לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2010, 14:55
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע אמיר בוחבוט במעריב מסביר
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "8 או 9 ?..."

על הקשר בין היעלמותו של "אופק 8" ועין הרע
העוקבים אחר שיגור הלוויינים הישראליים התפלאו לגלות שקפצנו מאופק 7 לאופק 9. יש הטוענים כי הדבר קשור מנאחס המספרים הזוגיים

אמיר בוחבוט
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/maariv.gif]
23/6/2010 9:34
הודעת משרד הביטחון אמש (ג') על שיגור הלוויין "אופק 9" עוררה תמיהה בקרב כל מי שעקב אחר היסטוריית הלוויינים ששיגרה ישראל, בכלל זה גורמים במערכת הביטחון ומומחי חלל בעלי שם עולמי. הם ציפו שהלוויין ייקרא "אופק 8", בהתאם למיקומו בסדרת הלוויינים שכבר שוגרו. רבים תוהים מי העניק ללוויין החדש את שמו, והאם הדבר קשור לחשש מעין הרע.

גורם ביטחוני בכיר אמר בתגובה כי הלוויין "טקסאר" ששוגר מהודו בינואר 2008 הוא למעשה "אופק 8". עם זאת, גורם ביטחוני אחר הדגיש כי עד כה לא קראו ל"טקסאר" בשם "אופק 8". לדבריו, "כל הפרסומים בכלי התקשורת הזרים והישראלים מעולם לא כינו את הטקסאר 'אופק 8'. כעת נותר לבדוק מי באמת נתן את ההוראה"
.

קישור אל המשך הידיעה וההסבר

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2010, 10:11
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "קלטתי קטע קצר מראיון ברדיו בו..."

אם היה שיגור של לווין מסדרת אופק ע"ג שביט מפלמחים חצי מדינה הייתה רואה את זה, כמו בניסוי המסתורי ב-2005.
יש כאלו בכאלו שחושבים שטכסאר הוא למעשה אופק 8, אבל מדובר בחיה אחרת לגמרי גם מבחינת המטע"ד וגם מבחינת השיגור. מצד שני השמועות על הקפצת המספר נשמעות לי יותר הגיוניות.

השערה פרועה שלי - אם אני זוכר נכון במקור אופק 8 היה אמור להיות משוגר כבר לפני לפחות חצי שנה ודובר על כך שאופק 9 בוטל. יכול להיות שבראשית פיתוחו הוא היה אמור להיות מבוסס על פלטפורמת opsat2000 כמו קודמיו ומאוחר יותר הוחלט שיבוסס על opsat3000 (מה שקצת לא מסתדר עם התמונות של בדיקות הלווין שפורסמו) או על פלטפורמת opsat2000 משודרגת, כלומר הוחלט לוותר על פרויקט אופק 8 ולרוץ ישר לאופק 9.

ויכול להיות שבאמת החליטו להמנע מהנאחס של הזוגיים. מה יש? כשהולכים על דבר ריסקי כמו שיגור (ונדמה לי שעברי אפילו רמז פעם שהיו עוד כמה שיגורים שלא צלחו ולא פורסמו) לא עדיף שלא לתת לכל מי שכן מאמין בדברים האלו פתחון פה של "אמרתי לכם!"?
ישן 22-06-2010, 21:38
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אופק 9
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "22.6.2010 הלוויין אופק 9 שוגר מפלמחים ב22:00"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3890477,00.html

לפי YNET

ולפי כמה לוונים אפשר לקבל תלת מימד:

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...864#post3748768

מזל שחיכו להפסקה במונדיאל, גם הטכנאים הם בני האדם...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 22-06-2010, 21:46
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אופק 9"

כן, כן...
אל תשכח את התוספת מתגובת דו"ץ:
שיגור הלוויין התבצע מבסיס חיל האוויר בפלמחים, על-פי מועד שתוכנן מראש וללא קשר להתפתחויות אחרונות באזור.

(ושYNET ימשיכו לדווח אחרינו עם שעות מתוקנות לאחור. מבזק שעולה ב22:21 מקבל רישם של 22:15)

ישן 22-06-2010, 22:57
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "22.6.2010 הלוויין אופק 9 שוגר מפלמחים ב22:00"

דיווח מפורט מ- Space News שלפיו:
  • מדובר בגרסה משופרת של השביט.
  • סיום הבדיקות (וככה"נ הפיכתו למבצעי) צפוי ב-25 ליוני.
  • נכון ל-23:00 השיגור מוצלח ושלושת השלבים עבדו כמצופה, יש תקשורת בסיסית ומעריכים שהפאנלים הסולאריים נפתחו.
  • הרזולוציה של לוויני אופק טובה מחצי מטר
ציטוט:
Israel successfully delivered its latest spy satellite into low Earth orbit June 22 using animproved version of its indigenous Shavit launcher, defense sources here said. An official Ministry of Defense (MoD) notice of launch, which took place around 10 p.m. local time, is expected by midnight, once technicians ascertain initial functioning of the Ofeq-9 imaging satellite. By June 25, officials say they should be able to validate the operational capability of the 300-kilogram satellite and its subsystems and begin receiving the first pictures from its high-resolution sensor.

“We delivered it perfectly, but we’re still waiting to hear the baby’s screams,” said Chaim Eshed, director for space programs at Israel’s MoD.

Ofeq-9 is a “twin brother” of the Shavit-launched Ofeq-7 and Ofeq-5 satellites, the former operational since June 2007 and the latter since June 2002. A September 2004 launch failure destroyed Ofeq-6, while TecSAR, Israel’s synthetic aperture radar satellite, was successfully launched by an Indian rocket in January 2008 and now occupies the Ofeq-8 slot in the Israeli MoD lineup.

As of 11 p.m., officials here were waiting for the Ofeq-9 to make its first pass over Israel. “Right now, it’s giving a pulse, and we assume it has opened its solar panels, but our inspection and validation must wait for it to pass over Israel,” a program official here said. “Right now, all I can say is the injection was very nominal and very precise. The first stage, second stage, and third stage, as well as the separation of the satellite from the launcher, performed as planned.”

Ofeq-9 will operate together with the two other Ofeqs currently in orbit, and while precise imaging capabilities remain classified, sources here say all three offer resolutions “much better than” a half-meter.

ישן 22-06-2010, 23:06
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי כחול משוגע שמתחילה ב "הכל טוב ויפה רק חבל שצה"ל לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי כחול משוגע
הכל טוב ויפה רק חבל שצה"ל לא דואג לעדכן את החיילים שמשרתים בבסיס פלמחים שדבר כזה הולך לקרות .

לא הכי סימפטי לשמוע את השיגור כשאתה לא מוכן .

גם אם לא רוצים להגיד שמדובר בשיגור לפחות שיכינו את החיילים למצב שיהיה רעש חזק שלא יבהלו
כי מה שהלך בבסיס בשניות שאחרי השיגור זה מצב שחיילים היו בטוחים שהתחילה מלחמה .

(יש לקרוא בקול רם, תוך חיקוי של קרן מור) - זה נשמע לי ממש כמו "אוי אוי אוי!"
לחיילים בפלמחים בעיות אוזניים? לא שמעו את הסירנה שמתריעה על השיגור?
ישן 23-06-2010, 08:21
צלמית המשתמש של האזרח

מזג אוויר אשם...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי הובס שמתחילה ב "זה נראה לי כמו מוק אפ"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הובס
לדעתי זה לא מצביע על יכולות אמיתיות, ניתן לראות כי מדובר עבודה רשלנית של הפחח שהיה אחראי על בניית הדגם. עם זאת, ייתכן וחיקוי זה מבשר על דגם בפיתוח. נצטרך לחכות לתמונות נוספות.

...זה בגלל החום וסוגי מתכות שונים... וחוץ מזה הכל בסיידר...

ישן 23-06-2010, 09:06
צלמית המשתמש של האזרח

טל, שאלה למקצוען.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "תמונה מהשיגור הערב. קרדיט: התעשייה האווירית לישראל בע"מ"

הלווינים שלנו משוגרים בכוון מערב מהסיבות הידועות. לאחר מכן משנים להם את הכוון שישוטו בחלל בכוונים צפון-דרום. אתה יכול להסביר בבקשה מדוע זה כך לגבי כל הלווינים של כל המדינות.

ישן 23-06-2010, 09:22

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "טל, שאלה למקצוען."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
הלווינים שלנו משוגרים בכוון מערב מהסיבות הידועות.

סיבה מספר אחת, שתיים ושלוש - בטיחות (יש גם סיבות ביטחון, אבל במקרה זה בטיחות קודמת)

לאחר מכן משנים להם את הכוון שישוטו בחלל בכוונים צפון-דרום.

זה לא נכון. הלוויינים המשוגרים מישראל משייטים בחלל ממערב למזרח במשך כל חייהם בחלל. לווייני EROS ששוגרו מרוסיה שוגרו למסלול קוטבי - מקיפים מצפון לדרום, בשל שיקולים אחרים - מקסימום כיסוי של כדה"א, תוך התפשרות על זמן חזרה מעל אזורי הצילום

אתה יכול להסביר בבקשה מדוע זה כך לגבי כל הלווינים של כל המדינות.

אינני מכיר שום מדינה שמשגרת למסלול נטוי ומסיטה אותו בחלל למסלול קוטבי.

ישן 25-06-2010, 20:00

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "האם במידה ובעל הלוין מבין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אומי 5
האם במידה ובעל הלוין מבין שעומדת להתרחש התנגשות כזו , יש לו דרך לשנות את המסלול אחרי שהלוין התייצב בו?

בעיקרון זה אפשרי במידה וללוויין יש מערכת הנעה ומספיק דלק. תמרון המשנה את נטיית המסלול (אינקלינציה) ביחס לקו המשווה של כדור הארץ צורך לרוב אנרגיה רבה וניצול הדלק יביא לבסוף לקיצור חייו של הלוויין במסלול. יתר על כן - שינויי אינקלינציה פירושם שלוויין תצפית למשל, לא ייהה מסוגל לחלוף באופן מיטבי מעל שטחי עניין של המפעיל.

האם זה הגיוני להתקין מנוע נוסף קטן למצב חרום כזה?

לא. בכל מקרה מערכת הנעה יכולה לבצע תמרון - אולי יהיה כדאי לחשוב על הגדלה מסויימת של כמות הדלק בלוויין.

האם מותר לי ליירט לוין שיצא משימוש כי הוא מפריע במסלול של לוין שלי? או שזה סוג של הכרזת מלחמה?

אין כל הכרזת מלחמה אם אתה מוריד לוויין לא שמיש. אולם, יש בעיה עם מערכות אנטי לווייניות היוצרות שברי חלל - כי אז פוטנציאל הנזק לכלל הלוויינים עולה.
ישן 26-06-2010, 00:50
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "קודם כל תודה רבה על ההסברים..."

אני ממש לא הסמכות לענות על השאלה, אבל ממה שאני יודע לבסוף החלקיקים האלה ילכדו בחזרה בכבידה של כדוה"א, ואז אין לדעת לאן הם ילכו. יתכן וזה אפילו יעשה יותר נזק מאשר תועלת.
למיטב ידיעתי הדרך הטובה ביותר להעלים לווין מבלי לגרום נזק היקפי, היא או לתת לו ליפול אל תוך האטמוספירה (דבר שבד"כ קורה כמתוכנן בסוף חייו של הלווין) או לדחוף אותו חזק והרחק מכדור הארץ...
אל תשכח שגם אם תגיע ללווין הזה פיזית ותפרק אותו לחתיכות - אלו חתיכות שנעות במהירות של כמה אלפי (או עשרות אלפי) קמ"ש - כי הלווין עצמו לא עומד בנקודה אחת אלא כל הזמן נע - ובמהירות הזו, גם אום קטן של בורג יכול בקלות לנקב אפילו מעבורת חלל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 23-06-2010, 11:26
צלמית המשתמש של יוסיפון

הודעת דוברות משרד הבטחון, תמונות, ווידאו

שוגר בהצלחה לווין החלל "אופק 9"

אמש 22.06.10 בשעה 22:00 שוגר בהצלחה לחלל הלוויין "אופק - 9", באמצעות משגר לוויינים מסוג "שביט".

עם הצבת הלוויין במסלול סביב כדור הארץ הוא יעבור סדרת בדיקות, המיועדות לאימות תקינותו ורמת ביצועיו.

הלוויין הוא לוויין צילום בעל יכולות טכנולוגיות מתקדמות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
התעשייה האווירית פיתחה ויצרה את הלוויין והמשגר, בשיתוף פעולה עם תעשיות עתירות ידע נוספות (אל-אופ, תעש, רפא"ל, תדיראן-ספקטרלינק, אלישרא ועוד), בהזמנת משרד הביטחון.
השיגור בוצע משדה הניסוי של חיל האוויר והחלל.

שר הביטחון אהוד ברק ברך את התעשיות הביטחוניות ואנשי מערכת הביטחון. "השיגור היום מהווה הישג טכנולוגי ומבצעי שמעטות המדינות, ובמיוחד מדינות בסדר הגודל של מדינת ישראל, שמסוגלות להתמודד עם אתגר מורכב כזה. הצלחת השיגור היא ביטוי לתעוזה, לחשיבה וליכולת הגבוהה של אנשי התעשיות הביטחוניות ואנשי מערכת הביטחון בישראל." אמר השר.

מנכ"ל משרד הביטחון האלוף (מיל) אודי שני מסר שהצלחת השיגור מהווה דוגמה ליכולת הטכנולוגית של מדינת ישראל והתעשיות הביטחוניות שלה "תוכנית אופק פתחה אופקים חדשים עבור התעשיות הביטחוניות של מדינת ישראל. הצבת הלוויין, יחד עם הלוויינים שכבר משייטים בחלל, תספק למערכת הביטחון יכולת מודיעינית שתתרום רבות לביטחון המדינה." אמר המנכ"ל.

מנכ"ל התעשייה האווירית יצחק ניסן, מסר: "הצלחת שיגור הלוויין היום, הינה שילוב של כישרון, מוטיבציה ותעוזה. זהו הישג טכנולוגי ומבצעי משמעותי ביותר. יש להתאזר בסבלנות עוד מספר ימים עד שהלוויין ישגר תמונות למרכז הבקרה. אז נדע כי אכן המשימה כולה הוכתרה בהצלחה מלאה".

הסברים ותמונות מהתעשיה האווירית:

ישן 23-06-2010, 18:16
צלמית המשתמש של האזרח

גם הפולנים מצטרפים לחגיגה...

http://www.altair.com.pl/start-4700

הם גם מציינים שבגלל הסיבות עם השכנים צריך לשגר לכוון מערב וזה מקשה על ביצועה בגלל סיבוב
כדור הארץ, אך מצד שני הגובה הוא נמוך יותר ותצפית טובה יותר ומעבר יותר הקפות ביממה...
לפי מיטב ידיעתי לויין אחר עושה בערך כ-90 דקות סיבוב שלם.

ישן 24-06-2010, 18:02
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
Po Polsku...?
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "גם הפולנים מצטרפים לחגיגה..."

הם גם קוראים לפלמחים Palachim ואני מקווה שלפחות את הדגש באות "פ" הם משאירים ואינם מוסיפים וקוראים את השם במילעיל...

אכן רוב לוויני התצפית החוזית (מדובר באלה המכוונים לכוון כדור הארץ), חגים במסלולים הקרובים ביותר לפני כדור הארץ מהסיבה הפשוטה לפיה איכות התמונה הינה בין היתר פונקציה של המרחק למטרה המצולמת.

לווינים אלה "שטים" בדרך כלל מעט מעל האטמוספרה כדי להמנע עד כמה שאפשר מכוחות הגראויטאציה (כוח הכובד) ומגרר מיותרים.

במסלולי הקפתם את כדור הארץ הם חולפים על פני נקודה נתונה על פי כדור הארץ בתדירויות של כל 87 - 90 דקות.
ישן 24-06-2010, 01:25
  newday newday אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.09

מכתבה ב-YNET (שגם טל ענבר מיודענו מצוטט בה):

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3909621,00.html

ציטוט:
"ישנם לוויינים עם מצלמות אופטיות, אופק 9 מצויד במצלמה מכ"מית שמסוגלת לראות מבעד לעננים ורשתות", הסביר בן-ישראל. הוא ציין כי הלווין הבא של ישראל, שישוגר ככל הנראה בשנה הבאה, יוכל לתת כמה תשובות לגבי הכור בבושהר, בעזרת מצלמה משוכללת עוד יותר. "יש שבע מדינות עצמאיות בחלל, מבחינת איכות וטכנולוגיה ישראל שנייה רק לארה"ב".

לוייני מכ"ם זה לא TecSAR ? אופק אמור להיות מצוייד במצלמה אופטית, לא ?

ציטוט:
"בן-ישראל הסביר כי אמנם הפרסומים הרשמיים מדברים על עצמים בגודל 70 ס"מ אותם ניתן לראות, אך בפועל היכולות הינן גבוהות הרבה יותר, וניתן להבחין אף בחפצים שנושאים עוברים ושבים. "לא ניתן לומר מה גודל הפרטים, אך אם ללוויינים מסחריים יש הגבלה חוקית לעצמים בגודל של 70 ס"מ, רק נאמר שהלוויינים הצבאיים הרבה יותר טובים".

לא יכול היה להתאפק עם קצת גאווה ישראלית ? מה שווה כל העמימות התקשורתית אם הוא לא מחשבן ?...
ישן 24-06-2010, 17:36
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

מצלמה מכמ"ית...
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב ""מצלמה מכ"מית"? על מה יציק..."

הינה מצלמת SAR - Synthetic Aperature Radar

מבלי לציין מה נושא אופק-9 ....!! (אשאיר זאת למורשי דבר...) -

אנו מכנים אותן "מצלמות" שכן התוצר הסופי שלהן דומה מאד (אם כי לא לגמרי זהה) לתוצר ה"חוזי" האופטי המופיע על המסך. יש למצלמות כאלה יתרונות וגם חסרונות. אחד היתרונות שלהן הינו האפשרות לחדור דרך אובך ועננים טוב יותר כאשר מצלמות אופטיות אינן מסוגלות לכך. החדירות של מצלמות כאלה דרך האטמוספרה והרזולוציות המתקבלות הן בין היתר פונקציה של אורך הגל של הרדאר,וכמובן משתנים רבים אחרים.

את תמונת הרדאר קשה יותר לקרוא ולפענח בהיותה פחות אינטואיטיבית לעין הבוחנת.

מפענחים מיומנים מאומנים בפעינוח שכזה.

בעוד שחברת אל-אופ בבעלות אלביט בארץ עוסקת במצלמות חלל מבוססות חוזי אלקרואופטי ואינפרא אדום, בית היוצר של ה- SAR-ים בארץ הינו חברת אלתא שבבעלות התעשייה האוירית.
ישן 24-06-2010, 18:39

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "מצלמה מכמ"ית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיקיטל
הינה מצלמת SAR - Synthetic Aperature Radar

מבלי לציין מה נושא אופק-9 ....!! (אשאיר זאת למורשי דבר...) -

"מורשי דבר" ציינו שאופק 9 הוא לוויין צילום עם מצלמה מתוצרת אלאופ, הדומה בביצועיה ללוויין אופק 7 ו - 5. אין צורך לייצר חשאיות מלאכותית במקום בו אינה נדרשת.

באותה כתבה ב- YNET יוחסו לבן ישראל אמירות נוספות, כגון:

"למעשה כעת מדינה לא תוכל לעשות פעולות חשאיות במזרח התיכון, ברגעים בהם לווין שלנו לא יכסה את האזור, כי אין רגעים כאלה".

"עם הצטרפות אופק 9, יש לישראל כעשרה לוויינים שעובדים במערך משותף - כמות מסחרית. כך אחד מסיים סיבוב פעם בשעה וחצי, אז מגיע השני, השלישי וכך הלאה. ברגע נתון, אין מקום שמעניין אותנו במזרח התיכון והוא לא מצולם"

"בן-ישראל הסביר כי אמנם הפרסומים הרשמיים מדברים על עצמים בגודל 70 ס"מ אותם ניתן לראות, אך בפועל היכולות הינן גבוהות הרבה יותר, וניתן להבחין אף בחפצים שנושאים עוברים ושבים. "

אני מקווה שאמירות אלה הן שיבוש של הדברים המקוריים.
ישן 24-06-2010, 19:27
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

ציטוטים בעיתונות.... או זילזול במשכל הקורא ?
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=מיקיטל]הינה מצלמת..."

כתבתי "מורשי דבר" במתכוון - זאת משום שהופיעו גם ידיעות כתובות על כך שהמצלמה הינה "סארית". בודאי שלא היה בכוונתי לתקן אותם או לתת אדרת של חשאיות לעניין. ככלל אני ממעט לדבר בפומבי על ציוד צה"לי בשימוש, אופיו יתרונותיו וחסרונותיו. לכך יש מורשי דבר.

את ה"ציטוטים" הללו של בן-ישראל שהבאת קראתי גם כן ומפאת הכבוד לו לא הערתי על כך בעצמי. הוא יכול לתקן זאת בעצמו אם ירצה בכך.

גם את הציטוט הנוגע ליכולת העברת משחקי הכדור-רגל מדרום אפריקה, קראתי וגיחכתי.

אלה דברים שמכוונים לחנווני בפינת הרחוב, ולגאוות ההדיוטות.
ישן 24-06-2010, 21:10
צלמית המשתמש של האזרח

אל"מ הר אבן: "אופק 9 יכול לגלות מכוניות במסתור"

מנהל סוכנות החלל הישראלית לשעבר אל"מ במיל אבי הר אבן, חתן פרס ביטחון ישראל, ומבכירי התעשייה האווירית, אומר לערוץ 7 כי מפתחי האופק 9 ששוגר לחלל ראויים לטפיחה על השכם, היות ומדובר בהתקדמות משמעותית וביכולת לעקוב אחרי מדינות אויב כמו איראן.

"אם בעבר ללויינים הייתה רזולוציה נמוכה יותר, היום אתה יכול בעזרת צילומי מכ"ם מהחלל לראות אם יש כלי רכב במקום מסתור, לצפות על בנין מסוים בגודל אוטנטי" - אומר הר אבן.

לדבריו מדובר בטכנולוגיה שפשוט לא תיאמן, "בכל שנה הם מתפתחים יותר ויותר, מגיעה להם טפיחה על השכם לתעשיות שלנו שפתחו את הטכנולוגיות האלה".

הר אבן מציין כי למדינות נוספות יש לויינים בחלל, אבל יש פיקוח הדוק מי בדיוק מפעיל את אותם לווינים, "באו"ם יש מי שמתאם את זה והם יודעים בדיוק איזה לווינים פועלים בחלל".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/206053

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 24-06-2010 בשעה 21:15.
ישן 28-06-2010, 19:44

ידיעה על הלוויין מ- Aviation Week

http://www.aviationweek.com/aw/gene...argets%20I ran

ההדגשות אינן במקור:

Israel’s newest reconnaissance satellite is seen as boosting the country’s intelligence capabilities against Iran.

With the observation satellite Ofeq-9 placed in low Earth orbit June 22, Israel now has six operational remote sensing satellites in space: the Ofeq-5 and 7 military observation satellites; ImageSat’s commercial/military EROS-A and EROS-B1, and Israel Aerospace Industries’ (AIA) TechSAR day/night all-weather synthetic aperture radar satellite, now designated Ofeq-8.

From now on, no country in the region will be able to conduct clandestine activities at times when there is no Israeli satellite above it, since there will be no such times,” said Yitzhak Ben-Israel, chairman of the Israeli Space Agency.

“If each satellite completes an orbit every 90 minutes and with six satellites in space, you can calculate the frequency that we can observe any given target,” Brig. Gen. Nimrod Sheffer, Israel Air Force chief of staff, told AVIATION WEEK. “Even with the other side being aware it is under observation, it will be hard to conceal activities in the course of time.”

The 300-kg. (660-lb.) Ofeq-9, based on the IAI/MBT OptSat-2000 platform, represents a minor improvement over its predecessors, Ofeq-5 and 7. Equipped with Elbit El-Op’s “Neptune” High-Resolution Remote Sensing Camera, it provides resolution smaller than 50 cm. in monochromatic imagery, as well as panchromatic imaging capability.

However, Sheffer says, “it represents a significant improvement in intelligence gathering, both in quantity and quality, and will dramatically enhance our target investigation capabilities.”

Israel’s space program originally intended to deploy at least two optical satellites and one SAR surveillance satellite at any given moment, with each satellite expected to last five years. However, both the Ofeq-5, which was launched in 2002, and EROS-A, launched in 2000, have long exceeded their expected lifespan. The Ofeq satellites are designed for optimal solar array exposure to maximize power.

We have enjoyed moderate solar activity in recent years, which enabled the satellites to continue functioning,” said Haim Eshed, head of Space Programs at Israel’s Ministry of Defense. “However, it is impossible to predict how much longer they will endure.”

The Ofeq-9 was launched on an improved version of Israel’s three-stage solid-fuel Shavit satellite launch vehicle, believed to be a derivative of Israel’s two-stage Jericho II intermediate-range ballistic missile. The Ofeq program had suffered from several setbacks in the past decades with Ofeq-2 (in 1991), 4 (in 1998) and 6 (in 2004) lost during launch due to failures in the Shavit SLV.

The Ofeq satellites are launched from Palmachim Air Force Base, south of Tel Aviv. The missions are considered particularly complex since they are always conducted from the Mediterranean shore westbound — counter to the Earth’s rotation — to ensure that the initial trajectory is above the sea so that the satellite will not fall on hostile territory in case of a failure.

The next Ofeq satellite will signal a major improvement in Israel’s reconnaissance capability. It will be based on the slightly larger OptSat3000 platform and will accommodate Elbit’s new Jupiter remote sensing camera, believed to have a better resolution, as well as multispectral imaging capability.
ישן 28-06-2010, 21:18

"חלל עמוק 9" - כתבה מאתר דו"צ

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe.../10/06/2802.htm

לוויין התצפית החדש, "אופק 9", ששוגר בשבוע שעבר לחלל, הספיק כבר לשלוח ליחידת המודיעין שמפעילה אותו מספר תמונות, שהיוו למעשה גושפנקה סופית לשיגורו המוצלח. לרגל צירופו של הלוויין המתקדם לששת הלוויינים הנוספים שמפעילה מדינת ישראל למטרות שונות, ישבנו עם טל ענבר, ראש המרכז לחקר החלל במכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל וכן עם סא"ל שלמה פדר, ראש ענף לווייניות וחלל בחיל האוויר, על מנת להבין קצת יותר במה מדובר. "בניגוד לפרסומים השונים והמטעים, אין שינוי מהותי מבחינה טכנולוגית בין הלוויין החדש לבין קודמו – אופק 7" הסביר ענבר. "מה שכן, יש משמעות גדולה לתוספת של לוויין שנמצא במערך ללוויינים אחרים. כעת, כשגם "אופק 9" בחלל ביחד עם הלווינים האחרים שמפעילה ישראל – אופק 5, אופק 7, לווין המכ"מ הטקסר ושני לוויני ארוס האזרחיים – הלוויינים מתצפתים על אזורים מסוימים בתכיפות רבה יותר".

ענבר מסביר כי שיגור הלוויין לחלל "הוא בהחלט דבר משמעותי, ואולם, לא הגענו עדיין למצב של מודיעין רציף בזמן אמת. בשביל להשיג יכולת זו, צריך מערכת של 20 לווינים וזה בהחלט מעבר ליכולת שלנו, אך אנחנו מתגברים על הפערים בין היתר על ידי עבודה מתואמת של לווינים שברשותנו".

הוא מציין שהמצב של מדינת ישראל כיום בתחום הלוויינות הוא מהטובים בעולם: "מדינת ישראל נמצאת בקדמת הטכנולוגיה העולמית של לוויני התצפית. אנחנו שניים רק לארה"ב, ורק בחלק מהתחומים, אבל יש עוד לאן להשתפר ולהתפתח כדי שלא נצעד במקום – למשל בתחום של שיגור מספר לווינים ביחד, שיגור מהאוויר ויצירת קונסטלציה בחלל".

ענבר התייחס גם ללווייני העתיד, עליהם שוקדים כבר בימים אלה: "לוויני הדור הבא יצוידו במצלמה מתקדמת יותר וברזולוציה משופרת, ויכול להיות שיהיו אפילו צבעוניים. כמו כן, אפשר להכניס עוד שיפורים רבים שלדעתי יהיו בעתיד הרחוק יותר, כמו תקשורת לייזר מאובטחת בין לוויינים, הורדת המידע אונליין, מערכת שתעבד חלק מהמידע בחלל, מערכת לזיהוי חומרים שונים באוויר ועוד"

"מדרגה חדשה ביכולות האיסוף"

ראש ענף חלל בחיל האוויר, סא"ל שלמה פדר, מציג גישה דומה לזו של ענבר: "הלוויין מעלה משמעותית את קצב איסוף המטרות שלנו, ולכן אנחנו יכולים כעת לבקר יותר פעמים ביום מעל אזורי עניין. כמו כן, הוא מביא יכולות שפיתחנו בעבר ושילבנו באופק 7 – כמו יכולת אינפורמציה מדויקת יותר ברמת המידע שאפשר להפיק ממנו". עוד מסביר סא"ל פדר כי "הרזולוציה אכן לא שונה מהלוויינים הקיימים שבשימוש מדינת ישראל, אבל יש שיפור ברמת הדיוק של התמונות, שיפור שהיה זמין עד כה רק באופק 7, ועכשיו יש 2 לווינים עם היכולות הזו".

סא"ל פדר מביע שביעות רצון רבה מהשיגור של ה"אופק 9": "היה שיגור מוצלח מאוד, גם ביחס לשיגורים קודמים. מדינת ישראל ניצבת היום בעמדה מצוינת שלא הייתה בה מעולם, עם ארבע לווייני איסוף צבאיים. עלינו לדרגה חדשה בתפוקות המודיעיניות שניתן להפיק, וזה בפירוש מדרגה חדשה ביכולות האיסוף של מדינת ישראל. רק שמונה מדינות בעולם בכלל מתעסקות בחלל, ואנחנו במועדון בהחלט מצומצם ומכובד. ישראל היא פעילה משמעותית בחלל וקצב בניית היכולת הוא מרשים ויכול לשמש גאווה גם ביחס למה שקורה במדינות אחרות".

סא"ל פדר מציין כי "ללא קשר לשיגור, יש התעניינות מאוד גבוהה בעולם במה שקורה אצלנו בחלל, ורוצים לשמוע אותנו. יש התעניינות גוברת בעולם לגבי תוכנית החלל הישראלית, רוצים לשמוע אותנו ולשתף איתנו פעולה והעתיד בהחלט חיובי בנושא".

"חיל האוויר הולך לשני כיוונים מרכזיים", מסביר פדר. "הכיוון הראשון: שיפור רזולוציה משמעותי ושיפור הדיוק בסדר הגודל, כאשר אנחנו שואפים לדיוק פי 10 ממה שיש כיום. בכיוון השני, אנחנו הולכים לקראת מזעור והקטנה של הלוויין עצמו. כלומר - מצד אחד פלטפורמות יותר קטנות עם יכולת שיגור יותר זמינה, ומצד שני לוויינים יותר מדויקים יותר עם רזולוציה גבוהה יותר".
ישן 29-06-2010, 00:08
  modmos modmos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
מוזר...

אפנה את תשומת לבכם לפסקה האחרונה במאמר זה: (ההדגשות אינן במקור)
http://defense-update.com/newscast/...h_23062010.html

"The fate of Ofeq 8 is yet unknown. Officially, the Israel MOD skipped a number, to accept the TECSAR satellite as Israel's eight's satellite in space. However, Israeli officials endorsed the Ofeq 9 platform to share the OPSAT 3000, which is similar to the bus used for the TECSAR. This platform is heavier than the OPSAT 2000, which fits the Israeli launcher. Therefore, Israel opted to launch the TECSAR on an Indian PSLV-C10 vehicle. In January 2010 press reports indicated the imminent launch of the Ofeq 8, but these reports failed to materialize. Few months later, press reports in India indicated an Israeli satellite was hastily removed from the Indian GSLV-D3 satellite launcher, days before the planned launch. Eventually, on April 16, the launcher failed to carry an Indian communications satellite into orbit. Two months later, Israel launched the Ofeq 9 satellite mysteriously skipping Eros 8 with no apparent reason"

א. האם שמעתם על כך בעבר, שהתכנון היה במקור לשגר מהודו? האם הטיסו אותו מפה לשם, וחזרה משם לפה? מה לדעתכם הייתה הסיבה שנמנעו מהשיגור ההודי? להוכיח את כדאיות תוכנית ה"שביט"?
ב. אם מצויין שהפלטפורמה של האופק 9 היא כבדה מזו שמסוגל השביט להרים, כיצד לבסוף עשינו זאת? האם מדובר בשיפור ביכולותינו מאז שוגר הטקסאר ב2008 (או 2009?- אינני זוכר כרגע)?

מעניין עוד לראות את שלוש התמונות המשוות בין היכולות של הלווינים ארוס , אופק 5 ואיקונוס האמריקאי (במרכז העמוד).
ישן 29-06-2010, 13:21

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי modmos שמתחילה ב "מוזר..."

ראשית, לא כל מה שכתוב בכל אתר ואתר הוא נכון.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי modmos

אפנה את תשומת לבכם לפסקה האחרונה במאמר זה: (ההדגשות אינן במקור)
http://defense-update.com/newscast/...h_23062010.html

"The fate of Ofeq 8 is yet unknown. Officially, the Israel MOD skipped a number, to accept the TECSAR satellite as Israel's eight's satellite in space.

ראש מינהלת החלל במשהב"ט, תא"ל מיל. חיים אשד אמר לעיתונות כי טקסאר הוא אופק 8.

However, Israeli officials endorsed the Ofeq 9 platform to share the OPSAT 3000, which is similar to the bus used for the TECSAR. This platform is heavier than the OPSAT 2000, which fits the Israeli launcher. Therefore, Israel opted to launch the TECSAR on an Indian PSLV-C10 vehicle.

בעבר היו דיווחים על בניית לוויין תצפית אופטי המבוסס על המרכב הגנרי של לוויינים, כפי שטקסאר מבוסס עליו, ודגם של לוויין זה הוצג בתערוכות בארץ ובחו"ל. שידוך השם אופק 9 ללוויין זה אינו נכון, כפי שנקל להבין משיגורו של אופק 9 לפני שבוע.

In January 2010 press reports indicated the imminent launch of the Ofeq 8, but these reports failed to materialize. Few months later, press reports in India indicated an Israeli satellite was hastily removed from the Indian GSLV-D3 satellite launcher, days before the planned launch. Eventually, on April 16, the launcher failed to carry an Indian communications satellite into orbit

מה שהורד מאותה טיסה היה מטעד טאווקס - טלסקופ חלל בתחום העל סגול, שהיה אמור להיות מוצמד ללוויין תקשורת הודי. זה לא לוויין אופק ולא בן דוד של לוויין אופק.

. Two months later, Israel launched the Ofeq 9 satellite mysteriously skipping Eros 8 with no apparent reason"

כאמור - נמסר לכלי התקשורת מהו אופק 8. לא הועלם לוויין...

א. האם שמעתם על כך בעבר, שהתכנון היה במקור לשגר מהודו? האם הטיסו אותו מפה לשם, וחזרה משם לפה? מה לדעתכם הייתה הסיבה שנמנעו מהשיגור ההודי? להוכיח את כדאיות תוכנית ה"שביט"?

ואם מישהו שמע, למה לפרסם זאת באין פרסום רשמי? זו סתם הערת אגב עם מודעות למה שצריך לפרסם ולמה שלא צריך.

ב. אם מצויין שהפלטפורמה של האופק 9 היא כבדה מזו שמסוגל השביט להרים, כיצד לבסוף עשינו זאת? האם מדובר בשיפור ביכולותינו מאז שוגר הטקסאר ב2008 (או 2009?- אינני זוכר כרגע)?

זה כמובן מאוד פשוט - משגר לוויינים לא יכול להרים לחלל מטען שאין ביכולתו לשאת...מכיוון שאופק 9 בחלל, הרי שהוא נופל בתחום יכולת הנשיאה לחלל של משגר הלוויינים שביט. כמפורסם בגלוי על ידי התע"א, משגר הלוויינים שביט עבר במהלך השנים שינויים ושיפורים, לשם הגדלת כושר הנשיאה שלו לחלל. לכשישוגר לוויין הכבד מכושר הנשיאה כיום, על ידי משגר שביט, ניתן יהיה להבין ששופר כושר הנשיאה לחלל - ונתון זה מפורסם בהבלטה בגלוי.

מעניין עוד לראות את שלוש התמונות המשוות בין היכולות של הלווינים ארוס , אופק 5 ואיקונוס האמריקאי (במרכז העמוד).

אכן מעניין. נדמה לי שהתמונה צולמה בכנס החלל הבינלאומי על שם אילן רמון משנת 2009.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 29-06-2010 בשעה 13:28.
ישן 07-03-2011, 21:56
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05

מסיבה לא ברורה ההודעה שלי נתקעה באמצע השרשור ולא בסוף - אני חוזר עליה שוב.

טל אשמח לתגובה - אם יש מה לומר כמובן

אני מעלה באוב את השרשור בכדי לנסות ולברר מה פורסם בנוגע לעתיד תוכנית החלל הישראלית? בשרשור הוזכר כאן משהו בנוגע לאפשרות שהלווין הצבאי הבא יהיה "ננו-לווין" - האם יש עוד מידע בנושא - מה בנוגע ללווין מכ"מ שני ולגרסת אופק נוספת האם יש פרטים חופשיים שפורסמו מסגרת זמן כללית (האם לדוגמא השנה צפוי שיגור כלשהו?).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 24-06-2010, 17:53
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
אז אני ארחיב טיפה
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "תודה על ההסבר"

הדחף של מנוע רקטי הוא לא תמיד צירי מדויק. זה יכול לנבוע משגיאות קטנות בייצור הנחיר או במאפייני התפשטות הבעירה בתוך המנוע המוצק, גם כתוצאה משגיאות ייצור במבנה הפנימי של המנוע או כתוצאה מהודף לא הומוגני. אלו שגיאות קטנות, אך יכולות להיות משמעותיות.

בשני השלבים הראשונים יש אמצעי ניהוג אפקטיביים. בשלב השלישי אין את זה. למעשה המנוע עם הלויין כבר מיוצבים בכיוון הרצוי וכל שנותר הוא לתת להם את הדחיפה הגדולה באותו הכיוון. (לכן המנוע נקרא AKM - APOGEE KICK MOTOR ).
סחרור המנוע סביב צירו גורם לכך שאם הדחף פועל לא במדויק על הציר ויש לו סטיה קלה, הרי שסטיה זו לא תגרום למומנט רוחבי בכיוון אחד, אלא בגלל הסחרור "תתמצע" על כל 360 המעלות של ציר הגלגול.

ישן 08-03-2011, 07:49

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "שוב פעם זה קרה - מה נסגר עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
מה פורסם בנוגע לעתיד תוכנית החלל הישראלית?

הביטחונית? האזרחית? המסחרית?....

בשרשור הוזכר כאן משהו בנוגע לאפשרות שהלווין הצבאי הבא יהיה "ננו-לווין" - האם יש עוד מידע בנושא?

לא. הוזכרו דברים של חיים אשד, איש משהב"ט. השומע את דבריו בפורומים רבים (פתוחים לציבור) יכול להתרשם שצי ענק של ננו, פיקו, פמטו ואטו לוויינים עומד להציף את החלל בנחילים. עוד חזון למועד.

- מה בנוגע ללווין מכ"מ שני ?

לא פורסם.

ולגרסת אופק נוספת האם יש פרטים חופשיים שפורסמו מסגרת זמן כללית (האם לדוגמא השנה צפוי שיגור כלשהו?)

לא פורסם. אגב, מעולם לא פורסם רשמית בגלוי מועד שיגור עתידי של לוויין ישראלי פרט לאמירות כלליות כגון "בעתיד הקרוב", "בחודשים הקרובים, וכי"ב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:01

הדף נוצר ב 0.33 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר