לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2010, 12:12
  Benor2005 Benor2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.05
היום נהג מונית גרם לי להתעצבן...

עליתי על מונית שירות, שלמתי 5.5 שקלים.
שקל וחצי באגורות, והשאר בחצאי שקלים.
נכנסתי למונית והנחתי לנהג את הכסף על השידה שלו.
הוא ישר אומר לי: "תגיד לי אתה לא מתבייש? ככה אתה משלם לי? אתה רוצה שאני אוריד אותך מהמונית? 5 שקל באגורות, זה נראה לך בסדר??!"
אמרתי לו, שזה מקובל עליי מה שהוא אמר ואם זה מפריע לו הצורת/דרך תשלום שלי. שיש דרך להתבטא וזו לא הדרך.
אז הוא אמר, הנה אמרתי לך...
ואז הוא ניסה להטיף לי...
"אתה יודע שאין לי מה לעשות עם האגורות, שאני זורק ושם אותם בצד? אתה מודע לזה שאפילו במדחנים של החניה לא מקבלים אותם?
אח"כ הוא אמר לי, איך היית מרגיש אם היו מחזירים לך עודף באגורות?
אמרתי שתמיד מביאים לי אגורות, והוא אמר לטענתו שהם מביאים בצורה מכובדת...
אני , לא אדם עצבני במיוחד לקחתי את הכסף ושלמתי לו אח"כ במטבע של 10 ש"ח...
שמרתי מספר לתלונות, אבל אני ממש לא רוצה להתעסק בזה... שיהיה לו לבריאות.
לא צריך לקחת את זה קשה, יש אנשים עצבניים בעולם הזה.
בדיעבד, הייתי עף מהמונית הזו ועובר למונית אחרת...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2010, 12:36
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "היום נהג מונית גרם לי להתעצבן..."

הוא מקשקש. בכל חנות שמוכרת מוצרים זולים (מכולת, סופר וגם חנויות של דברים אחרים) - מתים על מטבעות של 10 אגורות. (אגב, זה לא אגורות, זה עשרות אגורות. המטבע של האגורה כבר מזמן לא בשימוש.)
ומדחנים בהחלט מקבלים מטבע של 10 אגורות, נכון לפעם האחרונה ששילמתי למדחן (לא כזה מזמן).
גם נהגי מוניות בד"כ יעדיפו לקבל פרוט ולא בכסף גדול שמצריך עודף. עשרות אגורות זה טיפה קיצוני, אבל רוב הנהגים יעדיפו חמישה מטבעות של שקל וחמישה של 10 אגורות, על פני מטבע אחד של 10 (שדורש מהם לבזבז 4 מטבעות של שקל ועוד מטבע של חצי).

בכל מקרה אין לו זכות להתלונן על צורת תשלום. הבנאדם מחוייב לשלם, ומחוייב להשתמש במטבעות שחוקי להשתמש בהם (נדמה לי שגם 5 אגורות כבר יצא משימוש). זהו, אין עוד חוקים בנושא. כשלי יש רק שטר גדול (100 או 200) ונהג מתעצבן עלי (קרה לי עד עכשיו רק באוטובוסים. אין להם חוצפה? מתנהגים כמו נהגי מוניות), אני מתעקשת להשתמש בו או לא לשלם.
ישן 13-06-2010, 12:45
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "הוא מקשקש. בכל חנות שמוכרת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
בכל מקרה אין לו זכות להתלונן על צורת תשלום. הבנאדם מחוייב לשלם, ומחוייב להשתמש במטבעות שחוקי להשתמש בהם (נדמה לי שגם 5 אגורות כבר יצא משימוש). זהו, אין עוד חוקים בנושא. כשלי יש רק שטר גדול (100 או 200) ונהג מתעצבן עלי (קרה לי עד עכשיו רק באוטובוסים. אין להם חוצפה? מתנהגים כמו נהגי מוניות), אני מתעקשת להשתמש בו או לא לשלם.

לגבי אוטובוסים:
ציטוט:
שאלה: האם חייב נהג האוטובוס לכבד כל שטר כסף?
על פיי תקנה 434 (ב) לתקנות התעבורה חייב הנהג להסיע נוסע שהציע שכר נסיעה בשטר שערכו לא יעלה על מכפלת תעריף הנסיעה בעשר. דהינו, מנוסע רגיל שדמי נסיעתו 3.80 חייב הנהג לקבל עד 38 ש"ח.

http://www.rsa.gov.il/TeachingCente...1/P230_011d.doc
ישן 13-06-2010, 12:42
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "היום נהג מונית גרם לי להתעצבן..."

בדכ נהגי אוטובוסים ומוניות (וחנויות קטנות) מחפשות כסף מדוייק (כי אין להם כסף קטן..)
מסתבר שלבחור יש הרבה כסף קטן

מה שמזכיר לי - אני שונאת נהגי מוניות. בזמן האחרון (כמה שנים) נהיה איזשהו דפוס מיוחד
לנהגי מוניות שגורם לי לעשות לעברם אצבע משולשת. הם עוברים ליד אנשים ופשוט צופרים
כדי שאף בנאדם לא יפספס שעברה פה מונית וניתן לסמן לה ולעלות עליה. בהתחלה חשבתי
שזה רק בדרום ת"א (שם זה קרה לי הכי הרבה), ואחכ ראיתי שזה קורה לי בעוד מקומות.
מה נסגר!? אם הייתי רוצה מונית, הייתי מסמנת לכם! זה פשוט מעלה לי תפיוז! :|
ואפילו פעם אחת קרה לי שישבתי בתחנת האוטובוס (מחכה לאוטובוס..) ופתאום עוצרת מולי
מונית והבחור אומר לי "צריכה מונית?" ואמרתי לו "לא... אני בתחנת אוטובוס..." ואז הוא אמר לי
"מה את לא זוכרת אותי?? בואי תעלי!" ואני הכי בשוק שבעולם לקח לי רגע להתעשת ואמרתי לו:
"מי מכיר אותך בכלל!? תעוף לי מהעיניים!" ואז הוא מלמל עוד כמה מילים ואמרתי לו לעוף שוב..
רק בישראל! אנשים מחו"ל לא סתם אומרים שהישראלים צ'חצ'חים.. זה לא רק במוניות, זה גם
בתורים, בכביש ובכל מקום צריך סבלנות קצת.

בלע, ישראלים

פרקתי

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 13-06-2010, 13:00
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
נהגים של מוניות שירות - כן "עם להכליל" - הם ללא ספק בין האנשים הכי מעצבנים בעולם

ולעלות למונית שירות זה נראה לי (כי לא ניסיתי) כמו ללכת לזונת רחוב סטייל מה שהיה בבן יהודה בשנות השמונים (טרם עידן הייבוא, כשעוד היה אשכרה אפשר לראות אותן עומדות בפתחים של הבתים): תחליף מעפן, של חוסר ברירה, שנותן בכאילו את הדבר האמיתי כשברור לך שזה מגעיל ושיש סיכוי שמקללים אותך מאחורי הגב. מי שמתעצבן, שלא יעלה למונית שירות, בדיוק כמו שמי שמחפש רגש שלא ילך לזונות. הם יעצרו ליד במהירות מפחידה, עם הדלת הענקית שלהם פתוחה כאילו בשביל להתנקש בך, גם אם אתה בכלל במקרה עומד במפרץ עם עגלת תינוק או כלב: בדיוק כשאתה כן מחכה להם, באותו מפרץ, בגשם ועם היד מושטת, אז הם פשוט יתנו גז וישפריצו עליך את כל הבוץ שבשלולית (כי הם מלאים, ונהג מונית שירות מלא מרגיש מלך העולם): הם יתחילו לנסוע בדיוק כשאתה חצי צעד בתוך המונית, כך שתוכל לעוף על הזקנה במושב השני, שגם תצעק עליך: אם אתה מאחורה, אתה דחוס בין הפועל הסיני עם הריח של הסיגריות, והקווקזי השתוי שנרדם עוד לפני שהם יצאו מהצחנה החדשה, ולא מתעורר בכלל, ואם אתה יושב בכסאות שיותר קדימה אז אתה בלדר כסף, ורצוי שטרות רטובים שיצאו מאחורה של מכנסיים של איזה מזיע אחד; כשאתה מבקש מהנג שיעצור לך לפני הרמזור - הוא תמיד יעצור אחרי, או שיוריד אותך באמצע הצומת בצורה הכי מפחידה שקיימת.

וזה עוד בלי להכנס לעניין הנהגים האלה שיש להם מנהג לשחק עם העכוס המלאה מטבעות שלהם כל הנסיעה, לדבר מהחלון ברמזור עם הקולגה על "מה עשה ישראמקו היום בבורסה?", או סתם לשכנע אותך לעלות בתחנת המוצא, לשלם מראש, להגיד ש"עוד דקה יוצאים" ואז לייבש אותך 17 דקות בהמתנה, בלי מזגן, כ-3 אוטובוסים כבר עברו, וכל זה כשמספר האנשים במונית הולך ומתמעט, ולא גדל.

ובכלל נראה לי לפעמים שבעסקי מוניות השירות עושים כל טעות אפשרית מבחינת יעילות, כאילו שמישהו שם למעלה משלם לבעל הקו לענות את עם ישראל עד שיקרנה אוטו.

זה, גם אני שפכתי הכל.

ישן 13-06-2010, 15:22
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אף אחד לא יכול להתחרות עם נהגי מוניות השירות
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אם יש משהו גרוע יותר מנהגים..."

שאלה נהגי אגד שמרוויחים מעט וחיים בתחושה מתמדת שאם יקחו להם את הקליינט בתחנה הבאה - הם פושטים רגל.

יצא לי כמה פעמים לראותם ממש נוהגים באלימות: החל מכאלה ש"התבאסו" שנהג אחר עקף אותם ולקח להם נוסעים, ואז נסעו בפראות, דרך כאלה שירדו מהמונישירות שלהם עם לום ושברו לאוטובוס אגד את המראת נהב (בגלל ריב) ועד מקרה שלעולם לא אשכח: עליתי על קו 29 בהרצליה - הנהג - שהיה מין עארס ענק, שמן עם שיער מקורזל ביסלי - שמע בקשר שיש "חאפר" שיושב להם על הקו. הוא זיהה את הטרנספורטר הלבנה (זה היה טרם הימים שהיו למוניות השירות צבעים אחידים), עצר לידה ואיים על ה"חאפר" (כאילו שיש משהו ממש חוקי בעסק הזה...) בקללות ואיומים מפורשים ברצח, ואז דהר קדימה. איכשהו החאפר עקף אותו והוא גילה אותו קדימה יותר, כבר ברעננה. עם הנוסעים המבועתים ברכב, השמן דהר למפרץ, חסם את ה"חאפר", שמצידו נעל את עצמו והנוסעים שלו ברכב... ה"שמן" נסע אחורה בשביל לשפר עמדה, או לא לחסום את הדרך, ואז החאפר ברח קדימה ברחוב אחוזה, כשהמונית "שלי" בעקבותיו... איכשהו הם עברו את כל הרמזורים יחד, ואז החאפר המבוהל ברח לצומת רעננה ובידיעה (או תקווה) שהשמן לא ירדוף אחריו לשם, הוא פנה ימינה בכביש המהיר לצומת מורשה (מה שאומר שהנוסעים המבוהלים שלו הגיעו לפחות עד למורשה, רק שם יכלו להסתובב חזרה אתו לכפר סבא/רעננה) ושם באמת נפסק המרדף. סיפור אמיתי.

ישן 13-06-2010, 15:33
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אף אחד לא יכול להתחרות עם נהגי מוניות השירות"

לא חוותי מקרים כאלה עם נהגי שרות... למרות זאת אספר סיפור אישי שקרה לי ולחבר לפני כ15 שנה(כאשר עדיין הייתי ילד קטן).

לקחנו אוטובוס מתל-אביב ללוד(דאז מקום מגורי), מדובר היה בקו 475 קו שעושה סיבובים דרך כמה ישובים, נתב"ג, ורק אז מגיעה ללוד, איפשהו מאמצע הנסיעה נשארנו רק אני והחבר באוטובוס, וכאשר ירדנו בתחנה, הנהג(ואללה אם הייתי רק פוגש את הכלבלב היום), התחיל לקלל אותי ואת החבר למה עלינו על האוטובוס המאסף, ולא על קו ישיר, טען שעשה סיבוב גדול רק בשביל שתינו, רק מה הוא שכח? שהיה מדובר בשעה מאוחרת, וכבר לא היה קו ישיר, אלה רק 475, בכל אופן הטינופת לא הסתפק בקללות, ועלבונות אלה גם זרק על שנינו אבנים.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 13-06-2010 בשעה 15:39.
ישן 13-06-2010, 17:09
צלמית המשתמש של Block
  Block Block אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.05
גם אני שומר מטבעות של 10 אגורות בבית

זה עדיף מלראות אותם מפוזרים על הרצפה. להרבה אנשים אין ערך למטבעות של 10 אגורות ומתייחסים לזה כאילו המשקל שזה מוסיף לארנק לא שוה את זה.

לך לסופרים, הם ישמחו להמיר את המטבעות שלך (גם 5 אגורות).

בעניין נהגי מוניות השירות- גם נהגי אגד לא מלאכים. רובם עם פרצוף חמוץ, חסרי סבלנות, ויש אפילו כאלה שמתעצלים לפתוח את תא המטען כדי לחסוך זמן עצירה של 10 שניות. חבל שהם לא שמים לב שהאוטובוס מלא, ואין מקום לשים את התיק הענק שהבאתי איתי בלי שמישהו יפול, או שאני אשב כשהתיק מעליי מוחץ אותי.

למרות השכונה שהנהגים עושים עדין עדיף מונית שירות מאוטובוס בגלל מהירות ההגעה (לפחות בקו 51 מפ"ת לת"א).
ישן 16-06-2010, 23:08
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02

גם אני רוצה להתעצבן על נהג מונית.
שלשום עליתי על מונית שירות. הייתי הנוסע היחידי...
הנהג חיכה במשך 12 דקות בתחנה כדי שיגיעו עוד נוסעים ויוכל להרוויח יותר (או לא להפסיד, צריך לברר את זה). זה מעשה שכיח מצד נהגי מוניות, מעצבן אבל נסבל (שאגב אורחא, מישהו יודע מה החוק אומר בעניין נהג שבוחר להמתין לנוסעים? יש הגבלה?).
לאחר שהבין כי אין נוסעים, החליט לנסוע לתחנה הבאה וגם שם חיכה כ5 דקות.
בנתיים, נסיעה שהייתה אמורה להיות כ5 דקות נמשכה כמעט 20.
כשראה שגם שם לא עולים נוסעים, החליט לנסוע ללא הפסקות...
לאחר כ-2 דקות, הוציא הוא סיגריה מהחפיסה והחל לעשן.
אני, לבדי במונית, המום מעזות המצח של הנהג, אומר לו בעדינות: "הסיגריה מפריעה לי, אתה יכול לכבות?". האדיוט בתגובה משיב לי "אה, אני אפתח חלון...".

אחרי שהפצרתי בו לכבות את הסיגריה, הוא עשה כן (עם פרצוף זועף, כצפוי).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:57

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר