לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2007, 18:45
  EMT EMT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "הפרטת מפעילות ההאמר בצאלים- שחיתות או צעד מתבקש?"

איך אני מת על עלה שישר מבלי ללמוד נושא פונים לחברי כנסת או"ם ובית דין בהאג.

בנות - סובלות קשות מבעיות אורטופדיות בכלל ועוד מספר בעיות רפואיות בפרט.

כמות תאונות חריגה, בנס ובגלל השגחת הסגל ו חונכים נמנעים שם אסונות. שמדובר בנהגות צעירות (רובן בוגרות קד"צ - דהינו נסיון נהיגה כלשהי שווה -0 ).

עלות חיילות בחובה ( יש 2 פלוגות כ- 350 איש במספרן היו בתקופתי) גבוהה לא פחות. שלא נדבר על עלויות נוספות שלא מקבלים נהגים פרטיים (רפואה' מענקים, מגורים וכו'). לערכתי ניתן לעמוד סכום פייר נפש על כ-50 אלף ש"ח שנה לחיילת. (כולל קורסים וכו').

עכשיו נעשה מכפלות ונקבל כ-17,000,000 ש"ח לשנה.

בפועל מדובר ב 3-4 קרבות של כ-10 ש' שבוע >> נותן לנו (נגיד 42 ש"ח שעה) (הרי לא כל הבנות יוצאות לתרגיל, יש מטבחים, שמירות וכו') :
40 שעות/שבוע על 200 בנות >>>> 336 אלף ש"ח לשבוע.

עשכיו באלי"ש לא מאמן 12 חודשים בשנה - יש פרגות וחופשות שונות. אם אנני טועה כ-40 שבועות אימון >> נותן פחות מ-14 מיליון ש"ח בשנה.

אז מה היא עלות האמיתית ????
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-12-2007, 09:40
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי EMT שמתחילה ב "[b] [QUOTE]ביטול שרות..."

שאלה מעניינת.

יצא לי כמובן להתנסות באותם תרגילים ועם אותן נהגות האמר, יש טובות יותר ויש טובות פחות, ואני חושב שקל להזדהות עם חלק ממה שכתב הכותב המקורי בנושא "אחוות לוחמים" וכו' ...

אבל, נהגי בט"שיות מכירים ? מילואימניקים לא מהיחידה שלך שסופחו אליך רק כדי לנהוג לך את הבט"שית. חיים איתך במבצעית (לא באימונים) אבל לא ממש שייכים להוויה הפלוגתית ? ההצעה מדברת למעשה בדיוק על אותו דבר מבחינת המתאמן, אז בו נשים את נושא "אחוות לוחמים" בצד.

לגבי הכסף, אני מקבל את החישובים שנעשו פה, אני לא בקיא בנתונים כדי להתווכח.

לגבי יכולות נהיגה, אין ספק שנהג ותיק עם רשיון ג' ועם ילדים שמחכים לו בבית ינהג בשורה התחתונה טוב יותר ממפעילת ההאמר.

אז מה נשאר .... שיבוץ חיילות לתפקיד תומך לחימה ? גאוות יחידה ? זניח בתנאים הללו, ניתן להעביר את הבנות הללו (שהן באמת מצויינות ועם מוטיבציה גבוהה מאד) לכל תחום אימוני הנהיגה וההדרכה, אני בטוח שניתן למצוא שימוש למוטיבציה שלהן בלי להפוך אותן לפקידות וכו'.

ישן 24-12-2007, 18:41
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
לפני כשלוש שנים,
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי EMT שמתחילה ב "[b] [QUOTE]ביטול שרות..."

צה"ל רצה לגייס אותי לשורותיו, ואחת האופציות שהוצעו לי הייתה בתור אזרח עובד צה"ל. תקן רס"ן. יש לי תואר שני, ואני בדרך לדוקטורט.
סימולציית השכר הראתה שאני אתחיל את השירות שלי כאזרח עובד צה"ל - 43 שעות בשבוע לפי התקן, חובה להביא אישור מפקד כשיוצאים מהבסיס למטרות מחקר, ועוד כמה סינג'ורים מעניינים מאוד -
עם פחות מ-4,500 ש"ח. ברוטו.
אם הייתי מתגייס לאותו תפקיד לקבע, הייתי מקבל *הרבה* יותר.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 25-12-2007, 00:04
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
יש לך תואר שני?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אם אני נכנס מחר לקבע, אני..."

תנאים קרובים מאוד קיבלתי בלי תואר בכלל בקבע הקצר שלי. התנאים המבישים של אע"צ שיש לו שתי תוספות תואר נובעות מכך שמערך האע"צים נבנה כנראה רק לעובדים 'שחורים'. גם בשבילם הוא לא מי-יודע-מה, לדעתי.
כמובן, תקנים אישיים זה סיפור אחר - אבל הם מיעוט קטן.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 25-12-2007, 21:30
  אודי פסמון אודי פסמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.07
סליחה על האיחור, ומענה לביקורת
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי EMT שמתחילה ב "איך אני מת על עלה שישר מבלי..."

EMT שלום,
צירפתי מענה לתשובתך, אחד לאחד. אשמח להמשיך את הדיון, ואשמח גם לקבל את רשותך לשבץ את התגובה שלך גם בבלוג שלי.
בברכה,
אודי פסמון

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EMT
איך אני מת על עלה שישר מבלי ללמוד נושא פונים לחברי כנסת או"ם ובית דין בהאג.

אמנם לא ציינתי זאת מפורשות בבלוג שלי, אולם לפני הפניה לח"כ יחימוביץ' פניתי לגורמי צבא - החל מהפיקוד של בסיס צאלים וכלה בקצינים ואזרחים המשרתים בלשכת שר הבטחון והרמטכ"ל. לאחר שלא קיבלתי תשובות המניחות את הדעת, פניתי למקור אחר - עיתונאי שזהו תחום עיסוקו - כדי לקבל פרטים נוספים.
רק לאחר שכל הפניות הללו לא נענו, פניתי לחברת הכנסת יחימוביץ', ואני מתעתד לפנות לחברי כנסת נוספים בנושא. אני חושב שהפרטה משמעותית כזו צריכה לעבור דיון ציבורי בפרלמנט.
לבית הדין בהאג אין לי כוונה לפנות...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EMT
בנות - סובלות קשות מבעיות אורטופדיות בכלל ועוד מספר בעיות רפואיות בפרט.

אני מסכים שזו בעיה, אך הצבא - לו היה רוצה - היה יכול לפתור אותה: האם מישהו ניסה להתקין בהאמר מושבים אורתופדיים יותר? מושבים מרופדים? אולי מושבים קפיציים? האם חיל הרפואה השקיע מאמץ אמיתי כדי לפתור את הבעיה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EMT
כמות תאונות חריגה, בנס ובגלל השגחת הסגל ו חונכים נמנעים שם אסונות. שמדובר בנהגות צעירות (רובן בוגרות קד"צ - דהינו נסיון נהיגה כלשהי שווה -0 ).

כאן אני מוכרח להודות שאני לא מכיר את הנתונים היטב, אולם אני לגמרי לא בטוח שכמות התאונות פר שעת נהיגה של חיילת גבוהה מכמות התאונות פר שעת נהיגה של חייל. שוב, גם כאן הצבא יכול לפתור את הבעיה: שיפור ההכשרה, הקפדה על כללי בטיחות ובעיקר - משמעת ברזל.
הנקודה הזו מצטרפת לנקודה הקודמת שהעלית. שתיהן בעיות שאני לא מכחיש את קיומן, אולם יש לי הרגשה שהצבא בחר בפתרון הנוח של הפרטה במקום להתמודד עמן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EMT
עלות חיילות בחובה ( יש 2 פלוגות כ- 350 איש במספרן היו בתקופתי) גבוהה לא פחות. שלא נדבר על עלויות נוספות שלא מקבלים נהגים פרטיים (רפואה' מענקים, מגורים וכו'). לערכתי ניתן לעמוד סכום פייר נפש על כ-50 אלף ש"ח שנה לחיילת. (כולל קורסים וכו').
עכשיו נעשה מכפלות ונקבל כ-17,000,000 ש"ח לשנה.

המספרים שקיבלתי היו מעט נמוכים יותר (40,000 ו10,000,000 ש"ח בהתאמה) אולם ההבדלים לא משמעותיים מאוד לדיון.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EMT
בפועל מדובר ב 3-4 קרבות של כ-10 ש' שבוע >> נותן לנו (נגיד 42 ש"ח שעה) (הרי לא כל הבנות יוצאות לתרגיל, יש מטבחים, שמירות וכו') :
40 שעות/שבוע על 200 בנות >>>> 336 אלף ש"ח לשבוע.
עשכיו באלי"ש לא מאמן 12 חודשים בשנה - יש פרגות וחופשות שונות. אם אנני טועה כ-40 שבועות אימון >> נותן פחות מ-14 מיליון ש"ח בשנה.
אז מה היא עלות האמיתית ????

כאן אני נאלץ שלא להסכים. איני מעוניין לפרט את חישוב שעות האימון כאן (אני חושש שהנתונים שנמסרו לי מסווגים מעט) אולם העלות הצפויה גבוהה מחמישים מליון שקלים. המספרים אינם מצוצים מהאצבע, אלא לקוחים מהערכות מערכת הבטחון; המערכת, באופן כללי, מודעת לכך שהעלות לאחר ההפרטה תהיה גבוהה משמעותית מהעלות לפניה. אני מחפש סיבה טובה לקפיצת המחיר הזו.

מעבר לטיעונים הקודמים - עלות גבוהה, חוסר יכולת להחזיר את המצב לקדמותו ופגיעה ברוח הלחימה - אני רוצה להעלות כאן טיעון מבצעי נוסף.

נניח שיש לנו מעין תקופת הכנה למלחמה, ממש כמו במלחמת ששת הימים - כמה שבועות בהם שני הצדדים אוגרים כוח למלחמה ודאית. במצב כזה, המא"ט מגייס את כל הבנות שלו - סדירות, קבע, נשות מילואים, חונכים וחונכים במיל' - ומאמן את כל הכוחות שהוא יכול, 24 שעות, בלי הפסקה ובמקביל לאימונים באש.
עכשיו נניח שאת ההאמרים מאיישים אזרחים. אי אפשר לגייס פתאום פי שניים או שלושה אזרחים לתפקיד. האזרחים יכולים לשבות, או להחליט שמפחיד מדי בארץ ולעבור לחו"ל למשך תקופת ההמתנה.

עם המצב הזה מתרחשב במטבח של צאלים, אין בעיה - עוברים למנות קרב. אם הסיטואציה מתרחשת במרכז הטקטי, מדינת ישראל נשארת בלי יכולת אימון טקטי למפקדים דווקא בתקופה הכי קריטית.

בקיצור, אני חושב שלא נעשה מספיק כדי לשפר את המצב הקיים. לא ניסו לשנות את המצב המחפיר בו אחוז הבנות המתגייסות נמוך כל כך שהצבא נמצא - לראשונה בתולדותיו, לדעתי - במחסור בכח אדם נשי. לא ניסו - אולי מתוך זלזול בנשים - להכשיר יותר טוב, לאמן יותר טוב, לשפר את התנאים האורטופדיים וכולי - כדי לתת לפרוייקט הזה סיכוי ממשי להצליח.

אשמח לתגובתך,
אודי פסמון
ישן 27-12-2007, 14:17
  EMT EMT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי אודי פסמון שמתחילה ב "סליחה על האיחור, ומענה לביקורת"

ציטוט:
רק לאחר שכל הפניות הללו לא נענו, פניתי לחברת הכנסת יחימוביץ', ואני מתעתד לפנות לחברי כנסת נוספים בנושא. אני חושב שהפרטה משמעותית כזו צריכה לעבור דיון ציבורי בפרלמנט.
לבית הדין בהאג אין לי כוונה לפנות.

יש לך ים זמן פנוי - תנדב במד"א.

ציטוט:
אני מסכים שזו בעיה, אך הצבא - לו היה רוצה - היה יכול לפתור אותה: האם מישהו ניסה להתקין בהאמר מושבים אורתופדיים יותר? מושבים מרופדים? אולי מושבים קפיציים? האם חיל הרפואה השקיע מאמץ אמיתי כדי לפתור את הבעיה?

בו ניקר שרותם עוד ? ב-2003 נבחן נושא - עלות כיסא אורתופדי "מכפילה" עלות האמר (כ- 50,000 ש"ח להאמר סיור)

פלוס בלאי , וכו' וכו'.

אגב אתה זה שמדבר על חיסכון לא ?
ציטוט:
כאן אני מוכרח להודות שאני לא מכיר את הנתונים היטב, אולם אני לגמרי לא בטוח שכמות התאונות פר שעת נהיגה של חיילת גבוהה מכמות התאונות פר שעת נהיגה של חייל. שוב, גם כאן הצבא יכול לפתור את הבעיה: שיפור ההכשרה, הקפדה על כללי בטיחות ובעיקר - משמעת ברזל.
הנקודה הזו מצטרפת לנקודה הקודמת שהעלית. שתיהן בעיות שאני לא מכחיש את קיומן, אולם יש לי הרגשה שהצבא בחר בפתרון הנוח של הפרטה במקום להתמודד עמן.

אתה לא מכיר נושא, אבל פונה לח"כים ?

שיפור הכשרות = יותר כסף . אתה זה שצועק על חיסכון לא ?

ציטוט:
כאן אני נאלץ שלא להסכים. איני מעוניין לפרט את חישוב שעות האימון כאן (אני חושש שהנתונים שנמסרו לי מסווגים מעט) אולם העלות הצפויה גבוהה מחמישים מליון שקלים. המספרים אינם מצוצים מהאצבע, אלא לקוחים מהערכות מערכת הבטחון; המערכת, באופן כללי, מודעת לכך שהעלות לאחר ההפרטה תהיה גבוהה משמעותית מהעלות לפניה. אני מחפש סיבה טובה לקפיצת המחיר הזו.

כן כן,,, תמיד שנתונים מונפצים המגעים מ"דודה" מוצגים כמסווגים ולא ניתנים לפרסום.
ציטוט:
נניח שיש לנו מעין תקופת הכנה למלחמה, ממש כמו במלחמת ששת הימים - כמה שבועות בהם שני הצדדים אוגרים כוח למלחמה ודאית. במצב כזה, המא"ט מגייס את כל הבנות שלו - סדירות, קבע, נשות מילואים, חונכים וחונכים במיל' - ומאמן את כל הכוחות שהוא יכול, 24 שעות, בלי הפסקה ובמקביל לאימונים באש.

אתה סתם מעלה השארות שאין להם קשר למציאות. אין למא"ט חונכים במיל'. יתרה מכך רוב מוחלט של חונכים סדירים מוצבים מנמ"ש ביחודות שונות החל מאוגדה 38# עד פלס"רים (במקום אנשי מיל')

ציטוט:
עכשיו נניח שאת ההאמרים מאיישים אזרחים. אי אפשר לגייס פתאום פי שניים או שלושה אזרחים לתפקיד. האזרחים יכולים לשבות, או להחליט שמפחיד מדי בארץ ולעבור לחו"ל למשך תקופת ההמתנה.

תלמד נושא ותגלה מה אחוז התייצבות של בנות למיל'. תדע שרובן לא מתייצבות (סטודנטיות, רפואי, חתונות וכו').

מה עוד שכל אחזקה של מא"ט היא ע"ב חברה אזרחית אז מה גם הם יכולים לנטוש וזהו זה תשאר ללא בקרה מקצועית ותמיכה טכנית...

מה זה הטעונים הילדותיים האלה???
ישן 10-01-2008, 10:22
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
נחמיה, למה עושים להן טובה?
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "עושים להן טובה והוא מציג את..."

אם היו סוגרים לך את היחידה, שגורמת לך לקרוע ת'תחת, לסכן את החיים ולחיות בתנאים שבחיים לא חשבת שתחיה בהם, אבל גורמת להרגיש שאתה עושה משהו, תורם למשהו גדול ממך - לא היית מתבאס?

ד"א הבנות הן היחידות שחוטפות זעזועים בגב מהנהגיה בהאמר?

אין לי נתונים, אבל לא אתפלא אם הסיבה היא שעות הנהיגה הרבות ולא רק השוני הפיזי. גם אם הוא תורם לנזקים, נראה לי מאוד סביר שגברים באותה עבודה יסבלו מנזקים לא פחותים.

ובהמשך לדיון על כסא נגד זעזועים - ביחידה כזו שמבלה את כל זמנה על ההאמר ואמורה לעבוד במתארים מאתגרים יחסית כדי להביא את הכלי והנהגים למגבלות, כדאי וצריך שתהיה הגנה נוספת.

טוב, אני רואה באיחור שגם התגובה שלי מאוחרת. story of my life

נערך לאחרונה ע"י odedy בתאריך 10-01-2008 בשעה 10:24.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:32

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר