לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-04-2009, 01:36
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "דבר אחד וודאי מנוע חשמלי לא..."

אני חושש שאתה טועה, יש מל"טים שעובדים על מנועים שמבחינת סדר הגודל של העוצמה שלהם הם דומים לכאלה של אופנועים, ויש מנועים חשמליים שמתאימים למכוניות (כלומר גדולים יותר וחזקים יותר). מה שאומר שקיימים מנועים חשמליים שיכולים להניע מל"טים. מצד שני, קיימים מנועי סילון זעירים, ואפילו

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן. (יקרים) שעובדים על מנועים כאלו.

מבחינת השיגור, הרמס 450 שאני חושב שניתן במידה גבוהה של ביטחון לכנות מל"ט, יכול להיות משוגר מקטפולטה (יש תמונות כאלו מתוכנית ווטשקיפר של הבריטים), ואחיו הקטן יותר הרמס 180 יכול גם לנחות באצמעות מצנח (לפי ויקיפדיה), אז ככה שגם זה לא הפרמטר הכי טוב.

התאמה לחי"ר זאת שאלה של גודל ומשקל, מה שמחזיר אותנו לפרמטר שהעלו בתחילת השרשור.

אני באופן אישי חושב שלקרוא להכל כטב"ם זה הפיתרון הכי טוב לתסבוכת הזאת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-04-2009, 02:07
  yochaiTB yochaiTB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "אני חושש שאתה טועה, יש מל"טים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
אני חושש שאתה טועה, יש מל"טים שעובדים על מנועים שמבחינת סדר הגודל של העוצמה שלהם הם דומים לכאלה של אופנועים, ויש מנועים חשמליים שמתאימים למכוניות (כלומר גדולים יותר וחזקים יותר). מה שאומר שקיימים מנועים חשמליים שיכולים להניע מל"טים. מצד שני, קיימים מנועי סילון זעירים, ואפילו

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן. (יקרים) שעובדים על מנועים כאלו.

מבחינת השיגור, הרמס 450 שאני חושב שניתן במידה גבוהה של ביטחון לכנות מל"ט, יכול להיות משוגר מקטפולטה (יש תמונות כאלו מתוכנית ווטשקיפר של הבריטים), ואחיו הקטן יותר הרמס 180 יכול גם לנחות באצמעות מצנח (לפי ויקיפדיה), אז ככה שגם זה לא הפרמטר הכי טוב.

התאמה לחי"ר זאת שאלה של גודל ומשקל, מה שמחזיר אותנו לפרמטר שהעלו בתחילת השרשור.

אני באופן אישי חושב שלקרוא להכל כטב"ם זה הפיתרון הכי טוב לתסבוכת הזאת.

זה היה הרעיון בהמצאת המילה, מזל"ט היה כינוים של "המזלט"ים" הראשונים. לאחר שהדורות הבאים כבר לא היו "זעירים" הוחלפה המילה לכטב"מ. אם בכל זאת רוצים להכניס את המילה לפועל אני חושב שצריך להשתמש בה לתאר כטבמ"ים קטנים, ולא לסתור אחד את השני.
ישן 15-04-2009, 02:26
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "אני חושש שאתה טועה, יש מל"טים..."

המנוע החשמלי הוא אכן בעל נצילות גבוהה מאד....הבעיה היא המצברים.
המעוט מחליף מסלול ולא מבטל ,הנחיתה דורשת מסלול.

אבל אני מניח שהדילמה לא קיימת בין הגלובל הוק והראבן אלא ברמת ההרמס 180 ואבביל למשל,האבביל מואץ במזנק רקטי מנווט על מנוע פרופ ונוחת במיצנח,אם באמת נידרש למתוח קו כלשהו זה נמצא ברמה הזו.

במושגים הבסיסיים החלוקה היא ל3 רמות UAV,SUAV,MUAV כשהS (סמול) מכוונת לקטן והM (מיקרו) לזעיר

אני מציע חלוקה אחרת

כלי שתיאורטית יכול להכיל טייס UAV
כלי שאינו יכול להכיל טייס SUAV
וכלי שטייס יכול לסחוב על הגב MUAV

ולצורך העיניין אכן קיים מל"ט בעל מנועים חשמליים (בפיתוח) במסגרת פרוייקט אורורה,שם מדובר על חד-כנף ענקי מורכב מקולטים סולריים שיכול לשייט לתקופה של שנים ברום גבוה.
ישן 16-04-2009, 03:22
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי NIR NIMNI שמתחילה ב "היה גם דיבור על כך שהאמריקנים יציידו אותם בקוברות"

כל נושא לבנון הוא מאוד בעייתי.
אם נסכם את העניין בקצרה בלי להיכנס לשאלות שגורל התשובות הן להיות ambiguous -
יש צבא אך הוא לא מתעסק עם חיזבאללה, שעושה פחות או יותר מה שבא לו, איפה שבא לו, אבל בשקט יחסי ולא בבוטות - מה שמשמר את ה"שיווי משקל" (אם נכון להגיד ככה את המצב) בין חיזבאללה לשלטון (שחיזבאללה בעצם חלק ממנו, מה שיוצר עוד בלבול.)

איך אתה מגדיר "צבא סדיר" ? טנקים ומטוסים וצי ספינות אין להם. הם לא מקבלים סמכות ופקודות משום גורם ממשלתי מקומי או סמכות לגיטימית אחרת. מצד שני זה אירגון מאורגן היטב עם דרגות ומשכורות וכוחות סדירים וכוחות מילואים והרבה נשק וגם הידע והאימונים להשתמש בהם. אני הייתי מגידר את זה כאיזהשהוא buffed-up militia...עדיין לא צבא proper.

ישן 24-01-2013, 11:53
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
הרייבן בדרך גם לתימן...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "ארה"ב: נספק 12 מל"טים ללבנון בחודשים הקרובים"

Yemen To Get UAVs From The U.S
http://www.aviationweek.com/Article...1-02-499877.xml

An anonymous Yemeni defense official, who was not authorized to speak with the press, tells Aviation Week that Yemen is receiving four AeroVironment RQ-11 Raven UAVs. The 1.9-kg Raven is equipped with sensors for target acquisition, and infrared cameras capable of displaying persons carrying weapons. Last year, the U.S. provided 85 Ravens to Islamabad, Pakistan, another critical — albeit questionable — ally in the ongoing war against Al-Qaeda.

However, Washington has been attempting to develop air support for the CTU since 2006 under so-called Section 1206 authority, named after that part of the 2006 defense authorization act which allows training and equipping of foreign militaries for counterterrorism operations. The Pentagon so far has spent more than $300 million of these funds on the YAF, CTU and Yemeni Special Operations Forces, making the impoverished country the largest overall recipient of Section 1206 funding to date. A major spike in Section 1206 spending came in fiscal 2010 in reaction to the failed 2009 Christmas Day bombing of a Detroit-bound airliner. The bulk of the funds went to purchase four Huey II (UH-1H) helicopters and a CN-235-300M medium-range twin-turboprop transport aircraft.
ישן 03-02-2013, 17:04
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
לא רק כטב"מים - SOCOM מאמן את צל"ב, כולל היחידות המובחרות..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "ארה"ב: נספק 12 מל"טים ללבנון בחודשים הקרובים"

כתבה שהתפרסמה במגזין SPECIAL WARFARE הרשמי של SOCOM באמצע 2012. אגד כו"ם 5, היא חטיבת SOCOM של פיקוד המרכז המאריקני, מפעיל שלוחה קדמית בלבנון בשם SOC FWD בפיקודו של קולונל ג'ק ג'נסן, מפקד בכיר בעל רקע בתחומי הדרכה. הזרוע המבצעית של השלוחה היא ה Asymmetric Warfare Group-Team Lebanon המפעילה יחידות משנה מ SOCOM העוסקות בייעוץ והכשרת CT ליחידות צל"ב בכלל וליחידות לבנוניות מובחרות בפרט (ראו מטה). מקור הפעילות האמריקנית הנ"ל לחיזוק צל"ב הוא בהחלטת מועצת הבטחון 1701 לסיום מלחמת לבנון השנייה (במסגרתה אמורים כוחות צל"ב ו UNIFIL למנוע ירי רקטות והתקפות משטח לבנון אל עבר ישראל) והלחימה היבשתית (הכושלת למדי) של יחידות הכו"ם של צל"ב במחנ"פ נהר אל בארד בשנה שלאחר מכן. השת"פ האמריקני-לבנוני (וכן אספקת נשק מתקדם) נמשך ואפילו התעצם אחרי הצטרפות חיזבאללה לממשלת לבנון, תחת עינו הבוחנת של הקונגרס האמריקני המעוניין לוודא שידע וציוד מתקדמים אינם זולגים לידי חיזבאללה ובעלי בריתו (ראו גם הערות הקצינים האמריקנים בכתבה עצמה).

באוקטובר 2011 עד ינואר 2012 הגיעו ללבנון 4 צוותי הדרכ לוט"ר מ SOG5 (ה 5321, 5324, 5326 ו AOB 5310, או Advanced Operating Base) וכן מחלקת SEALS, כאשר כל אחד מהם החל להכשיר צוות לבנוני ובו 2 קצינים ו 10 מש"קים. עם סיום ההכשרות באפריל 2012 החלו לחזור הלבנונים ליחידות האם שלהם והמדריכים האמריקנים הצטרפו אליהם, כולל אגב לחטיבות צל"ב שמדרום לליטני, במטרה לוודא שהתכני ההדרכה מופצים לכלל הנוגעים בדבר. כל צוות לבנוני התפצל ל 2 תתי צוותים - קצין ו 5 מש"קים - וכל אחד מהם אמור להדריך 6 מחלקות חי"ר/חיר"ם לבנוניות כל חודש - עד שכלל חטיבות צל"ב יסיימו את הדרכת הלוט"ר שלהן. בנוסף על כן צוות מדריכים אמריקני הוצב בביה"ס לכו"ם הלבנוני במטרה לטייב את איכות ההכשרה שם.

יחידות הכו"מ בהם תומכים האמריקנים כוללים את:
1. חטיבת הריינג'רס הלבנונית, היא העתודה המטכ"לית של צל"ב בסד"כ של 5 פלוגות חיר"ם, 3 פלוגות חי"ר הררי, פלוגת שריון, 2 פלוגות תומכות ובא"ח. על פי הכתבה הגדוד לקח חלק בלחימה (סליחה, "התוקפנות") עם ישראל ב 2006 (אפרופו לאן הולך הידע האמריקני...) ושוב בנהר אל-בארד ב 2007.
2. חטיבת הצנחנים הלבנונית בסד"כ של 5 פלוגות חיר"ם, פלוגת שריון, סוללת ארטירליה (מן הסתם מרגמות או הוביצרים קלים) ופלוגת תומכת/מפקדה. גם חטיבה זו לקחה חלק בלחימה ב 2007.
3. יחידת הקומנדו הימי הלבנונית, מקבילתם של ש13 וה SEALS.
4. ביה"ס לכו"מ - לא ברור אם אחוד או שלא.

Operationalizing Strategic Policy in Lebanon
http://www.soc.mil/swcS/SWmag/archi...nLebanon.htm l

AWG Training Advisory Assistance in support of SOC ForwardLebanon
http://www.dvidshub.net/news/printable/88008

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:59

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר