לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-08-2010, 19:39
  טירן טירן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי sartorius שמתחילה ב "טנק חילוץ על תובת צנטוריון"

היה לי העונג להיות מט"ק של אחד הטנקים האלו בצאלים 1971 .בטנק הותקנה כננת שהופעלה ע"י מנוע בנזין של משאית בדפורד. בעזרת כוחה הרב של הכננת הצלחנו לחלץ טנקים וכלים אחרים מכל מיני מצבים מוזרים.טנקים הפוכים,שקועים בבוץ,משאיות ועוד "פוזות מוזרות". הטנק שימש יחד עם עגלת חילוץ שנמצאת היום בלטרון,לגרירת מטרות(טנקים) לשטח המטווח.הבעיה העקרית בטנק זה היה המצמד שנגמר די מהר בעבודות הגרירה שבצענו איתו. (עגלה +הטנק שעליה שקלו כ 60 עד 70 טון).בסה"כ היתה עבודה קשה (טנקים נתקעים בלילה) אבל מעניינת מאוד,"בזכות" העיסוק בחילוץ זכינו הנהג ואני לחרוש את כל רחבי "האימפריה" דאז,מסיני ועד הר דב.באחד מימי השישי לפני יציאה הביתה במהלך גרירת מטרה הטנק נדלק ובער אחרי הכיבוי הטנק שופץ במשך 6 חודשים בסדנה.פחות או יותר כאן נפרדו דרכנו ,הטנק לעבודה ואני לאזרחות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-04-2021, 19:39
  arieru2 arieru2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.21
לגבי 2 טנקי החילוץ שוט שלא מזוהים ?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי טירן שמתחילה ב "היה לי העונג להיות מט"ק של..."

2 טנקי החילוץ הנראים בתמונה אינם של חטיבה 7.
לחטיבה היה גם טנק אחד מאותו הדגם כמו כן החטיבה גם לא הייתה בסיני בתקופה זו.
היה לי הכבוד להיות מ"מ של מחלקת טנקי החילוץ שוט ( 3 טנקים ) אחד ישב בפלוגה בבלוזה של גש"ח 784.
הטנק בפלוגת בלוזה היה מדגם מיושן יותר בעל כננת מכנית.
2 הטנקים שבתמונה היו של אוגדת סיני 252 וישבו בפלוגת הרק"מ גם של גש"ח 784 ברפידים ליד מפק' האוגדה.
2 הטנקים היו מדגם חדיש יותר מופעלים ע"י מנוע בדפורד 6 צילינדרים שהפעיל גנרטור/מנוע חשמלי להפעלת הכננת הראשית בעלת הספק גרירה של 30טון/מטר
הטנקים הופעלו ע"י חיילי חיל החימוש ושייכים לפלוגה א' בסדנה גייסית 650 בגוליס ומתחלפים כל 3 חדשים, פרט לנהגים שהיו בוגרי קורס נהגי טנקים.
היות ולא רציתי להתחלף ביקשתי ממפקדי (מ"פ פל' א' ב650 רס"ן ורד נחמן וגנר ) להישאר עוד תקופה ועוד תקופה ועוד... עד תום מלחמת ההתשה בגזרה הדרומית עד תחילת חודש אוגוסט 1970
חטיבה 7 היגיע לגזרה להחזיק את קו התעלה בתחילת 1970 היות ואוגדה 252 התכוננה לתרגיל אוגדתי

מאת אריה רובינשטיין

נערך לאחרונה ע"י arieru2 בתאריך 06-04-2021 בשעה 19:56.
ישן 06-04-2021, 19:49
  arieru2 arieru2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.21
תגובה לטנק לילוץ בצאלים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי טירן שמתחילה ב "היה לי העונג להיות מט"ק של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טירן
היה לי העונג להיות מט"ק של אחד הטנקים האלו בצאלים 1971 .בטנק הותקנה כננת שהופעלה ע"י מנוע בנזין של משאית בדפורד. בעזרת כוחה הרב של הכננת הצלחנו לחלץ טנקים וכלים אחרים מכל מיני מצבים מוזרים.טנקים הפוכים,שקועים בבוץ,משאיות ועוד "פוזות מוזרות". הטנק שימש יחד עם עגלת חילוץ שנמצאת היום בלטרון,לגרירת מטרות(טנקים) לשטח המטווח.הבעיה העקרית בטנק זה היה המצמד שנגמר די מהר בעבודות הגרירה שבצענו איתו. (עגלה +הטנק שעליה שקלו כ 60 עד 70 טון).בסה"כ היתה עבודה קשה (טנקים נתקעים בלילה) אבל מעניינת מאוד,"בזכות" העיסוק בחילוץ זכינו הנהג ואני לחרוש את כל רחבי "האימפריה" דאז,מסיני ועד הר דב.באחד מימי השישי לפני יציאה הביתה במהלך גרירת מטרה הטנק נדלק ובער אחרי הכיבוי הטנק שופץ במשך 6 חודשים בסדנה.פחות או יותר כאן נפרדו דרכנו ,הטנק לעבודה ואני לאזרחות.

הטנק בצאלים היה מדגם ישן יותר בעל כננת מכנית וכאשר נשרף כליל לא תוקן והושבת

מאת אריה רובינשטיין

נערך לאחרונה ע"י arieru2 בתאריך 06-04-2021 בשעה 19:58.
ישן 20-01-2016, 07:27
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
החילוץ ממעבר המִיתלֶה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "טנק חילוץ צנטוריון בשימוש צה"ל, 1968"

מאת רמי גלבוע, אתר וואלה

למראה עבודת הצוות של חיילי 'השחר' לא יכולתי שלא להיזכר בחורף 1969, אותו ביליתי בסיני; היינו עושים שלושה חודשים במוצבים לאורך תעלת סואץ, ושלושה חודשי אימונים בביר-תמדה. חטיבה 401 התארגנה לתרגיל מסכם ומג"ד 195 יוסי פלד, החליט שהוא רוצה להעשיר את מטרות הטנקים בשטחי האימונים. המקור הזמין ביותר להשגת מטרות היה מעבר המיתלה שנכבש רק שנתיים קודם לכן, ונותרו בו עשרות טנקים מצריים מפוייחים. אני משער שהיום היו שולחים למשימה זו פלוגת חימוש עם קצין חילוץ, קצין תחמושת, רובוט אוטונומי, מזל"ט, חפ"ק ופרקליט צמוד; אבל הזמנים ההם היו אחרים, ולמשימה הוקם 'כוח רמי' עם שני גוררי 'ליילנד קונטרקטור', טנק חילוץ 'שוט' וג'יפ סיור בעזרתו הובלתי את המשלחת העליזה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
עוד גרוטאה מועמסת על המוביל, בדרכה לשדות הציד של ביר תמדה. בשלושה ימים פיזרנו במסלולי הטנקים מטרות משובחות, בתוך חלקן עוד הייתה תחמושת חיה ממלחמת ששת הימים.

את ההרפתקה ההיא לא אשכח לעולם – חולות נודדים כיסו את הכבישים הדקיקים בדרך ל'ביר-גפגפה' ומדי פעם הורדנו את טנק החילוץ מהמובילים, כדי לגרור את הליילנדים דרך החול הטובעני. באותו לילה למדתי לנהוג בטנק חילוץ (איזה כייף אדיר!), ובהגיענו למעבר המיתלה התחלנו ללקט שילדות של טנקים שרופים. מדי פעם התפוצצו בתוכם שרידי תחמושת, קרענו כבלי 2-אינץ' של כננות, התחפרנו ונחלצנו... היום היו מעיפים את כולנו לכלא, אבל בזמנו הייתה זו הצלחה גדולה!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
עוד גרוטאה מועמסת על המוביל, בדרכה לשדות הציד של ביר תמדה. בשלושה ימים פיזרנו במסלולי הטנקים מטרות משובחות, בתוך חלקן עוד הייתה תחמושת חיה ממלחמת ששת הימים.

מקור: http://cars.walla.co.il/item/2905738

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:20

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר