לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה I'm sure the universe is full of intelligent life. It's just been too intelligent to come here. --- Arthur C. Clarke 16/12/1917 - 19/3/2008 ____________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מדע בדיוני ופנטסיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2009, 11:52
צלמית המשתמש של LetterToElise
  משתמשת נקבה LetterToElise LetterToElise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.07
אישית, קראתי את הראשון ולא אהבתי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "אני לא יודע איך הספרים"

שמעתי ביקורות כ"כ טובות, ציפיתי למשהו טוב באמת, והתאכזבתי.
לא יודעת מה כ"כ מיוחד בסיפור. יש שם לא מעט קיטש וקטעי פוצי-מוצי בין ריצ'ארד לקאהלן.
היא אמורה לשמור עליו, אבל היא בוכה כל שני עמודים והוא מנחם אותה ובלה בלה בלה.
הדיאלוגים שם היו.. סתמיים? ילדותיים?
אני חושבת שבכיף הייתי שמה את הספר הזה כ"ספר נוער", למרות שהוא לא מוגדר ככה ואולי לא יסכימו איתי, אבל זו בכל אופן ההרגשה שלי.
יש קטעים שמאוד נמרחים שם [המורד סית' בסוף הסיפור היה מייגע ומייאש], ובכלל לא מצאתי משהו עמוק או מיוחד בעלילה...

בקיצור, לא ממליצה.
[עריכה: מצטערת על השרשור העקום, רואים שהרבה זמן לא כתבתי בפרש. ]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.photobucket.com/albums/v310/shir_bm/MyPics/botan4.gif]
תודה פום (:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 06-08-2009, 18:00
  amish amish אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.09
סדרה משובחת ביותר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "Sword of Truth"

אני חסיד גדול של סדרות פנטזיה ארוכות.

לצערי, רובן מתחילות ממש טוב מתקדמות יפה ואז באיזשהו שלב הן מאבדות תנופה ופשוט לא מסתיימות. אתה מקבל הרגשה שהסופר נכנס למשהו גדול מדי והוא לא יודע איך לגמור את העניין, ואז או שאתה מרגיש שהוא מתחיל למרוח ספרים (wheel of time) או שהוא מפרסם את הספרים כל כך לאט שאתה ממש מתייבש (song of ice and fire).

בסדרה זו המחבר הוציא ספר כל שנה שנתיים בעקביות, וגמר את הסדרה בצורה מרשימה, שלא משאירה אותך עם טעם רע בפה.

אכן, כמו שמישהי אמרה פה, בספר הראשון באמת יש ממש יותר מדי קטעים קיצ'יים מטופשים (אני אישית קראתי את הראשון וויתרתי באמצע. רק לאחר שנתיים ניסיתי שוב לאחר ששמעתי ביקורות מעולות על הסדרה). כמו כן, כל ספר מרגיש יותר כמו פרק שכמעט עומד בפני עצמו, ולא כמו חלק מסדרה. אך עם כל זאת, הכתיבה סוחפת ואוחזת ולא מרפה. אתה מזדהה עם הגיבורים, חושק בנצחונם ועצוב באובדנם.

לדתיים, יש קצת בעיתיות בספר הזה מבחינת אלימות ממש סדיסטית, וכן אונס שהוא פשוט חלק בלתי נפרד מן הרוע המוחלט שבו הגיבורים נלחמים לאורך הסדרה.

כמו כן, הספר פוליטי וכולל בתוכו רצון להעביר מסר מעבר לפנטזיה. שמאלנים לא ממש יאהבו את ההגדרה שלו לטוב ורע, מותר ואסור - מבחינה זו, לדעתי, אפשר ממש "להלביש" חלק מהמתואר בספר לסכסוך הישראלי-פלסטיני. בייחוד בסוגיית מה נכנס תחת ההגדרה דמוקרטייה מתגוננת, אזרחים כמגן אנושי וכו'. המוטיב החוזר הגדול ביותר בספר הוא חקר האמת. שכמובן גורר מוטיב אחר, של שימוש בשקר ושכתוב ההיסטוריה. הסופר יוצא גם נגד פוסט-מודרניזם, מעריץ שכלתנות וכן את ערכם של חיי אדם.

אני לא ממש מבין באלמנטים נוצרים, אבל "להפנות את הלחי השנייה" בהחלט לא מופיע כחלק מהסיפור.

באופן כללי, אני ממליץ בחום רב, אני נהניתי מהספרים הממכרים האלו בצורה בלתי רגילה. רכשתי את כל הסדרה וקראתי אותה פעמיים.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:31

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר