לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2005, 14:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
עמוס ירון הוא סימפטום למחלה שמסכנת את היחסים עם ארה"ב כבר מס' שנים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי longbo שמתחילה ב "מה לדעתכם צריכה מדינת ישראל לעשות?"

מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה סכסוך עם ארה"ב, בעיקר בנושא שבו צודקת ארה"ב: אין לנו
שום זכות לחמש את אוייביה-בכוח של ארה"ב, כל זמן שאנחנו תלויים בסיוע צבאי אמריקני. פשוט אין.

הטמטום הזה לא התחיל עם עמוס ירון, אלא ברק ועסקת הפאלקון המפגרת שלו, שביטולה הבלתי
נמנע עלה לנו מאות מליוני דולרים (העסקה הדבילית הזו הצליחה להביא לראשונה אי פעם להחלטה אנטי
ישראלית בקונגרס הישראלי, שבדר"כ הוא אוהד לישראל הרבה יותר מהכנסת הישראלית...). אם פיטורי
ירון ירגיעו את הכעס האמריקני המוצדק - אז יש להעיף אותו - ולהפסיק לשחק עם האמריקנים,
במשחקים האלה, שכל תכליתם להעשיר כמה סוחרי נשק ישראליים מקורבים, על חשבון סיכון היחסים
עם ארה"ב.

נושא מכירת נשק לסין זה דבר שמטריד את ארה"ב "קצת" יותר מאשר הנושא המדיני...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2005, 16:44
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, ז"א שאני מצדד במדיניות ההגיון הפשוט וההגינות הפשוטה...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי longbo שמתחילה ב "זאת אומרת שאתה מצדד במדיניות"

אנחנו מקבלים מארה"ב סיוע במיליארדים מדי שנה, סיוע שבלעדיו אנה אנו באים - והנה כמה מטומטמים
שרוצים לעזור לחבריהם סוחרי הנשק לעשות כסף קל, באים ומוכרים נשק מתוחכם לסין, כאשר עמדת
ארה"ב בנושא ידועה לנו מזה שנים (וכבר איבדנו מאות מליונים בגלל שהתעלמנו ממנה בעבר פעם
אחת).
מי שאחראי לאותו בזיון של מכירת נשק לסין (שאגב, היא גדולת ספקי הנשק לאיראן וסוריה), צריך ללכת
הביתה, ומהר. זה שהאמריקנים בכלל צריכים לבקש שנעשה זאת, זה גרוע מספיק. המדינה מיוזמתה
צריכה לסלק אנשים שפוגעים ככה באינטרסים שלה.

מעבר לכך שהאינטרס שלנו מחייב המנעות מחיכוכים עם ארה"ב על רקע נושאי אספקת נשק - יש כאן
גם עניין של הגינות: המדינה הזו נותנת לך סיוע שנתי, ואתה בא ומספק נשק לאוייבת-בכח שלה?!?!
ישן 18-04-2005, 02:13
  longbo longbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.05
אם ככה אז שרון צריך ללכת הבייתה.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא יודע מי הורה, אבל מי שעשה זאת, צריך ללכת הבייתה יחד איתו..."

אתה בטח מסכים עימי שעסקת נשק עם סין טעונה אישור של ראש הממשלה וחברי הממשלה לא?
נראה לך שעמוס ירון על דעת עצמו יבצע עיסקה שכזו כשידוע המצב הרגיש בטריו הזה ארה"ב סין ישראל?
האמריקאים כועסים בצדק או שלא בצדק (לדעתי שלא בצדק) ורוצים את הראש של עמוס ירון כדי להשפיל את הממסד הישראלי.
לאמריקאים יש בעייה עם הדרג הראשון במדינת ישראל קרי ראש הממשלה וממשלת ישראל באשר לביצוע מדיניות של עסקאות נשק עם סין ולא עם עמוס ירון ש/הוא פקיד של הממשלה .
האמריקאים רוצים ואני מכיר אותם להשפיל ולהוריד את הממסד שלנו על ארבע בסילוק עמוס ירון מתפקידו וזאת בגלל שעכשיו שרון מתנתק מעזה ואסור לפגוע בו.
באמצעות עמוס ירון הם משפילים אותנו ואנחנו בהכנעה משחקים את המשחק כי בסופו של יום אמריקה נותנת את הכסף .

אנחנו כמו נערת ליווי או פילגש שמקבלת מהאדון גם מנעמים וגם סטירות מתי שמתחשק לו.

זאת לא מדינה ולא ריבונות חביבי. זה משהו רעוע ביותר המתקיים על נדבות ועל מערכת יחסים ביזארית הגובלת בהשפלות שלא לצורך ובהכנעות שלא לצורך.

החוצפה של ממשל בוש לקבוע למדינת ישראל מה טוב לה ומה לא טוב לה עוברת כל גבול והאשמים בכך אלה אנחנו שמאפשרים לאמריקה לשלוט בנו באופן מוחלט.

אני לא מקבל את הדעה שזה מה שיש ואנחנו צריכים לסתום את האף ולספוג את העלבונות היריקות והתווית מדיניות אינטרסנטית אמריקאית הפוגעת בריבונות מדינת ישראל.
ישן 18-04-2005, 11:14
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

עיסקאות הנשק עם סין חיוניות!!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עמוס ירון הוא סימפטום למחלה שמסכנת את היחסים עם ארה"ב כבר מס' שנים."

אני לא לחלוטין מסכים עם אורי במקרה הזה.

עיסקאות הנשק עם סין חיוניות ביותר לעצמאות ולקידום תעשיות הנשק שלנו, כמו גם להעצמת חשיבותה של ישראל ביחסי החוץ עם העולם. אני בעד עיסקאות נשק עם סין אם רק הן היו מעשיות! על אהוד ברק היה לצפות ללחץ אמריקאי נגד העיסקאות, ולהחליט מראש על המדיניות, ולא לשנות אותן בזיג-זגים היסטריים ומוזרים.

עד מלחמת ששת הימים, ישראל התחמשה בנשק שיכלה להרשות לעצמה מכספה שלה, ובלי סיוע אמריקאי ובלי נשק אמריקאי חדש. רק גרוטאות משוקמות ממלחה"ע השניה (ומטוסים צרפתים חדישים). כך שהתלות המוחלטת של ישראל בכסף וטכנולוגיה ישראלית לקיומה, הוא אגדה. החיים עם סיוע אמריקאי נוחים, אבל חיינו לא תלויים בהם. נקודה נוספת, הערבים קיבלו נשק סובייטי בחצי חינם באותה התקופה, דבר שאיננו קיים היום.

מאז ההתנתקות מסיני, ארה"ב משלמת לישראל מליארדי דולרים לרכישת נשק אמריקאי, בהתאם לאישור של הסנט וקונגרס. במקרים מסויימים, מדובר בנשק נחות מזה שיש לצבא האמריקאי או נחות ממה שישראל מסוגלת לייצר בעצמה. הסיוע האמריקאי הוא הגורם היחיד לרכש שכזה.

האמריקאים עם הסיוע שלהם, קברו מספר פרוייקטים ישראלים בתחום הנשק כדי למנוע עצמאות התעשייה שלנו ומניעת תחרות מול המוצרים שלהם בשוק העולמי.

אני מאמין שהסיוע האמריקאי גורם לנו יותר נזק מתועלת, נכון להיום. על ישראל להמיר את הסיוע בדבר מה אחר, שווה ערך, העברת טכנולוגיות, ברית צבאית (חוזה הגנה הדדי, התקפה על ישראל שווה ערך להתקפה על ארה"ב) וכיוצ"ב.

סין היא כוח עולה בעולם, אסור להתעלם ממנה ואסור ליישר קו עם ארה"ב. ישראל תרוויח יותר ממעמדה לצד ארה"ב אם תכריז על עצמה כעל מתווכת בין סין לארה"ב ובין סין לטיוואן. תיווך מוצלח יעלה מאוד את יוקרתה של ישראל בעולם, כמי שמנעה מלחמת עולם שלישית.

ארה"ב מוכרת נשק בלי הכרה, לסעודיה, עירק ומצריים. האירופאים קונים מאיתנו נשק ישראלי, מעתיקים אותו ומוכרים אותו לסוריה ומדינות אויב אחרות. הטיעון על "אי המוסריות" של מכירת נשק לאויב, הוא מוסר כפול אמריקאי קלאסי.

אני לא רואה סכנה בשת"פ בין ישראל לסין, אני לא מתנגד לעיסקאות נשק עם סין, ואני לא חושב שעל ישראל להיות בובה על חוט של ארה"ב. אנחנו מפחידים את עצמנו עם הזעם האמריקאי, לרוב כתירוץ לאי עשייה, או עשייה, של המובן מאיליו. היום, כל פוליטיקאי מצדיק את דרכו לפי היחס האמריקאי. כאילו ישראל היא גטו התלוי ברחמי הפריץ. אסור להילחם באויב, או לדבר כך או אחרת ואפילו הכלכלה תלויה לגמרי ביחס העתידי של הפריץ מהבית הלבן לישראל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:02

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר