לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2010, 01:34
  שלומות שלומות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.10
אחי הגדול, אבודת עצות..

שלומות,
אני בת 18 ו9 חודשים, ואני באמת שלא יודעת מה לעשות.
אני ואחי תמיד היינו כמו חתול ועכבר, תמיד היינו מתווכחים על שטויות, מה שנקרא "מריבות אחים", וכמו כל אחים רגילים לא ייחסנו לזה חשיבות.
מהיום בו אחי חזר ממשלחת לפולין מטעם בית הספר, שזה היה בכיתה י"ב, היחסים שלנו היו טובים מכל.
המשלחת לפולין כנראה באמת גרמה לו לחשוב על דברים בצורה אחרת, כי אחרי הכל, זו חוויה לא קלה.
התחלנו פתאום לדבר, מה שלא היינו עושים.. כי התקשורת היחידה שהייתה בינינו היא מעשית בלבד (מכות של אחים), התחלנו לשתף אחד את השני, ממש פתאום גיליתי בן אדם חדש, בוגר, אחד שאני באמת אוכל לומר עליו שאני אוהבת אותו.

ואז, בנשף שהיה לאחי, הוא הכיר מישהי שהייתה איתו בשכבה, לעומק.
אחי הגדול כבר בן 20 ומשרת בצה"ל. כן, אני קטנה ממנו בכמעט שנתיים.
אחי והבחורה שהתחבר אלייה בנשף, כיום יוצאים כבר שנתיים..
בהתחלה, בתחילת הקשר שלהם, הכל היה טוב ויפה. אני וחברתו התחברנו ונהיינו חברות דיי קרובות, ואח שלי היה מאושר מתמיד.
ומאוחר יותר, בסביבות החצי שנה קשר שלהם, החברה התחילה להשתלט לו ממש על החיים.
בגלל החברה, "שלום" לא יוצא לאח שלי לומר לי כשהוא חוזר כאחרי 3 שבועות מהצבא.
ישר כשהוא חוזר מהצבא לסוף שבוע, הוא נוסע אל החברה, אפילו מבלי לעבור בבית, כי את ההורים הוא רואה כשהם אוספים אותו מהרכבת, כאילו שזה מספיק.
בכל השהייה שלו מחוץ לצבא הוא נמצא אצל החברה. יישן אצלה, אוכל אצלה, סתם שוהה אצלה, ממש גר אצלה.
ואם וקרה נס והם החליטו לבוא לבקר את המשפחה שלו, שזה אותי, את אחותי הקטנה, את אימי ואת אבי, אז גם אז, החברה נמצאת. וכשהיא נמצאת, היא לא עוזבת אותו לדקה, כשהוא מנסה לשבת בסלון סתם לראות סרט, ולא הכי בא לה על הסרט, אז היא קוראת לו לחדר שלו, גם אם היא רואה\שומעת שאני מנסה לדבר איתו. ואני מנסה.
אח שלי התנתק כמעט מכל החברים שלו בגללה, ואלה חברים אמיתיים. והם אמרו לו את הכל בפרצוף : שהחברה שלו משתלטת לו על החיים ובגללה הוא כבר לא נפגש איתם...
החברה כובלת את אח שלי, אבל הוא לא מראה התנגדות!
אחרי כמעט שנה, כנראה קרה משהו ואח שלי הבין שהיא יותר מידי קשורה אליו ולא נותנת לו לנשום, אז הוא נפרד ממנה, ואחרי 5 דק' של בכי, כל אחד בביתו, כשאני מנסה בכל כוחי לעודד אותו (ובדיוק התמודדתי מפרידה שלי מחבר שלי) הם חזרו בטענה שהם אוהבים אחד את השני.
ודיי, כבר שנתיים הם ביחד, וכבר שנתיים שלא ייצא לי לשבת עם אח שלי לבד לחצי שנייה אפילו!
וזה מעציב אותי שהמצב כזה.
ועכשיו נתעמק יותר בבעיה ולא ברקע:

החברה ניתקה את הקשר שלי ושל אח שלי! היא ניתקה את הקשר בינו לבין חברים שלו! בינו לבין המשפחה שלו! והוא אפילו לא שם לב!! ובמקרה הזה באמת ניתן לומר שהאהבה עיוורת!!
לא רק זה שהיא ניתקה בינינו, כל סוף שבוע, אני קמה לי בכייף ביום שבת בבוקר, והגברת נמצאת! ואני מתחרפנת רק מלראות אותה! כבר שנה שאני נשארת ביום שבת, גם בימי שבת ההכי יפים! בקומה העליונה בביתי, בחדר שלי!
אני לא רוצה לראות אותה! היא מעצבנת, שתלטנית, היא אובססיבית לאח שלי ברמה שאי אפשר לתאר אפילו!!

והכי גרוע, בכל פעם שאמא שלי צוחקת עם אח שלי על זה שהם יתחתנו, הוא כל פעם מזכיר מחדש שהוא לא מתכוון להתחתן איתה, כי הוא רוצה לנסות עוד קשרים עם בנות, קצת להתפרע.. כי היא הבחורה הראשונה שלו..והקטע הוא, שהוא טועה ובגדול! גם אם הוא ירצה ממש להפרד ממנה בבוא הרגע, הבחורה כל כך אוהבת אותו שהיא תתאבד! הוא כל החיים שלה-כי זו הייתה הבחירה שלה-לעזוב הכל ולהיות איתו! אבל היא לא יכולה לעשות לו את אותו הדבר! יש לו משפחה, אנחנו אוהבבים אותו, זה לא בסדר שככה היא הרחיקה אותו מאיתנו ומחברים שלו. ועוד כשייצא לי לדבר איתה פעם אחת על זה, היא אמרה "יכול להיות שאני טועה, אבל אני חושבת שזה צריך להיות ככה- קודם כל אני, ואז המשפחה, ואז החברים"-כן, זה מה שהיא אמרה!

עוד משהו, אחי בקרוב מסיים קורס כלשהו ויש לו טקס שאליו המשפחות צריכות להגיע. באותו היום במקרה יצא שגם חברה שלי מתשחררת, אבל כמובן שהעדפתי ללכת לטקס של אח שלי, כי ... הוא אח שלי.
הטקס קרב, וביום שישי אחד, כשהחברה עשתה מעשה נדיר והסכימה שהוא יאכל איתנו ארוחת ערב, ומן הסתם היא גם הגיעה ואכלה איתנו, כי "חלילה אם הם ייפרדו לשעה!", קיצר, אז באותה ארוחת הערב, דנו בבעיה.. אנחנו משפחה של 5 נפשות, ובגלל שהחברה באה אנחנו נהיה 6 אנשים, ואין מקום באוטו.. אז הגברת ברוב חוצפתה העלתה "רעיון", היא הציעה שמישהו מהמשפחה לא יבוא כדי שיהיה מקום באוטו! ולא רק זה שהיא הציעה את זה, היא גם בחרה מי זה יהיה! אני!!
החצופה אמרה לי" אולי לא תבואי? בשביל מה יש לך לבוא? זה סה"כ טקס וגם ככה תוכלי ללכת לשחרור של חברה שלך".. עכשיו אני רוצה שירים אצבע מי שחושב שזו לא חוצפה ממנה לומר דבר כזה ואפילו לחשוב על דבר כזה! יותר נורא, שכששאלתי "את רצינית איתי?" (הייתי בשוק מההצעה שלה, כאילו, מן הסתם הראוי הוא שהיא לא תבוא! כי אנחנו מהמשפחה ואנחנו בעדיפות יותר גבוהה ממנה! ) היא הביטה באח שלי שישב לידה ועשתה לו מבט של "תגיד לה"
והוא, כמובן, שפוט שלה, אמר לי"היא צודקת אולי תלכי לשחרור זה ייצא לך טוב"
אני בשוק, שחברה של אח שלי גרמה לו לומר דבר כזה!!
היא אובססיבית אליו בצורה מטרידה והיא ניתקה ביני לבין אחי כל קשר!!!

וכשהיא מרגיזה את אח שלי והוא מתעצחבן עלייה ובצדק, אז היא מתחילה לבכות ואז הוא נכנע ומבקש ממנה סליחה על משהו שהיא עשה! משהו שגרם לו להתעצבן

ואני לא יודעת מה לעשות! אני רוצה את אח שלי בחזרה!

פסיכולוגית של חברה שלי (סיפרתי לחברה את המצב והיא דיברה על זה עם הפסיכולוגית שלה) אמרה שזה מסוג הקשרים הכי גרועים.
ש"הבחורה לא תתן לו להפרד ממנה ותגרום לו לחשוב שדרך הפעולה שלה היא הכי טובה והכי נכונה, והיא תלחץ עליו להתחתן, והוא יהיה שבוי "בקסמייה" וייתחתן איתה, והיא לאט לאט תרחיק אותו מהמשפחה שלו ותבודד אותו מכולם. זה מסוג הקשרים שהבחורה שלוטת מתוך אובססיה רצינית כלפיו ויגיע הרגע בו תפסיקו להתראות בכלל"- פסיכולוגית אמרה את זה.
ומה אני אמורה לעשות? זה הרי ברור שהפ יתחתנו, זה לא שאני יכולה להרגיע את עצמי ולומר שזה סה"כ חברה ושזה יעבור, זה הרי ברור שיבוא היום והיא תקח ממני את אח שלי.. שלי!

אני באמת אבודת עצות.. ואני מאוד מקווה שזה לא נשמע קטנוני, כי זה לא! אני אולי לא יודעת להסביר את המצב כי אני כרגע באטרף של עצבים עלייה ועל מה שהיא עושה לו.

להפריד בינהם? לסכסך? לומר לו הכל בפנים? אחרי הכל הוא אוהב אותה.. והוא בצהל וחשוב לו לחזור אל ידיים אוהבות, רק שהוא עיוור לכל מה שקורה.. וקורה. ואני לא רוצה לגרום לו עוול.. אבל אני רוצה.. אותו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2010, 21:46
  Mr. Bird Mr. Bird אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.12.09
כבשה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שלומות שמתחילה ב "אחי הגדול, אבודת עצות.."

העציב אותי לשמוע את הסיפור שלך ,
אני בטוח שמאוד קשה להתבונן ולהבחין מהצד בכל זה ולהרגיש חסרת אונים ,ללא יכולת לטפל בזה.

הגיון לא חודר אליו , כמו שציינת הוא מעורפל ע"י השליטה שלה בו ,
קראתי את דברייך רק פעם אחת ( לא מספיק כדי לקלוט את כל הניואנסים ) והדבר הראשון שקפץ לי הוא שאם זה חשוב לך שתצטרכי "להקריב" מעצמך ולנסות לתחמן אותו בצורה כלשהי כדי שהוא יתפוס מה קורה מסביבו .
אבל עלה לי משהו קצת יותר "אלגנטי" ,
משל , בדיוק כמו משל כבשת הרש שנתן הנביא הציג לדוויד ( אני חילוני לגמרי אבל זה כנראה המסורת מהבית ספר חלחלה ) -
הסיבות שנתן הנביא הציג את זה כמו שהוא הציג את זה היא שדוויד לא היה מספיק אובייקטיבי להבחין במציאות , עיניו היו מעורפלות - נסיבות דומות לשלך .

לצערי כרגע לא עולה לי רעיון ספציפי יותר למשל אך את מצטיירת כבחורה נבונה תתחילי להריץ רעיונות בראשך , תערבבי כל מיני דברים במשל , דברים שלא יוצא ל"דמות המרכזית" שלך לעשות כתוצאה מגורם כלשהו ,דברים שהוא אוהב , נהנה שהסבו לו תענוג כלשהו ( משחקי כדורגל בימי שישי וכו ... , לאו דווקא דברים שקשורים ישירות לאחיך - כשם הדבר, זהו משל ) וכן הלאה כדי שאחיך יזדהה ברמה כלשהי עם הדמות , זה דורש תחכום מסוים אבל לדעתי שווה לתת לזה הזדמנות .

בכל אופן ,זה הרעיון , אני מקווה שזה הזריק לראשך תובנות כלשהן .
אם תרצי לנבור בזה בצורה יותר עמוקה תרגישי חופשיה לפנות אליי בפרטי .

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר