לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2010, 16:43
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
כתבה סליחה, מי חטף את גלעד?

מאת רונן גינת מתוך מאמר מהעיתון היומי "ישראל היום" מתאריך 05.07.10

אילו היה נוחת כאן חייזר והיה רואה את המצעד וההפגנות, המסקנה הסבירה שלו הייתה שראש ממשלת ישראל חטף את גלעד שליט.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/24012010/2642525/JRL107_g.jpg]

כאשר הגיעו הצועדים של משפחת שליט אל מול ביתה של משפחת נתניהו בקיסריה, בערב שבת האחרון, מספרים הדיווחים בעיתונים של אתמול, הם השמיעו קריאות קצובות: " ביבי הבטחת ביבי תקיים".
הקריאה הזו חזרה בניסוחים שונים בדבריהם של כמה נואמים. רק פרט אחד היה חסר בה: על איזו הבטחה, לעזאזל, מדברים? אילו היה נוחת כן חייזר (וכמו שזה נראה, בהחלט ייתכן
שהם כבר נחתו ומסתובבים ביננו) והיה רואה את המצעד וההפגנות, המסקנה הסבירה שלו הייתה שראש ממשלת ישראל חטף את גלעד שליט.

אי אפשר לבוא בטענות למשפחת שליט, הם עושים את מה שהיינו מצפים מכל משפחה לעשות. אבל גדודי היחצנים שנדבקים לסיפור הזה ומגייסים את המוני הצועדים בעזרת לחץ על בלוטות הדמע
נראים כמו אותו גיבור של "חלם וחכמיה", שחיפש את המטבע שאבד לו ברחוב הלא נכון, כיוון שברחוב שבו אבד לא הייתה תאורה.

זה בסדר שמשפחת שליט רוצה את הבן שלה בבית "בכל מחיר", וזה בסדר שהם מפגינים - רק שמטר ההכפשות כלפי הממשלה ("זהו גזר דין מוות", אמר אחד הדוברים לאחר ההודעה שישראל לא תשלם "כל מחיר")
מעורר את הרושם שההגיון של חלם עם פנס הרחוב לא עבר מן העולם.
בניגוד לכך, השיקול הישראלי הכולל, שראש הממשלה מחויב בו אפילו יותר להאזין ליחצנים, צריך להביא בחשבון לא רק את העיקרון של פדיון שבויים, אלא גם את העיקרון שטבע בשנת 1286
המהר"ם מרוטנבורג: לאחר שנאסר על ידי הקיסר הגרמני, אספה הקהילה היהודית את סכום העתק שנדרש על ידי השלטונות כדי לשחררו, אולם הוא, באומץ לב, פסק שהדבר אסור משום שהוא מנוגד לאינטרס הציבורי
(בשם העיקרון " אין פודים את השבויים יתר על כדי דמיהן משום תיקון העולם", מסכת גיטין). אמר - ונשאר במאסר.

צריך לקוות ולעשות ככל שניתן כדי שלא זה יהייה גורלו של שליט. הנכונות של הממשלה לשם בשיחרור רוצחים עם הרבה מאוד דם על ידיהם עומדת בדרישה זו מעל ומעבר. אבל התביעה לשלם "כל מחיר" לא רק שאינה הגונה כיוון שהיא מפילה את התיק על ממשלת ישראל במקום על האשם האמיתי, היא גם עומדת בסתירה בוטה לתפקידו של רה"מ - לעמוד מול הגל המלהם והפופוליסטי, לצייר את הקו על האדמה - ולומר "עד כאן".

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 05-07-2010 בשעה 17:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2010, 03:55
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "סליחה, מי חטף את גלעד?"

אה באמת? וולאק, איזה אידיוט אני, חשבתי שלראש ממשלת ישראל יש אחריות לחיילי צה"ל.

ואיזה אידיוטים משפחת שליט (שהם גם, כמובן, אגואיסטים נורא כפי שגיסו של ראה"מ טרח לספר לנו), שילכו יבקשו את שליט מהחמאס, מה הם מעזים בכלל להטריד את נתניהו ואותנו.

כמובן, אנחנו לא "נגד משפחת שליט", זה הבן שלהם ולפיכך ברור שמותר להם לעשות את כל הלכלוך שלהם. מתוך נדיבות ליבנו המופלאה אנחנו (ז"א רובנו אבל לא חגי בן-ארצי) סולחים להם על המעשים הניתעבים שלהם אבל כל מי שיעז לתמוך בהם, כל העסקנונה המסריחה שללא ספק מונעת ממניעים כלכליים/אנטישמיים/אנטי ציונים/בולשביקים/חתרנים/סמולקיצוניים/שלומיסטים וכו', כל העסקנונה הזו תישמע בדיוק מה אנחנו חושבים על משפחת שליט... סליחה, על העסקנונה שמנסה להציל חייל בשבי... אה.. ז"א לטבוח בכולנו מתוך בוגדנות אגואיסטית.

דיי... ניגעלתי מקמפיין הדה-לגיטימציה שנעשה למשפחת שליט. ללא כל התומכים הללו (ה"עסקנים") אין למשפחה כל יכולת לשאת את הקייס שלה. זכותו של כל אדם להתנגד לעסקה לשחרור שליט אבל מספיק עם הצביעות, מי שמשמיץ את מארגני הקמפיין למען שחרור שליט משמיץ את משפחת שליט ואת גלעד שליט, חייל בשבי האויב. (אגב, שיא הצביעות והניבזות: גלעד שליט "שבוי" בידי מארגני הקמפיין לשחרורו שכביכול משתמשים בו בציניות, הו, כמה שזה ניבזי, כמעט כמו להאשים נאנסת באונס)

זה לגיטימי, כמובן, להתנגד לעיסקה. יש טיעונים חזקים כנגד וגם פה בפורום ישנם מגיבים שידעו להביע התנגדות משכנעת מבלי לגלוש להשמצות כנגד מי שחושבים אחרת (ביטיס לדוגמה). אבל יש גם אחרים שזה לא מספיק בשבילם. יש מי שחייבים לזרוע ארס ושנאה על כל צעד ושעל וצר לי לומר אבל הם באים ברובם המכריע מן הצד הימני של המפה. שוב, כמו בכל כך הרבה פעמים בהיסטוריה, מתגלה שאלו שמתעטפים בדגל ומדברים ברוממות החיילים הם גם הראשונים לנטוש אותם כשזה לא תואם יותר את האינטרסים שלהם.

שליט עשה את שלו, עכשיו הוא יכול להרקב בכלא החמאס ובבקשה שקט בין שתיים לארבע, אנשים מנסים לנוח פה.

ישן 06-07-2010, 08:31
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אה באמת? וולאק, איזה אידיוט..."

אתה צודק, אבל אתה טועה.
גלעד עדיין חי, גם אני גם אתה ועוד יהודים. גלעד שבוי בידי טרוריסטים של החמאס,אבל אם ישוחרר ב"כל מחיר" אולי אני אולי אתה נשלם את המחיר לא אולי לא נמות אולי רק נאבד אבר או שניים אתה מוכן לתת את ידך כן לחתוך אותה בשביל שגלעד יחזור? אני לא, היד שלי שווה יותר מהחופש של גלעד, אם היה מדובר שיהיה חילוף שבויים,ושביתת נשק, אולי יכולתי להסכים אך זה לא חילוף שבויים אלא שיחרור מחבלים,שיחרור כלבים נגועים בכלבת , אתה לא הייתה מסכים שישחררו כלב נגוע בכלבת בשביל גלעד אז 2 ,3 ,4,או1000 כלבים נגועים ......
למה לכניס לשבי החמאס, אותי אותך ועוד , תמורת שיחרור גלעד ?
והחטוף הבא , כמה נצתרך לשלם תמורתו כבר לא יהיו לנו מחבלים בכלא, אז ניתן שטחים ,
והבא כבר נסכים ללכת מכאן,
ואח"כ נוכל לספר לילדנו על פלשתינה שהיא באמת ארץ ישראל וכו כמו שסבותינו שמעו מאבותיהים.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 06-07-2010, 18:38
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
מי שקופץ למים שלא יתלונן שהוא נרטב
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אה באמת? וולאק, איזה אידיוט..."

מה אתה מציע? להשתיק את הבקורת על המסע המתוקשר?

כאשר דובר זה או אחר אומר שהממשלה לא עשתה דבר למען שליט זו השמצה לא פחות ממי שמטיח במארגני המצעד שהם רוצים להחליש את נתניהו. ראש הממשלה אמר בגלוי שהממשלה נשאה ונתנה ולא הגיעה לנוסחא שמבטיחה את בטחון האזרחים. כשאומר מאן דהוא שהממשלה לא עשתה דיה, הוא מערער על שיקול דעתו של ראש הממשלה. זה לגיטימי, ואפשר וראוי להביע דעה כזאת, אבל זו אמירה שיכול להיות לה הקשר פוליטי רחב יותר.

משפחת שליט, בצדק מבחינתה, משתמשת בכל האמצעים שברשותה ובאלה שמוצעים לה כדי ללחוץ על הממשלה לקבל את דרישות החמאס. יחצ"נים ושאר אנשי מקצוע התגייסו למענם, כדי לתמוך במטרה, ואולי גם כדי לנגח או לחתוך קופון פוליטי (דומני שאין שום הוכחה לכך, אבל אפשר להניח שבפוליטיקה כמו בפוליטיקה). ברגע שמאבק עובר לזירה הפומבית והמתוקשרת כל כך, חזקה על מי שמעורב בו שהוא מסתכן במקלחת צוננת, ולא תמיד נחמדה במיוחד. משפחת שליט מן הסתם לקחה את זה בחשבון, וקשה לי להאמין שהבקורת העניינית והלא עניינית תסיט אותם.

התקשורת מוכרת את הסיפור האישי המרגש והמכאיב של המשפחה, כי כך אפשר למכור פרסומות, מולה מציבים הגולשים דעות חלוקות בעד ונגד, מנומקות ולא מנומקות, רגשניות ושכלתניות. זה דיון ציבורי מועיל שלולא הוא, יכולת לחשוב שכולם תומכים בקמפיין. עד לפני כמה שנים מה שהציגה התקשורת היה חזות הכל, וכאשר התקשורת הומוגנית כל כך מבחינת היצוג הפוליטי והסוציואקונומי זה רע. והנה הרשת הופכת את היוצרות. זו דמוקרטיה והדמוקרטיה היא לא תמיד מנומסת.

אגב, הגולשים מימין שמשמיצים את המשפחה לא עושים זאת כי הם חושבים שצריך להעניש את גלעד שליט, אלא כי הם חושבים שזה מזיק למדינה. הם לא נוטשים את החיילים או את המדינה, אלא מעמידים את המאזן בין המחוייבות לחייל הבודד למחוייבות לכלל הציבור במקום שונה מזה שאתה ממקם אותו.
ישן 06-07-2010, 20:34
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מי שקופץ למים שלא יתלונן שהוא נרטב"

לא, אני לא מציע להשתיק את הביקורת ואני מסכים איתך שהדיון הציבורי הוא, עקרונית, מועיל.

הבעיה שלי היא גם לא עם עצם ההתנגדות לעיסקה (כפי שכתבתי במפורש בהודעה שלי), הרי כתבתי בפורום כמה פעמים בעניין גלעד שליט ולאורך תקופה והעמדות שהצגתי באופן עיקבי קרובות יותר לעמדת נתניהו (לפחות כפי שהיא מופיעה בתקשורת) מלעמדת המשפחה (כמו נתניהו גם אני רוצה לראות גרוש מחבלים כחלק מהעיסקה). יתרה מזו, למיטב זיכרוני מעולם לא קראתי לקיום העיסקה ״בכל מחיר״ (ואני חולק עם כמה אנשי ימין פה את הבוז לצביעותם של אלו שמבטיחים שזו ״פעם אחרונה״ כי אני מאמין שהפעם הבאה תהיה בדיוק אותו דבר גם אם נתעקש לוותר הפעם על גלעד שליט).

הבעיה שלי היא בדיוק אותה הבעיה שאתה במרומז מאשים בה אותי, כשקמפיין הנגד עובר מטיעונים עינייניים למסע הכפשות אישיות (או כנגד ציבורים מסוימים) הוא הופך למסע השתקה לכל דבר. על המסרבים לעיסקת שליט לקבל לכל הפחות שיהיה עליהם להתמודד עם התוצאות הלא נעימות של הסירוב הזה, משפחה הרוסה בישראל והרבה מאוד אנשים כואבים ומתוסכלים. אני מרגיש שיש רצון, בעיקר מימין, לטאטא את משפחת שליט אל מתחת לשטיח שהרי ללא כל מסע התמיכה בהם היו הם ובנם גלעד דיי נשכחים מלב. לכך אגב, לנסיון הטאטוא, התכוונתי כשהאשמתי אנשי ימין (לא כולם ולא רק גולשי פרש) בנטישת חייל, מובן שאיש לא טען מעולם שיש להעניש את גלעד שליט.

באשר ליתרונות, וחסרונות, הדיון החברתי; בעיקרון אני מסכים איתך, חברה בריאה ראוי לה שתהיה פתוחה לדיון ציבורי וחלק מהבריאות הוא חוסן מספיק להכיל גם אלמנטים לא נעימים, אגרסיביים, לא הוגנים, לפעמים שיקריים. היתרון של פתיחות כזו, מעבר לחילופי הרעיונות, הוא שאפשר כך ״לחוש״ מה העם באמת רוצה (בניגוד לתקשורת הממוסדת שלא תמיד מסונכרנת עם הציבור).

הבעיה הגדולה עם הפתיחות רבת הערוצים הזו היא שהיא גורמת לפרגמנטציה של החברה. כל חברה זקוקה לאתוס שלה שמחד יבדיל אותה מחברות אחרות ומאידך ילכד אותה מבפנים. רבוי דעות, לפעמים עד כדי רעש, מקשה מאוד על עיצוב ואחזקת אתוסים. יתרה מזו, ״ניצחון״ בויכוח אבל שהושג באמצעים מפוקפקים מותיר משקעים שהתכונה האנושית הארורה של הזכרון נוטה להעצים לאורך זמן, שוב, לא תהליך בריא.

ספציפית לעניין שליט ואתוסים; אני מאמין שלקבוצה קטנה שמוקפת בהרבה עוינות כמו היהודים אתוס של עריבות הדדית חשוב יותר מכפי שיהיה לחברות ענק כארה״ב, סין או אפילו מדינה מסדר גודל בריטי או צרפתי. נכון אמנם שיש סיכונים ברורים ומוכחים בשחרור מחבלים אבל הקורבנות העתידיים הללו הם עדיין בגדר משוערים בלבד וחשוב מכך, כרגע אין להם פנים, שמות ומשפחות. לגלעד לעומת זאת כל שלושת הנכסים הללו. אני מאמין לפיכך שבאורך פרדוקסלי אובדנם (שאני מקווה בכל ליבי שלא יתממש לעולם) של מספר ישראלים למחבלים משוחררים עשוי להתגלות כמזיק פחות לחברה הישראלית מנטישת חייל יחיד בשבי האויב.

ומילה צינית מאוד לסיום; מגוייסים טריים, במהלך שרותכם הצבאי נסו ללמוד וללקט כמה שיותר מידע מסווג ודאגו ליידע את מפקדכם שאתם מצויים במידע הנ״ל. כך תוודעו שאם חלילה תיפלו בשבי יהיו למדינה תמריצים חזקים לשחרר אתכם ״בכל מחיר״ ובמהירות. קצת כמו לתפוש בריון בביצים. חבל שהגענו לכך.

ישן 06-07-2010, 19:01
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09

אבל אתה חייב להבין שחמאס לא היה מרגיש כל כך חזק במשא ומתן אילולא הלחץ שמפעילים תומכי העסקה על הממשלה להכנע לדרישות החמאס , זה לא יפתיע אם פתאום ביבי יסכים ואז החמאס בסייל אחרון ירצו עוד ואסירים ואז יגידו כבר הסכמנו לא נתגמש עוד קצת? משפחות האסירים לא מפגינות נגד החמאס שיסכים מהר לעסקה אלא ממשיכים להפגין נגדנו ולחזק את החמאס , אם אחרי החטיפה עיקר המאמץ היה להפגין נגד החמאס ונגד מדינות אירופה שילחצו לשחרר את גלעד שליט או לפחות שהצלב האדום יבקרא אותו ויראה שהכל בסדר אצלו אז תאמין לי שהייתה יכולה להיות עסקה פחות כואבת ופחות מסוכנת חמאס רק צובר כוח שיש ציבור שלם של אנשים שדורש מהממשלה להכנע לכל תנאי.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 06-07-2010 בשעה 19:03.
ישן 06-07-2010, 23:16
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אני לא חושב שכל העסקונה שמפגינה עכשיו מול ראש הממשלה ולמען גלעד שליט..

מונעת מהמניעים שציינת.חלקה בהחלט כן. לתקשורת התגנבה ידיעה על מהומות שהתחוללו בשולי הצעדה, כאשר חלק מהמפגינים התעמתו עם חלק אחר. הרקע - חלק מהמפגינים קראו "לשחרור כל השבוים הישראלים והפלסטינים". אלה הם אנשים שתפסו טרמפ די ציני ומגעיל ומטרתם היא לשחרר אנשים כמו ברגותי (שני הברגותים) לרחובות כדי להמשיך במסע הדם והשלום שלהם. אותם טיפוסים שמפגינים בבלעין.

או אם ניקח לדוגמא את אביב גפן. אביב גפן התבטא פעמים רבות נגד המדינה ונגד צה"ל - בשביל להאמין שפתאום אכפת לו מגלעד שליט - צריך להיות אחד משני דברים ואף אחד משני הדברים האלה איננו "חכם גדול". בימים שבהם הקריירה שלו דעכה, ידע גפן לשנות מילים בשירים ולהפוך שיר שנאה אנטי ישראלי לשיר פטריוטי וזה בדיוק מה שהוא עושה בצעדת גלעד שליט - ממנף אותה לטובתו האישית. זו בדיוק הסיבה שלאטמה נכנסו דווקא בו.

עד כאן לגבי מניעי הצועדים ומכאן לצעדה עצמה. מותר לחלוק על התועלת שבצעדה שכזו. אני לא חושב שאפשר לזלזל בלחץ שמפנות "משפחות האסירים" הפלסטיניות כלפי החמאס ובצורך של החמאס להתפס כמשחררם הגדול של האסירים. לכן אני חושב שגם לחמאס לחוץ לבצע עסקה והוא כבר היה מבצע אותה אילולא האמין שישראל לחוצה יותר. למה הוא מאמין כך? ובכן , כמה עשרות אלפים של אנשים החליטו לצעוד למען גלעד שליט. חלקם אפילו מאמינים שצריך לשחרר אותו בכל מחיר. התקשורת מצידה מנסה להפעיל לחץ על ראש הממשלה כדי שגם יעשה את הצעד הזה שמרבית העם חושב שהוא על גבול הטירוף - לשחרר אלפי מחבלים מסוכנים לגדה ולרצועה ולשקם את תשתיות הטרור. להחזיר אותנו בחזרה לאינתיפאדה השנייה בשביל גלעד שליט.

אז כן. הברנז'ה הפכה את עסקת שליט לבלתי סבירה וממשיכה והופכת אותה לבלתי נסבלת. חלק מהאנשים האלה עשו זאת ממניעים טהורים וחלק אחר מהמניעים של גפן, או גרוע מכך מהמניעים של פואד שהולך והופך עצמו לגרסת העממיקו של בצלם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-07-2010, 18:00
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא אמרת שעדיף שהוא ישאר בשבי,..."

דווקא הבנת את מה שכתבתי בסדר גמור - "היום הוא הילד של כולנו, מסכן, בשבי, מחר הוא המצורע הזה שלמה שחררו אותו שבגללו יש פיגועים", זה דיי קולע למה שאני חושב, רק שאני לא חושב שהוא "ילד" - הוא חייל. במסגרת התפקיד של להיות חייל יש סיכוי שתיפול בשבי (במקרה הנ"ל הוא לא בשבי, אלא נחטף) או תיהרג, ואין מה לעשות, זה פשוט כך.

שוב, אם הייתי במקומו, כלומר אם הייתי נחטף והיו משחררים אותי בעסקה כזו בתמורה לאלפי מחבלים רוצחים - לא הייתי מעיז להסתכל בעיניים של קרוב משפחה של מישהו שנהרג כתוצאה משחרור אחד מהרוצחים.
אחרי פיגוע כזה, הייתי הולך הביתה ומסתגר לכמה חודשים טובים...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:46

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר