לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-05-2010, 17:53
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
המלצה: לקבור אנשי ביטחון בנפרד מחיילי צה"ל

ל-ynet נודע כי המועצה להנצחת החייל ממליצה על שינוי דרמטי: רק חיילי צה"ל ייקברו בחלקות צבאיות. לאנשי המוסד, השב"כ, המשטרה יוקצו חלקות ביטחוניות, אנשי השב"ס ומשמר הכנסת ייקברו בנפרד . שר הביטחון צפוי לאשר אותה ולהעבירה לחקיקה
חנן גרינברג
פורסם: 26.05.10, 14:44

המלצה דרמטית לשינוי הסדר קבורתם של אנשי מערכת הביטחון: בתום סדרת דיונים שנמשכה כשנה במועצה הציבורית להנצחת החייל, מתגבשת המלצה לשר הביטחון להסדיר בחוק כי חיילי צה"ל, ורק הם, ייקברו בחלקות צבאיות. במקביל, יוקמו חלקות ביטחוניות לאנשי המוסד, השב"כ והמשטרה, ותהיה הפרדה בקבורת אנשי שירות בתי הסוהר ומשמר הכנסת.

ל-ynet נודע כי ההמלצה תוגש בימים הקרובים לשר אהוד ברק, וההערכה היא כי הוא צפוי לאשר אותה ולהעביר לחקיקה בתוך חודשים ספורים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3894221,00.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-05-2010, 19:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "המלצה: לקבור אנשי ביטחון בנפרד מחיילי צה"ל"

אפשר להכניס עוד תתי סעיפים לתוך ההצעה או שאיחרתי את המועד?
הנה כמה רעיונות:

1. להפריד בין קברים של חיילים שנהרגו בפעילות קרבית לחיילים שנהרגו בתאונת אימונים או תאונה מבצעית

2. לקבור בקבורה אזרחית חיילים שנפטרו ממחלה או בתאונה בזמן חופשה
  3. לא להשתתף בהוצאות הקבורה (וכו') של חיילים שהתאבדו או נהרגו בתאונה בזמן נפקדות או עריקות.
(אני מקווה שהציניות ברורה ואף אחד לא לוקח את ההצעות שלי ברצינות. ובאותה מידה לא יתייחסו ברצינות להצעת המועצה. עם כל הכבוד, ויש כבוד)

ישן 26-05-2010, 22:21
  nitch nitch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.08
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[size=3]אפשר להכניס עוד תתי..."

[המשך ציניות של יוסיפון]
יוסיפון, מה השטחיות, שלא לומר חאפריות, הזו?
צריך להפריד את הקברים גם על פי דירוג דתיות, אה לה הצעתו של רב הישוב מורשת.
כמובן שחיילים שנהרגו בעת העתקת מידע צבאי למטרות מסירתו לעיתונאי צריכים בכלל להיקבר מחוץ לגדר.
[/המשך ציניות של יוסיפון]
וברצינות, הכתבה מציינת שאפילו הרמטכ"ל שטח את טיעוניו והיה בעד הנושא, ואני מאוד מתקשה לראות את האינטרס שלו בדבר.
מבחינתי בית העלמין הצבאי קיבל את שמו כי רוב דייריו הם חיילים, אבל תמיד היה ברור שמדובר באנשים שסיימו את חייהם תוך כדי שירות בטחוני, כלומר הגנה על המדינה.
ידוע למישהו אם ניתן להשיג גישה לפרוטוקולים של הוועדה שאישרה את רעיון העיוועים הזה?
ישן 27-06-2010, 18:59
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[size=3]אפשר להכניס עוד תתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אפשר להכניס עוד תתי סעיפים לתוך ההצעה או שאיחרתי את המועד?
הנה כמה רעיונות:

1. להפריד בין קברים של חיילים שנהרגו בפעילות קרבית לחיילים שנהרגו בתאונת אימונים או תאונה מבצעית
  2. לקבור בקבורה אזרחית חיילים שנפטרו ממחלה או בתאונה בזמן חופשה
  3. לא להשתתף בהוצאות הקבורה (וכו') של חיילים שהתאבדו או נהרגו בתאונה בזמן נפקדות או עריקות.
(אני מקווה שהציניות ברורה ואף אחד לא לוקח את ההצעות שלי ברצינות. ובאותה מידה לא יתייחסו ברצינות להצעת המועצה. עם כל הכבוד, ויש כבוד)

אז הנה מישהו הקשיב לציניות שלך:
ציטוט:
יעקב ששון, אביו של החייל יאיר ששון, שנהרג בתאונת דרכים ביום שישי, מאיים היום (ראשון) לקבור את בנו בסלון ביתו. זאת, לאור סירובו של צה"ל לערוך לששון טקס קבורה צבאי, מכיוון שהוכרז כעריק. "אני מתכוון לקבור את הבן שלי בסלון עד שהצבא יקבור אותו בחלקה הצבאית", אמר היום יעקב ששון.

הכתבה המלאה ב"הארץ" - לי לא ברור האם אכ"א מסרב לטקס צבאי מלא או שמסרבים לקבורה בחלקה צבאית.
ישן 26-05-2010, 23:35
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
ובאותו עניין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "המלצה: לקבור אנשי ביטחון בנפרד מחיילי צה"ל"

לראשונה בצה"ל: מערכת ממוחשבת לזיהוי חלליםמערכת חדשה נכנסה לשימוש יחידת החקירות והזיהוי של הרבנות הצבאית, על מנת לשפר את תהליך זיהוי החללים. חידוש נוסף: מערך מתנדבות לצה"ל ייקחו מעתה את נתוני הנפטרות

מערכת ממוחשבת לזיהוי חללים נכנסה לראשונה לשימוש ביחידת החקירות והזיהוי (יחק"ז) של הרבנות הצבאית. המערכת, שפותחה על–ידי יחידת לשם באגף התקשוב, תאפשר זיהוי מהיר של החלל וחקירה מעמיקה ברמת אמינות גבוהה, ותסייע להעריך את נסיבות המוות בצורה טובה יותר.

"מדובר במהפכת זיהוי, שתקצר באופן משמעותי את התהליך מימים לשעות ספורות. בכך גם תימנע קבורה ארעית של חלל, שנסיבות מותו נבדקות, וייחסכו שעות המתנה קשות למשפחות", הסביר עוזר הרב הצבאי הראשי למוכנות בחירום, אל"ם (מיל') שמעון פרצ'יק. "בנוסף, תיעוד כלל סימני החלל יישמר במאגר ממוחשב ומאובטח, במקום בתיקיית נייר, שמסמכיה היו עלולים להיאבד או להישחק".

כחמישית ממקרי הזיהוי של החללים בצה"ל דורשים חקירה מעמיקה הקשורה לנסיבות המוות. לשם כך הוקמה היחק"ז, שבודקת את הנושא באמצעות צילומי שיניים, דגימות די–אן–איי וטביעות אצבע של הנפטר. "עד היום מגיעות אלינו משפחות ומבקשות לדעת פרטים על בן משפחתם, כך שנתונים נוספים המתועדים ומגובים, שאף יוכלו לסייע בחקירת נסיבות המוות, הם קריטיים למשפחות", הוסיף רמ"ד זיהוי וקבורה, רס"ן הרב ישי איתן.

בתוך כך, השבוע נערך במרכז איסוף נתוני החלל (מאנ"ח) בצריפין אימון שכלל הכשרה על המערכת החדשה, בנוסף להדרכת מערך מתנדבות חדש, שיאספו את נתוני הנפטרות בהתאם למסורת ולהלכה היהודית. עד היום, ציינו ברבנות, טופלו הנשים על–ידי גורמים אזרחיים, אך מעתה המתנדבות הן שיהיו אחראיות על הטיפול בנפט.

http://dover.idf.il/IDF/News_Channels/bamahana/2010/20/8.htm

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 27-05-2010, 00:04
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08

הצעה טיפשית מאין כמוה!
1. בכך שיבדילו את אנשי המודיעין המסווג והמוסד מן החיילים "הרגילים" יחשפו בעצם את שמותיהם -כלומר פגיעה בסודיות של הפעולות שבהן המנוחים נטלו חלק.
2. בכך שיבדילו בין אנשי הביטחון השונים, בעצם מבטלים את יעוד החלקה הצבאית- חלקה שמוקירה כבוד אחרון למי שנתנו את ההקרבה האולטימטיבית כלפי המדינה, בין אם בצורה כזו או אחרת.
3.למה להבדיל בעם ולמה לעורר שסעים מיותרים?!

*מצטער חבר'ה הידיעה הזו היא פוליטית משורשה וההחלטה הזו לדעתי גם נובעת ממטרה פוליטית- כי לאחר 62 שנות עצמאות אני לא חושב שיש צורך ממשי בשינוי כל כך דרמטי במסורת ממלכתית.

ישן 27-05-2010, 01:31
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב "הצעה טיפשית מאין כמוה! 1. בכך..."

א. זיהוי החללים עפ"י שייכותם האגונית אפשרית גם באתר יזכור, ולא צריך קבר בשביל זה.
ב. הפרדה לחלקות עפ"י שייכות החללים נעשתה גם בעבר בארץ, בתקופת המנדט, ובחיפה ניתן למצוא חלקת שוטרים וכו'. יש להניח שזה מקובל גם בצבאות אחרים.
ג. הפרדת חלקות הקבורה עשוייה להקל על קיום טקסים - בדומה לטקסי הזיכרון לחללי צה"ל וחללי פעולות האיבה שמתקיימות, למשל, בהר הרצל, באתרים שונים.

בסיכומו של דבר - איני מוצא בכך בעייתיות מיוחדת. גם כיום יש חלקות שונות לחללי אירועים שונים (חללי הצוללת דקר, כ"ג יורדי הסירה, הצנחנים שנפלו באירופה ועוד) וההפרדה שם אינה צורמת יותר מאשר הפרדת חללי צה"ל מחלקת גדולי האומה למשל...

אני חייב גם לציין שתמוה בעיני מדוע מעניקים עיטורי מלחמה לכלל אנשי כוחות הבטחון על שרותם בעת מלחמה, ובכלל זה גם כבאים, שוטרים ואחרים שקראו על המלחמה בעיתון... ומכאן - לא כל חיבור הוא מחוייב המציאות, ולא כל הפרדה היא פסולה.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 27-05-2010 בשעה 01:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:52

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר