לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2010, 22:35
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי wolf שמתחילה ב "דואר ארגוני? סליחה אבל עדיין..."

שיתוף יומנים הוא אכן ה "highlight" שלהם, ויש הרבה מוצרים אחרים שעושים אותו דבר בפחות כסף (ולפעמים בחינם אם אתה לא מתעקש להשתמש באאוטלוק כלקוח)... דבר נוסף שאתה חייב לדעת - אתה צריך בנוסף להקים Active Directory אם אין לך (וכל בנאדם שפוי ימליץ לך שזה יהיה על שרת(ים) נפרד(ים) [מומלץ לחלק את ה Role-ים של AD ליותר משרת אחד, כך על פי היצרן]) - במילים אחרות תצטרך שלושה שרתים לקונפיגורציה בסיסית + עלויות רשיון של כל הדברים האלה - כ 3500$ על רשיונות שרת בלבד. תוסיף לזה רשיונות לאאוטלוק (לקוח הדואר היחיד שעובד בצורה נורמלית בפרוטוקול של Exchange שמשתף יומנים) + רשיון גישה לשרת (כן, יש דבר כזה! קוראים לזה CAL).

וכמובן שאתה פחות או יותר נועל את עצמך לפתרון שלהם. אגב, כנראה שתצטרך גם לרכוש מוצר אנטי ספאם שרץ על חלונות - כי המובנה של Exchange לא משהו. וגם אנטי וירוס, כי בחרת בשרת שוירוסים יכולים לפגוע בו מעצם זה שהם נמצאים במייל (נשמע מוזר? זה באמת מוזר שהשרת מנסה להבין את התוכן של אימיילים במקום לשלוח אותם כ BLOB ללקוח. אבל היי, אני לא כתבתי את המוצר הזה...)

לחלופין אתה יכול להרים שרת לינוקס פשוט ולשתף יומנים ב iCal או פרוטוקול פרסום יומנים דומה. על מכונה של 500$ ללא עלויות רשיון. כל אחד והבחירות שלו... (וכן, רוב החברות בישראל בוחרות ב Exchange למרות כל הנ"ל. ברוך הבא לעולם ההגיון של המנהלים :-))

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2010, 22:54
צלמית המשתמש של wolf
  משתמש זכר wolf wolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל wolf שלח הודעה דרך MSN אל wolf
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "שיתוף יומנים הוא אכן ה..."

3500$ ועוד כל הבאלאגן שמסביב וכל זה כולה כדי לבדוק מיילים ולשתף יומן?!!?!??!
סליחה אבל באמת נפלו על הראש, או שאני מפספס פה משהוא
ובעוד שבאותו מקום עבודה יש תוכנה אחרת שמנהלת להם יומן משותף ברשת והם משתמשים בו באופן קבוע לפי מה שאני זוכר, ובקושי הם יודעים מה זה אוטלוק

איזה סיבה יש למקום עבודה שכזה להחזיק שרת exchange + כל הרשיונות ותחזוקה מעבר לתשלום המגוחך הזה
אני לא רואה שום סיבה הגיונית לכל זה, למעשה אני רואה ב exchange משהוא דיי מצחיק כרגע (אלא אם כן אני מפספס פה משהוא)

עריכה: אולי בגלל שהמייל שלהם הוא תחת הדומיין או משהוא?
אבל זה עדיין מטופש, כי כשאני קניתי דומיין ואחסון ב 1and1.com קיבלתי אפשרות ליצור כמות ענקית של מיילים ו subdomain תחת אותו דומיין שקניתי, אז לא היה יומן משותף אז מה ? מי צריך את זה? או שיש ואני לא יודע על זה בכלל

נערך לאחרונה ע"י wolf בתאריך 02-06-2010 בשעה 23:00. סיבה: הוספת טקסט
ישן 03-06-2010, 00:51
צלמית המשתמש של A_Netanel
  משתמש זכר A_Netanel A_Netanel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי wolf שמתחילה ב "3500$ ועוד כל הבאלאגן שמסביב..."

מי שצריך יומן משותף הן למשל מזכירות של מנהלים, שמנהלות להם את הלו"ז.
או למשל ארגון שרוצה לקבוע פגישות, וכך כל עובד יודע מתי האנשים בחברה פנויים.

תראה, אני לא בא לסנגר על exchange. אבל ברמת המשתמש אין לי תלונות מיוחדות.
יש לי דואר, יש לי רשימות תפוצה של כל החברה, יש לי פרטי התקשרות של כל אנשי החברה, יש לי יומנים משותפים, התראות על פגישות וארועים ארגוניים, יש לי תיקיות ציבוריות, יש לי ספרי טלפונים מרכזיים, יש לי "ניהול משאבים" כגון חדרי ישיבות וכו'...

כמנהל רשת, זה אכן סיפור לא טריוויאלי, ואני מסכים עם שימי שהעלויות הן לא נמוכות וכנראה שיש פתרונות זולים יותר.

עריכה:
אני קורא שוב את ההודעה הראשונה שלך, ונראה שעיקר ה beef שלך עם exchange הוא כמשתמש מזדמן בOWA. ככזה, שוב, יש פתרונות רבים מספור וזולים לאין ערוך.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
Pinky: Ha ha ha ha, Troz!
Brain: What is troz?
Pinky: Why that's Zort in a mirror. Huh huh, Troz!

ישן 04-06-2010, 17:27
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי yuval14 שמתחילה ב "עלויות"

אתה יודע, בפעם האחרונה שהתקנתי Exchange, גיליתי את הדברים הבאים:

1. ביצועים גבוהים זה דבר שלא קיים. Let scale by adding more servers, more money, more complexity. ששרת אחד יתמוך באלפי משתמשים מחוברים :O למי עלה הרעיון המטורף הזה???
2. תמורת תשלום נוסף אתה מתכוון? כי בחינם לא מקבלים אלא אם כן זה באג אינהרנטי במוצר (הסכימו לתמוך בי, ולהגיד לי שאין פתרון. על בעייה שידועה יותר מחצי שנה! תודה חבר'ה!). מחזור החיים של Exchange הוא כ 3-4 שנים. כל שלוש שנים אתה צריך לקנות גירסה חדשה, ולשלם מחדש על כל הרשיונות. חשוב לדעת זאת.
3. בא-רור, תיעוד זה הצד החזק של מיקרוסופט. בייחוד תיעוד ששווה משהו. לכן בכל הצרות שבהן נתקלתי במשימה המאוד מסובכת הזו (והיא הייתה מסובכת יותר מכל דבר שאי פעם עשיתי על מחשב), נאלצתי להעזר בבלוגים שכתבו כל מיני אנשים על כל מני בעיות הזויות.
4-6 (מה ההבדל בין שניהם? והאם אתה רומז שיש שרת בעולם שאין לו יכולת גדילה? אם כבר Exchange.) מישהו הזכיר את תופעת ה Information Store המתנפח לעולם ועד, והצורך ב Defrag-ים? אולי לזה התכוונת? שיש קבצים שגדלים לגדלים בלתי אפשריים ואז לא ניתן לטפל בהם, ובעצם צריך להחזיק פי 2 נפח אחסון פנוי, לפחות, מה Information Store הכי גדול שלך?
5. את זה אני עוד אתן להם. זה די נוח, לא שיש מה שצריך להיות כל כך מסובך בהגדרות משתמשים ובקביעת מיקום התיבה שלהם. מנסיוני עם שלל מערכות דואר אחרות, זה נוח באותה מידה לפחות, אבל לא מוגבל באחרות (לא צריך לדעת VBScript או כיום PowerShell בשביל דברים טריוויאליים כמו להוציא רשימת חברים מקבוצה מהשרת...)

עד כאן טפיחה קלה מהמציאות

כבודו רשאי להמשיך

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:21

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר