לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-07-2010, 20:38
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
עוד יום של חול, או: מכוני מיון, למה זה טוב?

לקראת בחינת עתידי בחברה נשלחתי למכון מיון גדול. מכון בו כבר הייתי לפני הקבלה לעבודה, ולפני עבודה במוסד אחר, קודם.

היום התחיל רע. לקחתי אוטובוס לת"א, ומשם תכננתי לתפוס מונית עד למכון עצמו. איך שאני נכנס למונית, אני מבין שאכלתי אותה. נפלתי על נהג מונית ששש (SHESAS ) לשתף. בעיתון בישרו על יונית ועידו שמתחתנים, והוא התחיל לפרוס בפני את כל משנתו לגבי נישואי סלבס, איך הם יתגרשו בטוח, כי תמיד הבעל "מכניס כוס אחר לפה שלו כל יום", והאישה "סתם זונה שמחפשת כסף טוב", וכמה ש"פפושדו הזה בן זונה כי הוא מזיין דוגמניות כמו כלום". בקיצור, שיחה מרתקת ומעניינת, כשאני מהנהן ומקווה שלא יהיו פקקים.

כמובן שהיו.

הלאה- מכון המיון.
מישהו צריך לבצע תחקיר, אמנון לוי או רפי גינת, על הקומבינה שעושים על חשבוננו. יושבת לה פקאצה בת 22 ככל הנראה, בטח סיימה תואר במשאבי אנוש או מדעי ההתנהגות וחושבת שהיא באמת מבינה משהו ביחסי אנוש, או בעבודה אמיתית, או בלקבוע גורלות. מי שמך, לכל הרוחות?
למה מישהו חושב שהצורה בה אני מצייר עץ תכריע את עתיד הקידום שלי בחברה?
מי לעזאזל חושב שהשלמת המשפטים שלי מעידה על משהו פרט למצב הרוח שלי?
ומה הקטע עם מבחני הצורות במחשב? אם אני לא שם לב שסדר תזוזת הריבועים הפנימיים היא בכיוון השעון והקווים מתרבים בכל צורה, אז אני לא אהיה עובד טוב?

הגענו לפסיכולוג. יושבת לה עוד פקאצה, בטח בת 23, לעומת הצעירה הקודמת, שואלת שאלות שאחותי הקטנה היתה יכולה לחשוב על טובות מהן, ומהנהנת "אהממ, אהממ, אוקיי, אוקיי". הצלחתי לזהות את מחזור המילים שלה, וידעתי שאחרי שני אהממ היא נותנת שני אוקיי, וחזרתי אחריה בלב. אותי זה שעשע.

סוף היום (פאקינג שתיים בצהריים)- דינמיקה קבוצתית. כל המזוייפים שקיבלו עצות איך להתנהג בראיון מדקלמים משפטים כמו מתוך ספר, והסתומה עם הדפים אפילו לא שמה לב לזה. בנוסף- זיהיתי שחלק מהמטלות היו אותן מטלות שעשיתי לפני שנה. אבל לא הערתי לה, גם ככה שלחתי לה מבטי שטנה כל זמן הדינמיקה.
הצחיקו אותי המשתתפים בסימולציה. משום מה אף אחד מאיתנו לא התמודד על אותו התפקיד עם השני. היו שם עורכי דין שרצו להתקדם במשרד, כלכלנית שמחפשת עבודה, מתכנת, ואפילו, שומו שמיים, בחורה שרוצה להתקבל לאיזה מושב וועדת הקבלה שלחה אותה למיונים.
כיוון שיש לי קטע מטומטם כזה בו אני אומר מה שאני חושב,בצורה ישירה מדי, די פסלתי בקלות את כל הטיעונים המפגרים של האחרים לגבי איך להתנהג, בתוספת כמה עקיצות חביבות למי שבאמת דיבר שטויות. והקטע? שהם אשכרה אהבו את זה. איכשהו, לא ברור למה, מסתבר שהאחרים ציינו במשוב שיש לי יכולת ניהולית גבוהה, אז מנהלת הדיון (פקאצה א', בת 22) ציינה את זה בפני בסוף, ככה בשושו.

מסקנה שלי- אם אתם מוזמנים למבחנים כאלו, נסו להיות עצמכם. כל כך הרבה אנשים מתודרכים מה להגיד ונשמעים אותו הדבר, שהכנות הפכה למעלה נדירה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-07-2010, 22:55
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "היית פעם ביום מיון? זה נורא."

טוב, אני מניחה שכשהעתיד שלך על כף המאזניים זה פחות כיף.
אבל עשיתי ימים כאלה לפני השירות הלאומי והיה חביב.
בפעם אחרת עשיתי מבחן פסיכוטכני ומבחני צורות מפגרים (בלי פעילויות עם אנשים אחרים וזה) והיה ממש כיף, רק קצת ארוך מדי (היו כמה מאות שאלות שעניתי עליהן בתוכנת מחשב, אבל לא היה שם מונה שאלות שסיפר לי כמה עברתי וכמה נשאר. זה מעצבן).

אני מניחה שזה עניין של אופי. אבא שלי לא ממש אהב את הקטע (עם העתיד על כף המאזניים וכו'), אבל בסה"כ הוא רואה את זה בעין אוהדת יותר מכם, אני חושבת.

עריכה: גם נהניתי לעשות את הפסיכומטרי (חוץ מפרקי האנגלית), ואני לא היחידה בארץ שנהנתה מזה... ככה שזה כנראה באמת עניין של אופי.
ישן 14-07-2010, 09:36
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
למה יש מכוני מיון?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "עוד יום של חול, או: מכוני מיון, למה זה טוב?"

אז ככה:

1., וציינת את זה כבר, כדי למצוא עבודה לכל מיני בחורות שגמרו תואר במסלול שמורכב לפחות מ-3 מילים המרכיבות יחד משהו שגם סטיבן הוקינג לא מבין מה הוא אומר.
2. כי הגילדה של יבואני חליפות הפוליאסטר מממנת אותם כדי שיהיה למי למכור את התלבושות הזוועתיות שהם מוכרים
3. כי מאז שאסור להתעלל בטירונים, או לעשות מסעות 100 ק"מ, צריך איזה צוואר בקבוק של עינוי להעביר בו את עם ישראל הצעיר
4. כי איזה עוד שימוש ימצא לבניין הדפוק ההוא בנאות אפקה? בית אבות אקסקלוסיבי בוטיקי?

אגב: פעם הגעתי למיון עזה למשרה שנשלחתי אליה בטעות - לא ריציתי, לא התאמתי והכל היה אי הבנה שלא עליתי עליה בזמן. הכי מצחיק שהתקבלתי למרות שהיו שם בפירוש מועמדים טובים ממני בהרבה. זה היה ב"תקופה הרעה" אחרי פיצוץ בועת ההיטק ב 2001, ואני זוכר את זה כחצי יום ממש ממש עצוב. היו שם בחורות שסיימו תואר שני בכלכלה ועובדות כמנהלת משמרת מלצרים בנאפיס, וובמסטרים (עם נסיון) שעובדים במכירות טלפוניות של נשיונל ג'אוגרפיק... וכולם, כנראה מהפחד להתפס בשקר, אשכרה סיפרו את האמת על העבודות הלוזריות שלהם (משהו ללא ספק נדיר בנוף הישראלי) עד שממש קיבלתי דמעות בעיניים. את ההשפלה שבכל הדינמיקות שבאו אחרי זה ממילא תיארת טוב יותר.

ישן 15-07-2010, 00:59
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "למה יש מכוני מיון?"

ציטוט:
עצוב. היו שם בחורות שסיימו תואר שני בכלכלה ועובדות כמנהלת משמרת מלצרים בנאפיס, וובמסטרים (עם נסיון) שעובדים במכירות טלפוניות של נשיונל ג'אוגרפיק... וכולם, כנראה מהפחד להתפס בשקר, אשכרה סיפרו את האמת על העבודות הלוזריות שלהם (משהו ללא ספק נדיר בנוף הישראלי) עד שממש קיבלתי דמעות בעיניים. את ההשפלה שבכל הדינמיקות שבאו אחרי זה ממילא תיארת טוב יותר.

אתה מיומן בלשקר לאנשים?(כי איש מקצוע מיומן, עולה על שקרים של אנשים פשוטים), אני מאמין גדול בהימנעות משקרים(זה לא אומר שאתה צריך לנדב מידע), מכון שיפסול מעומד לעבודה רק מהסיבה שעבד בתור מלצר, הוא מכון מגוחך(למעשה אני מתקשה להאמין, שעל בסיס זה פסלו שם מעומדים).

אני עובר ראיונות בקלילות רבה, עד היום היה ראיון אחד שכשלתי בו(האמת שהייתי המום, לכמה שעות אחרי זה, לא מעצם אי קבלת התפקיד, אלה מהעובדה שלא עברתי את הראיון), אבל היה מדובר בכ25 מעומדים שמתוכם נבחרו 2.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 15-07-2010 בשעה 01:18.
ישן 15-07-2010, 08:55
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני מיומן בלתמרן אנשים, אולי זה אומר שאני מיומן בלשקר
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "[QUOTE]עצוב. היו שם בחורות..."

אישית אני לא נוהג לשקר (ומשקרים קטנים ואקראיים אני אפילו מקפיד במיוחד להמנע) משום שאני חושב שזה פיזור מהמורות בדרך שאתה עצמך תעבור בה עוד כמה פעמים בעתיד, אבל אני מניח שאם צריך לשקר אז אני טוב בזה.

ולא אמרתי שמישהו פסל את הבחורה (שהייתה מנהלת משמרת, לא מלצרית) – למען האמת אין לי מושג על מה היא התמודדה. הבאתי את הסיפור כי זו הייתה האווירה באותה תקופה עגומה והיה עצוב לראות אנשים בעלי הכשרה מקצועית גבוהה, שעבדו בעבודות דחק. העובדה שהם סיפרו את האמת לפרטים בלי שמץ ייפוי, נראה לי משעשעת משום שאני בטוח שאני לא היחיד ששם לב שבענייני מקצוע 0ועוד כמה תחומים) אנשים נוטים לשדרג את עצמם מילולית בכמה דרגות.

אישית תהליך המיון היה נראה לי מטופש יחסית, ואנטי מדעי (הייתי סטודנט לתואר שני באותו הזמן). היום ממרחק זמן מה קדימה, ועוד הרבה נסיון, אני חושב אותו הדבר.

ישן 15-07-2010, 15:10
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "או הו הו.. משהו כאן..."

האם אתה מאלו שלמדו את המקצוע הזה?

לא היתה עבודה שהייתי מועמד אליה ולא התקבלתי. הייתי במכון הזה בפעם הראשונה שחיפשתי עבודה, והתקבלתי לבנק כלשהו. בפעם השנייה לפני שנה התקבלתי לעבודה הנוכחית שלי, וכעת שלחו אותי כדי לבדוק התאמה עתידית לקידום. אל דאגה, לא מרמור מהסוג שאתה חושב. מרמור כי אני חושב שזה ממש מטומטם. והוכחה מדעית? עשה לי טובה. מה מדעי בזה?

אגב, לא דיברתי עם הרבה פסיכולוגים מתחילים, אבל חברות כוח האדם ששולחות אנשים לשם, נותנות טיפים מה להגיד בראיון, איזה עץ לצייר (הידעת? יש לצייר עץ עם שורשים) ועוד כאלו. ומכל הקבוצה שלי, אני היחיד שלא השתמש במשפטי המפתח הללו. זיהיתי אותם כי הכרתי אותם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:38

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר