לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2010, 14:35
  הובס הובס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
זו הכרזת מלחמה, תוך הטלת האשמה עלינו.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "שתי ספינות איראניות ייצאו השבוע לעזה - דיון."

אם אכן יישלחו הספינות, ברור למדי שישראל לא תתיר להן לעבור. סביר להניח שהם לא יניחו לחיל הים לעלות על הספינות שלהם בקלות רבה (מה, שאיראן המפוארת תיכנע לישות הציונית הבזוייה?).
ואז סביר שיהיו הרוגים- ומכאן תירוץ של איראן לומר: ישראל פתחה באש קודם. או - ישראל השתלטה על ספינות איראניות, תוך הפרה של בלה בלה בלה...
ההתגלגלות מכאן תלוייה רק במוכנות של איראן למלחמה עם ישראל, שסביר להניח שתהיה טובה מכיוון שהיא זו שיוזמת את המהלך.

לחלופין: איראן תנסה למנף את כל העסק כך שתשומת הלב הבנ"ל תוסט (שוב) מתכנית הגרעין שלה לכיוון הטלת עיצומים על ישראל (יש לי תחושה שזה מהלך שלא יעבוד כ"כ. כמה שהעולם לא מת ע למדיניות ישראל, סביר להניח שהם יודעים להבחין בין משט אזרחי לחלוטין לבין כזה שניזום ע"י מדינה -בכוונה תחילה של הפרת ריבונות ופריצת מצור ימי).

איכשהו יש לי גם תחושה שהספינות הללו אף פעם לא תצאנה לדרכן, וששוב מדובר בעוד דברי רהב סגנון רבשקה האופיינים כ"כ למנהיגי העם היושב לחוף המפרץ הערבי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2010, 15:04
  הובס הובס אינו מחובר  

סיבה פשוטה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אתה שם לב לכך שאתה מדקלם..."

לתעמולת האוייב הזו רוב העולם מאמין.
ולא רק "האספסוף" כי אם גם מנהיגים. או שהם פשוט משתמשים בבורות ההמונים כדי לשלהבם נגד ישראל.

אני לחלוטין לא מבין בחוק הבינ"ל, אבל אני מאמין שלא רק השכל הישר שלי אלא גם החוק אומר שמותר לנו לעצור ספינה בעלת כוונת עויינות.

אבל בוא נבחן את אירועי הימים האחרונים ונשאל את עצמנו: האם זה באמת ברור? והיה אם נעצור ספינה אראנית העולם בכלל יתהה ויאמר שזו אכן זכותינו? די אם נשמע את האיומים של אירלנד ואת השמן הרותח מטורקיה- שבמקום לומר: "אנו מתנערים מהפעולות האלימות של "משטי השלום", הפוגעות בריבונות מדינת ישראל ובבטחונה" הן מאמצות אותן בחיבוק לאומי, שמשמעותו היא העברת היוזמה המדינית לאזרחים. או העברת היוזמה המדינית ל"אזרחים", והתעלמות מהחוק הבין לאומי.

במילים אחרות:
החוק הבין לאומי כבודו במקומו מונח, אבל למי אכפת ממנו?
את החוק הבין לאומי שולפים כשצריך להפעיל לחץ. אם אי אפשר להפעיל לחץ, אף אחד אפילו לא טורח לבדוק את העובדות (משיהו ינסה בכלל להגיש כתבי אישום או להטיל סנקציות על רוסיה באשמת פשעים נגד האנושות במלחמתה נגד צ'צניה?).
על ישראל תמיד אפשר להפעיל לחץ, לישראל קשה להפעיל לחץ על אחרים. מכאן: החוק הבין לאומי (בזירה שלנו) רלוונטי רק למקרים בהם אפשר להאשים את ישראל.
פשטני, אך דומני שמתאר את המציאות לא רע.
ישן 07-06-2010, 15:47
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי הובס שמתחילה ב "סיבה פשוטה"

לאמץ גישה כזו זה בדיוק כמו לבצע סופוקו כנגד פני האויב.
אני מעדיף להסתער ולתת לחרבי להרוג את האויב - לא אותי.

אם אנחנו לא נעמוד ונשטח את הטיעונים שלנו, מי אנחנו מצפים שיעשה זאת? החמאס?

Declaration concerning the Laws of Naval War. London, 26 February 1909.

Art. 15. Failing proof to the contrary, knowledge of the blockade is presumed if the vessel left a neutral port subsequently to the notification of the blockade to the Power to which such port belongs, provided that such notification was made in sufficient time.

Art. 17. Neutral vessels may not be captured for breach of blockade except within the area of operations of the warships detailed to render the blockade effective.

Art. 20. A vessel which has broken blockade outwards, or which has attempted to break blockade inwards, is liable to capture so long as she is pursued by a ship of the blockading force. If the pursuit is abandoned, or if the blockade is raised, her capture can no longer be effected.

Art. 21. A vessel found guilty of breach of blockade is liable to condemnation. The cargo is also condemned, unless it is proved that at the time of the shipment of the goods the shipper neither knew nor could have known of the intention to break the blockade.

כלומר (סעיף 15) מניחים שספינה הייתה מודעת לקיום המצור, ולכן גם תישא אחריות על שבירתו, אם יצאה מהנמל לאחר הטלתו. (סעיף 17) ניתן להשתלט על ספינה ניטראלית רק בתוך השטח בו הספינות המממשות את המצור סוגרות (שימו לב - ההגדרה מקיפה וכוללת גם מים טריטוריאליים וגם בינ"ל) (סעיף 19-20) ספינה ששברה, או ניסתה לשבור מצור ימי, ניתן להשתלט עליה, כל עוד ההשתלטות מבוצעת על ידי ספינה השייכת לכוח המטיל את הסגר.

Convention on Maritime Neutrality. Havana, 20 February 1928.
Article 1. The following rules shall govern commerce of war:
(1) Warships of the belligerents have the right to stop and visit on the high seas and in territorial waters that are not neutral any merchant ship with the object of ascertaining its character and nationality and of verifying whether it conveys cargo prohibited by international law or has committed any violation of blockade. If the merchant ship does not heed the signal to stop, it may be pursued by the warship and stopped by force; outside of such a case the ship cannot be attacked unless, after being hailed, it fails to observe the instructions given it.
The ship shall not be rendered incapable of navigation before the crew and passengers have been placed in safety.

מותר לעצור ולבדוק כל ספינה במיים טריטוריאליים או לאומיים (אבל לא במיים של צדדים ניטראליים) כל ספינה בשביל לאמת את זהותה, את חוקיות מטענה או האם היא שברה מצור ימי. קיימת חובה לקרוא לספינה לעצור, אך אם היא מסרבת ניתן להשתמש באלימות. אין לפגוע ביכולת הניווט של ספינה כזו לפני שמובטחים בטחונם של צוותה ונוסעיה.

San Remo Manual on International Law Applicable to Armed Conflicts at Sea, 12 June 1994
96. The force maintaining the blockade may be stationed at a distance determined by military requirements.
98. Merchant vessels believed on reasonable grounds to be breaching a blockade may be captured. Merchant vessels which, after prior warning, clearly resist capture may be attacked.
103. If the civilian population of the blockaded territory is inadequately provided with food and other objects essential for its survival, the blockading party must provide for free passage of such foodstuffs and other essential supplies, subject to:

(a) the right to prescribe the technical arrangements, including search, under which such passage is permitted; and
(b) the condition that the distribution of such supplies shall be made under the local supervision of a Protecting Power or a humanitarian organization which offers guarantees of impartiality, such as the International Committee of the Red Cross.

כלומר (סעיף 96) המרחק מהחוף בו מוצב הצי המטיל מצור ימי יקבע רק על סמך צרכים צבאיים. (סעיף 98) מותר להשתלט ספינות שקיים חשש סביר שינסו לשבור מצור ימי. אם לאחר אזהרה סבירה הספינה מתנגדת להשתלטות ניתן לפתוח עליה באש. (סעיף 103) אם האוכלוסיה האזרחית באזור הנתון למצור ימי סובלת ממחסור במוצרים חיוניים, יש לאפשר מעבר של הסחורות החיוניות בתנאים הבאים: (1) למטיל המצור הזכות להגדרת התנאים המדוייקים, כולל חיפוש פיזי על גבי הספינה, (2) חלוקת המוצרים תהיה בידי גוף הומניטרי המסוגל להבטיח חלוקה לא מפלה בין כלל התושבים.

ישן 07-06-2010, 18:42
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי הובס שמתחילה ב "לא הצגתי מדיניות, אלא תרחיש"

בוא נניח שאני עומד לשקר למורה בכיתה (נחזור לכיתה ה' לרגע, טוב?).
30 ילדים בכיתה, 10 מהם אני יודע שלא אכפת להם, 10 נוספים סביר שלא ישימו לב, אבל יש 10 ילדים בכיתה שתמיד מחפשים אותי, מלשינים עלי ועושים לי חיים קשים.
מה אני עושה?
לפני שאני מתחיל לשקר, אני מרכז בתיק את כל השקרים של כל אחד מהעשרה ה"בעייתיים" שהם לא רוצים שיגלו - שקרים למורה, להורים שלהם, לחברה שלהם ושקרים שהם מספרים לעצמם ולא רוצים להיות מודעים אליהם.
ואז אני מזכיר לכל אחד אילו סוגי שקרים קיימים, ושכשמלשינים עלי, התגובה האמוציונאלית שלי כוללת דקלום ספונטני של כל השקרים שלהם.

קשה לפרסם כתבת ענק בטיימס על מעצרים של ספינות אזרחיות לחלוטין על ידי גרמניה, דנמרק אנגליה, צרפת או כל מדינה אחרת מכוח המשימה נגד פיראטים בחוף קרן אפריקה?
הרי כוח המשימה הזה מנהל בפועל מצור ימי על חופן של סומליה ותימן (שד"א לא משתפות פעולה איתו) כבר יותר משנה וחצי, עוצרות כל ספינה שעוברת ובודקות אותה. מי שמתעלם מהקריאה לעצור סופג ירי אזהרה ולאחר מכן ירי שנועד לעצור את הספינה (אין להם אישור להטביע את הספינה ע"פ המנדט של האיחוד האירופאי, אבל יש אישור לפגוע בה).
ספינה הולנדית ביצעה השתלטות בלתי חוקית על ספינה סומאלית ב 20 באפריל 2009 (היא הייתה חלק מתרגיל באזור, לא חלק מהצי שמטיל את המצור הימי - ולכן פעלה בניגוד לחוק). לאחר שהם החרימו את הנשק הם שיחררו את הסומאלים (בגלל חוסר החוקיות של הפעולה).

אם לי לוקח חצי דקה להיזכר בסיפור הזה, כמה זמן אמור לקחת לאנשי מודיעין שמתמחים באיסוף מידע לתפור תיק מקביל על כל מדינות האיחוד האירופאי?

אתה באמת חושב שהולנד תגיש נגדנו תביעה בבית המשפט הבינ"ל אם ידעו שלמחרת אנחנו נגיש תביעה זהה כנגדם?

אם היינו רוצים היינו עושים. אנחנו פשוט מעדיפים לעצום עיניים ולחשוב שהכל כבר יסתדר...

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 07-06-2010 בשעה 18:44.
ישן 07-06-2010, 19:36
  הובס הובס אינו מחובר  

כמובן שאני מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "בוא נניח שאני עומד לשקר למורה..."

אבל כנראה שאני נותן פחות קרדיט לעולם בכל מה שקשור לשוויון בפני החוק הבנ"ל. רוסייה כמשל.
אני מאמין שאת שופטי בית המשפט הבנ"ל מעניינת יותר אג'נדה פוליטית מאשר אכיפה אמיתית של החוק.
ואין לי סימוכין לכ, אבל האו"ם מספק מספיק חומר למחשבה בנידון.

אפשר לעשות הרבה דברים. מדינת ישראל מעדיפה שלא לעשות.
(אם ניקח למשל את כל עניין צווי המעצר בבריטניה. מה היה קורה אם אלוף במיל' היה נעצר על אדמת אנגליה בחשד לביצוע "פשעים נגד האנושות" בחסות צו שהוציא איזה שופט אלמוני במחוז נידח? לדעתי הנאיבית, כנראה שרק טוב למדינת ישראל. כולל התנצלות רבתי ומבוכה רבה לאנגליה, ומי יודע אולי אפילו הסכמה שבשתיקה בפעם הבאה שנרצה להשתמש בדרכונים שלהם כדי לחסל מישהו שגם הן היו שמחים אם היה נפטר מן העלם בטרם עת. אבל לא עשו את זה)
ישן 08-06-2010, 09:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי הובס שמתחילה ב "כמובן שאני מסכים איתך"

או שאנחנו נפנה לבית הדין בהאג עם צו מעצר לכל בריטי שמשרת בצפון אירלנד.
היה עובד יותר טוב לדעתי.

בכל אופן, אני לא מניח שבית המשפט הבינ"ל יקבל החלטות "צודקות" כי צדק לדעתי הוא עניין יחסי.
אני כן מניח שהם יפעלו על פי האינטרסים שלהם, ויטו את החוק כך שהם לא יפגעו, ושאת זה אנחנו יכולים לנצל על מנת למנוע פגיעה בנו.

צריל רק לאתר את האינטרס של האחר שעובד גם לטובתי, ולדרבן את אותו אחר לפעול לטובת האינטרס הזה.

ישן 07-06-2010, 22:33
  ColMonty ColMonty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "לאמץ גישה כזו זה בדיוק כמו..."

San Remo Manual on International Law Applicable to Armed Conflicts at Sea, 12 June 1994

SECTION V : NEUTRAL MERCHANT VESSELS AND CIVIL AIRCRAFT

Neutral merchant vessels

67. Merchant vessels flying the flag of neutral States may not be attacked unless they:

(a) are believed on reasonable grounds to be carrying contraband or breaching a blockade, and after prior warning they intentionally and clearly refuse to stop, or intentionally and clearly resist visit, search or capture;
(b) engage in belligerent acts on behalf of the enemy;
(c) act as auxiliaries to the enemy s armed forces;
(d) are incorporated into or assist the enemy s intelligence system;
(e) sail under convoy of enemy warships or military aircraft; or
(f) otherwise make an effective contribution to the enemy s military action, e.g., by carrying military materials, and it is not feasible for the attacking forces to first place passengers and crew in a place of safety. Unless circumstances do not permit, they are to be given a warning, so that they can re-route, off-load, or take other precautions.

68. Any attack on these vessels is subject to the basic rules in paragraphs 38-46.

69. The mere fact that a neutral merchant vessel is armed provides no grounds for attacking it.

ישן 07-06-2010, 22:26
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי לכולם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "שתי ספינות איראניות ייצאו השבוע לעזה - דיון."

איני חושב שהאירנים ינסו להתגרות בנו ע"י "שבירת המצור על עזה"
בוודאי שלא בליווי של אונייות צבאייות.

אולם, אם בכל זאת. האירנים ינסו לעשות זאת (ולו רק בגלל השיקול של "לקיחת היוזמה וההובלה של המהלכים למען עזה הנצורה") אז. המצב יהיה אחר לחלוטין, אונייות צבאייות מול אונייות צבאייות, זה מצב נפיץ מאד, וגם אז השיקול "ההומנטירי" לא יתפוס.

מצד שני אני רואה בעיה אחרת לחלוטין, למשל, ספינת "בית חולים" הצבועה בלבן בוהק ועל הדופן של צבוע סהר אדום ענק (אל לנו לשכוח שהסהר האדום חבר בארגון העולמי שהוקם ע"י הצלב האדום). אז אנו נעמוד בפני בעיה אמיתית.

לסיכום: לדעתי הצנועה, מתחיל לחלחל לעולם הנאור, שספינת המחבלים, לא הייתה תמימה כל כך,

יש קולות (והם לא מעטים) המצטטים את ההודעות שלנו (או לפחות, מדברים ברוח הדברים שלנו, מנקודת מבט ישראלית)

העולם מתחיל (אמנם במסורה, עדיין) להבין שהבעיה היא לא הסיכסוך ישראלי/ערבי, אלא מוסלמי'כלל עולמי.

ישן 08-06-2010, 09:01
  edge540 edge540 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
לכל הלא "מאמינים" למיניהם ...

אני יודע שזה עלול לעלות לי בחברות בפורום אבל אני פונה בפורום הזה משתי סיבות (שהן אחת למעשה)
1) אני חבר בפורום הזה ורק בו קורא ... כי הוא מה שמדבר אלי באמת
2) איכות ההבנה והניתוח של חברי הפורום בדר"כ גבוהה מהממוצע (מעצם עיסוקם/התעניינותם בתחום זה)

אז כפי שציינתי לכל ה"לא מאמינים" לסוגיהם ...

תנסו באמת להבין שהאירן עליה מדובר היא אותה אירן ואותו עם תומך ונלהב ומתנדב

שרץ על רגליו בהמונייהם (סדר גודל של חטיבות אם אני זוכר נכון) על מוקשים חיים במילחמת אירן-עירק כדי לפתוח שדות מוקשים במקום להשתמש באמצעים מכניים יקרים יותר או בלתי מושגים באותה עת.

נשק גרעיני או כל אפשרות חימוש אחרת (ו/או פעולה/שימוש גרעיני/ת) לא ישמש למאזן אימה !
בתפיסת העולם של האיסלם הקיצוני (אם לא בכלל) הניצחון הינו המלחמה ! לא מה שבא אחריה כפי שאנו מורגלים!
כשטרוריסט מוסלמי ממוצע מבצע פיגוע זה לא משנה אם הוא הצליח להשיג מטרה מדינית כזו או אחרת
כי גם אם לא - מבחינתו הוא ניצח - הוא גרם לאימה ולמוות ופה הניצחון שלהם.

מי פה זוכר את דיברי בן לאדן ?! ... שאמר - "אתם (העולם המערבי) לא מבינים שאנחנו (האיסלם) לא פוחדים מהמוות, אנחנו (האיסלם) אוהבים את המוות ... " (יכול ליהיות שפיספסתי בניסוח המדוייק)

מה שאני מנסה לאמר הוא שאירנים ישתמשו בכל מה שבאמת יגרום להשמדתנו ולא ממש מעניין אותם מה יקרה אחר כך !!!

מכה מקדימה (בכל העוצמה שתעצור את האיום האירני) זה הפתרון ... ההססנות שפגעה בנו במלחמת לבנון 2006 עוד תעלה לנו בהשמדה במקרה האיראני.

את המשט הזה יש להטביע עוד בנמל ממנו הם רוצים לצאת. ואם אנו יודעים על נשק גרעיני באירן הגיע הזמן לבדוק אם שלנו עוד עובד בכלל!

מודע שחרגתי מנושאים טכניים וגלשתי באופן בוטה משהו לנושא פוליטי/מדיני
איתכם הסליחה
ישן 08-06-2010, 10:56
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
אם אתה קורא פה בפורום אתה יודע ש...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "2+"

אמירות כלשהן רצוי לגבות במקור, או בידע אישי (ר' הדיון בנושא ה- SR-71). לגבי אמירות של בן לאדן - יכול להיות שהוא אמר את זה, אבל הוא, למיטב ידיעתי, סוני. האיראנים הם שיעים ולא נכון לדעתי לעשות הכללות בין שתי הסיעות הללו באיסלם.
אני בכוונה מסייג את התגובה שלי לנקודות מעטות בפוסט שלך ולא מגיב מעבר לכך כי הפוסט הוא ברובו הבעת דעה אישית, רגשית ופוליטית, ולא חוות דעת מנומקת, אבל אני לא יכול שלא לשאול - איראן היתה שונאת ישראל מאז ההפיכה האיסלאמית של 1979 ולמרות זאת לא ראינו את האיראנים משתגעים לפגוע בישראל. אני לא אומר שזה לא יכול להיות, אבל מי שאומר שזה יקרה עכשיו, רצוי שינמק.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:50

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר