לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2010, 08:09
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
☢☢☢ טרולים ☢☢☢

לאור העליה במספר הטרולים (מימין ומשמאל) שכותבים בפורום החלטתי להביא לפה את המאמר הזה. אני מקווה שכל אחד מכם יפעל ע"פ הכתוב ויחד נוכל להעיף מפה את הגולשים האלה.

מהו טרול?

באינטרנט, טרול הוא אדם אשר הנאתו היא לזרוע מחלוקות ברשת. הוא (ובד"כ זה הוא..) מנסה להתחיל ויכוחים ולעצבן אנשים.

טרולים רואים במערכת האינטרנט מקום מושלם למשחקיהם המוזרים. מסיבה מסויימת, הם לא "קולטים" שהם פוגעים באנשים אמיתיים. בשבילם, גולשים אחרים הם לא ממש אנושיים אלא סוג של סטייה דיגיטלית. כתוצאה מכך, הם לא מרגישים שום צער על הכאב שהם גורמים. להפך, ככל שהסבל שהם גורמים גדול יותר, כך ההישג שלהם גדול יותר (כפי שהם רואים זאת). האנונימיות היחסית ברשת היא זו שמאפשרת לטרולים לשגשג.

טרולים אדישים לחלוטין לביקורת (בונה או לא בונה). לא ניתן לשאת ולתת איתם; לא ניתן לגרום להם להרגיש אשמה או רחמים; לא ניתן לדבר אליהם בהגיון. הם פשוט לא מסוגלים להרגיש חרטה. מסיבה מסויימת, טרולים לא מרגישים שהם כפופים לחוקי הנימוס או לאחריות החברתית.

ייתכן שקשה לתפוס את זה. אתם בוודאי חושבים "בטוח שיש משהו שאני יכול לרשום כדי לשנות את הגישה שלו.", אך טרול אמיתי לא ישתנה ע"י מילים בלבד.

מה זה משנה?

חלק מהאנשים - בעיקר אלו שגולשים ברשת כבר שנים - לא מתעצבנים מטרולים ומתייחסים אליהם כאל תופעה בלתי נמנעת של שימוש ברשת. כמו שאומר הפתגם "לא ניתן לעשות פיקניק בלי נמלים".

היה נחמד אם כולם היו מתייחסים כך לתופעה, אבל העובדה העצובה היא שטרולים כן מעצבנים אנשים. גולשים קבועים עלולים לעזוב פורום בגלל ויכוחים שטרולים פותחים, ואורבים (אנשים שקוראים אבל לא כותבים) עלולים להחליט שהם לא רוצים לחשוף את עצמם להצקה ולכן לא ירשמו לעולם.

עוד בעיה היא, שהרגשות השליליים שהטרולים יוצרים, גולשים גם לדיונים אחרים. אנשים חביבים בד"כ, עלולים להפוך מרירים לאחר קריאה של ויכוח בין טרול וקורבנותיו וזה עלול להרעיל יחסים בין גולשים שהסתדרו מצויין אחד עם השני עד אותו רגע.

לסיום, טרולים יוצרים סביבה פרנואידית, כך שביקורת אקראית של גולש חדש, עלולה לעורר תגובה אכזרית ולא הולמת.

האינטרנט הוא מקום נפלא אשר שובר מחסומים ומעלים דיעות מוקדמות. טרולים מאיימים על ההנאה המתמשכת שלנו מהמקור הנהדר הזה של רעיונות.

מה ניתן לעשות בקשר לטרולים?

כאשר אתם חושדים שמישהו הוא טרול, אתם יכולים לנסות להגיב בצורה מנוסמת ורגועה כדי לבדוק אם זה סתם מישהו במצב רוח רע. לפעמים גולשי אינטרנט נותנים לרגשותיהם לפרוץ כאשר הם יושבים בבטחה מאחורי המקלדת. אם תתעלמו מסערת הרגשות ותגיבו בצורה נעימה ומנומסת, הם בד"כ ירגעו.

לעומת זאת, אם אותו אדם מתעקש להתנהג בגסות, ונראה שהוא נהנה מלגרום אי נעימות, הצורה היעילה היחידה להתמודד איתו היא זאת:

הדרך היחידה להתמודד עם טרול היא להגביל את תגובותיכם לאזהרת גולשים אחרים לא להגיב לטרולים.

אם תנסו לדבר איתו בהגיון, הוא ניצח. אם תעליבו אותו, הוא ניצח. אם תצעקו עליו, הוא ניצח. הדבר היחיד שטרול לא יכול לסבול, זו התעלמות.

מה לא לעשות

כפי שנאמר קודם לכן, זה חסר טעם לנסות "לרפא" טרול מהאובססיה שלו. אך ייתכן שאתם פשוט לא יכולים לסבול את הסביבה העוינת שהטרול יוצר ואתם רוצים לברוח לזמן מה.

אם תחליטו כך, אז למען כל הגולשים האחרים בפורום, בבקשה אל תרשמו הודעת "אני עוזב/ת" דרמטית. זה ישכנע את הטרול שהוא מנצח במאבק. אין, ככל הנראה, שום הודעה שניתן לכתוב בפורום שגורמת יותר נזק מהודעה האומרת שאתם עוזבים בגלל העוינות שהטרול יצר.

אם אתם מרגישים שאתם חייבים לאמר משהו, הודעה פרטית למנהלי הפורום (ולחברי הפורום שאתם יכולים ליצור עימם קשר פרטי) זו הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. כמו כן, אם אתם כותבים הודעה כזאת כאשר אתם במצב רוח נסער, עצה טובה היא לחכות כשעה ואז לעבור על המכתב פעם נוספת לפני השליחה. זה יכול לחסוך לכם את הכאב הנובע מאמירת דברים שאתם לא באמת מתכוונים להם לאנשים שאתם מחבבים.

האתגר של מנהל הפורום

כאשר טרולים זוכים להתעלמות הם מגבירים את ההתגרויות שלהם, תוך חיפוש נואש אחר תשומת לב. הודעותיהם הופכות ליותר ויותר מאוסות והם מפרסמים יותר הודעות. לחילופין, הם עלולים למחות לגבי פגיעה בחופש הביטוי שלהם - עוד בנוגע לזה בהמשך.

ייתכן ומנהל הפורום לא יוכל למחוק את ההודעה של הטרול באופן מידי, אך עבודתם נעשית קשה שבעתיים אם הם צריכים גם לקרוא אינסוף תגובות לטרולים. הם גם צריכים להחליט אם למחוק תגובות של גולשים תמימים שבלי לשים לב מעודדים את הטרול.

חלק ממנהלי הפורומים צריכים לשאת גולשים בעלי מצפון אשר טוענים בפניהם שהם "מתנהגים כמו דיקטטורים" ושהם לא היו צריכים למחוק בגלל הודעה אחת שלא היתה במקום. ככל הנראה אותם אנשים מקבלים מידע שגוי: ייתכן שהם הגיעו לדיעה בקשר לטרול בהתבסס על ההודעות שהם ראו, ולא הבינו שמנהל הפורום כבר מחק את ההודעות המזוויעות יותר. אנא זכרו שלטרול יש אלטרנטיבה אם יש לו משהו חשוב לאמר: יש אתרים שמאפשרים פתיחה של פורומים ללא תשלום. כך שאותו טרול יכול לפתוח פורום משלו שם הוא יוכל להחליט איזה תוכן הוא יהיה מוכן לספוג.

למה אנחנו יכולים לצפות ממנהל פורום בכל הנוגע לשמירת חופש הביטוי? כמה טרולים משחקים בלקבוע מה היא נקודת השבירה של מנהל פורום מסויים. הם עלולים לפרסם תריסר הודעות, שכל אחת מהן כולל 400 שורות של האות "J". זו צורה של התבטאות, זה בטוח, אבל האם אתם הייתם חושבים שזה תפקידכם לארח אדם כזה?

האתגר הקשה ביותר עבור מנהל פורום הוא להחליט האם לנקוט בצעדים כנגד טרול שחלק מהאנשים מוצאים את הודעותיו משעשעות. לחלק מהטרולים יש ניצוץ של יצירתיות והם בחרו לנצל אותו לשם הפרעה לאחרים. יש איזושהי הנאה בלצפות בחלק מהם. בסופו של דבר, מנהל הפורום צריך להחליט האם הטרול מנסה לתת הצגה טובה למען שאר חברי הפורום, או שמא הוא משחק בשביל קהל של אדם אחד - הוא עצמו.

מה בנוגע לחופש הביטוי?

כאשר טרולים מוצאים שמאמציהם נכשלים, הם בד"כ מתלוננים שזכותם לחופש הביטוי נפגעת. הבה נבדוק את הטענה.

למרות שרוב הגולשים באינטרנט מאוד נלהבים בקשר לחופש הדיבור, זו לא זכות אבסולוטית, יש הגבלות פרקטיות. לדוגמא, אסור לצעוק "אש" בתיאטרון מלא באנשים, אסור להודיע על פצצה במטוס אם אין כזאת. אנחנו מקבלים את ההגבלות האלה כי אנחנו מזהים שהן משרתות את טובת הרוב.

דוגמה טובה נוספת היא שליטה בטווח של תדרי רדיו. ייתכן שתרצו להקים תחנת רדיו חזקה בשביל לשדר את רעיונותיכם, אבל לא תוכלו לעשות זאת מבלי לקבל רשיון. שוב מדובר בהגבלה פרקטית: אם כולם היו משדרים ללא הגבלה, התוצאות יהיו מציקות אם לא מסכנות חיים.

דוגמת הרדיו עוזרת מסיבה נוספת: אם למספר רב של אנשים יש צורך לגיטימי להשתמש ברדיו, חשוב לוודא שאף אחד לא "משתלט על הערוץ". יש מספר מוגבל של ערוצים פנויים בכל טווח תדרים ובהם חייבים לחלוק.

כאשר טרול תוקף פורום, הוא בדרך כלל כותב הודעות רבות מאוד. גם אם ההודעות הנ"ל אינן מסיתות, הן יכולות להיות רבות כל כך עד שהן מורידות את ההודעות הרגילות לעמודים קודמים (תופעה זו ידועה בשם "הצפה"). אין צורך לאמר שלא ייתכן שאדם אחד ישתלט על הפורום כפי שלא ייתכן שאדם אחד ישתלט על ערוץ רדיו.

התשובה האולטימטיבית לטיעון "חופש הביטוי" היא זאת: למרות שיש לנו את הזכות לאמר כל דבר שמתחשק לנו, אין לנו את הזכות לעשות זאת בכל מקום שמתחשק לנו. ייתכן שאתם מרגישים רע מאוד לגבי העובדה שהשכן שלכם לא גזם את הדשא בגינה שלו כבר חודשיים, אך אין לכם זכות לנזוף בו בחדר האורחים שבבית שלו. בצורה דומה, אם מנהל פורום אומר לטרול שהוא לא רצוי, לטרול אין זכות להשאר שם. זה נכון בעיקר בנוגע למספר הרב של הפורומים החינמיים ברשת.(בפורומים בתשלום, הטרול עלול לתבוע זיכוי).

למה הם עושים זאת?

הצהרה.

גולשים רגילים יודעים כמה כיף זה כאשר מישהו מגיב למה שהם כתבו. זה מפגש מוחות, ריגוש אינטלקטואלי, אבל זו גם הכרה בערך של כותב ההודעה - וזה יכול להיות פרס רגשי מספק ביותר.

טרולים רוצים תשומת לב, ולא אכפת להם אם היא חיובית או שלילית. הם רואים את האינרטנט כמראה בה הם יכולים לבהות באקסטזה נרקסיסטית.

אם אתם מעוניינים בניתוח עמוק יותר, ייתכן שפסיכולוג יוכל לשפוך קצת אור על התופעה.

סיכום

בפעם הבאה שאתם בפורום ואתם רואים מישהו שאתם חושבים שהוא טרול, ואתם מרגישים שאתם חייבים להגיב, פשוט רשמו תגובה עם הכותרת "אזהרת טרול" ובתוכן כתבו:

הדרך היחידה להתמודד עם טרול היא להגביל את תגובותיכם לאזהרת גולשים אחרים לא להגיב לטרולים.

בתגובה זו אתם נותנים לטרול לדעת שאתם יודעים מה הוא, ושאתם לא מתכוונים להגרר לתחביב המוזר והמעוות שלו.

האינטרנט הוא אוסף מוזר של חומרים רציניים ושטותיים כאחד. בגלל שזה כל כך פתוח, חייבות להיות בעיות. אני חושב שנוכל להנות מזה בצורה הטובה ביותר אם נתמודד אם כל הדברים הרעים שעושים הטרולים בחיוך עקום ומשיכת כתפיים.

נלקח מפה: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/m...3695&sc=0&ssc=0

תודה על שיתוף הפעולה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-06-2010, 09:00
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בטח שיתכן. אבל אז מה שיאפיין אותו הינה דרך בטוי מעמיקה יותר וענין ממשי בפורום
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אני לא אומר שאין דבר כזה..."

כשמישהו כותב בחיבה על 'הטורקים האמיצים' ומביא ציטוטי סילברסטיין בימים שבעקבות המשט הוא לא שמאל קיצון שמביע דעה אלא פרובוקטור.

כשמישהו כותב 'לגרש את הסמולנים המחבלים' הוא לא ימין קיצון שמביע דעה אלא פרובוקטור

צריך לחסום ולמחוק כדי שלא תוותר להם ההנאה שבלהביט במסך ולראות את שכתבו.

לענין המעורבות בפורום כמרכיב בשאלת טרוליות: בפורום הסטוריה יש כותבים המביעים לעיתים דעות פוליטיות נחושות ולפעמים אפילו בוטות למרות שפוליטיקה אסורה שם לפי התקנון. הם כמובן לא טרולים מאחר והם מעלים אשכולות, תמונות ומקורות מידע בנושאים רבים אחרים, משתתפים בדיונים, מתלוצצים ותורמים בכל השנה ולא רק ב'יום הטרול'. קל למנהל לדעת מי במאמת מעורב ומי מעלה מספר אשכולות סימליים על משחקי טניס ושתי שאלות קיטבג על רכישת מחשב כדי להאחז במראית עין של 'גולש רגיל'.

אמיל הוא לא תמיד שמאל מתון ואני לא תמיד ימין מתון, עבדול הוא לא אחת פרובוקטור וכנ"ל פלמינג לעניני חרדים - אבל איש לא יעלה על הדעת לחשוב כי הנ"ל 'טרולים'. כשרואים טרול בפורום יודעים שהוא כזה ואין את חובות דיני הראיות והפרוצדורה המגבילה את השוטר הפוגש סוחר סמים ברחוב.
ישן 30-06-2010, 08:26

חשבתי סתם לקחת צעד לאחור ולא להביע דעה בפורום בו אני אורח אבל אם כבר העלת את הנושא...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "☢☢☢ טרולים ☢☢☢"

יום יבוא ויכתב ספר מקיף על פסיכיאטרית המקלדת. שם יהיה פרק של כבוד לטרול השגרתי. זה המחפש מלחמה אישית לשם בטוי כח שאין לו בחיי היום יום, פורקן לדברים שאינו יכול לומר או לעשות בחיי היום יום, חיפוש אחר מגע או חברה. טרול לא בא כדי 'להעיר על הדשא הגזום'. טרול רגיל מגיע כדי להטיל מימיו על דלת ביתך. הוא יקלל, יעלה תמונות ערום, יפעל כנגד החוקים ויזום כל אמירה מכוערת אפשרית בכדי למשוך תשומת לב. זו מטרתו ולכן את הטרול הזה אכן אסור להאכיל.

האם צריך לעשות 'עוד משהו' כנגד טרולים?

כנגד כל טרול 'יש מה לעשות' ובודאי שכנגד טרול בשרות תעמולה רדיקלית כלשהי
הטרול הממוצע [זה שהוא פיתוח של מחלקת הטוקבקים בוואלה-קללות] - משאיר תמונת זוועה, קללה או סתם השערה פרובוקטיבית ומתמוגג לצפות בהן שוב ושוב. היה לנו פעם אחד כזה בפורום הסטוריה עם פטיש לעניני שואה שאין לי ספק מה היה עושה מול המקלדת והמסך בחצות הלילה. חסום ומחוק ולקחת לו את ההנאה.

אבל... טרולים רדיקלים מהסוג הפוקד אותנו בחודשיים האחרונים הם קצת יותר קשים למיגור, פועלים מסיבות שונות מטרולי הזימה והשגרה ומחייבים התיחסות שונה.

. ראשית, לעיתים יהיה להם מימון או שיפיקו תועלת אישית בחוג קיצוני כלשהו מתדמית ה'נכנסנו לגוב האריות ואמרנו להם שהטורקים אמיצים והמג"בניקים רוצחים - איזה דאחקות'. אבל החשוב הוא שכמו שגל ציין בעבר הרדיקלים רק מחוללים את הראקציה. הם מטפטפים 2-3 טיפות רעל כפי יכולתם האינטלקטואלית [הדלה לעיתים תכופות] ומניחים לשאר הגולשים להתגושש סביבה. אם גדל האשכול ונוצרה להם אפשרות לגרות את הכותבים קצת יותר - הרי שהגיעו לסיפוקם [לפחות עד המפגש עם השבדית המשופמת ביום שישי אחרי בילעין]. אם לא הגיבו הגולשים - הרי שנותר לפחות ברשת לנצח נצחים ולגוגל גוגלים פלקט השינאה שהציבו. יום יבוא ומישהו [הם בעצמם?] עוד עלול לצטט ממנו ובכך ישלים הטרול את מעגל גללי הטרולים של הטבע.

לכן אם ראית טרול - האפשרות הראשונה ההיא לקחת מגבון לח או נייר טאולט ולנגב את מה שהשאיר + דחיפת השאריות לתוך קדח הקנה שלו לאספקת חסימה ראויה [שלפחות יטרח השמנדריק]

האפשרות השניה אליה פונים בהתאם למגבלות שהטיל כל פורום על עצמו - היא הוקעת הטרול כפי שציינת ואפשרי גם הכאתו הוירטואלית והקאתו.
לעניות דעתי מתן האפשרות לטרולים להנות מכללי המשחק הדמוקרטי אינה שונה ממתן האפשרות לראאד סלאח לנסות ולהחריב את הדמוקרטיה בכלים דמוקרטים. להבדיל מבג"צ ומהפרקליטות - פורום אינו צריך לכבול עצמו בכללי דמוקרטיה וחופש בטוי מרגע שזוהה כי מדובר בטרול / תועמלן פוליטי.

המחשבה כי תמיד ימצאו גלדיאטורים כמו גל, ישראלה, לוקלוק, אורי וכו' שיזנקו לזירה כדי להפשיט את הטרול ולגרשו בבושת פנים היא שגויה. כשהטרול חוזר כעבור רבע שעה בכנוי חשד כשכולם יודעים שזה הוא ונהנה מעוד שבוע של חסד - אזי לגלדיאטורים נמאס. הטרול 'העומד בכללים הטכניים' הופך לשליט הזירה והדבר היחדי שיעמוד כנדו הם טוקבקיסטים במקרה הטוב, נאיבים במקרה העצוב או טרולים-נגדיים במקרה הרע.

האשכולות אולי מתארכים אבל גיגול מהיר יביא אותך לפורום בו שני שליש מהאשכולות הם חילופי קללות ועלבונות רדודים בין טרולים.
ישן 30-06-2010, 23:20
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
מי שמך לשר ולשופט עלינו
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "חשבתי סתם לקחת צעד לאחור ולא להביע דעה בפורום בו אני אורח אבל אם כבר העלת את הנושא..."

גם אם לדעתך מקלדתך מושחזת ואתה מעלה את הגיגיך עד כדי הלצה, עדיין אין לך כל זכות לקטלג כאן אף אחד.
אתה רוצה אתר נקי "מטרולים" כדבריך, הוסף את עצמך ל"טרול לענייני חבר הליצים" , או עבור לאתר , שוויץ בלוגס דוט קום.
שם לא תמצא חרדים, לא סמולנים/שמאלנים, לא עבדולים ועוד כאלה שאתה בוחר למיין ולקטלג.

אתה רוצה אתר נקי, תהפוך את האתר לאתר בתשלום. אך כל עוד אתה משתמש בשרת ישראלי, אינך ישראלה ולא בטיח. כולם כאן שווים ולכל אחד יש את הזכות לכתוב מה שעולה על דעתו.
לא אתה ולא ברווזים יכולים לחסום גולש.
דעתו שווה בדיוק כמו דעתך המלומדת.

זאת חוצפה של הברווז לעורר מחלוקת כזאת ומחר מן הסתם יחליט כי גם ספרדים/אשכנזים/אתיופים/רוסים לא יעלו לאתר כי הם "טרולים".
ישן 30-06-2010, 23:59

ממש לא זכותו של כל אחד לכתוב כל דבר ובהחלט זכותו של הברווז לחסום אותנו כשיראה לנכון
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "מי שמך לשר ולשופט עלינו"

מי שרוצה לכתוב 'כל דבר' - הוא זה שצריך לשכור לעצמו שרת, להקים פורום עם תקנון משלו וליישם את תורתו.

שר ושופט ממש אין לי כוונה או חשק להיות עליך או לידך אבל קריאה נכונה תמיד מומלצת:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה

אמיל הוא לא תמיד שמאל מתון ואני לא תמיד ימין מתון, עבדול הוא לא אחת פרובוקטור וכנ"ל פלמינג לעניני חרדים - אבל איש לא יעלה על הדעת לחשוב כי הנ"ל 'טרולים'. .
(כלומר שמתי אותי, את אמיל עבדול ואותך בסל אחד והדגשתי כי על אף הפרובוקטיביות שבדבריך אינך טרול)

אין ספק כי מנהל פורום שנאבק בטרולים [בעדינות יתרה יש לציין] ראוי להקבלה מפיך לגזען השונא ספרדים/אשכנזים/אתיופים/רוסים. שמחתי כמובן לראות כי בחרת הפעם להגן על כבוד החרדים וזה אך מעיד כי אתה פתוח לדעות והפורום משפיע עליך לטובה.

ללא קשר להודעתך התמוהה או לעימותיך בעבר עם מנהלים - שים לב כי [1] הפורום הוא בבעלות פרטית [2] יש לו תקנון שאינו ממש מאפשר לכל אחד את מה שיעלה על דעתו [3] אני שווה אליך ולכן אנו מתווכחים אבל מנהל פורום מנהל אותו מכח סמכות שהוקנתה לו ע"י בעלי האתר ובעת הצורך זכותו ואף חובתו לחסום גולש הפועל נגד תקנון פרש או תקנון הפורום הספציפי.
ישן 01-07-2010, 10:46

תהיה לי בריא. כנראה שטעיתי לגביך ואתה רואה בפורום בין היתר מקום לקטטות
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אל תתחנף לא מתאים לך!"

שלא ניתן לממש בחיים.

קראת באופן שגוי והכרזת:יאללה מכות, עונים לך באופן מנומס ומפנים תשומת לבך לטעות הקריאה שלך ואתה במקום להתנצל מתעקש על האבקות בוץ.

אם אתה רוצה למקם את עצמך עם צ'וקוקות/גוסטרולים וכו' - שיבושם לך. אתה הוא זה שקופץ משום מה ומתעקש להתחבק עם מחפשי מהומות בשם 'חופש הדיבור' אולי מאחר ומפעם לפעם קוראים לך לסדר והמקום הזה בעיניך הוא המקום בו הכל מותר [לך כמובן]. מה שמבדיל בין גישה זו לבין טרוליות זו היות הזכות לקטטות פרט משני בפעילות בפורום.

בעיני עדיף כמובן להיות עם 'החבר'ה הטובים'.

אגב, אשמח אם תפנה אותי למקום בו אני או הברווז מדברים בהכללה על חרדים/רוסים/אתיופים ואח"כ תבדוק את עצמך בעניני הכללות [תתחיל מחרדים]. זה קצת מצחיק שאתה מתיימר להגן מפני ומפני הברווז על חופש הבטוי של קבוצות בחברה הישראלית בפורום כשאתה בעצם מתכוון לחופש שלך להשתלח בהן או בחלקן.

כשציינתי את שמך ליד שמי כדוגמאות לכתיבה בוטה שאינה טרוליות [כלומר התגרות נטולת כל תרומה אחרת] - בחרתי בדמותך כמו גם באמיל/עבדול כי סברתי [1] שכתיבתך בוטה [2] שאינך טרול [3] שניחנת ביכולת הכלה ובקורת עצמית מספקים. חוששני כי טעיתי אבל רק בסעיף 3.

אם בכל זאת תרצה לקרוא בשלישית ולהתנצל לפחות בלבך על הודעותיך התלושות מהתוכן - התנצלותך מתקבלת מראש.
ישן 01-07-2010, 11:19

ידידי היקר אני לא חושב שאני צריך להתנצל כמו שאני לא חושב שאני מגן על מטרידים
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "תהיה לי בריא. כנראה שטעיתי לגביך ואתה רואה בפורום בין היתר מקום לקטטות"

אני צריך להעמיד אותך על מספר טעויות בסיגנון הכתיבה שלך.
מניח שאתה יודע מה הם גלדיאטורים. השתמשת דווקא בדוגמא לא טובה והרי לך ההסבר למה:
גלדיאטורים הם אותם לוחמים שנחטפו ולהלחם איש ברעהו. יכול להיות שכיום היו משתייכים לWWF אבל באותם ימים לא היה ארגון וועד עובדים. לכן הפתרון היה מלחמה עד מוות. בטח לא לדוגמה זאת כיוונת כאשר התכוונת לגלדיאטורים בארנה של פורום פרש. כאן אותם גלדיאטורי המקלדת לא נלחמים עד מוות.

מקסימום אפשר להתנער מהם.

אני מבין שיצרת את המשוואה פלמינג = הבריון השכונתי. יבושם לך.
ישן 01-07-2010, 11:24
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי GhostTrick שמתחילה ב "בקיצר אתה מציע להדביק לכל השמאלנים ומי שלא בדיעה שלכם:"

בפורום הזה כותבים גם שמאלנים וחלקם מחזיקים בדעות דומות מאד לשלך, אף אחד מהם לא נחסם רק בגלל הדעות שלו ואף אחד מהם לא הוגדר כטרול לפניך. הסיבה שהם לא טרולים היא שהם באים כדי להתדיין ולא רק כדי להציק ולעורר פרובוקציות תוך שימוש בשקרים וטענות שונות ומשונות. בגללך גולשים ותיקים שתרומתם לפורום גדולה פי מליון מהתרומה שלך מפסיקים לכתוב פה, וזה מצב שאני לא אתן לו להמשיך. המונח חופש הביטוי לא מכשיר כל שרץ ואני לא אתן לך להשתמש במונח הזה כדי להמשיך ולהרוס את מה שנבנה בפורום הזה בעמל רב. כתבת בפורום הזה במספר ניקים והיו לך מספיק צ'אנסים להוכיח שאתה רציני ושבאת לפה כדי לנהל דיון ולא כדי להציק, חבל שלא השתמשת בהם. שלום ולא להתראות!

ישן 30-06-2010, 09:21
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אין תחליף להגיון ומי שיחנך את ילדיו לפי ספר חוקים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "☢☢☢ טרולים ☢☢☢"

יקבל או ספר עם רגליים, או לחילופין ילד שאינו שם קצוץ על ספרים. לא כל המציקים הם טרולים שעומדים בקריטריונים שאתה מציג, ויש גם אנשים (כמו היהודי האמריקאי השמאלן זילברשטיין ריצ'ארד) שלא עונים לשום קריטריון, ואולי הם לא טרולים אבל נוכחותם חוטאת בטווח הארוך למהות הפורום. עם כל הכבוד למחבר המאמר הארוך הזה, שבטח הוא צעיר מאלה שמפנטזים שהאינטרנט הוא לא סתם גירסא משוכללת לאותה אינטראקציה בין אנושית מוכרת ) בסופו של יום אמורים לחול גם (ולא רק) כללי הגיון לא כתובים מאותו הסוג שקיימים בסתם התאגדות של "חברה" שיוצאים פעם בחודש למסע ג 'יפים. רוצים אחרת?גם לזה יש מחיר.ואגב הקטע על מהות הטרול (אי אפשר לקבל ממנו רחמים) לקוח מ"שליחות קטלנית " .....

ישן 01-07-2010, 08:40

במידה וזו אכן שאלה, ולא קנטרנות
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "תן לי להבין"

אני מציע שתפנה אותה לפותח האשכול, או מי שדן אתו באופן כללי על נושא ה"טרולים". אישית אני לא ממש מכיר בהגדרה הזו, או שהיא לא מעניינת אותי. ההתייחסות שלי היא לאנשים הטורדים את מנוחת הפורום באופן שיטתי, בין אם משום הפרעה נפשית או סתם כי זו ה"פוזיציה" שלהם. בפורום דל תעבורה, ודי מגובש מבחינת הנפשות הפועלות על בסיס קבוע, די ברור מי ומתי יש כזה. הקריאה שלי היא לחשוב קודם על "שלום הפורום" ואחרי זה על "זכויות הכותב". זו דעתי, והיא נגזרת מהשקפתי שפורום הוא גרסע של התקבצות על בסיס חברתי, קודם כל, ולכן כשישנם אנשים שנוכחותם סותרת באופן מובהק מצב כזה (ולא מעניין אותי אם הם מפליצים כי הם מגעילים או כי יש להם מחלת מעיים קיצונית), מקומם לא פה. "טרול", וכל המאמר הפסאודו מדעי שלכאורה אמור להדריך איך לטפל בו, אלה השקפות שאני לא חולק אותן ובאות ממקום של הערכת המדיום האינטרנטי כמין סוג של מערכת שלטונית שבה "החוק שווה לכולם".

ישן 01-07-2010, 09:10

ממש לא היתה כאן שום קנטרנות
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "במידה וזו אכן שאלה, ולא קנטרנות"

לא הבנתי מהיכן צץ לו פתאום העניין הזה.
גם אותי לא טורדת מחשבה, מי מטריד את שלוותי ומנוחתי.
אם זה מועדון חברים סגור, אז יש כאן ניסיון זול להידמות לרוטר.
אם יש כאן פלורליזם מחשבתי, אדרבא,ככל שיופיע כאן יותר מהכיוון של איפכא מסתברא, הפורום רק ישתבח.

אבל מכאן ועד הבלוג המטופש שהועלה לפורום, ליצור טרוליזם באתר, כאילו אין בעיות אחרות לדון בהן המרחק הוא גדול.

זה מזכיר לי את ימי מלך הביצה הפורומית שרוצה לקרקר סביבו קרקור צפרדעי אחיד.

ואני חושב ההיפך, אדרבא שיופיעו "מטרידים" מכל הגוונים - הכי הרבה אפשר להתעלם מקיומם.

אם רוצים ליצור פורום סגור מה יפריע לכל אחד להופיע מדי חסימה עם שם אחר?
ישן 01-07-2010, 09:26

אני לא חושב שרוטר.נט הוא מועדון חברים סגור
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "ממש לא היתה כאן שום קנטרנות"

נהפוך הוא זהו פורום מאוד פתוח כלפי מי שירצה לכתוב בו, ועניין התשלום עבור הרישום הוא דבר חדש למדי, שלא הקנה לפורום את צביונו (כבר ב 1999 הוא היה פחות או יותר מה שהוא היום, אולי פחות עם צוויון תורני-חרדי) אלא הוא יותר פרי החלטה של ישעיהו רוטר לעשות עוד כמה לירות.

הפורום כאן הוא מצומצם ויש לי לא רק את תחושת הבטן, אלא מידע יותר מבוסס, שברור למי שצריך שבמידה רבה הוא נשען על דינמיקת גולשים, או "תמהיל גולשים", מסויים. אתה חושב שישנם כאלה שנוכחותם הצינית, והמזיקה, היא "פלורליזם"? שהיה לך לבריאות. אני לא חושב ככה, ונראה לי מאוד לא חכם שאנשים מבוגרים שה"התלהבות" ממה שמלמדים לבגרות באזרחות, או כל מיני שיעורי מבוא של שנה א' באויניברסיטה, כבר הרבה מאחוריהם כרונולוגית וגם קבורים תחת לא מעט שנות נסיון חיים מעשי, עדיין מאמינים שאיזה אידיוט ציני (ולרוב לא ממש חכם) הוא סוג של "פרקליטו של השטן". גם לבחור האלים הזה שיש בכל שכונה, שאפילו מעקם ידיים לילדים וסוטר לנשים מבוגרות, אפשר לקרוא "איפכא מסתברא", שהרי הוא מעמיד את כולנו בנסיונות ומציב בפנינו מראה של "מה לא נכון לעשות" וככה מוציא אותנו בעצם מוסריים כי "עמדנו בנסיון ולא הפכנו גרועים כמוהו כשלא באנו בלילה אליו הביתה לשבור לו את הפרצוף".

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:42

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר