לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2010, 21:09
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
ישראל תשגר בשנה הבאה ננו לווין ריגול

על פי פרסום באתר דו"צ (במקור במחנה) ישראל תשגר בשנה הבא ננו-לווין ריגול במשקל 10 ק"ג בעל יכולת צילום ברזולוציה של 1.5 מ'.
http://dover.idf.il/IDF/News_Channe.../2010/25/06.htm

דובר כאן לא מעט בעבר על תיכנונים עתידיים בנושא אבל זה הפרסום הרשמי הראשון שאני מכיר על מועד שיגור ויכולות ספציפיות. טל/אחרים האם פורסם מידע נוסף בעניין? כיצד ישוגר (טיל/מן האויר) האם ישוגר לווין יחיד האם מדובר באמצעי לפריסה מהירה בעת עימות?

אני מתנצל מראש אם כבר פורסם - אני לא ראיתי התייחסות בשרשור נפרד להכרזה הרשמית המעניינת נ"ל.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2010, 10:28
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
מספר הערות לבקשת עידו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "ישראל תשגר בשנה הבאה ננו לווין ריגול"

"זה הפרסום הרשמי הראשון שאני מכיר על מועד שיגור ויכולות ספציפיות. האם פורסם מידע נוסף בעניין?"

למיטב זכרוני לא היה כל פרסום פומבי בנושא ברמת הפירוט שצויינה כעת.

" כיצד ישוגר (טיל/מן האויר) "

לא צויין.

"האם ישוגר לווין יחיד האם מדובר באמצעי לפריסה מהירה בעת עימות?"

לא נאמר. מובן כי בהינתן לווייני ננו ניתן לאחסנם ולשגר מהר בעת הצורך. דובר על כך רבות - גם בפורום זה. אפנה תשומת ליבך ליישום אחר של ננו לוויינים - ניווט:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...light=%F0%F0%E5

בהערת אגב, אני מוצא את ההצהרה הבאה מעט יומרנית - במיוחד לנוכח העובדה שלא שוגר עד כה שום ננו לוויין ישראלי: "אנחנו נמצאים בחוד החנית בכל הקשור לננו־לוויינים".

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 04-07-2010 בשעה 10:31.
ישן 04-07-2010, 10:50
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "מספר הערות לבקשת עידו"

הי טל - ותודה על התגובה.
האמת משהו נורא מוזר לי בכל הפרסום הזה. ערכתי חיפוש קצר אתמול (לא ממצא אני מודה) וההתייחסות היחידה שמצאתי בעברית (באנגלית היו את הדברים הרגילים בהם עסקנו גם בפורום עוד מ-2008 ואף לפני) הייתה שלך (גם מ-2008 נדמה לי) אז אמרת שלא כל כך מהר נשגר ננו-לווין ריגול.

אגב אני מכיר את נושא הניווט - בזמנו שוחחתי עם רז טמיר (זה היה עוד לפני שהוא הקים את INSA) שדיבר אף הוא על הנושא אבל להבנתי כל הסיפור עוד בחיתוליו ופתאום יוצאת לה הצהרה רשמית (אם במחנה נחשב רשמי) ואומרת שבשנה הבאה אנו נשגר ננו-לווין ריגול עם יכולות מתקדמות למדי - לי ממש מוזר...

אגב האם ידוע על מדינה כלשהי בעולם אשר שיגרה או אפילו נמצאת בשלב מתקדם כלשהו של פיתוח ננו לווין ריגול?
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 05-07-2010, 09:13
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לענ"ד, הקשר בין רזולוציה למשקל הוא לא מובהק"

הטכנולוגיה יכולה גם לתת אולי פתרונות שעוקפים את המגבלות הפיזיקליות, ודוגמא טובה לכך היא טכנולוגיית SAR שמאפשרת רזולוציה מכ"מית גבוהה מזו שמאפשרת הפיזיקה מגודל אנטנה נתון באמצעות סינתזה של קלט מאנטנה נעה ליצירת אנטנה וירטואלית גדולה יותר.
אופטית, יש אפשרות לחבר קלט של שני אמצעים אופטיים להגדלת הרזולוציה וזה נעשה בטלסקופים אסטרונומיים גדולים דוגמת KECK ו-LBT ולמרות הקשיים הטכנולוגיים הלא טריוויאלים אולי גם יתאפשר מתי שהוא בנחיל של ננו-לווינים.
גם אופטיקה אדפטיבית (מראות שמשנות את צורתן המרחבית כדי לפצות על הפרעות אטמוספריות) שבה עושים שימוש בלייזר המוטס ABL וגם בטלסקופים אסטרונומיים גדולים אולי תמוזער יום אחד עד כדי שימוש בננו-לווין, אם כי כאן אנחנו כבר מדברים על התקרבות לגבול הפיזיקאלי ולא חצייתו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:19

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר