לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2010, 20:57
צלמית המשתמש של ~YT~
  ~YT~ ~YT~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dany5311 שמתחילה ב "canda"

ככה קודם כל אני ממש מקנא בך שיכלת להתקרב ככה לחיות המדהימות האלה.

בעניין התמונות, אני ינסה לפרט:
(המספור הוא על פי סדר התמונות, אתה לא מספרת וחבל. נסה זאת להבא)

1. מבוצעת היטב, תפיסה יפה של הצבי, יש רווח בכיוון ההסתכלות שלו, יש מספיק גם בצד שני.
העריכה (אם נעשתה) היא לטעמי קונטרסטית וקרה מידי ולא מחמיאה לחיה (אם לא נעשתה עריכה,
אז אפשר לנסות עריכה שתרכך ותחמם את התמונה).
חוצמזה יש שני דברים שמפריעים מאד והורסים את התמונה- העץ בצד הימני של התמונה שחצוי לחצי,
או בפנים או בחוץ. וכמובן הרכב מאחור שפשוט הורס את כל אווירת הטבע הפראי.

2. קודם כל למה היא כל כך קטנה? דבר שני מיקום הדב בפריים מול העץ הוא פשוט נוראי והורס פוטנציאל
עצום שגלום בה. חכה עוד שניה והדב יעבור את העץ ותוכל לצלם בשקט תמונה מרהיבה ופראית.

3. מיקום הסנאים בפריים טוב מבחינת מרחק ההתבוננות שלהם,
אבל הסלע תופס יותר מידי תשומת לב, הייתי מנמיך הכל וממקם אותם השליש התחתי.
ושוב היא קונטרסטית מידי (לטעמי).

4. אי אפשר להרחיב יותר מידי, הכל רחוק ולא מרשים כמו שזה היה יכול להיות.

5. פורטרט יפה, אהבתי את ההשתקפות שלו במים, אבל חוץ מזה שזו חיה מיוחדת שלא רואים כל יום,
התמונה לא עומדת בפני עצמה. ושוב למה כל כך קטנה?

אני חייב להבהיר שאני יותר ממודע לעובדה שצילום בעלי חיים הוא נושא קשה,
ושאם כתבתי שהיית צריך לחכות לסטואציה יותר טובה, אתה שהיית בשטח יכולת להישבע
שלא היה שום סיכוי לקבל משהו יותר טוב כי היו מלא מגבלות!

אני בטוח שהחיות לא דיגמנו לך, אבל ההערות באו לשפר את כולנו כצלמים,
כך שכל ביקורת פה צריכה להיות על המוצר הסופי שמוצג פה ולהגיב על טכניקת הצילום.

המשך להביא תמונות מרתקות של בעלי החיים הנפלאים האלה..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-08-2010, 23:53
  Dr. Sloth Dr. Sloth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.10
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ~YT~ שמתחילה ב "ככה קודם כל אני ממש מקנא בך..."

ל - dany5311 בתור אוהב חיות פרא מושבע (בוגר תואר בביולוגיה) אפילו הלויתן הקטלן עושה לי את זה , כי ברור מה הסיכוי בכלל לראות חיה שכזאת ועוד שהיא מנתרת בכזו קפיצה מרשימה, אני נותן לח"ח על התפיסה כי זה לא קל בכלל.
כנ"ל גם הדוב השחור לפי החיתוך אני משאר שהיית ממש רחוק מהחיה, אז נכון שהתמונה עצמה איננה מצטיינת אבל עדיין בשביל החוויה האישית היא נראית לי מצויינת (בטוח אירוע שתזכור)
שלושת התמונות האחרות טובות בהרבה ואהבתי במיוחד את דולפין הנהרות (או הלבקן או מה שזה לא יהיה)

ל-YT אני חושב שהביקורות שלך מצוינות כי הן מנומקות כמו שצריך ומתייחסות לכל הפרטים ונראה שבאות מנסיון, יש לי רק הערה קטנה אחת - כשאתה בא לצלם חיה כגון דוב, לויתן או אריה ההתלהבות שלך מהאירוע מהמפגש שלעיתים הוא כל כך מהיר וקצר פוגמת ביכולת שלך לשלוט בצילום.
דוגמא שלי קרתה שבמהלך שייט לצפייה בלויתנים (שמראש אמרו לנו שהסיכוי הוא 50:50) פתאום הגיעו שני לויתני מזיפות אמא וגור, שהגור (שהיה ענק) התחיל לקפוץ כמו משוגע ליד הסירה, אני מרוב התלהבות כמעט נפלתי למים עם המצלמה הבגדים והכל. אז אם אתה לא צלם טבע מנוסה ואתה לא משקיע שבוע שלם בשביל לתפוס איזה אריה, אז הכמה דקות שאתה נפגש עם החיות המדהימות האלו אתה מצלם כמה שיותר. ולכן לדעתי גם התמונה של הלויתן קטלן וגם של הדוב הן עדיין תמונות טובות כי הן ללא ספק מתארות את המפגש הנדיר הזה בין החיה לאדם.
ישן 03-08-2010, 09:18
צלמית המשתמש של ~YT~
  ~YT~ ~YT~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.10
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Dr. Sloth שמתחילה ב "ל - dany5311 בתור אוהב חיות..."

קודם כל תודה על המחמאה, אני באמת משקיע הרבה מחשבה בתגובות שלי.

בקשר למה שאמרת על צילומי חיות- כשאתה מפרסם תמונה בפורום, אתה רוצה לקבל הערות וביקורת בונה
על התמונות שלך. היתרו הגדול שלו ובאמת בגללו הוא נבנה, הוא שפה אתה יכול לקבל ביקורת אמיתית,
אובייקטיבית, מעיניים לא משוחדות. לדוגמה: אם תהיה עם אנשים נוספים על הספינה, כולם יחכו בציפייה לראות איזה חיה נדירה או דב כלשהו.
ופתאום הוא יגיע ותהיה המולה וכולם יתלהבו, ואתה תשלוף את המצלמה, ותצלם בטירוף ותתפוס אותו בדיוק כשהוא מעל המים,
כל מי שעל הספינה יאהב את התמונה. אבל אח"כ כשתעלה אותה לפורום נרגש מהתגובות המעולות שאתה עומד לקבל,
פתאום חברי הפורום אומרים לך שהקו אופק עקום, שיש ספינה נוספת בפריים שהורסת הכל, שלא הקפדת על חוק השלישים וכדו'.
וזה היופי בפורום, אתה מקבל תגובות בלי קשר לסיטואציה שבה צילמת את התמונה כי רק ככה אתה יכול לקבל הערה בונה באמת שתשפר אותך!

גם הוספתי בתגובה שלי לתמונות שאני מודע לקושי בצילום מסוג זה, אבל אם התגובה שלי תהיה:
תפסת את החיות האלה כל כך מקרוב!!!!!!!
איזה תמונות מגניבות של חיות פרא שלא רואים כל יום!!!

אז גבר, מהערות כאלה הוא לא ילמד כלום ולא יוכל להשתפר..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:17

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר