לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-07-2010, 10:47
צלמית המשתמש של Zorro26
  Zorro26 Zorro26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.04
++C על גווניו השונים ו- #C

הי,

רציתי לברר מס' נקודות חשובות לגבי ++C ו- #C ותקנו אותי אם אני טועה:

1) קיים תכנות ++C רגיל אשר נועד בעיקר לפיתוח מערכות אך ניתן לפתח איתו
אפליקציות חלונאיות ללא שימוש במחלקות עזר.

2) קיים תכנות ++C בשימוש MFC אשר ניתן לפתח באמצעותו מערכות ואפליקציות חלונאיות ביתר קלות

3) קיים תכנות ++C תחת סביבת Visual אשר נועד בעיקר לפיתוח אפליקציות חלונאיות

4) קיים תכנות ++C תחת סביבת Visual.Net אשר הוא לא פורטבילי כמו תצורות התכנות הקודמות
מאחר ואפלקציות שלו מחייבות שימוש ב- Net framework. אך נוספו לו מס' תכונות אשר עוזרות
לתוכניתן להתרכז תחלס במה שצריך ולא בכל מיני דברים מסביב.

5) #C מכיל את היכולות שיש ב++C ו- JAVA וניתן גם באמצעותו לתכנת מערכות אך מצד שני
הוא נועד יותר לאפליקציות חלונאיות.

נהיה לי פשוט סלט גדול מכל הסוגים של ה ++C ואני חייב להבין את ההבדלים ביניהם
למרות שמס' מרצים כבר אמרו לי ש ++C זה תחום תכנות ששורר בו סוג של כאוס מבחינת
גווניו השונים. האם זה נכון ?
תודה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-07-2010, 10:59
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Zorro26 שמתחילה ב "++C על גווניו השונים ו- #C"

בגדול ++C היא ++C. ההבדל המהותי בין שלל ה"גוונים" שציינת הוא במה אתה עושה שימוש שהוא דווקא לא חלק מהשפה: ספריות מערכת מיוחדות שקיימות רק בפלטפורמות מסויימות (מישהו אמר Win32API?), וכו'.

כמו כן אני רוצה להדגיש בפניך שאתה ככל הנראה משתמש במונח מוטעה (לפחות מבחינת אינטראופרביליות) : שאתה אומר "אפליקציות חלונאיות", אני משער שאתה מתכוון לאפליקציות מבוססות חלון גרפי (בשונה מכאלה שפועלות בקונסול). בפועל, כל הספריות שציינת, מגבילות את האפליקציות שלך לרוץ על מערכת הפעלה בודדת: חלונות[*]. זאת, בניגוד, לדוגמה, לאם היית משתמש ב GTK/Qt ומלבד זאת כל שאר הקוד שלך היה לפי הדברים הכלולים בסטנדרט של C.

אשר ל #C, זו שפה אחרת, שהקשר בינה לבין ++C הוא שבשתיהן יש את האות C. בפועל, מדובר בעצם בחיקוי של מיקרוסופט לג'אווה, פחות או יותר.

כמו כן, יש את עניין הקומפיילרים: לא כל קומפיילר יתייחס אותו דבר לאותו קוד. לדוגמה: gcc ינסה להתנקש בך אם תעיז לכתוב את הדבר המצחיק "void main", ואילו הקומפילרים של מיקרוסופט, יקבלו זאת בשמחה, למרות הבעיות הנובעות מכך.

עד כאן דעתי, ואני בטוח שיהיה מי שיבוא ויתווכח איתה

[*] ישנן דרכים להריץ אפליקציות שנכתבו עם קוד שמוגבל ל"חלונות" במערכות הפעלה אחרות: דוגמה פופולארית לכך הוא הפרוייקט Wine (אשר עושה תרגום מ WinAPI למערכת ההפעלה הנייטיבית שעליה הוא רץ) והפרוייקט Mono, שמאפשר להריץ קוד דוד-מת. אבל הם עוד לא שם. מי שרוצה אפליקציה שקל להעביר אותה למערכות הפעלה אחרות, יעדיף לכתוב אותה בסביבת Qt, למשל...)

ישן 18-07-2010, 11:29
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "בגדול ++C היא ++C. ההבדל..."

אין שום קשר בין C# לC++ כאילו יש קשר קונספטואלי אבל אלה שפות תכנות שונות.

בC++ יש מספר FLAVORS :
C/C++
Modern C++
ויש שלל מאוד מגוון של ספריות שאפשר לעבוד איתן, מ BOOST, עד GTK. בגדול כל ספריה נותנת לך את הכלים שלה, מהרחבות לשפה, כלים לכתיבת שרתים, תקשורת, ועד כלים אפליקציות חלונאיות.

VISUAL STUDIO הוא רק סביבת פיתוח IDE, כמו ECLIPSE שמאפשר דרך נוחה יותר לתכנת...

אם תרצה להשתמש ב.NET אז קודם כל אתה מקבל שפה קצת שונה C++/CLI, זה מין הרחבה לC++ שמאפשרת עבודה יותר נוחה עם הניהול זכרון של .NET , ותקבל את כל הפלטפורמה של ה.NET וד"א עם מונו אז מה שתכתוב כנראה יהיה פורטבילי גם ללינוקס. בכל מקרה זה קצת טיפשי, עדיף לך כבר C# בגלל הנוחות של השפה, יש מגוון מאוד צר של מיקרים שבהם שימוש ב C++/CLI הוא הגיוני....

תגיד מה אתה רוצה לעשות, ותקבל המלצה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:55

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר