לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-08-2010, 23:03
  neighbor neighbor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
שכנים מעל החוק

ערב טוב,

יהיה כאן המון מידע על שכנים שעושים כרצונם, לא מתייחסים לוועד בית, שוטרים, צווים ואני מקווה שמישהו יוכל לתת תשובה, מה עושים במצבים כאלה ולמי אפשר לפנות?
(וזה התקציר).

** אני מבקש מצוות האתר; הנושא הזה בכוונה נפתח ממשתמש חדש ואנונימי.
נא לא
לבדוק פרטים ובטח שלא להעביר אותם לגורמים נוספים (כמו שאני יודע שבוצע בעבר). אני רק מבקש עצות. לי אין כל מה לעשות בעניין, רק וועד הבית, או ההורים שלי יוכלו להתלונן - אבל ספק אם זה יעזור. אני רק מבקש דרכים להתמודד עם זה כדי להציע אותם למי שצריך. **

זה כבר המון זמן (אני לא זוכר כבר כמה, אבל יותר משנה זה בטוח) שאנחנו חיים עם שכנים שעושים כל מה שעולה על דעתם בלי לשאול אף אחד.
יש משפחות (בכל הבניינים שקשורים לאותו וועד) שלא איכפת להם מזה, יש כאלה שאפילו משתפות קצת פעולה, אבל יש משפחות שאפילו נפגעות מזה.

אפשר להגיד שהחיים בבניין (לפחות למשפחה שלנו), מסתכמים כהרגשה מגעילה, אפשר אפילו להגיד מפחידה ומאיימת.

השכנים הם ערבים. ולא, אין כאן שום קשר לגזענות.
הם גרים (עד כמה שאני יודע), 2 משפחות ביחד בדירה והם בכל טווחי הגילאים.
הדירה נקנתה על ידי בעל הבית המבוגר, ובזמנו לא היה המצב כמו עכשיו.
עם הזמן הגיעו הילדים שלו ("ילדים", בני 30-40, לא יודע כמה) והביאו איתם את המשפחות שלהם, ומאז הכל זוועתי. הם עושים כל מה שאסור, ומתעלמים מכל החלטה שמתקבלת בבניין.

אני לא יודע איך לתאר מה קורה, ולכן אני אכתוב בנקודות איך שאר השכנים נפגעים מזה:

1. בעבר הם לא שילמו חשמל ומים, חברת החשמל ניתקה אותם מהחשמל הביתי ואת המים הם צרכו מהגינה המשותפת. לחיות בלי חשמל לא היה להם נעים, אז הם החליטו להתחבר ללוח החשמל הראשי של הבניין מה שהביא לניתוק החשמל בחדר המדרגות לכל דיירי הבניין.
(במשך כשבוע-שבועיים היינו ללא אור בחדר המדרגות.)
חברת החשמל סירבה לחדש את החשמל לבניין עד שהובטח לה שוועד הבית (משמע, כל שאר הדיירים) ישלמו על כל חשמל שנגנב.

2. מלבד החשמל והמים, גם הבטון הפך להיות שייך להם. על דעת עצמם, ושלא לפי חוק, הם פתחו לעצמם עוד דלת (מחדר המדרגות) לתוך הדירה שלהם. משמע, כעת יש להם 2 כניסות לדירה שאותה הם חילקו ל2. דירה אחת לילדות הקטנות שלהם, ודירה אחת לעצמם. כשהם צריכים משהו, שומעים אותם שנה דופקים אחד לשני על הדלת, כדי ש"הצד השני" יפתח. וזה המצב הנורמלי.
המצב הלא נורמלי הוא - שהדלתות שלהם פתוחות כל הזמן.
זה אומר שהם שולטים גם על החדר מדרגות עצמו. רואים כל מי שעובר בקומה שלהם.
ועוד לא התחלתי להזכיר את הלילות, שרואים אותם ישנים (בימים שהדלתות לא סגורות), את הריצות והמשחקים של הילדות הקטנות שמפריעות לעלות ולרדת בחדר המדרגות שממילא אין בו הרבה מקום,
ואם הן אחרי מקלחת - אז אין סיבה שלא ניראה אותן אפילו עירומות.
פשוט, חדר המדרגות (בעיקר בקומה שלהם, אבל גם בשאר הקומות) הפך להיות גן המשחקים שלהם.
(עד כמה שאני יודע, הילדות לא בשום גן / מוסד מסודר. הן בערך בנות 3-4-5...)

*בעניין זה צריך להוסיף, שבגלל פתיחת הקיר והוספת הדלת, פעמיים נפגע רצף קווי החשמל בבניין כך שלא היה ניתן להדליק את התאורה בחדר המדרגות (בגלל שהם ניתקו את המספק והחליפו אותו בדלת.) הפיתרון היה כמובן - הזמנת חשמלאי שיתקן את מה ששובש, ופעמיים זה נגבה מכספי הוועד.

** ומלבד זאת, עכשיו נזכרתי - שפעם הם ניסו לסדר בעצמם את המפסקים, ופתחו את המפסק הראשון בחדר המדרגות (בכניסה לבניין). כשהם לא הצליחו - הם השאירו את החוטים חשופים, ואת החשמל במדרגות מחובר (כלומר, ממפסקים אחרים אפשר להדליק את האור).
במילים אחרות - סכנת התחשמלות ומוות לכל דייר שבטעות היה מבקש להדליק את האור, ולא שם לב שאין מפסק. (כשאנחנו ראינו את זה, מיד מיהרנו לכסות את הפתח של המפסק עם דבק ולוודא שאין סכנה בחוטים החשופים.)

3. ואם היינו בדירה ובחדר המדרגות...במה עוד לא עסקנו.......במקלט.
כן, בתקופה שהם רק עברו לבניין הם השתלטו על המקלט. כל היום וכל הלילה ניכנסו אליו ויצאו ממנו, הפכו אותו למחסן שלהם שבו הכל אפשרי.
אם חס וחלילה היה צורך במקלט, היינו יכולים להמשיך לישון בבית. לא היה לאן ממהר.
(ובתכלס, גם עכשיו - אנחנו לא מתכוונים להיכנס אליו עם שאר השכנים בבניין.)
יום אחד לוועד הבית נמאס והוא החליט להחליף מנועלים ולסגור להם את המקלט.
למזלנו, הם לא ניסו לפרוץ או להשתלט שוב על המקלט, רק לטנף את הסביבה שלו ומן הסתם, את כל חדר המדרגות.
(תחשבו על בניין שיש בו עגלות של בובות, נעליים זרוקות, בובות,צלחות עם אוכל שהם משאירים בין המשחקים שלהם.............אךךךךךךך דיי!)

ועכשיו עניין הערבים:
לא הזכרתי סתם את המידע הזה. גם אם אלה היו יהודים (והיה לנו גם שכן כזה, שתודה לאל הצליחו לגרש אותו), הייתי בא בטענות.
הבעיה אצל הערבים היא - שהם מפחידים יותר.
הם לא עוד סתם אנשים יהודים שאפשר לקוות שהם לא יפגעו בך.
פה הם ערבים. וערבים "הם האוייב", "הם 'בני דודים'", "לא כדאי להתעסק איתם", ...ועוד ועוד.

הם פשוט מפחידים.

אמא שלי פוחדת! לא מעיזה להגיד להם משהו ולהתקרב אליהם.
אבא שלי מתעצבן, מת מת מת לדפוק להם על הדלת ופשוט לתקוף כל אחד ואחד מהם.
אבל אמא שלי מפחדת, והיא מבקשת ממנו שלא יתערב בסכסוך (העיקרי) בין הוועד לבין הערבים כדי שמאוחר יותר, הם לא יבואו להתנקם. (והם יודעים מה אנחנו חושבים עליהם).

עד כמה שאני זוכר (ואני מקווה שאני לא מתבלבל עם דור אחר של שכנים....), הוועד פנה למשטרה, והם קיבלו צווים להגיע לבית משפט, והם לא הגיעו.

יותר מזה, הם ביקשו לבנות מרפסת והוועד (גרים קומה מתחתם) סרבו לאשר להם את זה, אז הם פשוט הלכו ודיווחו לרשויות על סוכה לא חוקית שבני משפחת הוועד הקימו בגינה (שתחומה כאיזור שלהם, אבל בפועל נחשבת איזור של כל השכנים. אבל לאף אחד אחר זה לא הפריע).
נחשו מה?! הם נאלצו לפרק את הסוכה, כדי לא לשלם קנס!!!!

מה קורה כאן?!?!?! איך משתלטים על אנשים כאלה?
המשטרה קונסת את האנשים שמנסים לשמור על החוק, ולא מתעסקת עם ערבים שממשיכים לעשות כל מה שעולה על דעתם!!!

אשמח לקצת עידוד ופתרונות לבעיה.

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:32

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר