לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2010, 00:45
צלמית המשתמש של MAG707
  MAG707 MAG707 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.07
משגעת אותי החלטת בית המשפט על הכפלת עונשו של השוטר שירה בגנב רכב

אני באמת שמעתי על הידיעה הזו היום ואני כבר לא יודע מה רגשתי באותו רגע, חלק יגידו שזה נכון וצודק אבל אני חולק על זה לגמריי, מקרה אחד ונדיר שקורה פעם בשנה שעליו מחליטים לשלוח שוטר/בעל שטח פרטי (כמו בפרשת דרומי) על ירי לעבר פורצים או כל פורעי חוק הוא לגיטימי ומתקבל על הדעת, אבל כשיש מגמה קבועה של מקרים שבהם מערכת המשפט מענישה את שומרי החוק ואת האנשים שמגנים על עליו זה כבר נראה כמו כאוס אחד גדול.

השוטר בפרשה הזו ,ואני לא מכיר את כל פירטי הפרשה אבל נצא מנקודת הנחה שהוא ירה בו והניפגע לא היה פורץ בכלל אלה סתם עובר אורח (בכוונה אני מקצין את זה)..ואכן הוא קיבל את עונשו (למרות שגם פה העונש לדעתי הוא עדיין גדול) אבל ברגע שהשוטר שהיה נאמן למדינה ולהגנה עליה מערער על החלטת בית המשפט הוא מקבל הכפלה של העונש שלו..

לא יודע מה אתכם לדעתי זה טירוף שלא נפסק ולהפך, הנעל שניזקה על שופטת בית המשפת "זיכתה" את הזורק ל 3 שנות מאסר ובמקרה חמור הרבה יותר קיבלו הנאשמים הרבה פחות כמו הזוג שפגעו וברחו בילד שכמעט נהרג, ופה אני מדבר על ההחלטות בית השפט באופן כללי.

בקיצור, מעניין אותי לדעת אם באמת כולם מקבלים את זה או נושכים שפתיים מורידים את הראש וממשיכים הלאה.

"הדואג לימים זורע חיטה, הדואג לשנים נוטע עצים והדואג לדורות מחנך אנשים"

ג ו ל נ י 51 !

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2010, 01:17
  Inigo Inigo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.09
אני מסכים איתך שזה נשמע מקומם,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MAG707 שמתחילה ב "משגעת אותי החלטת בית המשפט על הכפלת עונשו של השוטר שירה בגנב רכב"

אך אתה צריך לעשות את ההבחנה, ולבדוק האם לירות בפורץ היה מעשה מידתי-הגיוני. האם שימוש בנשק חם היה המוצא האחרון, והאם כך שמדובר בגנב רכבים מאפשר לשוטר לירות בו, על אף שלא נשקפה סכנת חיים?

מהמעט שדווח בעיתונים (בתקופת המשפט המקורי שדן בפרשה), ושדווח באינטרנט ובטלוויזיה אודות המקרה - מדובר היה במארב לתפיסת גנבי מכוניות, שבמהלכו הגנבים הבינו כי "עלו עליהם" וברחו. האם גנב שבורח מהווה סכנה לשוטר? האם השוטר חש סכנת חיים מיידית? האם תפיסת הגנב בכל מחיר, גם במקרה ויהרג החשוד במהלך המרדף, זה מה שמצופה מהמשטרה?

לפי החוק, התשובה היא לא. גם לדעתי.

מסכים איתך שהעונש נשמע מקומם, אך אני חושב שהוא מוצדק. גם ההחמרה.

ישן 22-07-2010, 01:41
צלמית המשתמש של MAG707
  MAG707 MAG707 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "אני מסכים איתך שזה נשמע מקומם,"

תראה, כל המערכת הזו באה להגן על האזרח ,ברגע שאין שום ענישה בנושא של פורצים וגנבי רכבים ,שרק אצלי בבית נגנבו 4 רכבים בשנה וחצי, באחד המקרים תפסנו את אחד הבחורים והוא היה במעצר 24 - 48 שעות ושוחרר (ועוד הוא העז לאיים עלינו) ,פה בדיוק הבעיה, כי אם הוא היה מצליח לגנוב את הרכב מבלי להיתפס הוא היה מרויח יפה על חשבוני וחשבונינו בכלל, אבל גם שתפסת אותו בשעה שהוא פורץ לרכב שלך וחמור מזה לפרטיות שלך ושל המשפחה שלך פה אין ענישה!!

יכול להיות שזה באמת הדבר שמקומם אותי בכל הסיפור הזה, זה לא מקובל ולא הגיוני שאני כאזרח במדינה לא מקבל שום הגנה על הפרטיות שלי, ורק בשביל להסביר לחברים פה שחלקם אולי לא חבו פריצה/גניבה, השוטרים שבאים לאחר שהארוע נגמר אומרים לנו בפנים שאין להם שום כח בידיים במקרים האלה ויותר גרוע שגם אם היה אפשרות להגיע ולעצור אותם הם היו חושבים פעמיים אם לבצע את זה ושוב בגלל הענישה המחפירה של המערכת.

חומר למחשבה ,אז אולי לא צריך לפתוח באש לעבר פורץ שבורח ,אבל אם פורץ יקבל ענישה חמורה או אפילו שליש ממה שקיבל זורק הנעל על השופטת ,תאמין לי שגם השוטרים יעדיפו לפתוח במרדף אחריהם מאש לפתוח באש.

ג ו ל נ י 51 !

ישן 23-07-2010, 00:37
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MAG707 שמתחילה ב "משגעת אותי החלטת בית המשפט על הכפלת עונשו של השוטר שירה בגנב רכב"

אני מקבל את זה מכיוון שכל המדינה בכל מקרה מתפקדת בצורה זוועתית ואין לי רעיון לדרך לשפר את המצב.

אתם יכולים להאשים את השופט שלא החמיר עם העונש כאשר הוא יודע שהמשפחה של הגנב המת יכולה בקלות רבה להגיע אילו לבית ולנקום בו?
השופט צריך לרצות אחד מהצדדים, בעוד שבני אדם נורמטיבים (כמו השוטר ומשפחתו) לא יחפשו נקמה יש בצד השני את משפחת הפושע שהסיכוי שלה לחפש נקמה הרבה יותר גבוה.
מה אתם הייתם עושים במקום השופט?

אז נכון שעל זה משלמים לו סכומי עתק והוא יכול לקבל הגנה בקלות, אבל לא יפטרו אותו אם הוא לא יסתבך בצרות ואי אפשר לחיות חיים נורמאלים עם שומרי ראש

ישן 24-07-2010, 01:52
צלמית המשתמש של MAG707
  MAG707 MAG707 אינו מחובר  

קראתי את כל התגובות באשכול ואני לא מצליח להבין איך זה הפך למשהו מקובל..
אתם יודעים מה, בסדר, עונש מגיע לו, וזה במידה והוא ירה למוות בגנב שנמלט מהמקום, עכשיו שני דברים:
1. כמובן שמבחינתי עונש של מאסר לא מתקבל על הדעת בכלל, עונש הגיוני וסביר זה פגיעה בדרגה/קידום או פגיעה חמורה בתנאים..או כל דבר יצירתי אחר שקציני המשטרה הבכירים יכולים לחשוב עליו.
2. בצורה עקיפה, המקרה הזה גורם לבעיות בעתיד בתגובתם ובקבלת ההחלטות של השוטרים בשטח, אני לא שוטר אבל אני מאמין שזה לא שונה משירות בצהל, הכוונה שלי היא ששוטר יכול להיפגע או במקרים מסוימים לא לבצע את עבודתו בגלל פחד מהמערכת שבסופו של דבר האזרח הקטן הוא זה שיסבול ויענש מכל הסיפור.

יצא לי לראות את הדברים בפועל וכל התוקפנות שהשוטרים ואפילו לצורך העניין קצינים בצה"ל משנים את קבלת ההחלטות בגלל החוק ובגלל התוקפנות שהם מקבלים מהמערכת ומהתקשורת, אז לדעתי בשני המקרים אפשר למצוא "חוקיות" הגיונית יותר ולא מצב שבו החוק פוגע בביצוע העבודה/המשימה של אותו שוטר.

ושוב אני לא מדבר בכלל על הנושא שמדגיש עד כמה הכל מעוות וזה המקרה של הילד שנפגע בפגע וברח לפני חודש לדעתי והשופטת גזרה על שני הנאשמים שנתיים וחצי אם אני לא טועה בעוד הנאשם שזרק נעל שופטת בית המשפט קיבל 3 שנות מאסר בפועל..תגידו לי ותסבירו לי איך זה גיוני?!

ג ו ל נ י 51 !

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:07

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר