לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-05-2010, 13:21
  ishaicohen ishaicohen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "27.5.2010 שמורת גמלא נשרפה כליל במהלך אימון צה"לי"

בדיוק שמרתי במגדל שמירה כשהחמל שאל בקשר אם אנחנו מזהים שריפה ואיפה היא מתחוללת
ואז באה משאית כיבוי אש מקצרין

היו להבות מטורפות, כל האופק היה אדום בוער
לא די שיידע מפקד את מלאכתו. עליו להיות אוהב את האדם, שחיי הפקוד שלו יהיו יקרים לו והחייל שנשלח אליו יהיה יקר לו, שיאהב אותו. רק מפקד כזה ימצא בפקודיו את מסירות-הנפש שתלכם לכל אשר ישלח אותם. אם המפקדים יעוררו את האמון, את הדבקות ואת האהבה בחיילים שלהם-אזי תדע כל אם עבריה כי הפקידה את גורל בניה בידי המפקדים הראויים לכך.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i44.tinypic.com/bdqhi0.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-06-2010, 23:01
צלמית המשתמש של plonter5
  plonter5 plonter5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.07
פערים בציוד כיבוי אש?
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "כתבה מבמחנה - ועדת הבדיקה לשריפה בגמלא: פערים גדולים בציוד כיבוי האש"

אז נכון, חסרים 150 מחבטים (לא שזה הרבה, אבל מילא).
כל מי שהתנסה באימוני שריון בגולן בקיץ יודע, שעד שהצוות המתאמן פורק כלים וחיילים נכנסים לכבות שריפה- קו האש כ"כ ארוך שזה חסר סיכוי. וזה בהנחה שמנהל התרגיל חדל מיד והכל תקתק והאש לא התפשטה לשד"מ שמנע מהחיילים לכבותה.
מחבטים הם לא אמצעי כיבוי יעיל לשריפת קוצים כי היא מהירה מדי (לא חזקה מדי, אבל מהירה).
וזה שחסרים זרנוקים זה באמת תקלה.. (לאיפה נחבר את הזרנוקים, לג'ריקנים??)

אולי צוות כיבוי אוגדתי באמת יוכל לתת מענה אמיתי. אבל אני חושב שיצטרכו להקצות לעניין הזה קצת יותר מכבאית אחת בת 40

ישן 27-06-2010, 06:56
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי plonter5 שמתחילה ב "פערים בציוד כיבוי אש?"

צודק!
זו אותה המסקנה לאורך כל תחקיר של שריפה לאורך עשרים שנים.
אולי צריך לתחקר את יישום מסקנות התחקירים?
אין אפשרות לכבות את השרפות בלי לחדול את כל הכוחות וכל הכלים היורים, לוודא שכולם פרקו כלים ורק אז לרוץ אל השריפה שבנתיים (בתרגילים גדולים, יכול להיות שעברה למעלה משעה!) היא כבר במימדים עצומים והתרחקה.
הרבה פעמים השריפה כבר בתוך שד"ם ואי אפשר להיכנס לשם כדי לכבות אותה.
אתה רץ כמו מפגר עם מחבט ומכבה שטח של מטר על מטר בשתי דקות כשהשריפה מכלה באותו פרק זמן דונמים שלמים.
צרפו לזה קוצים דליקים, נפלים ומוקשים שפזורים בשטח וקיבלתם חגיגה!
השריפה לא עוצרת כדי לישון, לנוח, לשתות או לאכול.
לא נשרפות לה סוליות הנעליים והיא לא צריכה להתווכח עם המפקדים שלה ולהסביר שזה לא הגיוני לרוץ עם אפוד (כולל נפיצים!) ונשק בתוך האש.
כבר סיפרת פה על שריפה שיצא לנו "לכבות" במשך ארבע יממות שריפה שהתחילה מאזור מחנות רוויה ואנחנו נטשנו אותה בסביבות קריית שמונה.
ב"כיבוי" השתתפו יותר משתי חטיבות, מסוקים, כבאיות אזרחיות וצבאיות ומתנדבים מהישובים בסביבה (שהבקר שלהם נלכד בתוך האש).

אין לי פיתרון מבריק להציע.
אני כן יודע לומר שכדי לטפל בפצועים הצמידו לכל מטווח חובש ורכב פינוי עם תאג"ד בכוננות.
אם ייתיחסו לשריפות באותה מידה של חומרה ויצמידו לתרגילים כבאית אחת לפחות (הכבאית חייבת יכולת עבירות בשטח, השריפה, לא מתחשבת בבולדרים) עם צוות כיבוי מצוייד (במקום לכתוב שוב ושוב בתחקיר שהיה חסר ציוד כיבוי) יכול להיות שיהיה סיכוי לכבות את השריפות.

ישן 27-06-2010, 07:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "צודק! זו אותה המסקנה לאורך כל..."

יש פתרון קצת יותר טוב, שנעשה במדינות חמות לא מעטות - שריפות מבוקרות. בכל עונת קיץ, תפקידה של רשה"ט או מקבילה אחרת, לבצע שריפות מבוקרות בשטחים תחומים.
בארה"ב, שנה שעברה היתה מאסה של שריפות בקליפורניה, חלקן עלו בחיים. הסיבה לכך היא הצטברות של חומר דליק לאורך שנים ביערות הסמוכים לישובים, ואכיפה קשה של דליקות. במקום להתמודד עם X חומר דליק בשנה, היו צריכים להתמודד עם 30 פעמים הכמות הזו, ועצמת האש אינה תוצר ליניארי של כמות החומר הדליק.
אני לא אתפלא אם זהו בדיוק אותו מצב במקרה הזה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-06-2010, 16:24
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יש פתרון קצת יותר טוב, שנעשה..."

שאלת את עצמך איך זה שרק שמורות טבע נשרפות?
למה בבסיסי צה"ל ומצבורי תחמושת נגרמות שריפות בעיקר ע"י חיילים ושריפות שמתפשטות בעקבות דליקת קוציפ נדירות מאד?
כשזה נוגע לבסיסים שלו צה"ל עובד חכם.
עוד בתקופה הירוקה של הרמה נשלחים דחפורים (ויעה אופני, איך שלא כותבים את זה ברבים) כדי לנקות את הצמחיה שמסביב לבסיסים.
בבסיסים מסויימים (לאו דווקא ברמה) רועות עיזים, כבשים ואפילו אנטילופות(!) כדי לחסל את העישביה.
חיסול העישביה לפני שהיא הופכת לחומר בעירה יעיל הרבה יותר משריפות מבוקרות.

אני יכול להבין למה לא לנקות את העישביה משמורת טבע.
אני לא יכול להבין למה לא לנקות את העישביה משטחי אש או לפחות מסביבת המטרות (בטח אלו שיורים עליהן כבדה, עשנים ומקלעים).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:04

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר