לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2010, 20:19
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אם כבר עלה העניין...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "סיבה כנראה רצינית יותר שהם יצאו משימוש"

את המשמעות של מדי הסוואה למדתי דווקא בתור סטודנט באוניברסיטה אמריקאית, שם יש מגמה צבאית ותלמידיה מסתובבים במדי ההסוואה הדגיטלים. המדים האלו מבלבלים את העין אפילו ממרחק קצר למדי (במתאר שטח שמזכיר מאוד חלקים נרחבים מישראל) ועדיפים פי כמה מבחינה זו ממדי החקי. יש לציין גם שהלובשים אותם נראים הרבה יותר מסודרים בהשוואה ללובשי מדי ב' או אפילו א' צה"לי. אני מבין מדבריך שמדים כאלו יקרים יותר לייצור או רכישה וזה הגיוני. אני רק תוהה האם ניתן להסתפק ברכישה של מספר מצומצם ביותר של חליפות מדים כאלו שישמשו רק את חיילי החי"ר וההנדסה של צה"ל (רק להם בעצם עניין ההסוואה רלבנטי) וגם כאן, רק בעת פעילות מבצעית או אימונים רלבנטים (כך נמנעת שחיקה של המדים או אובדן). כמה חיילי חי"ר והנדסה יש לצה"ל בסדיר ובמילואים (תוך הנחה שאת המדים האלו יקבלו כאמור רק חיילי מילואים שבאמת יהיו זקוקים להם ויחזירו אותם בתום הפעילות)?
קשה לי להאמין שמדובר ביותר מכמה עשרות אלפים בודדים של זוגות מדים, ואולי אפילו פחות מכך. אם אנחנו מדברים על 50000 זוגות מדים בעלות של 100 דולר לזוג (סתם הערכה גסה שלי שהיא כנראה מוגזמת מאוד-אתה המומחה...) הרי מדובר בסך הכל בהשקעה של 5 מליון דולר. כמובן שיהיה צורך בתיקון והחלפת בלאי ואובדן אבל בתנאים שאני מדבר עליהם מדובר בסכומים פעוטים לשנה. האם 5 מליון דולר (ואולי הרבה פחות) לא שווים את זה? הסוואה טובה ללא ספק יכולה לחסוך חיי אדם. אולי אפילו חיי אדם רבים (כפי שהצרפתים למדי במלחמת העולם הראשונה) ואנחנו הרי משקיעים הרבה יותר במיגון כלים משוריינים שמספר הלוחמים בהם מצומצם
אשמח לדעתך בעניין.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2010, 21:31
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

שימוש בדיגמי מדים שונים נפוץ בצבאות המתקדמים ביותר בעולם
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי NKS שמתחילה ב "לא מספיק מגוון דגמי הקסדות..."

גם צבא ארה"ב, למשל, עושה שימוש בדיגמי הסוואה שונים בהתאם לתנאי השטח, שלא לדבר על הבדלי סכימות בין מארינס, צבא וכו'. אין עם זה שום בעיה כל עוד האחידות נשמרת בתוך אותה המסגרת (אי אחידות בין חיילים באותה יחידה היא אכן תופעה בלתי נסבלת). ואגב, אם מתעסקים ברושם שהמדים עושים, הרי שמדים מסכימת הסוואה מתקדמת מעוררים אסוציאציה של צבא מתקדם ומערבי שיותר קל לצופה הטלוויזיה המערבי להזדהות איתו מאשר עם צבא שלוחמיו לבושים בשעת פעילותם המתוקשרת במדי חאקי מיושנים שלדימויי הפלנגות מוסיף האופן המזעזע שבו הם (בעיקר המכנסיים) מונחים על חלק מהחיילים. אם כבר, הייתי מלביש במדים המתקדמים את כל מי שיוצא לפעילות מבצעית ובשאר הזמן והמקומות מלביש את החיילים במדי העבודה הקיימים.
ישן 31-10-2010, 14:00
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שימוש בדיגמי מדים שונים נפוץ בצבאות המתקדמים ביותר בעולם"

אני שותף לתהיה שלך. שני הטיעונים שאפשר לזקוף לזכות צה"ל הם:
א. עלות גבוהה ממה שציינת. הרי לוחמי חי"ר והנדסה לא מסתובבים עם מדי ב' בלבד, אלא עם קסדות, ווסט, קרמי, ציוד חורף ומנשאים- שאת האריג של כולם צריך להחליף כדי שלא יהיה ניגוד ברור בינו לחלקים החשופים של המדים. תוסיף לכך קושי משמעתי למנוע מחלקי המדים המגניבים החדשים לזלוג לחיילים עורפיים/ תומכי לחימה ביחידות/ הביתה- ותקבל עלות גבוהה ממיליוני $ בודדים, אך עדיין זניח ביחס לצבא מודרני. אגב, ייתכן וכ- ACU יוחלף נוכל לקנות את כל אלו מארה"ב כעודפים ..

ב. פחד שאיכשהוא איזה חייל עורפי סדיר או מילואימניק יתבלבל ויזהה את הכוח כחיילי אויב. טיעון חלש, כי האויב נוהג גם כיום להסתובב במדי צה"ל.
ישן 31-10-2010, 17:03
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

מביני הדבר כאן התיחסו לסוגיות אלו בעבר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]אני שותף לתהיה..."

לטענתם:
1. גם אם רק המדים בסכימת הסוואה והציוד לא, עדיין יש בכך יתרון גדול מאוד. היו כאן תמונות שלדעתי המחישו את זה. מעבר לכך, אריג פשוט להסוואת הציוד (או סתם רשת הסוואה מהסוג שיש היום) צריך להיות זול בהרבה ממדים.
2. לא צריכה להיות זליגת מדים לבלתי לוחמים אם המדיניות נכונה. הרי אין זליגה של משגרי לאו לעורפיים (בדרך כלל...). חייל, לוחם או לא, שיימצא מסתובב על מדי לחימה כנ"ל בשיגרה בבסיס, צריך להענש. ממש כאילו יסתובב על אזרחי בבסיס. בוודאי אם יסתובב על מדים כאלה באזרחות. כל לוחם חתום על המדים כאילו היו "צלם" ומחזיק אותם נעולים עד לאישור לעשות בהם שימוש לצורך אימון ייעודי או פעילות מבצעית. אני חושב שברגע שפלוגה מקבלת סך מדים מסוים, היא צריכה לתת דין וחשבון על כל בקשה למדים נוספים. בקיצור, יש מה לעשות כדי לחסוך עלויות. הכל עניין של משמעת.
3. הטיעון של תקלות זיהוי הוא אכן חלש. אוי ואבוי אם מסתמכים רק על המדים לצורך זיהוי. חוץ מזה, למיטב ידיעתי לא המחבלים ולא חיילי צבא סוריה לובשים מולטיקאם. ואני שותף לתקווה שהאמריקאים שוב יחליפו מדים וישלחו לנו את העודפים...אבל אני עוד יותר מקווה להזמנות עבור תעשיית הטקסטיל הגוועת של ישראל.
ישן 28-10-2010, 11:48
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי דש"א גולני מיל' שמתחילה ב "לפי ויקי אלו הנתונים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דש"א גולני מיל'
ב-1964 הוכנסו לשימוש בצה"ל בגדי עבודה מנומרים מעודפי הצבא הצרפתי. חלק מלוחמי צה"ל במלחמת ששת הימים לבשו מדים אלו. ב-1968 אף הונהגו לתקופה קצרה מדים מנומרים כמדי א' בחטיבת "גולני". המדים המנומרים יצאו משימוש בסוף 1968, בתקופת המרדפים, כשנתברר כי אנשי ארגוני החבלה לובשים אף הם מדים כאלה.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%D7%94%22%D7%9C

אבא שלי מקלל את המדים הצרפתיים עד היום... טוען שהם ככל הנראה נועדו ללחימה בצפון אירופה והיו הדבר האחרון שרצית ללבוש בעת מסע מדברי בקיץ הישראלי.

http://www.baking.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:30

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר