לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-08-2010, 19:42
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
כתבה מסמך מעניין של המרכז ללימודים פלסטיניים בקשר לאמל"ח צה"ל בעופרת יצוקה

http://www.palestine-studies.org/fi...f/jps/10341.pdf

המחקר מופיע כרפרנס 141 בוויקיפדיה האנגלית בערך Gaza War העוסק במבצע עופרת יצוקה:

Esposito, Michele K. (Spring 2000). "Isreali Arsenal Deployed Against Gaza During Operation Cast Lead". Journal of Palestine Studies (Institute for Palestine Studies) XXXVIII (3): 175–191. ISSN 1533-8614. http://www.palestine-studies.org/files/pdf/jps/10341.pdf. Retrieved March 6, 2010.

המחקר הוא ניתוח צבאי של אמצעי הלחימה שיש בצה"ל והשימוש בהם במבצע עופרת יצוקה.

עברתי על חלקו ויש בו לא מעט טעויות ושגיאות, למשל: הכנסת ה"שולף" (תומ"ת מרכבה 155 מ"מ) למערך הסדיר, טענות שהטנקי המרכבה יורים RPG וטילי נ"ט כגון ה-TOW והספייק ועוד. גם בחלק על ה-D9 יש טעויות קטנות (לא בטוח ש-Caterpillar מתערבת בתכנון והרכבת השריון הישראלי ל-D9, וכן תרגום שגוי של "רעם השחר" ל-Black Thunder) אך יחסית קטנות לשאר החלקים כי לשם שינוי נראה שהם קראו את הערכים על הדחפור בוויקיפדיה, הכירו בפעילות ההגנתית שלו ולא גינו אותו על הרס בתים ומנהרות, אלא רשמו שעיקר תפקידו פתיחת צירים וניקוי מטענים. מה שכן, הם טעו בחלק על ה-לביא"ה, שופל ממוגן עם עמדת מקלע, הוא נועד ליו"ש ולא לעזה רוויית הנ"ט ובגלל גודלו לא היה מתאים לסמטאות הצרות כפי שהם משערים.

להלן מספר פסקאות מעניינות:

ציטוט:
Merkava Tanks

The IDF deployed Merkava II, III, and IV main battle tanks in Gaza during OCL. The versions vary slightly in design, size, and armaments but generally are armed with 105 mm or 120 mm laser-guided antitank missiles, multiple 7.62 mm or 12.7 mm heavy machine guns, 60 mm mortars, and smoke grenades. The main tank guns are capable of firing high-explosive antitank (HEAT) rounds and sabot rounds (which disperse armorpiercing flechettes; see “Special Weapons and Weapon Systems” below). Newer and upgraded models have advanced firing control systems that allow gunners to keep a lock on moving targets while on the move and are capable of receiving real-time encrypted intelligence data from the IDF’s drones.
Israeli tanks typically are armed with a variety of grenades, missiles, and heavy machine guns, and they primarily fire guided TOW(see “Planes and Helicopters” above) and Spike missiles (see “Special Weapons and Weapon Systems” below). The soldiers accompanying the tanks are equipped with antitank rocket-propelled grenades (RPGs) such as the RPG-7, the M72 LAW, and B300 Shoulder-Launched Multipurpose Assault Weapon,which can target vehicles or buildings. Israel’s battle tanks are heavily armored and generally impervious to anything less than an antitank guided missile, of which the Palestinian factions are thought to hold very few (see “Palestinian Weapons Deployed against Israel” in this special documents section). Human Rights Watch (HRW) military analysts say Israel’s precision-guided tank shells are so accurate that they can be fired into a window from a distance of a mile (1.5 km). Given the numerous reports during OCL of tank shells being fired directly into Palestinian homes, Amnesty International and HRW suspect that IDF soldiers routinely targeted any home or building where signs of movement were detected by their tank’s vision system. Such a blanket open fire policy could be illegal under international law
.

ציטוט:
Caterpillar Armored D9 Bulldozers

The IDF reportedly deployed some 100 armored CAT D9 bulldozers duringOCL. This variety (theD9L,D9N, and D9R) has been specifically modified by the U.S. manufacturer and Israeli Aerospace Industries (IAI) to meet Israel’s needs. Modifications typically involve adding armor and bulletproofing windows to protect operators against IEDs, RPGs, and heavy machine gun and sniper fire, though crew-operated machine guns, smoke projectors, and grenade launchers have been added to some units. Otherwise, models generally vary in size, horsepower, and pull capacity. In addition to building barriers and fortifications, the IDF has used the D9 for demolition; opening routes to other armored fighting vehicles and infantry, including within urban areas; and clearing landmines, IEDs, booby traps, and other explosives. The IDF claims to have used the D9s during OCL primarily to ensure that paths were cleared of IEDs and to demolish tunnels. The IDF also confirmed that it used an unmanned, remote-controlled version of the D9 (called Black Thunder) to clear roads of IEDs during OCL; at least 1 of these was heavily damaged.

182 JOURNAL OF PALESTINE STUDIES

Lioness Armored Bulldozers

In January 2008, the IDF unveiled a tiny armored bulldozer specifically designed to maneuver in narrow alleyways during urban combat operations. The driver sits in a 360-degree firing post used for “staving off attacks and destroying targets.” The Lioness serves the same purpose as the D9 but in close quarters, particularly to clear routes of obstacles for advancing infantry. Since Israel did not progress to stage 3 of OCL, which would have involved deep incursions into Palestinian built-up areas, it is unclear whether Lionesses were among the 100 armored bulldozers used during OCL.

ציטוט:

Anti-Personnel/Anti-Materiel Tank Rounds (APAM)

A primary reason Israel Military Industries (IMI) developed the anti-personnel/antimaterielAPAM) laser-guided tank round was to increase the tank corps’ ability to support the infantry by clearing pathways and creating passageways for soldiers in urban combat, particularly by blasting openings in walls of up to 20-inch double-reinforced concrete.When used in open areas, APAM essentially serves as an antipersonnel cluster bomb: 6 submunitions explode in succession above the target, “producing a very wide and long lethal-fragmentation kill zone” roughly 55 yards by 20 yards, according to IMI, “leaving enemy infantry forces with no place to hide even if they are behind ground slopes, in trenches, and other concealed areas.” APAM has been in Israel’s arsenal since 2003, and HRW believes it was used during OCL, but use has not been confirmed
.

דף ה-D9 של MathKnight

נערך לאחרונה ע"י ArmouredDov_D9 בתאריך 07-08-2010 בשעה 19:45. סיבה: טכני
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-08-2010, 19:48
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "מסמך מעניין של המרכז ללימודים פלסטיניים בקשר לאמל"ח צה"ל בעופרת יצוקה"

ציטוט:
Merkava Tanks

The IDF deployed Merkava II, III, and IV main battle tanks in Gaza during OCL. The versions vary slightly in design, size, and armaments but generally are armed with 105 mm or 120 mm laser-guided antitank missiles, multiple 7.62 mm or 12.7 mm heavy machine guns, 60 mm mortars, and smoke grenades. The main tank guns are capable of firing high-explosive antitank (HEAT) rounds and sabot rounds (which disperse armorpiercing flechettes; see “Special Weapons and Weapon Systems” below). Newer and upgraded models have advanced firing control systems that allow gunners to keep a lock on moving targets while on the move and are capable of receiving real-time encrypted intelligence data from the IDF’s drones.
Israeli tanks typically are armed with a variety of grenades, missiles, and heavy machine guns, and they primarily fire guided TOW(see “Planes and Helicopters” above) and Spike missiles (see “Special Weapons and Weapon Systems” below). The soldiers accompanying the tanks are equipped with antitank rocket-propelled grenades (RPGs) such as the RPG-7, the M72 LAW, and B300 Shoulder-Launched Multipurpose Assault Weapon,which can target vehicles or buildings. Israel’s battle tanks are heavily armored and generally impervious to anything less than an antitank guided missile, of which the Palestinian factions are thought to hold very few (see “Palestinian Weapons Deployed against Israel” in this special documents section). Human Rights Watch (HRW) military analysts say Israel’s precision-guided tank shells are so accurate that they can be fired into a window from a distance of a mile (1.5 km). Given the numerous reports during OCL of tank shells being fired directly into Palestinian homes, Amnesty International and HRW suspect that IDF soldiers routinely targeted any home or building where signs of movement were detected by their tank’s vision system. Such a blanket open fire policy could be illegal under international law

גיבוב של הבל ושטויות, ומעט מאוד אמת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 07-08-2010, 20:44
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "אין לי שום ידע שלא פורסם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
אין לי שום ידע שלא פורסם במקום אחר, בטח שלא ידע מסווג.

איני מכיר אותך, אבל רק על סמך כתיבתך בפורום, ניכר שיש לך ידע "מבפנים" על נושא צמ"ה בצה"ל. כל דבר שלא פורסם רשמית (ויקפדיה אינו מקור רשמי לצורך העניין) מסווג.

בכל מקרה, לא שלחתי להם שום דבר ישירות, רק הערתי כאן על מספר טעויות.

פורום זה - כמו רבים אחרים - נקרא ומנוטר על ידי רבים ששפת אימם ערבית (ופרסית, ורוסית וסינית...). כתבת כאן - כאילו כתבת מייל למכון הנ"ל.

חשבתי שמדובר עפ"י הכותב במכון אמריקאי, אבל טעיתי.

טעית, טועים, טעינו... אמות הסיפים לא זעו במקרה זה, אבל מעט תשומת לב ומחשבה - ימנעו טעויות קשות מאלה.

אם יש בעיה, אני מוכן שימחקו את האשכול.

אני חושב שאפשר להותיר האשכול על כנו - אולי לנעול, אבל לא למחוק שכן יש לו ערך חינוכי לימודי.
ישן 08-08-2010, 10:00

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אתה בטוח? אבל גם הם רק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אז אולי אם ArmouredDov_D9 היה עושה בדיוק את אותו דבר, אבל מפרסם את זה ב-PDF
במקום בפורום, וב-PDF היה לוגו של מכון שקר-כלשהו למחקרי ביטחון כלשהו זה היה בסדר?

אני לא מכיר מכוני שקר כלשהו (אולי אתה כן?), אבל כן מכיר מכונים שונים העוסקים במחקרים אסטרטגיים. במכונים אלה, החומר המתפרסם עובר בחינה של הצנזורה הצבאית בטרם פרסום, לעתים עובר גם אישור מלמ"ב ולעתים גם ועדת שרים.

מה שנותר הוא מה שהציבור רואה וקורא.

אגב, בהיות הגולש הנ"ל ישראלי החי בארץ, לו היה רוצה לפרסם משהו בתחום הנוגע לביטחון מדינת ישראל, חובתו החוקית להגיש לצנזורה.

ובהערת אגב, דומה שתגובותיך מיועדות להתפלפלות לשמה, ולא כמשהו ענייני, שכן יש הבדל בין מכון מחקר ישראלי, לבין מכון מחקר לעניינים פלסטיניים, שנוסד בבירת מדינת אויב ואינו פועל - בהכרח - לטובת ותועלת מדינת ישראל. אינני טוען שמה שנכתב לעיל הוא בבחינת "סיוע לאויב במלחמתו בישראל", אבל במהות, הוא לא כל כך רחוק משם.
ישן 08-08-2010, 11:03
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן] אז אולי אם..."

באמת? גם מכונים זרים?

אתה הוא זה שמתחכם ומתפלפל. האם הבעיה במה שעושה ArmouredDov_D9 היא
"מוסרית" או חוקית? מצד אחד, אתה כאילו טוען שהבעיה היא ערכית, אבל עסוק דווקא
ב-ArmouredDov_D9 שאני יוצא מנקודת הנחה שאין לו כוונות רעות, וודאי שיש לו
פחות כוונות רעות ושאיפה חזקה יותר לתועלת מדינת ישראל מלמכוני מחקר זרים, אבל
הם - כאמור - אינם מעניינים אותך...

מצד שני, כשאתה נופל כאן, אתה טוען שהבעיה היא חוקית לכאורה - "בהיות הגולש הנ"ל
ישראלי החי בארץ", "חובתו החוקית להגיש לצנזורה" פרסום הנוגע לבטחון מדינת ישראל
טרם הפרסום. אינני מכיר את החוק, הפסיקה והמנהג בנושא, אבל אני משוכנע למדי שאין
הכוונה שכל גולש ישראלי מחו"ל שרוצה לכתוב בפורום צו"ב צריך לקבל אישור מהצנזורה
לפני כל תגובה...

אני דווקא טוען טענה פשוטה נגד ההתחכמויות וההתפלפלויות של אחרים כאן: ההיטפלות
ל-ArmouredDov_D9 קצת מוגזמת. לדוגמה, אפשר היה להתנסח אחרת מאשר לטעון
שמהות מעשיו אינה כל-כך רחוקה מסיוע לאויב במלחמתו בישראל...
ישן 08-08-2010, 11:23

בניגוד לרוח הדברים שכתבת, אני מתכוון להשיב באופן רציני וענייני
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "באמת? גם מכונים זרים?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
באמת? גם מכונים זרים?

מכונים זרים אינם בתחום השיפוט של מדינת ישראל וחקיה ולכן מובן מדוע ההערה הנ"ל מיותרת.

האם הבעיה במה שעושה ArmouredDov_D9 היא "מוסרית" או חוקית?

אינני עוסק בנושאי מוסר. חוקית - יש פה בעיה (לא משהו שיטופל - דברים חמורים בהרבה אינם מטופלים כלל בגלל עצלות/טיפשות/מחדל וכיו"ב).

מצד אחד, אתה כאילו טוען שהבעיה היא ערכית, אבל עסוק דווקא
ב-ArmouredDov_D9 שאני יוצא מנקודת הנחה שאין לו כוונות רעות,

אני עוסק בדוגמא הרלבנטית שהוצגה באשכול זה, וסבור שניתן לגזור ממנה גם לגבי נושאים דומים של אנשים אחרים.
וודאי שיש לו
פחות כוונות רעות
זה משנה במישור המשפטי בלבד - האם יש כוונה או אין כוונה לפגיעה בביטחון המדינה. חזקה על הנ"ל שאין לו כוונה כזו, ולא ייחסתי לו כוונה כזו. אולם, תתפלא עד מאוד לראות איזה נזקים נגרמים על ידי כאלה שאין להם כל כוונה לפגוע בביטחון המדינה (אגב, היה מי ששרבב שלא לצורך את תא"ל מיל. יצחק יעקב לאשכול. בית הדין פסק חד משמעית שלא הייתה לו כל כוונה לפגוע בביטחון המדינה - ובכל זאת הייתה פגיעה).

ושאיפה חזקה יותר לתועלת מדינת ישראל מלמכוני מחקר זרים, אבל
הם - כאמור - אינם מעניינים אותך...

זה מעניין - כיצד אתה יודע מה מעניין אותי ומה לא? מכוני מחקר זרים אינם רלבנטיים לדיון זה בכלל. אם יושב בהם חוקר ישראלי שניכר מתשומותיו כי יש בהן פגיעה בביטחון המדינה - יש גופים שתפקידם למנוע זאת.

מצד שני, כשאתה נופל כאן,

נפלתי? לא שמתי לב לכך.

אתה טוען שהבעיה היא חוקית לכאורה - "בהיות הגולש הנ"ל ישראלי החי בארץ", "חובתו החוקית להגיש לצנזורה" פרסום הנוגע לבטחון מדינת ישראל טרם הפרסום. אינני מכיר את החוק, הפסיקה והמנהג בנושא, אבל אני משוכנע למדי שאין הכוונה שכל גולש ישראלי מחו"ל שרוצה לכתוב בפורום צו"ב צריך לקבל אישור מהצנזורה לפני כל תגובה...

לא, אין הכוונה לכך. אינני מבין גם מה עניין ישראלי החי בחו"ל או חי בארץ לצורך זה. הצנזורה אינה מצנזרת פורומים ובלוגים. יש הצהרות און רקורד בנושא מאת הצנזורית הצבאית הראשית.

אני דווקא טוען טענה פשוטה נגד ההתחכמויות וההתפלפלויות של אחרים כאן: ההיטפלות
ל-ArmouredDov_D9 קצת מוגזמת. לדוגמה, אפשר היה להתנסח אחרת מאשר לטעון
שמהות מעשיו אינה כל-כך רחוקה מסיוע לאויב במלחמתו בישראל...

ברור. והוא עושה זאת מצוין. בעיני אדם סביר, תיקון טעויות של מכון מחקר פלסטיני הפועל בין השאר ממדינת אויב, נראה שונה. דומה שהחמצת את הנקודה המרכזית - איני סבור שבדבריו של הנ"ל יש משום פגיעה חמורה בביטחון המדינה או כוונה לסייע לאויב במלחמתו בישראל, אולם המעשה עצמו, נראה שעונה על חלק מהגדרת החוק - שוב, ללא סעיף הכוונה.

בכל מקרה, העניין הוא ע ק ר ו נ י - בתום לב, בשגגה, מחוסר תשומת לב, מהעדר מודעות - ניתן לפגוע בביטחון המדינה כפי פגיעה זו מנוסחת בחוק. איש כאן לא שופט בבית דין - הכוונה היא להציג כיצד בקלות רבה, תוך חוסר במודעות ותשומת לב, נגרם נזק.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 08-08-2010 בשעה 11:26.
ישן 08-08-2010, 11:37
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "בניגוד לרוח הדברים שכתבת, אני מתכוון להשיב באופן רציני וענייני"

יש לי הצעה קונסטרוקטיבית לדיון: קודם תבחר עמדה אחת שתהיה מעונין להציג ולייצג, ואז
תתווכח עליה. כשאתה משנה עמדות בין תגובה לתגובה, ואפילו בתוך אותה תגובה, קשה מאוד
להתייחס אליהן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
מכונים זרים אינם בתחום השיפוט של מדינת ישראל וחקיה ולכן מובן מדוע ההערה הנ"ל מיותרת.

לא רק שההערה אינה מיותרת, אלא היא אף נחוצה. הרי כפי שאתה מדגיש (לפעמים), העניין
אינו חוקי, ואתה אינך שוטר, איש שב"כ או איש המלמ"ב (ככל הידוע לי), ומכאן שאינך עוסק
באכיפת החוק, אלא בדיון אודות המצב. אני טוען שפרסומים של מכוני מחקר זרים יכולים להזיק
לפחות באותה מידה כמו תגובה אקראית של ArmouredDov_D9 בפורום, ועם זאת אתה תוקף
אותו בגסות רבה, אבל היכן ההודעות המודאגות בעניין אותם מכוני מחקר?

ציטוט:
זה מעניין - כיצד אתה יודע מה מעניין אותי ומה לא? מכוני מחקר זרים אינם רלבנטיים לדיון זה בכלל. אם יושב בהם חוקר ישראלי שניכר מתשומותיו כי יש בהן פגיעה בביטחון המדינה - יש גופים שתפקידם למנוע זאת.

כאמור, לא דיברתי בכלל על ישראלים במכוני מחקר זרים. דיברתי על מכוני מחקר זרים, בלי
הסייג המוזר הזה שאתה המצאת, ומנסה לשים בפי. בהתאם לדבריך הבאים:
ציטוט:
אני עוסק בדוגמא הרלבנטית שהוצגה באשכול זה, וסבור שניתן לגזור ממנה גם לגבי נושאים דומים של אנשים אחרים.
אינני יודע מה מעניין אותך, אבל אני יודע על מה אתה כותב, וסבור שניתן לגזור מזה לגבי מה
שמעניין אותך... (או ליתר דיוק - מעסיק אותך בפועל)

ציטוט:
לא, אין הכוונה לכך. אינני מבין גם מה עניין ישראלי החי בחו"ל או חי בארץ לצורך זה. הצנזורה אינה מצנזרת פורומים ובלוגים. יש הצהרות און רקורד בנושא מאת הצנזורית הצבאית הראשית.

ודאי שאינך מבין "מה עניין ישראלי החי בחו"ל או חי בארץ", שכן אתה זה שהעלה את הנושא
ראשון, ומדוע אם כן תדע מה עניינו של נושא שאתה עצמך העלית לכאן?...
ציטוט:
אגב, בהיות הגולש הנ"ל ישראלי החי בארץ, לו היה רוצה לפרסם משהו בתחום הנוגע לביטחון מדינת ישראל, חובתו החוקית להגיש לצנזורה.

ושוב:
ציטוט:
ברור. והוא עושה זאת מצוין. בעיני אדם סביר, תיקון טעויות של מכון מחקר פלסטיני הפועל בין השאר ממדינת אויב, נראה שונה. דומה שהחמצת את הנקודה המרכזית - איני סבור שבדבריו של הנ"ל יש משום פגיעה חמורה בביטחון המדינה או כוונה לסייע לאויב במחמתו בישראל, אולם המעשה עצמו, נראה שעונה על חלק מהגדרת החוק - שוב, ללא סעיף הכוונה.

בכל מקרה, העניין הוא ע ק ר ו נ י - בתום לב, בשגגה, מחוסר תשומת לב, מהעדר מודעות - ניתן לפגוע בביטחון המדינה כפי פגיעה זו מנוסחת בחוק. איש כאן לא שופט בבית דין - הכוונה היא להציג כיצד בקלות רבה, תוך חוסר במודעות ותשומת לב, נגרם נזק.

אתה מדלג בין העניין החוקי, לעניין העקרוני, לעניין המשפטי, והטענה שלך אובדת בין כל
הדילוגים הללו. ניתן לטעון לגבי מעשים רבים ש"נראה שעונים על חלק מהגדרות החוק",
שכן פלוני יכול לטעון שהצבעת חבר-כנסת בעד קיצוץ בתקציב הביטחון מהווה סיוע לאויב
במלחמתו בישראל, אבל קשה לקחת ברצינות טענה כזו בהקשר הנוכחי. זהו הדין גם לגבי
האשמותיך את ArmouredDov_D9.

נערך לאחרונה ע"י פסטן בתאריך 08-08-2010 בשעה 11:40.
ישן 08-08-2010, 11:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "באמת? גם מכונים זרים?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
כל גולש ישראלי מחו"ל שרוצה לכתוב בפורום צו"ב צריך לקבל אישור מהצנזורה
לפני כל תגובה.

בדיוק כך!
כל מי שכפוף לחוק הישראלי חייב לקבל אישור הצנזורה לפני שהוא מפרסם משהו שנכלל בתקנות הצנזורה.
לא אוכפים את התקנות.
יש מדיות שבהן התקנות אינן אכיפות מטעמים שונים ומשונים.
אין יכולת לאכוף את התקנות.

ועדיין, כשתה כותב משהו בנושא צבאי בלי לעבור דרך הצנזורה אתה עבריין. לכאורה.

ישן 08-08-2010, 10:01
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
הצעה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אז צריך לסגור כל מכון מחקר..."

אתה יודע הכי מגוכח? יש אשכול שלם בו "אביר בטחון המידע", שנוזף פה ב ARMORED DOV, מסביר לנו ואני מצטט:

"האשכול עוסק בחופש הביטוי לעומת הרצון של גופים אלה ואחרים לצנזר אותו גם כשאין בצינזור הגנה על סוד או - באם יותר - ודאות קרובה לפגיעה בביטחון המדינה (הכלל ששם בג"ץ לפתח הצנזורה בבואה לפסול). עמדתי - שוב - שאל לה לצנזורה לעשות שימוש בכוחה אלא למטרות ראויות שלשמן היא עוד קיימת במדינת ישראל"

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=498510

"כוכב" האשכול הזה הוא יצחק יעקב "יצה", עבריין בטחון מידע מוצהר, שרק לאחרונה הורשע בפלילים באותה עבירה עליה עומדת לדין עכשיו צדיקה אחרת ענת קם (סעיף ג113 בחוק העונשין)... שרק מפאת בריאותו הרעועה וגילו המתקדם לא נשלח לשנים ארוכות בכלא.
ישן 08-08-2010, 10:02
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אז אתה עובד עבורם?"

הפוסל במומו... גם אני וגם אתה עושים בדיוק את מה שתיארת בתגובה הזו, וזה נעשה יום-יום ע"ג הפורום, ול-Armored Dov אין בלעדיות על מה שתיארת כ"אוסף מידע ממקורות גלויים, מנתח אותו, מעבד, מסדר לפי נושאים, מבהיר, כותב ומגיש להם וקצת, אבל רק קצת, מוסיף מהידע האישי שלך".
כולנו עושים את זה, רובנו (לפחות הייתי רוצה להאמין) נזהרים שלא להגזים ו"לעזור" יותר מדי, ואני חושב שבסה"כ אנחנו עומדים במגבלות שאנחנו קובעים לעצמנו בסדר גמור - ולראיה, אם האשכול הנ"ל היה בעייתי, הוא היה נמחק או ננעל כלאחר כבוד כפי שקרה לא פעם ולא פעמיים.
ניתן ורצוי להעיר על חריגה או אם רואים שהנושא גולש למחוזות לא רצויים, אבל לבוא ולהאשים מישהו בהאשמות כאלה חמורות כפי שמשתמע מדבריך - לטעמי זו הגזמה.

מלבד זאת, הרי בצנזורה הצבאית לא רואים שום איום או בעיה במידע שמועבר בפורומים באינטרנט... אז אין מה לדאוג, לא?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 08-08-2010, 10:11
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הפוסל במומו... גם אני וגם אתה..."

הבעיה היא שהוא מנתח,מסדר וכו בהקשר לאותו מסמך,תוך התייחסות ישירה למידע המצוי בו..
אם זה היה בהקשר אחר,זה היה "בסדר" כי האויב עדיין צריך לברור את המוץ מהתבן כשזה נוגע לצרכיו הספציפיים.
בדיון הזה,הוא בתקן מורה הבודק מבחן לתלמיד,נותן ציון וגם מתקן את הטעויות.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 08-08-2010 בשעה 10:14.
ישן 08-08-2010, 10:13
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
לא. אתה טועה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הפוסל במומו... גם אני וגם אתה..."

אני איני לוקח מקורות כמו ויקיפדיה או מקורות אחרים, מתקן את השגיאות שלהם, מנתח את הטעויות וכותב מה נכון. גם לגבי הצהרות של אנשים כאן בפורום, הנוגעות לעניני צה"ל אני מתקן רק במקומות בהם היה פרסום רשמי על הדבר. שים לב שבאשכולות רבים הנוגעים לענינים בהם אני מתמצא לא תמצא בכלל את "דעותי". אני מאד רגיש לגבי מידע ברשת ולא פעם אני בויכוח עם ידידי אמיר לגבי הרבה מידע ששוחרר.
אני מרחיב בנושאים הטכניים, שהם מדעיים טהורים.

אני לא האשמתי ב"האשמות". נא קרא שוב את דברי ברוח הנכונה.

אז אנא, קח בבקשה את דבריך חזרה והסר את ה"מומים" מדרכך.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 08-08-2010 בשעה 10:16.
ישן 08-08-2010, 12:25
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
איני מבין היכן ה"עליהום"
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אולי הגזמתי בתגובה שלי (ואם..."

הוא כתב משהו ואני בדרך מסוימת ניסיתי להבהיר שהפעילות שהוא עושה משרתת את אויבינו. אולי אתה מתכוון ב"עליהום" בעצם העובדה שלא רק אדם אחד העיר לו, אלא שלושה. אבל זו מהות הפורום וכל מי שחש שברצונו להוסיף את שני הסנט שלו - מוסיף. יש כאלה שמוסיפים שני זלוטי ויש כאלה שמוסיפים שני גרגרי שעורה.
לא התייחסתי לאדם עצמו (שאם הייתי מכיר, יתכן שהייתי מעריך מאד) אלא רק לנאמר באשכול זה.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 08-08-2010 בשעה 12:30.
ישן 07-08-2010, 22:18
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "מסמך מעניין של המרכז ללימודים פלסטיניים בקשר לאמל"ח צה"ל בעופרת יצוקה"

אתה אחד המעדכנים היותר מוצלחים בוויקפדיה.
אתה "רק חוזר על מידע גלוי שכבר פרסם".
אבל, עובדה שאתה מתקן לאוייב טעויות מסייע להם.
נסה לעבור על דף המשתמש שלך בוויקי בעיניים אובייקטיביות, אתה אחד המרגלים יותר מוצלחים שלהם.
אם עדיין לא השתכנעת קרא את ף השיחה של הערך "מלחמת לבנון השניה" וראה כמה תיקונים ביצעת שם.
תוכל לבחור ערכים נוספים.

ישן 08-08-2010, 08:46
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
?
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אתה אחד המעדכנים היותר..."

ומאין האויב יודע שמה ש ARMORED DOV כתב, ערך או תיקן הוא בכלל נכון עד שכותבים פה לא אשרו זאת או רמזו לכך פה באשכול הזה? אולי האויב בכלל חשב שמה שהיה כתוב במקור לפני התיקון של ARMORED DOV היה נכון ואילו התיקון נועד לשבש זאת?

אולי כדאי להפוך את זה לשיטה - ש ARMORED DOV יפתח שם במקביל ערכי דיסאינפורמציה על כנף 199, גייס 299, אוגדה 399, חטיבה 499, טייסת 599, אגד 699, יחמ"מ 799, גדוד 899 וכמובן על טנק המרכבה 5, מטוס הלביא 2, סטי"ל החרובית, צוללת הדחלילית וטיל הגיל-גיל-גול ויכתוב שהם הכי חמקנים בעולם והכי טובים בעולם. ואז האויב הכסיל, שויקיפדיה היא מקור בלתי נדלה למודיעין עבורו ושתופס מ ARMORED DOV כאוטוריטה צו"בית חובקת עולם, לא ידע להבחין בין מה שנכון ומה שלא נכון בו?

נו באמת
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:43

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר