לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2010, 10:16
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
דום שתיקה - מאמר קצר של ראובן פדהצור

http://192.118.73.5/hasite/spages/1178326.html

יש לי הרושם שראיון הרדיו אותו אסרה הצנזורה לצטט, נדון בפורום זה. ראשית המאמר (ההדגשות שלי):

"בתהליך מדאיג צועדת באחרונה הצנזורה הצבאית בחזרה אל שנות ה-50 של המאה הקודמת. נראה שהיא פועלת מתוך ניתוק גמור מההתפתחויות המואצות בתחום התקשורת, ההופכות לעתים את פסילותיה לאבסורדיות ממש. לפני כחודש פסלה מאמר שבו ציטוט מתוך ראיון רדיו, שעדיין מצוי ברשת האינטרנט וכל המעוניין יכול להאזין לו.

מעבר לוויכוח, שאינו מתקיים, על ההיגיון שבפסילה המתמשכת של פרסום המידע מתוך הראיון, עולה שאלה מהותית: אם משימת הצנזורה היא להגן על ביטחון המדינה, ואם היא ממלאת אותה באמצעות מניעת מידע שלדעתה מסכן את הביטחון, מה הטעם בפסילה אם אויבינו יכולים להאזין לראיון ככל שיחפצו? קרוב לוודאי שחורשי רעתנו, העוקבים אחר שידורי הרדיו בישראל, האזינו מזמן לראיון. "

----------------

לאפשר למידע להתקיים באינטרנט - מותר, אבל לצטט אותו בעיתון אסור? אולי יש קשר לציטוט שהוזכר ואוזכר בפורום זה מעת לעת לאמור: "כשאני גולשת באינטרנט, אני לא מתרגשת ממה שאני רואה"?

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 09-07-2010 בשעה 10:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-07-2010, 21:34
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
באמת לא מובן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "דום שתיקה - מאמר קצר של ראובן פדהצור"

בדרך חזרה מחצרים לקחתי אתי טרמפיסטית, חיילת מא"מ של ח"א שגרה בעירי. שוחחתי עמה אודות המדיניות המוזרה, והיא אמרה לי שלאחרונה יש החמרת מדיניות, כולל בנושאים שפורסמו קודם. הדוגמה הדבילית שעולה לראשי היא שמו של מב"ס חצרים, שנחשף במלואו כמב"ס רמון, אבל עכשיו - כאשר הוא קודם בדרגה (מה שחושף אותו אוטומטית יותר) - נכתב רק שמו הפרטי.
זה באמת לא מובן, שכן אם המידע קיים ציבור - בצורה דיגיטלית או מודפסת כלשהיא - הרי שהנזק כבר נגרם (בעבר ובהווה), ולא ברור מה יושג ממניעת חזרה על המידע בעתיד.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 09-07-2010, 23:49
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אמיר, שברת שתיקה!"

האמת היא שגם אני רציתי להגיב, אבל כל מה שעלה לי בראש היה בנאלי לדעתי, בסגנון של "מישהו צריך להגיע עם חבל ארוך וחזק למשרדי הצנזורה, ולקשור אותם דחוף אל כדור הארץ, כי נראה שהם מעופפים לכל עבר"...

אבל בסוף לא כתבתי

אגב, בנוגע לצפיות באשכול - הן לא אינדיקציה בעלות משקל כמו שאתה מייחס להן. גם כאשר משתמשים לא רשומים, ואפילו (למיטב ידיעתי) חיפושים בגוגל נכנסים לאשכול הם נרשמים כ"צפיה", כך שמספר האנשים שאכן יש להם מה להגיב ודעתם נחשבת ובאמת צפו באשכול, יכול להיות נמוך מאוד...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 11-07-2010, 00:13
  newday newday אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אמיר, שברת שתיקה!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
צפיתי בעניין רב איך מאות צפיות באשכול לא הניבו תגובה יחידה,עד שהגבת. דומה שכמעט כל מי שקרא נכס אף הוא למצב המתואר בכותרת המאמר - או שלא ראה בכך כל בעיה. ואני בטוח שרבים כאן יודעים בדיוק מה נפסל.

זה המחיר שהעיתונות משלמת על ההפקרות שהגיעה לשיא בלבנון השנייה. החזירות הקיצונית שלהם באותו זמן עולה להם עכשיו. כך זה תמיד, מקיצוניות אחת, לא חוזרים בצורה אלגנטית לאמצע. תמיד יש פיצוי יתר.

נכון שעכשיו הטרנד בקרב הכתבים הצבאיים הלא-מערכתיים (עופר שלח, פדהצור ושאר כאלה שהמכנה המשותף שלהם הוא שהם יותר טובים מכולם, בעיקר מהעם הטיפש שהם כותבים לו), זה לתקוף את הצנזורה, ובעיקר לתקוף את הציבור ולהציג אותו כאטום טיפש ומתמסר למערכת, שמעדיף באווילותו שלא לדעת, אבל זה לא המצב. לציבור נמאס מהתקשורת בארץ באופן כללי ומהטיפול שלה בנושאים בטחוניים בפרט, ולכן הוא לא נזעק לעזרתם של אלה שחושבים שהם טובים יותר ושהצנזורה מפריעה להם להראות כמה הם טובים יותר.

אני באופן אישי, שואל על כל דבר למה כן צריך להגיד, ולא למה לא צריך להגיד, ויותר מזה, אני מעדיף עשר ידיעות מצונזרות שאפשר היה לפרסם מאשר ידיעה אחת לא מצונזרת שהיה אסור לפרסם. רק שאצלנו, ובעיקר בתקשורת, שום דבר לא קדוש והשחיטה של פרות היא המטרה לא האמצעי.
ישן 10-07-2010, 20:39
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
מעשה היה בבן-גוריון, שהכריז בנאום ברדיו כי לישראל יש צוללות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "דום שתיקה - מאמר קצר של ראובן פדהצור"

אסרה הצנזורה על פרסום הדבר.
התרגזו עורכי העיתונים.
מה עשו? הקדישו לנושא מאמרי דעה.
אחד כתב משהו בסגנון: "אם הגיוני לאסור פרסום מה שכבר שודר, אני צוללת",
והשני כתב: "וכי מהו אותו סוד זה שחשף בן גוריון ואין רוצים לספר לנו? אוללות? בוללות? גוללות? דוללות? הוללות? ווללות? זוללות? חוללות? טוללות? יוללות? כוללות? לוללות? מוללות? נוללות? סוללות? עוללות? פוללות? קוללות? רוללות? שוללות? תוללות?"

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 11-07-2010, 01:38
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי newday שמתחילה ב "לא שונה בהרבה ממה שקורה היום..."

אתה מאשים את האנשים הלא נכונים.
צריך לטפל ביד קשה, בהחלט!
אבל לא במי שתפקידו לחשוף את המידע, אלא במי שתפקידו הוא להסתיר את המידע ובמקום להסתיר הוא מציף את המידע החוצה.
צה"ל דולף בצורה חמורה.

כדאי שתלמד את ההבדל בין צו איסור פרסום לבין צנזורה לפני שאתה ממשיך להגיב באשכול.
בנוסף, אנא בדוק מהם העונשים שניתן להטיל על מי שעובר עבירת צנזורה (עיתונאי ו/או גוף תקשורת).
לאחר שהצלחת ללמוד את הנ"ל, מצא בבקשה יותר משלוש דוגמאות בהן ביצעו עיתונאים ישראלים עבירות צנזורה חמורות בשנים האחרונות (חמורות, להבדיל מעבירות קלות כמו פרסום שמות של הרוגים בטרם אושרו לפרסום).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:43

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר