לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-06-2010, 21:03
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
"סחורה פגומה"

דיון שהיה לכמה מחברי ולי- האם אישה לא נשואה (או אחת שאין לה מערכת יחסים ארוכה) בגיל 27-30 לערך היא "סחורה פגומה"?

הטיעונים שעלו- נשים מתחתנות בממוצע לפני גברים, בערך 24. מכאן- שאישה רווקה בגיל מאוחר יותר- משהו דפוק בה. אולי היא לא מציאה גדולה, אולי לא מושכת, אולי החליטה להקדיש לקריירה יותר, אבל משהו דפוק. בנוסף דובר על כך שנשים בגיל מאוחר פחות פוריות, בעוד לגבר כמעט ואין את הבעיה הזאת.

עוד- אישה שהגיעה לגיל כזה לחוצה טילים על למצוא חתן (בהנחה שלא מדובר ברווקות מבחירה). כלומר- מערכת יחסים איתה תהיה לחוצה, הדחיפה מצידה לכיוון מיסוד היחסים תהיה אגרסיבית ועוד.

המלצה חמה שמרבית חברי נתנו לי היתה שבגילאים שלנו (27-33) כדאי לחפש מישהי בגיל של עד 24-5, לא יותר.

דעתכם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2010, 13:03
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "הא, אוקיי, לקרוא לבחורה..."

+100.

הבחורים שהשתתפו בדיון הזה (והיו בדעה שאישה כזו היא סחורה פגומה) - עושים לגברים שם רע.
אני אכליל קצת (נא לקחת בערבון מוגבל), אבל בעיני הטענה הזו מראה שהם טיפשים, ילדותיים, מתנשאים, ו"גבריים" במובן המגעיל שהיה למילה הזו במאות קודמות (מאות של דיכוי נשי).
אישה בגיל 28 היא "סחורה פגומה" בדיוק כמו שגבר בגיל 28 הוא סחורה פגומה. אפילו הפגיעה בפוריות, היום כבר יודעים, היא גם אצל הגברים. (אולי אצל הנשים קצת יותר, אבל כל עוד אתה לא חרדי או דתי זה לא צריך להיות שיקול.)
יכולות להיות מאה סיבות למה אישה בגיל הזה היא לא נשואה, ורובן לא מעידות שמשהו פגום בה.
להיפך. אני יודעת שיש טענה (לא רק בקרב בנות) שעדיף לא להתעסק עם גברים רווקים בגילאים מתקדמים (נניח 35+). נשים בגיל הזה אולי היו בררניות מדי. אוקיי, לכולנו יש חולשות. יש אנשים שאישה בררנית תתאים להם. ואולי היה בה משהו "פגום" והיא חיכתה את השנים האלה כדי שהוא ייפתר? למשל היא היתה ילדותית והיא צריכה להתבגר קודם?
גברים בגיל 35+, לעומת זאת, אולי היו אלימים, טיפשים מאוד (בימינו עדיין חשוב לרוב הזוגות שהגבר יהיה חכם יותר מהאישה) או כל דבר אחר שמנע מהם להתחתן. הרי לא יכול להיות שהגבר רצה להתמקד בקריירה ולכן לא היה בזוגיות, כי במילא רוב הגברים ממוקדים בקריירה וכן מחזיקים בזוגיות.
ישן 23-06-2010, 19:31
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "+100. הבחורים שהשתתפו בדיון..."

אני לא אגיב על הכל...
ציטוט:
אפילו הפגיעה בפוריות, היום כבר יודעים, היא גם אצל הגברים. (אולי אצל הנשים קצת יותר, אבל כל עוד אתה לא חרדי או דתי זה לא צריך להיות שיקול.)

תגידי לי, למה זה לא צריך להיות שיקול? רק חרדים רוצים ילדים מהאישה שלהם?!(מאיפה לך הרעיון הזה?!)
פוריות אצל גבר יורדת באופן הרבה פחות דרסטי, רוב הגברים יכולים להוליד ילדים גם מעל גיל 55, אצל נשים בינגוד לכך הריון מעל גיל 35, זה כבר סיפור.

מצחיק שאת אומרת "היום כבר יודעים", כי שום דבר לא השתנה באופן מהותי ממה שידעו מזה מאות רבות בעניין הזה, מה לעשות ביציות זה מאגר שנגמר בשלב כלשהו(כמובן שפרט לזה יש הרבה סיבוכים אחרים, כאשר מדובר על הריון בגיל מאוחר).
לא סתם הסיפור על שרה שילדה בגיל מופלג נחשב לנס, אף אחד לא יחשיב לנס גבר שבגיל 90 הכניס אישה להריון.
ישן 23-06-2010, 21:03
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני לא אגיב על..."

לא רק חרדים רוצים ילדים, אבל בעיקר חרדים ודתיים רוצים הרבה ילדים. אצל חילונים כמעט תמיד הרצון הוא ל-1-3 ילדים. בין גיל 27 לגיל הבלות יש מספיק זמן לעשות 1-3 ילדים. אולי בשביל 3 ילדים מאישה בת 30 צריך לצופף קצת את ההפרשים, אבל אחרי הכל מדובר פה על גבר בן 33. אם הוא חיכה עד גיל כזה כדי להכיר נשים, הוא יצטרך להתפשר קצת על מספר הילדים או על ההפרשים ביניהם. או להיות שוגר דדי של ילדה בת 20, אבל בעיני זה מגעיל, מתנשא וכל מה שכתבתי למעלה.

העובדות הן שגם נשים בגיל 20 עשויות להיתקל בקשיים ללדת (ולצערי אני שומעת כיום על יותר ויותר זוגות מתקשים להביא ילדים), גם נשים בגיל 40 יכולות עדיין ללדת (אם כי כאשר מדובר בלידה ראשונה זה יותר בעייתי) וגם גברים נתקלים בבעיות פוריות: http://www.yeluda.co.il/category/infertility-men/ (המשפט הראשון שם: "כמחצית מבעיות הפוריות מיוחסות לבעיות פריון הקשורות בגבר.")

כן, מאז ומעולם ידעו שנשים בגיל 90 לא יכולות ללדת. איך זה קשור להודעה שלי?
ישן 23-06-2010, 21:14
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "סילחי לי אם אני מחליף בינך..."

כן, אני דתייה.

אממ, כן. זה נכון גם לגבי בחורות דתיות. אני מכירה כ"כ הרבה רווקות דתיות בגילאים האלה שהן בחורות פשוט מדהימות. אם הייתי בן מזמן הייתי מתחתנת איתן... מה לעשות שלא תמיד בחורה פוגשת את הבחור שמתים לה לפני גיל 27? אולי החברות שלה לא מכירות בנים שהן יכולות להכיר לה, או שהיא היתה עסוקה בלימודים/עבודה, היא היתה ילדותית והתבגרה מאוחר, היא היתה בררנית מדי, לא רצתה לדייטים כי רצתה לפגוש במקרה את האביר על הסוס הלבן, היתה במערכת יחסים ארוכה ואח"כ לקח לה זמן להתגבר...
100 סיבות, אף אחת מהן לא הופכת את הבחורה הזו לסחורה פגומה.

[אצל דתיים עשוי להיכנס שיקול אחר: בשלב כלשהו כל החברות של הבחורה כבר התחתנו, והיא נכנסת לחברה חדשה של רווקים מבוגרים. יש שני מרכזים מוכרים של רווקים דתיים לאומיים: הביצה בירושלים והביצה בגבעת שמואל (וכנראה יש עוד). בחורה שנמצאת בחברה כזו, בסיטואציה בה יש הרבה כעס וכאב (על שהיא לא מוצאת את בן הזוג שלה), יכולה להגיע למקומות שלא היתה מגיעה אליהם לו היתה מתחתנת בגיל 23. לא כל בחור ירצה לצאת עם בחורה כזו. אבל חשוב לזכור שגם הבחור המדובר הוא בגיל הזה. שיניח שמה שהוא עשה גם היא עשתה, ומה שלא - לא.]
ישן 23-06-2010, 13:09
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
אוף כמה טמטום החדירו לך למח!!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב ""סחורה פגומה""

או כמו שלימדנו רבותינו
הפוך גוטה הפוך....
אז ככה:
1. אישה לא נשואה (או אחת שאין לה מערכת יחסים ארוכה) בגיל 27-30 לערך היא (הרבה דברים, אבל בטח לו "סחורה") והיא אגב לוהטת אשששששששששש!!

2. אכן - נשים מתחתנות בממוצע לפני גברים, בערך 24. ולכן רווקה בגיל מאוחר יותר- היא משהו מיוחד ויוצא דופן, המחייב בחינה יסודית ומעמיקה. היא כנראה כזו שווה, שהיא לא מהרה לרוץ מתחת לחופה הראשונה שהציעו לה....

היא עתירת נסיון, כנראה כבר עשתה איזה דבר או שניים בחייה, יש לה כבר קריירה וכו'. בנוסף דובר על כך שנשים בגיל מאוחר פחות פוריות-זה נכון, אבל בערך מגיל 45.....,

עוד- אישה שהגיעה לגיל כזה לחלוטין לא לחוצה, ומעדיפה להיות בטוחה במאה אחוז!! .
כך שמערכת יחסים איתה תהיה אמיתית, כנה, ישרה ובעיקר בוגרת!!!

ההמלצה החמה שמרבית חברי נתנו לך מטומטמת וכדאי לחפש מישהי בגיל של עד 24-5, ולהתחתן איתה בגיל 30 לערך.....

נערך לאחרונה ע"י שונרא1 בתאריך 23-06-2010 בשעה 13:13.
ישן 24-06-2010, 11:27
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא כל כך מסכים איתך. אני..."

אל תשכח שבנות עושות שנתיים בצבא. ידידות ומכרות שלי שעשו צבא, התחילו את התואר בגיל 21,22 אחרי שעבדו ועשו את חוצה דרום אמריקה שלהן. אחרות שלא עשו צבא, התחילו כמה חודשים אחרי סיום הלימודים בתיכון וחלקן ממשיכות לתואר שני.

כך שיש לא מעט מהסוג שציינתי

מה גם שגם אם הן מתחילות את התואר בגיל 24, זה לא אומר שהן לא יצטרכו לדחות צרכים אחרים כמו מערכת יחסים בריאה לטובת הצלחה בלימודים שאותם יסיימו בגיל 27 לבערך, או השקעה בקריירה (בייחוד בשנים הראשונות) וכך הן יכולות להגיע בקלות לגיל 30 ללא יותר מדי מערכות יחסים רציניות או טבעות על האצבע. מה לעשות, לתחזק מערכת יחסים טובה ויציבה לאורך שנים, כשאתה מחזיק בממוצע גבוה באוניברסיטה ואפילו בעבודה תובענית בזמן הלימודים ואחריהם, זו אנומליה שרק מעטים מצליחים לעשות..
ישן 24-06-2010, 12:47
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אין שום חוק, מדובר יותר בצורה בה החברה מגדירה מה נחשב כאישה מוצלחת.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "ומה לגבי ההפך? האם גברים רווקים בני 30+ גם הם נחשבים סחורה פגומה?"

שם לב שרוב הצעצועים והמשחקים המיועדים לילדות כוללות תא משפחתי (ברבי וקן), וטיפול בילדים (כל הבובות המרטיבות והבוכות).

מבחינת החברה אישה טובה היא אישה שרוצה להגשים את ה"חלום", והוא והתחתן ולהביא ילדים, ולכן אם מדובר באישה לא נשואה בגיל מתקדם, הרי או שהיא שמה לעצמה מטרות שונות מה"נורמה" (לדוגמא, פיתוח קריירה), או שהיא כן רוצה, אבל לא הצליחה למצוא. בשני המקרים, ניתן להסתכל על כך בתור "פגם".

לחברה יש יחס שונה לחלוטין כאשר מדובר בגברים (ממש כמו שיש הבדל בנוגע לנסיון מיני וגבר שהיה עם מספר רב של פרטנרים יכול להחשב כ"פטיש" ואילו אישה שהיתה עם מספר רב של פרטנרים עלולה להחשב כ"זולה"), ולכן למרות שיש לחץ אישי משפחתי על גברים (מתי תתחתן כבר? אני רוצה להיות מסוגלת לראות ולשמוע כשתביא לי סוף סוף נכד) הרי שמבחינת החברה ככלל לא מופעל אותו לחץ שמופעל על נשים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:00

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר