהגדרה זו? אני לא רואה כיצד.

ציטוט:
אל תביני אותי לא נכון, הביקורת שלי היא לא כלפי רוסיה, שהרי היא פועלת לפי האינטרסים שלה,וזו זכותה המלאה, הבעיה היא עם הצד הישראלי שנכנע לסחטנות הרוסית ומשחק לידם בלי בעצם שהצד הישראלי יקבל תמורה הולמת.

האם הבנתי נכון, שלדעתך תמורה הולמת היא שרוסיה תנתק את הקשרים המסחריים שלה עם איראן תמורת הספקת כמה מערכות כטבמ"ים? זה לא מציאותי ולא הגיוני, למרות שזה היה יכול להיות מאוד נחמד בשבילנו.

ציטוט:
מה אתה אומר, אז אם ישראל תרכוש את המערכת S-300, רוסיה תבטל את העיסקה עם אירן?

אני אומר שזה מה שנאמר בעבר, ונאמר גם שהסעודים מוכנים לרכוש S-400 תמורת ההבטחה הרוסית לא לספק S-300 לאיראן. ובינתיים אנחנו רואים שאין לאיראנים S-300, אבל הרוסים מכינים כמה חוזים (כולל גם בתחום ההגנ"א) בשביל הסעודים.

ציטוט:
אם רוסיה תמכור אמל"ח מפר איזון לאירן או סוריה, אז היא תסתבך עם המערב, ולכן היא בינתיים לא עושה זאת. אבל היא בכל זאת ממשיכה בסיפוק עזרה לאיראן בנושא הגרעיני ובנושאים אחרים

מה זאת אומרת רוסיה תסתבך אם המערב אם היא תמכור נשק מפר איזון לאיראן או סוריה? איך אתה רואה את ההסתבכות הזאת? במיוחד אם, לדבריך, איראן היא בעלת ברית חשובה של רוסיה (ואז מצופה מרוסיה לשמור על היתרון הצבאי של איראן מול ישראל).

ישן 10-06-2010, 12:55
צלמית המשתמש של לוחם מיל
  לוחם מיל לוחם מיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "למרות הלחץ הישראלי, רוסיה מחוייבת לאספקת הטילים של מערכת S-300 לאירן"

דיווח: רוסיה הקפיאה את עסקת הטילים עם איראן

משטר האייתוללות מחכה כבר שלוש שנים לטילי ה-S-300 המסוגלים לשפר באופן משמעותי את יכולתו להתגונן מתקיפה של חיל האוויר הישראלי. גורם בכיר ברוסיה ציין שבעקבות הסנקציות החדשות הוחלט להשעות את מכירת המערכת לאיראן

פחות מ-24 שעות חלפו מאז שמועצת הביטחון של האו"ם הטילה סנקציות על איראן, והחזית הבינלאומית נגד משטר האייתוללות כבר נותנת את אותותיה. גורם ברוסיה אמר הבוקר (יום ה') שבעקבות הסנקציות הוחלט להקפיא את העסקה עד להודעה חדשה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3903183,00.html

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:47

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר