לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2010, 11:09
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי AlexTT שמתחילה ב "עוד משהו לא הגיוני בתמונה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AlexTT
עוד משהו לא הגיוני בתמונה, בנוסף למה שצוין, זה המרחק שהם טסים אחד מהשני ועוד בזווית הזאתי, שום חטיבה אווירית בעולם לא הייתה מסוגלת לטוס כ''כ קרוב עד כדי נגיעה (המטוס הכי תחתון) ועוד לטוס במאונך לקרקע...

המרחק, כפי שמופיע בצילום, הוא הגיוני. לעיתים, מנקודת מבטו של הצופה, הם נראים אף קרובים יותר מבמציאות עקב העובדה שהצופה אינו יכול להבחין בהפרשים של מימדים נוספים בין המטוסים (הם לא תמיד טסים על אותו מישור).
הדוגמאות הבאות, הלקוחות מהסרטון שבקישור הבא

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן. יוכיחו לך זאת:

https://2010-uploaded.fresh.co.il/2...13/99915124.jpg

https://2010-uploaded.fresh.co.il/2...13/70226735.jpg

ממליץ לראות גם את הסרטון הבא:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
שם יש גם את הדוגמא הבאה:

https://2010-uploaded.fresh.co.il/2...13/40667765.jpg

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 13-06-2010 בשעה 11:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-06-2010, 12:56
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=Narxx]האמת, שזה לא..."

אלו עדשות ממש מגניבות. אתה מכיר את מישור הפוקוס כמעין 'קיר' שנמצא במקביל לחיישן, והשליטה שלך בפוקוס תקבע כמה קרוב או רחוק הקיר הזה יהיה.
העדשות שציינתי, מסוגלות לקחת את ה'קיר' הזה, ולהטות אותו בזוית כך שהוא יכלול עצמים קרובים וגם רחוקים.
הקטע הוא שאם יש לך אובייקט קרוב (נגיד בנאדם) ואתה מכוון את הפוקוס על הראש שלו ומטה את הפוקוס אחורה ולמטה, אתה תוכל לקבל רק את הראש שלו בפוקוס - שאר הגוף יטושטש, ובנוסף גם חלק מהרקע יהיה בפוקוס.
טריק טוב אם אתה רוצה שורה של אובייקטים בפוקוס שלא נמצאים במרחק אחיד מהעדשה (כשחושבים על זה, בצילום תכשיטים זה יכול להיות ממש טוב).

אתן לך כמה דוגמאות לצילומים כאלה. בנוגע למידע מסודר ורשמי, תחפש בגוגל
http://www.fredmiranda.com/forum/topic/812502/0
אזהרה: מומלץ לשבת!
סיכון לנפילה מהצילומים. אלו חברה' תותחיים במיוחד

ישן 14-06-2010, 15:30
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אתה מתבלבל... אני לא טענתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
אתה מתבלבל... אני לא טענתי שהצילום שבנשיונאל בוצע ע"י tilt and shift.
אני הגבתי לתגובה שלך שאומרת שלא יתכן כי המטוסים ברקע יהיו חדים בגלל שפני הכלב בקדמת הפריים חדים.
אין 2 מישורי פוקוס, אלא מישור אחד שאינו מקביל לחיישן, והסברתי לך כיצד ניתן לבצע זאת.
הדוגמא ששחף הציפה מתוך האשכול אליו קישרתי, ממחישה זאת מצויין.

אין לי בעיית בילבול (למרות שבגילי הדבר בהחלט "חוקי") ואני יודע מה אמרת. אנחנו בהחלט מדברים על העיקרון.
הדוגמא ש"שחף" העלתה (תודה, רבקה) מראה שמדובר ב"טיפול" בתמונה (ובהחלט לא משנה אם מדובר בעדשה או בפוטושופ) אשר מטשטש את חלקה גם במישורים לא הגיוניים ומשאיר קטעים אחרים במצב מפוקס. למשל, בדוגמה המדוברת הפרחים של הכלה (הכבדה) נמצאים בטווח זהה לטווח של פני החתן. הם אמורים היו להיות בפוקוס כמו פני החתן. כיוון שכל הקטע שמתחת לחזה של המצולמים טופל בשיטה/בעדשה המדוברת.
נותר רק העניין של התמונות הקרובות. האם אכן צולם כך בעדשה? קשה לי להאמין, במיוחד לאור העובדה שגם מפת השולחן שלידם אינה בפוקוס. סיבה נוספת לקושי שלי נובעת מהעובדה שזו התמונה היחידה מכל הדוגמאות שלכאורה מראה שני מישורי פוקוס. בכל שאר הדוגמאות לא ראיתי עוד תופעה כזו.
אשמח לראות דוגמאות נוספות המוכיחות את האפשרות של שני "עומקי" פוקוס שונים. אולי בסוף אשתכנע.
אגב, הדוגמאות הנ"ל מזכירות לי את סיפור האפקט (בתחום אחר) של טיפול בוזלין בחלקים שונים של העדשה לקבלת ריכוך שונה בהתאם לאובייקטים המצולמים. מאז כנראה התקדמנו. הכל אפשרי בעזרת עדשות ותוכנה.
ישן 14-06-2010, 16:04
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=Narxx]אתה מתבלבל......"

אין בעד מה.
זה לא משנה אם קשה לך או קל לך להאמין. זו המציאות - זה צולם כך בעזרת העדשה הזו, ללא שימוש בפוטושופ.
בצילומים הראשונים שראיתי מעדשת T&S חשבתי שזה עיבוד, אבל כשראיתי עשרות תמונות כאלה - קלטתי את הפואנטה, ואפילו למדתי להבין למה כל חלק שבפוקוס הוא בפוקוס, ולמה השאר לא.

תראה, גם צילום פורטרט רגיל בעדשה 85 1.8 (על צמצם 1.8) זה לכאורה טיפול במציאות, כי בעין שלנו הרקע לא מטושטש. עומק השדה בעין שלנו הרבה יותר עמוק מזה.
גם מאקרו של פרח בהגדלה מטורפת זה לכאורה טיפול במציאות, כי אם היינו מתקרבים כ"כ לפרח עד שהוא היה גדול כמו שרואים אותו בתמונת המאקרו - לא היינו מצליחים לראות אותו חד. (כי גם לעין שלנו יש מרחק פיקוס מינימלי...)

T&S זה גיוס האופטיקה לטובת הצלם, ומבחינתי זה אחד מהדברים הכי נפלאים בצילום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:36

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר