לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2010, 21:15
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
"זו גבורה בלתי רגילה ומופת של שליטה ושל איפוק"

"זו גבורה בלתי רגילה ומופת של שליטה ושל איפוק"

נשיא המדינה שמעון פרס אומר כי הוא גאה בלוחמי חיל הים על שהעדיפו להיפגע מאשר לפגוע. "זו גבורה בלתי רגילה ומופת של שליטה ושל איפוק", אמר הנשיא בכינוס חבר הנאמנים של אוניברסיטת חיפה. הוא הדגיש כי לוחמיו של כל צבא אחר היו שולפים אקדחים ויורים. הנשיא פרס ציין כי ישראל עזבה מרצונה את רצועת עזה וכי אין לה כל עניין לחזור לשם. "אין לה גם עניין שתושבי עזה יסבלו". הנשיא אמר כי הוא משתתף בצערן של משפחות ההרוגים בתקרית.

http://www.iba.org.il/bet/?entity=648327&type=1
--------------------------------------------------------------
הם לא קורבנות השלום מר פרס
הם ביצעו פקודות.
פקודות בלתי מוסריות בעליל.

למזלו של עם ישראל החתרן הבלתי נלאה הזה הוא רק נשיא וכבר אינו בעמדת כוח כל כך גדולה להסב עוד נזק לעם ישראל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2010, 22:07
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "לא"

זה לא עקרוני - החיילים בשטח מבצעים פקודות, מלבד פקודות בלתי חוקיות בעליל. גם לגנוב זה לא מוסרי, אבל זו לא פקודה בלתי חוקית בעליל, אלא "רק" בלתי חוקית ובהחלט צריך לבצע אותה - אך לאחר מכן לדווח למפקדים על הפקודה שניתנה לך.
החייל בשטח ובמיוחד במצב קרב לא צריך להתחיל ולהתבחבש עם מה מוסרי ומה לא - זו קונספציה שהשמאל הקיצוני מנסה להחדיר בחיילינו, האם אתה שייך לאותו מחנה שמאל קיצוני?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 02-06-2010, 00:01
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "תודה לך, מר משפטן. על העובדה..."

אני אומר מה שאני יודע ומה שהסבירו לי בתור חייל. יש פקודה שצריך לבצע ("שים גומיות בנעליים!"), פקודה בלתי חוקית שצריך לבצע - מותר ומומלץ להביע מורת רוח - ואח"כ לדווח עליה ("חייל! זה המפתחות לרנו שלי, קח את אישתי לקניות!"), ופקודה בלתי חוקית בעליל שאותה אסור בתכלית האיסור לבצע, וביצועה יגרום לכך שגם מי שביצע אותה יענש ("חייל! אתה רואה את החבר שלך שמסתובב בלי גומיות בנעליים וגונב לי את הרנו עם האישה המכוערת הזו בתוכה? תירה בו מיד!").

אין פה ממש עיניין של מוסריות - ככה לימדו אותי, אבל אני כמובן לא משפטן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 01-06-2010, 22:23

תעשה הפרדה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "זה לא עקרוני - החיילים בשטח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
זה לא עקרוני - החיילים בשטח מבצעים פקודות, מלבד פקודות בלתי חוקיות בעליל. גם לגנוב זה לא מוסרי, אבל זו לא פקודה בלתי חוקית בעליל, אלא "רק" בלתי חוקית ובהחלט צריך לבצע אותה - אך לאחר מכן לדווח למפקדים על הפקודה שניתנה לך.
החייל בשטח ובמיוחד במצב קרב לא צריך להתחיל ולהתבחבש עם מה מוסרי ומה לא - זו קונספציה שהשמאל הקיצוני מנסה להחדיר בחיילינו, האם אתה שייך לאותו מחנה שמאל קיצוני?

אם חוסר הציות של החייל למפקדו המורה לו לגנוב בזמן אירוע כזה או אחר יגרום לסיכון חיים של חיילים אחרים אזי הגניבה הופכת למוסרית באותו רגע.
לבעיה שאתה מתאר בקשר לשמאל הקיצוני המנסה להחדיר בחיילינו קונספציות מעוותות - אין פיתרון חוקי אפקטיבי. לעומת זאת אם אותו חייל יעמוד על בסיס מוסרי איתן וידע מה לענות לאותו משתמד מי יודע - אולי אותו אחד יחזור בתשובה (מבחינה מוסרית) ואולי ישוב לצודד בעם ישראל.

ישן 01-06-2010, 22:29

עובדה היא שרוב העולם היום
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "החוק לא מתחשב במוסר שלך או של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
החוק לא מתחשב במוסר שלך או של כל אחד אחר וטוב שכך. בסופו של דבר מוסר הוא דבר נזיל שמשתנה בין אדם לאדם ובין תקופה לתקופה. אתה יכול לצעוק פשיזם כמה שבא לך, אבל אתה רוצה להגיד לי שאם איזה אנס או פדופיל יגיד שהוא עשה את מה שהוא עשה כי מבחינתו זה מוסרי אז תקבל את התשובה שלו?

חדל מלהיות קניבאלי ולהקריב תינוקות על גבי המזבח בחצר האחורית (מה שהיה מקובל לפני 3000 שנה).
כלומר העולם התעלה מבחינה מוסרית עקב השפעת עם ישראל עליו (דרך הנצרות והאיסלאם).
מה שמביא אותנו למסקנה שיש דברים שמקובלים מוסרית על רוב האנושות ויש דברים שהם לא מוסריים.
ולכן הדוגמא שהבאת לא טובה שהרי לכולי עלמא האדם הנ"ל הוא בן מוות (או לפחות חייב בתקופה ארוכה בכלא).

ישן 01-06-2010, 22:02

נגעת הנקודה המרכזית
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ומי מחליט מהו המוסר? ייתכן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
ומי מחליט מהו המוסר? ייתכן מאוד שהמדינה שאחרי הכל מתחשבת בו ומנחה לפיו את פעולותיה. זה כמו שגם לפי רבים מאלה שסבורים שצריך לסרב פקודה למה שנוגד את ההלכה לא ייתכן שכל חייל יחליט מהו דבר לא הלכתי לפי הרב שלו.
אגב, אני בטוח שאף חייל לא פשט את צווארו כצאן לטבח רק כדי לא להשתמש באש חיה, לדעתי הכוונה היא רק לפתיחה מאורגנת באש.

בגדול - מדינת ישראל מתנהגת היום לפי המוסר הנוצרי.
אם הרמטכ"ל משבח חייל שלא ירה במחבל חיזבאלה במלחמת לבנון השניה רק משום שזה החזיק ילד בתור מגן אנושי - זה מוסר נוצרי.
ומה היה על החייל לעשות אם כן?
לירות במחבל ואם הילד היה נפגע דמו היה על המחבל - זהו מוסר יהודי אמיתי וצודק. את זה אומות העולם מצפות לשמוע מאיתנו ובמקום זאת אנו מספקים להם מוסר נוצרי שאותו הן מכירות היטב ולכן הן דוחות את הזיוף בשתי ידים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:26

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר