לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2010, 18:22
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
תוכנת מחשב פענחה את השפה האוגרית העתיקה.

http://m.io9.com/5576734/computer-program-deciphers-a-dead-language-that-mystified-linguists

The lost language of Ugaritic was last spoken 3,500 years ago. It survives on just a few tablets, and linguists could only translate it with years of hard work and plenty of luck. A computer deciphered it in hours. The computer program relies on a few basic assumptions in order to make intuitive guesses about the language's structure. Most importantly, the lost language has to be closely related to a known, deciphered language, which in the case of Ugaritic is Hebrew. Second, the alphabets of the two languages need to share some consistent correlations between the individual letters or symbols. There should also be recognizable cognates of words between the two languages, and words that have prefixes or suffixes in one language (like verbs that end in "-ing" or "-ed" in English) should show the same features in the other language.

That might seem like a lot of information for the program to require, but even all that is no guarantee of decipherment. After Ugaritic was first discovered in 1929, it remained untranslatable for years. It finally revealed some of its secrets to German cryptographer Hans Bauer, who was only able to make substantial headway when he guessed the drawing of an ax was next to the Ugaritic word for "ax." Even this breakthrough wasn't a complete success, because although Bauer's guess was correct he matched the wrong sounds and letters together, resulting in a mistranslation.

So, the question for the computer program wasn't just how quickly it could translate Ugaritic compared to its human counterparts; there's also whether it could avoid the mistakes and pitfalls that had slowed down the initial decipherment. The program worked by looking for correlations and correspondences at the various levels of languages described above - individual sounds and letters, different segments of the word, and cognates between languages. It then mapped the similarities between Hebrew and Ugaritic, starting with the sounds and then bringing in the other aspects to figure out the most probable matches. By cross-referencing these different parts of language and repeating the process hundreds of thousands of times, the program arrives at a fully deciphered Ugaritic.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2010, 19:29
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "עכשיו יוכלו סוף סוף לתרגם את..."

האמסטר ואוגר עם שני ניבים שונים. מאותה משפחה/

אולי ההסבר הבא יניח את דעתך:

האמסטער

אן האמסטער
דער האַמסטער איז א נאָגער װי לעבט אין גאַנץ אייראָפּע. ער האָט אַ קורצען, דיקען קערפּער, קורצע לאַפּקעס און שאַרפֿע נעגל. זײַן האָר האָט פֿערשיעדענע פֿאַרבען, פֿון אויבען גרויליך-ברוין, דער קאָפּ רויט-ברוין מיט געלבע און װײַסע פֿלעקען, דער בויך שװאַרץ, די פֿיס װײַס. ער גראָבט זיך אויס אינעם פֿעלד טיעפֿע לעכער מיט עטליכע אויסגאַנגען.
דער האַמסטער דערנערט זיך מיט אַלערײ פּראָדוקטען, אָבער בשער די תבואָה װערט צײַטיג אויפֿן פֿעלד, דערנערט ער זיך נור מיט קערנער.
אויף װינטער קלײַבט ער אויף אין זײַן לאָך גרויסע פֿאָרראַטען (ביז 25 קילוגראַם) דערהויפּט פֿון תבואָה-קערנער, אַרבעס, באָב, װײַל דאָס װערט נישט פֿערדאָרבען. די קערנער ברענגט ער פֿון פֿעלד אין זײַנע גרויסע באַקען-טאַשען, װעלכע עפֿענען זיך אינם מויל. אָבער װײַל ער קאָן נישט אָנקלײַבען אַזעלכע גרויסע פֿאָרראַטען, װאָס זאָלען איהם קלעקען אויפֿן גאַנצען װינטער, פֿערברענגט ער דאָס גרטסטען טײל װינטער אין שלאָף.
דער האַמסטער ברענגט גרויס היזק די פֿעלדער, דערצו פֿערמעהרט ער זיך זעהר שנעל. די נקבה װאַרפט צװײ מאָל אין יאָהר צו 6-12 שטיק.האמסטער

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 05-07-2010, 09:47
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
עצוב עד כמה שזה נכון
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הכותרת עוסקת כדרכם של בני דור ההייטק בתוכנה ולא באוגרית"

מאז ומתמיד כותרות חדשות היו למעשה ממחזרות מציאות על בסיס הזכרון הקצר של הקורא, אבל היום הפער בין מחזור למחזור הופך למצומצם עד כדי כך שבקרוב אפילו דג זהב לא יספיק לשכוח... הרצון לשכנע אותנו ש"הנה המצאה שתעשה את כולנו חכמים" באה, הוא חזק עד כדי גיחוך. כילד גם אני הייתי צופה אדוק ב"תצפית" ותמיד סרטוני התדמית שלהם הראו עתיד טכנולוגי שבו אנשים חכמים מסתייעים במכשירים חכמים, ולא אנשים טיפשים מסייעים למכשירים חכמים. אני, אגב, בכלל לא זוכר מספרי טלפון חדשים או ישנים (אבל אני כן זוכר את המספר של סבא וסבתא שלי מפתח תקווה שהם "עליהם השלום" כבר לפחות 20 שנה...) וזה כמובן מזל גדול כי הרבה מהחברים שלי מ"אז" היו ליבראליים צברים סוציאליסטים עם מחוייבות חברתית, מה שאומר שמספרי הטלפון שלהם שאני הייתי אמור לזכור היום היו ארוכים ומתחילים ב 001-212, או 0044....

בכל מקרה, אם כבר מפתחים תוכנה שעוסקת בפענוח שפות מתות מסתוריות, אולי יעשו מערוף בשביל כאלה כמוני שבעוונותיהם רואים הרבה "ערוץ הבידור"... לא איכפת לי לראות, אבל המונולוגים של הבחורות האלה מלוס אנג'לס, או תל אביב, מאוד מאוד ארוכים ויש בהם לרוב 6-7 מילות חסרות משמעות ("כאילו"; "כאילו כמו"; "וכאלה") בין כל מילה שיש לה תפקיד במשפט, ולכן אולי יזמים ירימו כפפה וימציאו תוכנה שתקליט את המונולוגים האלה, "תשלוף" מהם את הקטעים חסרי המשמעות של הדיבור הפרחי, ותשאיר רק את המשפט שתחבירית יש לו משמעות. להערכתי זה יחסוך לצופה טלוויזיה משהו כמו 75% מהזמן שהוא שורף על צפיה בתוכניות ריאליטי. זה חשוב כמעט כמו למצוא תחליף לנפט.

ישן 05-07-2010, 11:11
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
השמועה אומרת שאולי זה קרוב לליבך, הסיפור
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "קרייריסט ממוצע לבלשנות כבר היה עושה פרופסורה מניתוח המרחקים בין 'מילות התפל'"

אבל בכ"ז - לא מזמן (שוב) כיתתתי עצמי לחדר מיון בגלל שאחד מהילדים נחתך באיזה משחק והיה צריך לתפור אותו וכו', ושם כשישבתי בשעת ערב מאוחרת בחדר ההמתנה של מיון הילדים, כשמדי פעם אני מזהה את המבטים השמורים ל "הנה אבא שלומיאל שלא שומר על הילדים שלו" כאילו שאלה שמושיבים את הילד מול הטלוויזיה, ולכן שומרים אותם מסכנות שנפתרות ב"פרפר", הם סוג של הורים למופת, שמעתי דיאלוג מעניין:

איזו נערה בת אולי 15 הגיעה למיון, לא משנה למה, ולא הטרידו אותה הבעיות שבגללן ההורים סחבו אותה לשם, אלא רק ה"בושה" בכך שיטפלו בה במיון ילדים "עם כל הקטנים האלה", כי היא מאוד גדולה, בוגרת ובכלל פדיחא... חבל שלא הקלטתי את השיחה בינה ובין הבוטוקסורגניזם שישבה ליידה ("אמא") כי זה היה יותר טוב מכל תוכנית ריאליטי שאי פעם תראה. חשבתי לעצמי שאולי באמת לא צריך לשלוח כאלה ל"מיון ילדים", וצריך בשבילם להציא התמחות חדשה "רופא ריאליטי". רופא הריאליטי יתמחה בטיפול באלה שבטוחים שבכל זמן נתון הם מדברים למצלמה וצריכים לתרץ את התנהגותם המביכה. ל"רופא הריאליטי" לא יקראו "דוקטור" אלא "מאסטרו" או משהו כזה, ובמקום לשרבט אבחנות בכתב בלתי ברור עם מונחים בלאטינית, הוא יתן אבחנות בצורת מונולוגים ארוכים שמורכבים מהמון מילות קישור וסופרלטיבים של שפת הרחוב.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 05-07-2010 בשעה 11:24.
ישן 05-07-2010, 12:20
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הרעיון לכשעצמו הוא אדיר אבל למרבה הצער כבר מיושם זה מכבר
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "השמועה אומרת שאולי זה קרוב לליבך, הסיפור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
רופא הריאליטי יתמחה בטיפול באלה שבטוחים שבכל זמן נתון הם מדברים למצלמה וצריכים לתרץ את התנהגותם המביכה. ל"רופא הריאליטי" לא יקראו "דוקטור" אלא "מאסטרו" ... הוא יתן אבחנות בצורת מונולוגים ארוכים שמורכבים מהמון מילות קישור וסופרלטיבים של שפת הרחוב.

"במילה אחת: הדרך שבה אתה מקבל את דלקת המעיים הכרונית שלך - מררגגששת אותי. אם בתחילת הבקור תהיתי אם יש לך הפרשות דמיות-ריריות אז אחרי דקה מכניסתך לחדר כבר ידעתי 'יש לך את זה!'. החסרים התזונתיים שלך הם בדיוק במינון הנכון, העור מקומט בדיוק במידה ואובדן המשקל נותן לך את הלוק הנכון. לומר את האמת, שקיעת הדם שלך בירווזה אותי ורק מלחשוב על הבליעת בריום שלך העור שלי מצטמרר. ממש שליכטה באקו לב שלך. אם זה תלוי בי - כבר אתמול היית עובר לשלב הבא ועושה קולונוסקופיה!"
ישן 05-07-2010, 13:11
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
"אסף, יש לך אנמיה, נכון - אבל לא יותר מזה!"
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "די, תמשיכו ::7"

"זה נכון שהכדוריות האדומות שלך קטנות מאוד, שהעיגולים מסביב לעינים שלך הם בגוון השחור ושאתה סובל מרעד בקצות האצבעות - אבל אם מחברים כל התמהיל אז האנמיה שלך היא אפפפ.. קצת חיוורת"

"אנחנו כאן מחפשים אנמים שיקפיצו את הדופק, כאלה שעובדי בנק הדם לא יוכלו לישון בגללם בלילה, כאלה שכשאתה רואה אותם מיד אתה חושש שחיים הכט מצלם אותך ואתה רץ לתמוך בהם - ואתה יציב מדי בשביל מה שאנחנו מחפשים"

"אני מציע וקח זאת כעצת חינם של לא יותר מ550 ש"ח תרומה לקרן מחלקה - שתחזור למקום ממנו באת, תשב בקפיטריה של שנקר ותביט טוב טוב במה שהדוגמניות שמגיעות אליכם אוכלות. אולי אחרי 5 עלי חסה בחצי שנה תשוב אלינו ודברים יראו אחרת...."

"את מבחן המאמץ שלנו - לא עברת!"

[גל, אם יש לך מה לומר לאסף בתפקיד החברה המנחמת אז זה הזמן והמקום כי עוד מעט יחסמו אותנו על הספמה...]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר