לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2010, 09:14
  מגזניום מגזניום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
השר פואד בן אליעזרברדיו- איראן גרעינית זה עובדה מבחינתו

ואני מצטט את הכתבה באתר :"
"פואד בן אליעזר מסביר מה קורה בעולם בייחס למדיניות הגרעין שלה ומסביר לנו למה איראן גרעינית זו עובדה. העולם המערבי צבוע. זה הכל עניין של כסף\ נפט, מסחר ופוליטיקה"

בראיון לנסים משעל הוא אמר שהעולם הוא צבוע ואף אחד לא אכפת לו מישראל אלא כל אחד
אכפת לו מהאינטרסים הכלכליים שלו
לטענתו בבוקר מצהירים המדינות על סנקציות ובערב 1200 חברות איראופיות חותמים איתם חוזים
לפי הדברים שהוא אומר מדובר בהתבטאות יוצאת דופן שאיראן הולכת להיות גרעינית והעולם לא מתכוון לעצור אותה. לטענתו זה איום קיומי על ישראל וזה יוביל לסדר עולמי חדש..

לפי מה שאני יודע השר בן אליעזר שהיה שר בטחון בעבר יש משמעות למה שהוא אומר

שאלותיי:
1.איך הוא בכלל קובע שאיראן הופכת להיות גרעינית ?? הרי לפי הדוחות האמריקאיים והרוסים האיראנים זקוקים לפחות לעוד 5 שנים להגיע ליכולת גרעינית עקב בעיות טכניות- שזה המון זמן
2.האיראנים בעצמם חוזרים ואומרים שאין להם כוונה לפתח נשק גרעיני משום שהדבר יביא לבידודם בעולם.והם יודעים שלישראל יש גם נשק גרעיני . אז מדוע שהם יעיזו לתקוף את ישראל או לפתח נשק גרעיני בידיעה שהם יקבלו מכה שנייה.???
3.מדוע זה איום קיומי על ישראל?? - לפי הטענות שהבאתי זה לא איום קיומי. הם לא יעיזו לפתח כי הם מפחדים מסקנציות כבדות ומבידוד בעולם. וגם אחמדינג'אד אמר שאין טעם לפתח כי ישראל יכולה להשמיד את איראן.
4. יש לנו טילי חץ שיכולים להפיל 90%!!!! שזה כמעט כל הטילים שלהם. יש כיפת ברזל ושרביט קסמים שמיירטים את כל הטילים של חיזבאללה וסוריה
בקיצור כל הארץ מכוסה . אז מה כל הדאגה.?? אני ממש לא מבין
הטכנולגיה שלנו מקדימה את כולם כמה שנים קדימה.

5. האם יש לאיראנים אפשרות ליצור טיל לטווח ארוך /בינוני שינסה לחמוק ממערכות ההגנה שלנו כגון החץ והשרביט קסמים . יש יכולת כזו?

6. טיל השיאהב הוא נוזלי ויקח זמן להכין אותו מה שחושף אותו לתקיפה מיידית
הסג'יל יהיה מוכן רק עוד כמה שנים ולכן אין להם כלל טיל עם דלק מוצק.

הרי ידוע שהערבים הם לא חכמים ואין להם יכולות טכנולוגיות .אז מדוע לחשוש מהם?? מדוע אני קורא כל שני וחמישי על האיום הגרעיני האיראני. אולי זה מטרות של העיתונים לעורר כותרות רק??

לסיכום לפי דעתי ולפי הנימוקים שהבאתי אין כלל איום קיומי. ואין צורך לחשוש מהם. אני חושב שיש פה הכנסות טובות לתקשורת מיצירית כותרות . הרי כבר כמה שנים אומרים שאיראן עומדת על מדינת סף גרעינית וזה לא קורה. משמע שזה סתם דיבורים בעלמא בלי בסיס.
וגם בהנחה תאורטית שיהיה להם נשק גרעיני מהנימוקים שהבאתי ובמיוחד טיל החץ . הם לא יכולים כמעט לפגוע בנו..

לינק לראיון של פואד:
http://www.103.fm/programs/event.as...KK&c41t4nzVq=EL
http://www.103.fm/programs/Media.as...LD&c41t4nzVQ=EL

נערך לאחרונה ע"י מגזניום בתאריך 30-05-2010 בשעה 09:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-05-2010, 11:17
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מגזניום שמתחילה ב "השר פואד בן אליעזרברדיו- איראן גרעינית זה עובדה מבחינתו"

עכשיו לשאלותיך:
1.לפי הדוחות האמריקניים והרוסיים מדובר ב-5 שנים, ואצל אחרים מדובר בפצצה תוך שנה וחצי.
2.על הדרך הם גם תמיד אומרים שבכוונתם להשמיד את ישראל ולגרום לשואה שנייה. תוסיף לכך את הגישה של רפסנג'ני (שנחשב מתון):"הארסנל הישראלי אולי יהורג מיליוני מוסלמים, אבל פצצה אחת תשמיד את ישראל".
3.מדברים על בידוד מהעולם, אבל באותו הזמן היה מעצמת נפט, בנוסף לבעלות ברית בעייתיות רבות, דבר שמונע את בידודה המוחלט (מדינות ערביות, צפון קוריאה, דרום אמריקה...).
4.ומה תעשה עם הטילים שחץ לא יירט?
6.יש להם כיום בין 100 ל-200 טילים שיכולים לפגוע בישראל, לפחות לפי התקשורת.

תבין, ישנן מספר סכנות בפצצה גרעינית לאיראן:
1.עצם השימוש בפצצה. אתה לא יכול להבטיח שפתאום הם לא ירצו לירות אותה על תל אביב, או שתוכל ליירט את הטיל. אז תצטרך להגיד שלום למאות אלפי נפגעים וכלכלה קורסת.
2.מאזן אימה בין ישראל לאיראן, דבר שיסרס במידה מסוימת את פעולות ישראל.
3.התחלת מירוץ חימוש גרעיני במזרח התיכון.
4.סכנה מטרור לא קונבנציונאלי.
5.התחזקות משטר הרשע, לא פחות. אתה יכול לתאר לעצמך מדינה מוסלמית קיצונית, תומכת טרור, מוציאה להורג אנשים על ימין ועל שמאל, כשבנוסף למנוף הנפט יש לה גם נשק גרעיני?!
נ.ב.
ציטוט:
הרי ידוע שהערבים הם לא חכמים ואין להם יכולות טכנולוגיות

עם גישה כזאת לא תגיע רחוק.
ישן 30-05-2010, 12:44
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מגזניום שמתחילה ב "השר פואד בן אליעזרברדיו- איראן גרעינית זה עובדה מבחינתו"

משכת המון אש.., דבר ראשון כל הנושא נטחן עד דק בפורום, חיפוש קצר ועיון במס' אשכולות יביא לך את התשובות לכל השאלות, וגם לדעתי אתה יותר מידי אופטימי ביחס לכמות ההגנה שהחץ וכל מערכות הטילים שלנו יכולות לייצר בתרחיש אמת, וגם יש מס' משפטי מחץ בפוסט שלך שאני לא מסכים עימם כלל- ולדעתי הם שגויים לגמרי מיסודם.
*ולגבי יכולת הטילים שלהם אתה מתעלם לחלוטין מן "הבסיסים הקדמיים" שלהם = סוריה, חיזבאללה וחמאס, שלדעתי הוא גם מוסכם בכל הדעות שלפחות חיזבאללה לא יישב בשקט בצד אם תהייה תגובה איראנית כלשהי.

נערך לאחרונה ע"י dudibenjamin בתאריך 30-05-2010 בשעה 12:48.
ישן 06-06-2010, 23:02
  מגזניום מגזניום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
הטיעונים שכתבם לא משכנעים

1מדוע פצצת גרעינית של האיראנים (שכידוע לא יזרקו עלינו מחשש לתגובה גרעינית שלנו) אמורה לעניין אותנו. הרי גם לסורים יש יכולת עם טילים כימיים לגרום להרס רב והם לא עושים את זה מחשש לתגובה. כך גם האיראנים לא יעשו דבר. -
אני חושב שזה מוגזם ואפילו קיצוני כל העיסוק באיראנים . לא צריך יותר מדי להתעסק במה הם מפתחים .שיפתחו מה שהם רוצים
הרי במילא אתם אפילו כותבים שוב ושוב בפורם הנ"ל כולל המומחים וכדומ' שלאיראנים יש טכנולגיה באיכות מאוד נמוכה ושהכל אצלהם מחליד.
אז זה אומר שכל העיסוק הזה בכוח הצבאי של איראן הוא בזבוז זמן. כי זה נמר של נייר ?

. כי במילא הם לא יכולים נגדנו ולא יעיזו להקריב את עצמם למען השמדה של מדינה אחרת..

אני מעבר לזה חושב שיש פה במדינה חלקים מהאכולסיה שיש לה פרנוייה !!
פרנוייה שתמיד רודפים אותנו וכולם נגדנו וישמדנו אותנו.
מה נסגר?
זה לא מה שהיה לפני 65 שנה שאז היינו בלי נשקים ובלי אמצעים להגיב ..עובדה שאף מדינה לא הצליחה להכריע את ישראל.בגלל היכולות הצבאיות והגרעיניות שלה.

הוכח מעבר לכל ספק שברגע שיש לך יכולת להשמיד את האוייב . האוייב לעולם לא יכה בך מכה אטומית. אני באמת חושב שעלינו להפסיק להתעסק מה הם מפתחים כי במילא הם לא יכולים טכנולגית נגדנו. וגם הפיתוחים הטכנולגים שלהם הם ברמה של עשרות שנים אחורה. וזה לפי הדעות כאן בפורום.

1.הרי חיל האוויר והטנקים שלהם הוא -מאוד ישנים לפי מה שהבנתי זה בשונה מחיל האוויר שלנו וטנקי המרכבה שזה הטופ של הטופ .- איזה השוואה יש פה???
2.טילי השיאהב שלהם הם סה"כ 60 ש90% אחוז מהם החץ משמיד ויש עוד את הפטריוט וכדומ
זאת אומרת אולי אחד או שניים יפלו פה במדינה.- קטן עלינו. לעומת ההרס שאנחנו נוכל לגרום להם
3.הטילים שהם מייצרים באיכות טכנלוגית מאוד נמוכה. - לפי דעות רבות שקראתי כאן בפורום
תמיד אתם כותבים שהכל חלוד וישן אצלהם.
4.תנו לי 2 דוגמאות לטכנולגיה שהם בעצמם ייצרו שלהם שנחשבת טובה? אפילו שתי הוכחות אין!!
5.האם יש להם טכנולגיה ליצור טיל מתחמק מהחץ או ממערכת הגנה?
6.האם ייתכן ולאיראן יש פיתוחים טכנלוגיים של טילים שהם לא מראים לציבור??
7.יש להם בכלל מדענים ברמה טובה?

לסיכום:
למה להתעסק כל כך הרבה מאמרים וכתיבה באיום שהוא כלל לא איום?? כלל לא מובן לי!!

נערך לאחרונה ע"י מגזניום בתאריך 06-06-2010 בשעה 23:22.
ישן 06-06-2010, 23:45
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מגזניום שמתחילה ב "הטיעונים שכתבם לא משכנעים"

[QUOTE=מגזניום]

הוכח מעבר לכל ספק שברגע שיש לך יכולת להשמיד את האוייב . האוייב לעולם לא יכה בך מכה אטומית. /QUOTE]

איפה מי ומתי הוכח?

האם יש לך תקדים היסטורי שיעמוד מאחוריי המסקנה מרחיקת הלכת הזו?

ואני לא אתייחס לשאר הדברים שרשמת.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 06-06-2010 בשעה 23:50.
ישן 07-06-2010, 00:12
צלמית המשתמש של hayal pashot
  hayal pashot hayal pashot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.09
תגובה לרשימה, וניסיון "לתרום" לתזה שאתה מייצג רע מאד.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מגזניום שמתחילה ב "הטיעונים שכתבם לא משכנעים"

נתחיל בפראנויה, להגיד שאנחנו מדמיינים שרודפים אותנו זה מדהים, לצערי הטענה רווחת בחוגים פוליטים מסויימים ולכן אני מבין מאיפה היא הגיעה אליך.

הרי יש מדינות שנמצאות במצב מלחמה רישמי עם ישראל, גם זה דימיון פורה?

הצהרות מנהיגיהם על מוכנות למלחמה, מאמרי מערכת בעיתונים נחשבים באיראן,סוריה,מצרים,לוב,לבנון ועוד זה גם דימיון פורה?

טענת הפארנויה היא אחת מהמטופשות שקיימות, דרך אגב הלוואי שהיא הייתה נכונה, הייתי ישן טוב יותר בלילה אם היית צודק.

דווקא "לפני 65 שנה.." כן היו לנו נשקים,( יש שאומרים אפילו שאיכותיים מאשר לאוייב), ויכולת? אני חותם בעיניים עצומות על חוזה שמבטיח לישראל פערי יכולת כמו שהיו ב-48 בין ח"א ,ח"י ויבשה לבין היכולות הערביות בכל המערכות שעוד יהיו חלילה.

ולטיעונך הדה-פסיכיאטרים:

1.לא הבנתי רלוונטיות של טנקים ומטוסים לנושא הנשק הגרעיני, שלא אמור להשלח אלינו ע"י אחד משניהם.
2. במקרה הבאת פה את הטיעון הקלאסי (ולדעתי הנכון) נגד הסתמכות על הגנה פאסיבית.
בנשק גרעיני 90% או 99% זה כמו 0%. ואולי עלייך 2,3 שיהאב גרעינים זה קטן, אבל לא בטוח שעל תושבי ת"א ,חיפה, ירושלים. (או מושבים נחמדים עם שמות של נביאים.)
3. הטילים שלהם הם ממודלים 2000-2010 זה עוד חם ממכבש הפלדה, וחלודה, על תרכובות האלמיניום שמהן הם עשויים לא תופיע בקרוב. הטכנולוגיה הדרושה לבניית טיל היא די גסה, הגרמנים עשו זאת לפני 70 שנה. ולמדינה שיודעת לבנות מזלט"ים זה אפילו לא פרוייקט סמסטר א.
4. יש יותר מ-20 , חפש בפורום.
5.ראה סעיף 2.
6.כן.
7. האיראנים הם אחד העמים החכמים באסייה, הלוואי עלינו רמת המתמטיקה והדגש הריאלי במערכת החינוך הטרום אקדמאית שלהם. האקדמיה שלהם עדיין לא ברמה שלנו אבל זה בגלל מסורת, ופערים שנוצרו בין המערב למזרח ממנו הם מושפעים.(דבר שדוהה עם אלפי איראנים שלומדים בגרמניה,בריטניה).

ולסיכום, אנסה לתרום לך לייצג את גישת פואד בן אליעזר (יש לי הרגשה שאתה די צעיר ולכן ה"התנשאות")

מה שפואד טוען זה שבלתי אפשרי לעצור את הפרוייקט בגלל ש:
1. זהו פרוייקט לאומי שמפוזר למאות אתרים ומרכזי מחקר, והשמדתו, גדולה עלינו.
2. במידה והטכנולוגיה והרצון קיימים ,גם השמדה לא תעזור, כי כל עוד הידע קיים ,תמיד אפשר לבנות מחדש.

הטענות של פואד נכונות, אבל ישנם עוד גורמים שצריך לקחת בחשבון:

1. הרתעה, ישנן עוד מדינות בסביבה עם מוטיבציה לגרעין שמסתכלות על איראן כמקרה בוחן.
2.גם עיכוב של מספר שנים, חשוב, במיוחד במציאות הפוליטית באיראן ובעובדה שמכה צבאית מקיפה יכולה להביא מה שראינו בעיראק הקמת ממשלה פרו מערבית, וחלוקת המדינה לאזורים שבטיים.
3.מסר למדינות לא אחראיות עם יכולת גרעינית ,שמפזרות את הטכנולוגיה. (פאקיסטאן,צ.קוריאה)

לדעתי האישית , 1. תהיה מתקפה, ושינוי שילטון לפי מודל עיראק באיראן

2. כמו שאובאמה אומר, באופן אירוני הסכנה תמשיך להתקיים ומעולם לא הייתה גדולה יותר.

אבל לא רוצה לעשות אותך פאראנואיד.......

:
.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:09

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר