לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2010, 16:57
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
דברור כחלטורה...

אני שומע את הדיווחים ולא מאמין...

הרמטכ"ל: "פתחנו באש לאחר שהתברר כי לחיילים לא היו מספיק אמצעי פיזור הפגנות"

מפקד חיל הים "החיילים פעלו כפי שאנחנו מצפים מהם"...

דו"צ מוציא הודעה: "מצ"ב אייטם בנושא חיילים שהותקפו בעת הפשיטה על ספינות המשט לעזה ואמל"ח שנתפס בהן"...

מה זה צריך להיות?

למה הרמטכ"ל מודה במסיבת עיתונאים ראשונית על מחדלים בתכנון הפשיטה?

למה דו"צ מוציא הודעות מתנצלות ותבוסתניות? האם חיילי צה"ל זקוקים לרחמים? הרביצו להם אז הם ירו?

האם חיילי צה"ל פועלים במוד של תיאום ציפיות עם הפיקוד או על פי הוראות ופקודות?

עוד קרב תודעתי שהפסדנו בו...

מה היה קורה אילו הנוסחים היו כאלה:

חיילי צה"ל פתחו באש לאחר ששימוש באמצעים לפיזור הפגנות לא הועילו...

מצ"ב אייטם בנושא פשיטת חיילי צה"ל על ספינות המשט לעזה, התפרעות נוסעי הספינות ואמל"ח שנתפס בהן.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 31-05-2010 בשעה 17:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2010, 17:17
  דדון מוש דדון מוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "דברור כחלטורה..."

אני ממש לא בטוח שזה מה שהרמטכ"ל אמר, למיטב זכרוני לשון הדברים הייתה: שלאחר שהאמצעים לפיזור הפגנות לא הספיקו, עברו לשימוש באש חיה.
בכוונה לא שמתי את הדברים במרכאות כי הן לא ציטוט מדוייק ואני כמעט בטוח שגם מה שאתה הבאת כציטוט הוא לא מדוייק. כששמעתי את המשפט הזה בפעם הראשונה אני הבנתי שהכוונה היא שהאלפ"ה לא הספיקה לכדי להשתלט על המתפרעים ובשל הסכנה לכוח עברו לשימוש באש חיה.

בכל מקרה הרדיפה אחר ניצחון תודעתי היא לטעמי ילדותית, ואני מרשה לעצמי להתבטא בצורה כזו כי גם אני נורא רוצה בניצחון התודעתי המיוחל שאתה מדבר עליו. הבעיה היא שאין ניצחון כזה בנמצא, בלגי שמפחד שמוסלמים יתפרעו לו ליד הבית ולפי זה גוזר את תפיסת עולמו או לחילופין אנטישמי פתולוגי שתמיד יקח את הצד שנגד היהודים, לא תוכל לשכנע בדיברור, מזהיר ככול שיהיה. יש אנשים שלא תוכל לשכנע. מדען גדול (מקסוול אאל"ט) אמר פעם שהוא לא מתרגז מאלו שלא משתכנעים מתורתו, בעוד כמה שנים הוא והם ילכו לעולמם וישארו רק ממשיכי דרכו.

ולא שחסרות תלונות, (גם על ההסברה והדוברות וגם על ההלכאה העצמית שרצה עכשיו בתקשורת) אבל צריך לכוון למטרה ריאלית שניתן לגזור עבורה דרך פעולה. "ניצחון עכשיו" הוא לא ריאלי בדיוק כמו "שלום עכשיו"

ישן 31-05-2010, 17:31
  ליאור24 ליאור24 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
אני פשוט בהלם!

אני לא פעיל הרבה בפורום הזה...לצערי אין לי זמן

אני חייב לציין שאחרי כמה ימים של מעקב בשידור חי על הספינה הזו והאנשים שנמצאים בה,
הלבוש,המראה הדיבור הטון דיבור...הכל יחד הרבה כיוון אחד ואני לא מבין מה היה צריך בכדי להגיע למצב שחייל שייטת יורד ממסוק ללא נשק.

זה לא פורום פוליטי בגלל זה אני לא אומר את כל מה שיש לי לומר,

לגבי הפעולה,האופן והתוצאה.
במזל...כולם חזרו
כואב לראות את הסרטון של דובר צהל,כאילו מה הוא מנסה לומר? תראו איך רדפו אחרי לוחמי קומנדו? תראו איך הם באו עם פיינטבול ומה עשו להם?
כל הדבר הזה הזוי!
כל הטעויות שתמיד עושים ( לשלוח חיילים שיעשו הכל אבל לא לפגוע באוייב? )
זה אוייב,כמו אמרתי אתמול זו ספינת טרור,מי צריך להבין את זה שם למעלה שהכל כתוב על הקיר.
פשוט כואב לי על החיילים ומה שעבר עליהם.

מעניין אותי מה הולך לקרות עם המחבלים האלה? ישחררו אותם?
שיטביעו את הספינות האלה
ישן 31-05-2010, 17:42
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
יש עוד...

צפיה קצרה בשידורי ה BBC הראתה שהם משדרים את הסירטון של דו"ץ ברקע תוך שהם מראיינים פרשנים, קומיקאים בריטיים פרו-פלשטיניים ואת חנאן עשראווי.

נשמע טוב...

אבל בסרטון כל הכיתובים היו בעברית בלבד!

וכך הצופים הבריטיים חזו באלימות חסרת פשר תוך שהם שומעים הסברים על טוב ליבם של אנשי המשט.

בנתיים, אצל יוסיפון אפשר למצוא את אותו סרטון אבל עם כתוביות באנגלית:
(אני רק מקווה שאין שם טעיות כתיב)

תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 31-05-2010, 17:44
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "יש עוד..."

קבל תיקון: תחנות הטלויזיה מחו"ל קיבלו את אותם סירטונים עם כיתובים באנגלית (והם גם עלו באנגלית ליוטיוב). מה שראית שמשודר שם עם כיתובים בעברית זה שידורים מתוך הטלויזיה בישראל שהם העבירו אצלם (צילום מסך של ערוץ 10, ערוץ 2 וכו').

ישן 31-05-2010, 19:53
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
א. במחשבה שנייה - אני חוזר בי מהמשפט האחרון.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "מה שקרה פה הוא לא יאומן, משט..."

אם "הקרב" ההסברתי עדיין מתנהל לא ראוי ולא כדאי לתקוע לו מקלות בגלגלים.
ב. מדוע אין תגובה חריפה יותר? לדוגמה: ארדואן אומר שזה מעשה טרור? למה אנחנו לא אומרים בדיוק אותו דבר? ההסברה הנוכחית נשמעת כמתצלת וכמבוהלת, אנחנו נשמעים כמו ילד שניסה להדוף את חברו ובטעות פגע בו יותר מידי והוא שופע התצלויות "אוי ואבוי, לא היתה לי ברירה, אני נורא מצטער, אפשר לעזור? לקרא למד"א?" תורכיה מחזירה את השגריר? למה אנחנו לא עושים אותו דבר או לפחות מזמנים אותו לשיחת נזיפה על תמיכת ממשלתו בניסיון לרצח חיילים ישראלים?
אז יכול להיות שאני סתם מקשקש, שאני לא מבין בזה כלום וכו' אבל המציאות היא שהטון שעולה מההסברה הישראלית הוא - פאניקה ו"סליחה שניצחנו".
ישן 31-05-2010, 20:28
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06

מה שהכי מטריד זה שנראה כאילו הפן הדוברותי הוזנח לחלוטין במהלך תכנון המשימה.
הדבר דומה, לדעתי, לקרב התקפה בלג'ה הגדולה שלקפ"ק שלו שוכחים להזמין את מפקד אוגדת השריון שאמור להשתתף...
באירוע שכזה התקשורת אינה "סרח עודף" ואינה בונוס - היא שדה הקרב עצמו! לצורך העניין, במקרה הזה הדבר הכי פחות חשוב הוא מה שקרה, או לא קרה, על ספינת השוטים הזו מה שחשוב הוא הדרך שבה העניין מוצג ונתפס בעולם - וגם בעיני בני דודינו היקרים.
הייתי מצפה שמהרגע הראשון תצאנה הודעות לתקשורת - גם אם חלקיות.
שתהיה נוכחות מתמדת של דוברים ישראליים בערוצים השונים ובשפות שונות, כולל בכל השפות של המדינות שנתיניהן על הספינה.
שתמונות וסרטים שצה"ל צילם יגיעו במהירות הבזק לכל הערוצים - ושהן תהינה היחידות על המרקע (במקרה הזה, בניגוד להרבה אחרים, זה גם היה אפשרי).
ובעיקר: שייראה שיש מי שמתייחס לשדה הקרב התקשורתי ברצינות הראויה לו. אלוהים יודע כמה פעמים הלקח הזה חוזר ונשנה - ויוק.

http://www.baking.co.il

ישן 31-05-2010, 20:41
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
מילים כדורבנות
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "מה שהכי מטריד זה שנראה כאילו..."

באירוע הזה - הקרב על התודעה היה החזית האמיתי שבה ישראל נלחמה. זה לא שהיה למישהו ספק שחיל הים יכול להשתלט על הספינה, ולא שהיה ספק שאם ישראל תרצה - המשט יעבור או לא...

השאלה הסופית הייתה כיצד ישראל תצא מהסיפור הזה, ולכך היו צריכים להערך יותר מכל. זה היה קרב על התודעה.

אולי חשוב לבדוק אם היה מודיעין, ואם היו מספיק אמצעים או הכנה למבצע - אבל חשוב לבדוק מדוע כשלנו כל כך בהסברה ומדוע לא נערכנו לכך כהלכה מבעוד מועד.

כשחטיבה שלמה לא מתייצבת למבצע - זאת שערורייה!

הפעם זאת לא הייתה גולני, גבעתי או הצנחנים. זאת הייתה חטיבת דו"צ שלאחר ארועים רבים ונשנים - ששוב לא הצדיקה את קיומה....

אני חוזר וכותב שנושא ההסברה הוא חזית שצריכה להיות מנוהלת ככלי מלחמה ולא כמענה. ואולי הגי הזמן להוציא את היחידה הזו מניהול גורמי תקשורת (שבהחלט חשוב שיפעלו בה כגורמים מקצועיים) לידי אנשי ל"פ ומודיעין.

....והגענו כבר לימים שבהם המענה צריך להיות לפחות קרוב לתגובה בזמן אמת...

ולקינוח - תמונה שלקוחה דווקא מאתר איראני אך ממחישה היטב את מיקומה של התקשורת וההסברה בשדה המערכה...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img349.imageshack.us/img349/5795/21gu0ct.jpg]

ישן 31-05-2010, 20:56
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile

צר לי לומר, אך אחד האנשים שצריך לעשות "בדק" בית אצלו. זה הרמטכ"ל אצל חטיבת דובר צה"ל.

לא הגיוני שבאירוע כזה, שכולם נערכו למקרים ותגובות. רק דובר צה"ל התחיל את העבודה שלו ב 8 בבוקר !!

דובר צה"ל היה צריך לשדר את תמונות וסרטים במהירות האור ולא רק באיזור הצהריים . ולטף טף מידע כל פעם.

צה"ל צריך להחרים את כל החומר שהוסרט במהלך הפשיטה, והפיץ אותו במידי.

אני מתנצל, אך האיש שצריך לתת את הדין כאן הוא בניהו. שכנראה לא מתאים לתפקיד לאחר כל כך הרבה "תקלות" שעולות לנו ברחבי העולם.

ובנושא שר ההסברה? אני אפילו לא שמעתי מילה אחת, איפה החטיבה שלו שאמורה לתת דיווחים בכל הרשות הזרות 24/7

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 01-06-2010, 05:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי eldad_reznik שמתחילה ב "מה הבעיה עם כרטיסי זיכרון,..."

כי אין שום בעיה לצלם אותך יורה בנשק מבלי לצלם את הבחור שמאיים עליך עם בקבוק מולוטוב מטר וחצי ממך, ברור?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 01-06-2010, 06:09
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

Follow me...
הנה דוגמא לתגובה טובה (לדעתי)

הבוקר ב NRGמעריב מופיעה כתבה שזו תחילתה:
ציטוט:

גורם צבאי בכיר: צה"ל פעל לפי דיני המלחמה
בכיר במערכת המשפטית הצבאית אומר כי ההשתלטות על המשט עולה בקנה עם החוק הבינלאומי. "מותר היה אפילו לתקוף בתותחים"

נועם שרביט | 1/6/2010 2:26
בעקבות התקרית האלימה שבה השתלטו כוחות צה"ל על ספינות המשט לעזה, אמר גורם משפטי בכיר בצבא כי "פעולת צה"ל נגד המשט נעשתה בהתאם למשפט הבינלאומי". לדברי הגורם, בשל הסכסוך המזוין בין ישראל לחמאס השולט בעזה, חלים באיזור דיני לחימה. דינים אלו מאפשרים להטיל סגר ימי על חופי מדינת אויב, במקרה זה, ממשלת חמאס בעזה, כאמצעי לגיטימי להשגת יעדי הצבא.

להמשך: http://goo.gl/xrbp

מה שאני לא מצליח להבין הוא למה לא יכלו להוציא הודעה כזו לתקשורת הבינלאומית בדקות הראשונות של ההשתלטות.
לא להתנצל
פשוט להצהיר שאנחנו פועלים על פי החוק הבינלאומי
ולהזכיר להם שמותר לנו להפעיל יותר כח אם רק נרצה.

זה לא צריך מידע מהים, לא צריך אישורים מיוחדים בזמן אמת (אפשר לאשר מראש) וזה יכול לתת לערוצי התקשורת הזרים להתווכח על פילפולים של המשפט הימי במקום לנגח אותנו ברצף.

נערך לאחרונה ע"י המממ בתאריך 01-06-2010 בשעה 06:13.
ישן 01-06-2010, 06:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "הנה דוגמא לתגובה טובה (לדעתי)"

ואני מצרף:
San Remo Manual on International Law Applicable to Armed Conflicts at Sea, 12 June 1994

SECTION II : METHODS OF WARFARE

Blockade

93. A blockade shall be declared and notified to all belligerents and neutral States.

94. The declaration shall specify the commencement, duration, location, and extent of the blockade and the period within which vessels of neutral States may leave the blockaded coastline.

95. A blockade must be effective. The question whether a blockade is effective is a question of fact.

96. The force maintaining the blockade may be stationed at a distance determined by military requirements.

97. A blockade may be enforced and maintained by a combination of legitimate methods and means of warfare provided this combination does not result in acts inconsistent with the rules set out in this document.

98. Merchant vessels believed on reasonable grounds to be breaching a blockade may be captured. Merchant vessels which, after prior warning, clearly resist capture may be attacked.

and

SECTION VI : CAPTURE OF NEUTRAL MERCHANT VESSELS AND GOODS

146. Neutral merchant vessels are subject to capture outside neutral waters if they are engaged in any of the activities referred to in paragraph 67 or if it is determined as a result of visit and search or by other means, that they:

• (a) are carrying contraband;
  • (b ) are on a voyage especially undertaken with a view to the transport of individual passengers who are embodied in the armed forces of the enemy;
  • (c ) are operating directly under enemy control, orders, charter, employment or direction;
  • (d) present irregular or fraudulent documents, lack necessary documents, or destroy, deface or conceal documents;
  • (e) are violating regulations established by a belligerent within the immediate area of naval operations; or
  • (f) are breaching or attempting to breach a blockade.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 01-06-2010 בשעה 06:56. סיבה: יישור לשמאל
ישן 01-06-2010, 07:05
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני עוסק בהסברה כבר זמן מה ואחרי היממה האחרונה יש לי מסקנה פסימית

העובדות לא משנות ל"עולם". הדבר היחיד שמשנה הוא המקום שהוחלט לתת לישראל בתסריט פשטני ומעוות של מדינה כוחנית במקרה הטוב ופאשיסטית-אימפריאליסטית-גזענית במקרה הרע, שפוגעת ללא היסוס בחפים מפשע ומתבכיינת. העובדות ברורות כשמש במקרה זה-
זה שישראל פעלה באופן חוקי אמור להיות ברור לכל מי שטרח לקרוא את אמנת הלסינקי. אנשים לא מבינים, או לא רוצים להבין, שסגר ימי הוא פעולה צבאית חוקית וכך גם תקיפה של אוניית סוחר ניטרלית שמסרבת לציית לדרישת מקיימי הסגר.
זה שחיילי צה"ל הותקפו באלימות כזו שבוודאי מצדיקה ירי חי אמור להיות ברור לכל מי שצפה בסרטים שמוקרנים בכל רשת טלוויזיה שמכבדת את עצמה. איכשהו, בכל זאת המסר המועבר הוא של ספק ירי חסר אבחנה, ספק טבח.
אני כבר לא מדבר על זה שמצטטים ברצינות גמורה את כל ההצהרות הטורקיות המגוחכות.
אני חושש ששום הסברה לא ממש תעזור כאן. מכסימום היא תחזק את אותם תומכי ישראל שרוצים תחמושת מול הצד השני. גם זה משהו, ובכל זאת.
אז מה כן ניתן לעשות? כפי שנכתב כאן-להפגין נחישות, להבהיר שישראל לא תיסוג מהקווים האדומים שלה ולחרוק שיניים. בסופו של דבר,יגיעו משברים אחרים שיזכירו ל"עולם" שיש צרות "מעט" גדולות יותר (למשל, סכנת התלקחות גדלה בין הקוריאות) ויניחו לנו לזמן מה.
מצטער, אבל לא יאהבו אותנו בשום מקרה. זאת כנראה עובדה שנצטרך ללמוד לחיות איתה. כמו שאנחנו מלמדים את ילדינו בחיים הפרטיים-עשה את הדבר הנכון מבחינה מוסרית ומבחינה האינטרסים שלך ושכח ממה שיגידו אחרים.
רק אציין שהעיסוק שלי בהסברה הוא התנדבותי לחלוטין.

נערך לאחרונה ע"י קגנס בתאריך 01-06-2010 בשעה 07:07.
ישן 01-06-2010, 07:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "באיזה מרחק מהחוף אגב בוצע..."

אני לא בטוח במדובר ב-200 ק"מ, אבל זה לא משנה. מה המשמעות של השאלה? אין שום משמעות לטווח הפעולה מהחוף. אמנת סן רמו (שאותה ציטטתי בכמה אשכולות ממש עכשיו), מאפשרת לכוח הנוקט במצור ימי לחפש כל ספינת סוחר שמנסה לפרוץ אותו.
ההחלטה היא החלטה טקטית - שעות לפנות בוקר (4:00), הן שעות של עייפות לרוב האנשים ונמנום. התקווה היתה שניתן יהיה לתפוס את המשט במצב בו תהיה ההתנגדות הנמוכה ביותר, יחד עם ביצוע הפעולה בחושך.
במהירות של 10-13 קשר, שרוב ספינות הסוחר מסוגלות אליה, ניתן היה במהלך היום "לרוץ" לכיוון עזה ולהגיע אליה. מה היה עדיף? לבצע את הפעולה בצהרי היום כשהאנשים על הספינות במוכנות הפיזית הטובה ביותר?

ישן 01-06-2010, 10:02
  שלומי_ל שלומי_ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.06
בן דרור ימיני, היום במעריב:
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי שלומי_ל שמתחילה ב "אין שום תירוץ בעולם"

איום הדמוניזציה - למי שעדיין לא הבין - חמור יותר מהאיום האיראני. זה איום זוחל. אירוע פה, כנס שם, עוד ספר ועוד הרבה כותרות. וזה מסתכם בסקרים שמצביעים על שקיעתה ההולכת ונמשכת של ישראל. שקיעה זוחלת. שקיעה שמובילים אותה גם יהודים וישראלים שמתחזים ל"פעילי זכויות אדם". הדברים ידועים. אבל ישראל הרשמית מסרבת לראות. לפעמים נדמה שהיא תעשה הכל, אבל הכל, כדי להעניק את הניצחון לשונאי ישראל. בדיוק כמו התגובה הישראלית בעניין דוח גולדסטון. יש תשובות. תשובות מצוינות, שמפריכות באופן עובדתי, ממוסמך, מתועד ופעמים רבות גם מצולם - את העלילות שמופיעות שם. אבל ישראל התמהמהה. גופים לא-ממשלתיים עשו הרבה יותר מהממשלה. וכשזו הגיבה, ופרסמה משהו, זה היה מאוחר מדיי, מייגע מדיי, והרבה פחות משכנע. גם הפחד מוועדת חקירה או בדיקה, שהייתה יכולה להפריך את הטענות באופן מסודר יותר - יצר את הרושם שישראל רוצה להסתיר משהו.
ישן 01-06-2010, 09:36
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
במקום להתלונן אולי תתחילו לעשות????

תמיד קל לבכות ולברבר.

עדיף לעשות ולא לדבר.

הנה תגובה לדוגמא שכל אחד יכול לפרסם בכל אתר חדשות/פורום בעולם, בהצלחה:

Israel transfers more supplies every week than the flotilla hope to transfer in a one time action. Their purpose was to provoke the soldiers, and not to give humanitarian support to the people of Gaza.

Should they wanted to do so, like many other do - they could have passed their cargo through Israel or Eygpt - but they didn't. Instead, the chose to penetrate Israel's border, cursed the ships that intercepted them, and committed actions of violence when were boarded.

Any sovereign country have the right to check the cargo of a ship aimed at entering it's waters, We all know what happens to immigrant ship illegally trying to enter Europe or the US. I don't want to imagine what would happen to a "freedom flotilla" trying to enter Syria, Turkey (for Kurds), Russia (for Chechen people) and so on and so forth.

ישן 01-06-2010, 12:23
  YAG YAG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.10
אני בכלל לא מבין

את ההתעניינות הכרונית הזו במה אחרים בעולם חושבים.

המדינה צריכה לצאת בהצהרות מתומצתות והסברים החלטיים עם הוכחות חותכות על הפעולות שאנחנו עושים (כמובן שיש דברים שבכלל לא צריך לתת עליהם הסברים) ותו לא, ומעבר לזה לא להתעסק כ"כ הרבה באיך לגרום למצוא חן בעיני העולם ולהתנצל ולגמגם עד אין סוף.
וכמובן שהנסיון לצאת נקיים לפני העולם לא יבוא על חשבון הביטחון של ולו יהודי אחד.

אפשר לחשוב שלפני 60 שנה כשהנאצים ימ"ש רצחו מליוני יהודים וכל העולם סייע בדרכים כאלו ואחרות או עמד מנגד, זה היה בגלל שהיהודים ביצעו פשעים כנגד האנושות. או כשמדינות ערב באו להשמיד את ישראל זה היה בגלל שישראל החזקה ניצלה את כוחה כנגד חפים משפע. הרי כמו שאז בלי שום תירוץ ככה פעלו אומות העולם, כך גם כיום בהגיע השעה זה לא ממש ישנה גם אם נתאמץ בכל כוחנו למצוא חן בעיניהם. ובכלל אפשר לחשוב שהאמת מתחבאת לה עכשיו אי שם וקשה לגלות אותה. אי אפשר להאשים את ההסברה הישראלית בכך שמועצת האו"ם החליטה לגנות את ישראל כ"כ מהר למרות הוכחות חותכות על מה שקרה באמת. פשוט מאוד - שום הסברה ולו הכי טובה לא תועיל. זה המציאות.

יותר משמרגיז אותי הכשלון של חוסר ההסברה מרגיזים אותי נסיונות ההסברה העלובים האלו.

נערך לאחרונה ע"י YAG בתאריך 01-06-2010 בשעה 12:48.
ישן 01-06-2010, 13:24
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

Follow me...
זה לא העניין
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי YAG שמתחילה ב "אני בכלל לא מבין"

יש כמה מטרות להסברה
אחת מהן היא צמצום הלחץ הרשמי המופעל על ישראל - שים לב להודעה הפושרת שיצאה ממועצת הבטחון של האו"ם
זה דוקא הישג לא רע שמראה שמי שצריך להצביע בסוף מבין שיש סמכות חוקית לישראל ונמנע מגינוי הפעולה עצמה
אבל אם דעת הקהל אצל הנציגים במועצה היתה נוחה יותר (או לפחות מבינה שהמצב מסובך יותר מכפי שמציגים זאת הפרו-פלשטינאים) לדעתי ההודעה היתה טובה עוד יותר.

אותם הדברים אמורים גם לגבי הוועידה של שרי החוץ של האיחוד האירופי
(נדמה לי שבסוף לא יצא משם כלום)

ובכלל, לנוכח מראות לא נעימים של חיילי צה"ל מוכים - הציבור הישראלי צריך לראות שהמדינה שלו מדברת בקול ברור, אחיד ותקיף.
(יש לנו אפילו שר הסברה... צריך לצאת מזה משהו, לא?)

ישן 01-06-2010, 14:51
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

Follow me...
מטרה?!
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי YAG שמתחילה ב "אני מסכים לחלוטין"

בצה"ל - יש ליחידות "מטרה" (ע"ע "הגנה על ישובי הצפון" וכדו')
ניסיתי לבדוק אם למשרד ההסברה יש גם מטרה המוגדרת באופן דומה.

לצערי, אתר משרד ההסברה (http://www.masbirim.gov.il) מכיל רק חומר תעמולה ומידע לאזרחים המעונינים לייצג את ישראל בין חבריהם בחו"ל.

לא מצאתי שם מטרה ברורה להסברה, או יעד כלשהו שהמשרד הנ"ל רוצה להשיג
(למשל, "שיפור תדמיתה של ישראל בסקרים בינלאומיים ב 3% בשנה" או "צמצום כמות הגילויים האנטישמיים באירופה ב15% בעשור")

כך שקשה לדרוש מהדרג המדיני להתיישר על מטרה מסויימת גם במקרה זה
(אולי הם רוצים שהעולם ירחם עלינו, או יאהב אותנו, או ירד לנו מהגב... לכל מטרה יש גישה ושיטה שונה וכנראה חלק מהדוברים רוצים כמה דברים שונים וסותרים לעיתים)

ישן 01-06-2010, 13:05
  y o g e v y o g e v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.07
עכבתי

עכבתי במשך שעות אתמול והיום אחר התקשורת העולמית,
bbc,sky news,fox news,cnn

מההתרשמות שלי (ומהאנגלית הממוצעת שלי) רואים שההסברה מתקדמת אך מתקדמת לאט מדי.

הסרטון הראשון שפורסם מהמזל"ט הוראה עם כתוביות בעברית! והוא אינו חד משמעי וניתן להפרכה בקלות יחסית.

הסרטון השני לא מותיר שום ספק ואי אפשר להתוכח עם העובדות המוצגות!
אך סרטון זה אתמול בקושי בקושי הוצג ב4 הערוצים ואם הוצג בצורה חלקית ביותר.

היום בבוקר רואים את הסרטון כבר במלואו והכתב שמראיין ערבים מהעולם,מתקיל אותם עם שאלות.
אך הערבים לא מחוייבים להדבק לאמת אז זו בעיה.

כמו כן רוב הזמן שידור על התשדיר בחלק מהערוצים,הראה את הסרטון של המחבלים שהוצג ולאחר מכן סיקור של ההפגנות.

בנוסף להכול כמות הדוברים הערבים מול הישראלית כמעט פי 2 או 3.

הדוברים הישראלים נראו כמתנצלים במקום להראות קול תקיף ואחיד.

עם כזאת הסברה,לא פלא שהעולם חושב כמו שהוא חושב.
ישן 01-06-2010, 13:46
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
פני הממסד, כפני האנשים

אפשר לחשוב שאיזו כנופיה נחתה פה באוניה באישון לילה וכבשה את השלטון, על גבם של מליוני אזרחים רהוטים, דקדקנים, בעלי כושר התמדה וכושר לשתוק איפה שצריך.

חברים! פעם אדם שחי בארה"ב אמר למישהו לידי (שהילל את המשטרה האמריקאית 0או המיתוס אודותיה) והביע כמיהה לכזו משטרה בארץ:

"כל עם מקבל את המשטרה לה הוא ראוי".

כתבתי יותר באריכות בפורום האחר: "כל הזמן" אני שומע אנשים מקטרים על כל מערכת, או ממסד (כולל כלכלי). יצא לי לראות כמה אנשים כאלה ש"התמזל מזלם" והונחתו "אל לב המערכת". נחשו מה? גם הם הפכו, בין לילה, למנוונים, בלתי נגישים, ומתחבאים מאחורי בירוקרטיה ורצון "לגמור את הקדנציה". תוסיפו לזה את העובדה שמגיל גן מלמדים ילדים לשיר בדיס-הרמוניה, לכתוב משפטים ללא שימוש בכללי תחביר, ולחשוב שיתגייסו לצה"ל טוראים, אחרי כמה חודשים יהיו סמלים, ואולי אחרי שנה וחצי סג"מים (וכל הזמן הזה לא ללבוש דרגות כשלא נוח, או ללכת עם מעיל ב' "כי אני עם דובון לא אלך") ובכלל: את כל השירות הצבאי, כולל Pros and Cons להתחיל ולסיים כבר בשני שרשורים בפורום "מתגייסים וצעירים" (התחלה במוטיבציה, שחיקה ואז שבר בעצם הפז"מ, והכל בין צו ראשון לשני)... ומה מקבלים? קרקע מושלמת לחלטורה.

תוסיפו לתמהיל את העובדה שישראלי לישראלי הוא אגומניאק לאגומניאק (בעוד שכלפי לא ישראלים הוא מתרפס ומתבטל, ואפשר לראות את זה בטכסים או קבלות דיפלומטיות של שגרירם זרים בישראל), יומיים אחרי קידומו כבר חושב על התפקיד הבא, וקבלו שכל מערכת נראית אותו הדבר: עייפה, לא יעילה, מתסכלת. האנשים האלה לא נפלו מהשמיים - באחוז ניכר מהמקרים הם בני דמותם של מי שמגולל עליהם, רק שהוא "עוד לא שם".

ישן 01-06-2010, 21:29
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "פני הממסד, כפני האנשים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
האנשים האלה לא נפלו מהשמיים - באחוז ניכר מהמקרים הם בני דמותם של מי שמגולל עליהם, רק שהוא "עוד לא שם".

אני לא חושב שצריך לרדת עד כדי כך. מה שאתה כותב נכון, אבל זה גם היה נכון בקארין A, או בהפצצת מפעל הטכסטיל הסורי. האנשים הם אותם אנשים, הארגונים הם אותם ארגונים. הרוב, בכל מקום ובכל עת, הם בינוניים אבל ישנם איים של מצוינות - ואין שום סיבה שתחום ההסברה לא יימנה עליהם.

והערת אגב לסיום:
ציטוט:
"כל עם מקבל את המשטרה לה הוא ראוי".

במקרה שלנו העם מקבל את המשטרה שהוא משלם עליה (למען האמת - הוא מקבל מוצר טוב בהרבה ממה שהוא משלם עליו, אבל זה דיון נפרד).

http://www.baking.co.il

ישן 01-06-2010, 16:52
  אינקה אינקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.09
עזבו אתכם הסברה

עוד יותר גרוע מזה זה איך זה שמדינות רבות כולל מועצת האו"ם יוצאים בגינויים חריפים נגד ישראל וכולם בארץ סותמים את הפה??
מה זה החוסר אונים הזה? צריך מהר להוציא הודעות חריפות כנגד מי שמגנה ללא הפסקה.
כנגד תורכיה צריך להוציא הודעת גינוי חריפה על תמיכתה במשט טרור במלוא מובן המילה שלא היה בינו לבין סיוע הומניטרי דבר וחצי דבר. צריך לתקוף אותה על כך שהיא אוטמת עיניה מלראות באמת הפשוטה שאותם שנפגעו לא היו תמימים אלא מחבלים שניסו לרצוח את החיילים שהגיעו לאכוף את החוק הבינלאומי ובכך תורכיה שמה עצמה בפרהסיא כתומכת גלויה בטרור. במיוחד לאור התנהלותה בכלל בזמן האחרון, צריך לנקוט גם באי אלו צעדים מעשיים.
צריך להוציא הודעת גינוי נגד האו"ם על כך שממהר כ"כ להוציא גינוי נגד ישראל בלי לבדוק את העובדות לאשורן ואפילו לאחר שהן פורסמו, בעוד שעם אירן שמצהירה בגלוי על כוונתה להשמיד עם שלם הם מתברברים כבר שנים ארוכות.

ממי הם מפחדים?

מעניין אם גם כשיכוונו אליהם אקדח לראש הם יהיו עסוקים ברגשי נחיתות לאומיים מעוררי בחילה ובמחשבות אודות מה אותו יורה חושב עליהם...

או שאני לא יודע על מה אני מדבר וזה הכל מכוון?

אני מקווה לפחות שמתישהו כשנראה שהעולם כולו בעיצה אחת נגדנו, נלמד קצת פחות לשנוא אחד את השני בתוכנו ימנים/שמאלנים/חרדים/דתיים וכו'...

g.l.s.h
אתה כ"כ צודק.
ישן 01-06-2010, 21:16
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06

ראיתי היום דובר ישראלי (דובר משרד החוץ, כמדומני), מתראין ברשת טלוויזיה באנגלית.
בדרך כלל אני לא בוטה, אבל הליצן מדקלם מסרים בלי להבין מה המסר שצריך לעבור.
הוא מסביר "הם תקפו את החיילים שלנו עם אלות וסכינים".
המראינת שואלת: "אז יריתם בהם?!"
"הם תקפו את החיילים שלנו באלות ובסכינים!"
"אז יריתם בהם?!"
"הם תקפו את החיילים שלנו באלות ובסכינים!"
"אז יריתם בהם?!"
ואחר כך לא ברור לאף אחד למה הדוברים הישראלים לא מצליחים להעביר אפילו את המסר הפשוט הזהץ
הוא פשוט לא מסוגל לתת משהו מעבר לדיקלום שהוא למד בעל פה, לפחות להסביר שהחיילים ירדו עם רובי צבע, בודדו ונמצאו בסכנת חיים אמיתית - ולכן נאלצו לירות, כדי להציל את חייהם, או משהו כזה.
הייתי שמח לראות דוברים ש"קצת" יותר מבינים איך מסבירים, או מישהו שמכין לדוברים מסרים יותר מתאימים.

ישן 01-06-2010, 22:01
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
למה להתנצל?

השאלה היא למה אנחנו תמיד מתנצלים?
זה רק גורם לנו להראות אשמים יותר.
והריצה המטורפת הזאת להתראין בכמה שיותר תחנות זרות רק מדליקה לנו את הכובע מעל הראש.

לדעתי הצנועה, יש לצלם כמה שיותר, להציג את העובדות כמו שהם, וזהו.
לא להתייחס לראיונות של כל מיני הזויים, שבכל מקרה יוציאו אותנו רע, לא להתנצל ולא לבקש סליחה.

ודוגמה חמה מהתנור: חיסול מספר 3 באל-קעידה.
היום, דובר של הבית הלבן הודיע בגאווה, שלפני כשבועיים (מעניין למה הם חיכו לפרסם את זה דווקא היום) חוסל מספר 3 באל-קעידה. "החיסול הוא הצלחה מרשימה של הכוחות המזויינים, ומכה קשה לאל-קעידה".
אה, ודרך אגב, תוך כדי החיסול, נהרגו אישתו, שלושת בנותיו, נכדו ועוד אזרח, כנראה חותנו. אבל זהו הישג מרשים של הכוחות המזויינים.
אף מילת התנצלות.
אף מילת התחנפות.
אפילו אין בקשת סליחה, או הודעה שזה לא בסדר שנהרגו בפעולה 6 אזרחים בלתי חמושים, מתוכם 4 ילדים.
מישהו אמר שחאדה?
שמעתי בקהל עבס מוסאוי?
לא. את ה"נזק ההיקפי" של החיסול הזה ישכחו לפני שימות הקורמורן הבא בפלורידה מהרעלת נפט גולמי ויתפוס את הכותרות.
אבל את "14 האזרחים" שנהרגו בחיסול שחאדה, "יזכרו" עוד שנים רבות, בגלל ההתנהלות הרופסת והמתנצלת. אולי הגיע הזמן להפסיק עם זה.

דרך אגב, המרכאות הכפולות על 14 האזרחים ועל יזכרו הן בגלל שלא היו שם 14 אזרחים, ולכן רוב האנשים לא באמת זוכרים, אלא חושבים שהם זוכרים.
בחיסול נהרגו עוד 14 אנשים, מתוכם כ-6-8 אזרחים ומתוכם כ-6-8 מחבלים אחרים, שומרי ראש, ומתכנני פיגועים. כאלה בדרגה נמוכה, שלא שווה להעלות בשבילה F-16 אבל בהחלט מחבלים ברי מיתה.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:40

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר