לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-08-2010, 17:13
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע 4 שנים אחרי: הרמטכ"ל יעניק תעודות הערכה לשני לוחמים שנפצעו קשה שמלחמת לבנון השניה

ארבע שנים אחרי שנפצעו קשה במלחמת לבנון השניה זוכים לוחמי צה,ל להכרה בתרומתם ובהתמודדות המתמשכת עם הפציעה. בטקס שייתקיים בקריה ביום שישי הקרוב יעניק הרמטכ"ל, גבי אשכנזי, תעודות ההערכה לשני חיילים שנפצעו באורח קשה במהלך מלחמת לבנון השנייה על תרומתם לצה"ל ועל התמודדותם מעוררת ההשראה בתהליך השיקום.הטקס יערך בבסיס "רבין" (הקריה) בהשתתפות ראש אכ"א, אלוף אבי זמיר, קצין הנדסה ראשי, תא"ל משה שלי והקצח"ר תא"ל יוסי בכר.

סרן (מיל') יונתן לוין- בן 29 מגני-תקווה. במלחמת לבנון השנייה שירת כמפקד מחלקה בגדוד הסיור של חטיבת צנחנים. ביום ה', 10 באוגוסט 2006, נפצע יונתן בכפר מרכבה בלבנון מפצצת מרגמה שנפלה סמוך אליו. רסיס שחדר לאונה הימנית במוחו הוביל לפציעתו הקשה.

סמל (מיל') דרור קנדלשטיין- בן 27 מהישוב מישר, סמוך לגדרה, שירת במלחמת לבנון השנייה כלוחם בחיל ההנדסה. ביום ג', 8 באוגוסט 2006, במהלך מבצע מיותר לתליית דגל בבינת ג'בל, דרור נפצע קשה מקליע שפגע בראשו.

עברו ארבע שנים מאותו יום שבבוקרו נהרגו יותם ונעם ובלילה עלתה הידנית הזאת, עפנו לטנק ואחרי כמה דקות כבר חזרנו לחפות לטיפול בדרור ולפינוי שלו.
אני שומע מהחברים של דרור למחס"ר על תהליך השיקום שלו ובהחלט מגיעה לו תעודת ההוקרה הזו.
תעודות הוקרה (וקצת יותר) מגיעות לעוד כמה אנשים שהיו שם, ראוי לציון הרופא של הגדחה"ן ד"ר אורן שטיפל בדרור.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 04-08-2010 בשעה 22:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-08-2010, 22:43
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "1.דרור אחראי לחלק לא קטן..."

הנסיבות טעות שלי. ערכתי ושיניתי.
מבצע מיותר לתליית דגל זו תוספת שלי.
בהודעת דו"ץ נכתב שהוא נפצע "במהלך ניסיונות לחלץ פצועים בבינת ג'בל".
שנינו יודעים את האמת.
לאחרונה נחשפתי לקצת יותר פרטים שגם מאשרים את זה.

ישן 19-04-2013, 23:39
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
עוד על סיפור הנפת הדגל - מפי אריה שחורי, היום סא"ל מג"ד לביא דאז סרן מ"פ מסייעת 890
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "4 שנים אחרי: הרמטכ"ל יעניק תעודות הערכה לשני לוחמים שנפצעו קשה שמלחמת לבנון השניה"

מסע גיבוש: האם צבא העם עדיין קיים? התל אביבי שמסרב להיות "צפונבון", הדרוזי שעובר בדיקות בנתב"ג ו"האוקראיני" מאשקלון שמפרנס את עצמו מגיל 12. מסע בגדודי צה"ל

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...ml?hp=1&cat=875

שחורי היה במלחמה מפקד הפלוגה המסייעת בגדוד 890 של הצנחנים, שבו צמח. לבנון צרובה בזיכרונו, ובעיקר אחת המשימות המטופשות שקיבל מן הדרג הצבאי הבכיר: לתלות את דגל ישראל על גג בית בבינת ג'בייל, בניסיון לייצר "תמונת ניצחון" מזויפת במלחמה, שלא היו בה מנצחים אמיתיים. "המסקנה העיקרית שאליה הגעתי בעקבות מלחמת לבנון השנייה היא שחיי הם בצבא", אומר סא"ל שחורי. "ראיתי במו עיניי איזו השפעה אדירה יש למפקד במלחמה, איך מפקדים עם מקצועיות ורוח לחימה יכולים להשפיע, הקשבתי לרשת הקשר והבנתי שהנואמים הכי מוצלחים של כנסי המ"פים הם לא בהכרח המפקדים הכי מוצלחים, ולהפך. לפלוגה שלי היו 13 פצועים, אבל לא היו נופלים. יצאנו מאוד מחוזקים".

מידע נוסף

"המח"ט סרב לשאת נאום נצחון"

http://hayamin.org/forum/index.php?topic=8704.0

הקרב על הדגל - סיפור משלהי המלחמה: כך התעקשה צמרת צה"ל שצנחנים יתלו "דגל ניצחון" בבינת ג'בל ומה קרה בסוף. חמש שנים למלחמת לבנון השנייה: פרק 23 מספרו של עמיר רפפורט, "אש על כוחותינו: כך הכשלנו את עצמנו במלחמת לבנון השנייה"

http://www.israeldefense.co.il/?Cat...7&ArticleID=609

חיילים נהרגו בבינת ג'בל, סביב מבצע הנפת דגל?

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=243121

סיפור הנפת הדגל בבינת ג'ובייל

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=352121
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:28

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר