לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2010, 22:25
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "ביהמ"ש דחה את בקשת ערוץ 2 שלא להעביר את מסמך גלנט למשטרה"

תקנו אותי אם אני טועה, אבל השתלשלות האירועים היא כזו:
ערוץ 2 מפרסם את המסמך > בית המשפט פוסק כי על ערוץ 2 להעביר את המסמך המקורי למשטרה > ערוץ 2 ממהר לערער כיוון שלא רוצה לחשוף את המקור > בית המשפט דוחה את הערעור בטענה שהוא דורש להעביר את מה שכבר פורסם ולא את המקור

עולות 2 שאלות:
1. אם המסמך מכיל בתוכו את המקור, מדוע עו"ד של ערוץ 2 לא הבהירו זאת מול בית הדין? הרי טענה כזו יכולה בקלות למנוע את העברת המסמך לידי המשטרה (בהתבסס על טענת בית המשפט שהוא דורש להעביר את מה שפורסם ולא את המקור).
2. אם המסמך לא מכיל בתוכו מקור, אז למה שערוץ 2 לא יעביר את המסמך?

רק אני רואה פה בעיה? או שחסר לי מידע?

אודה לעונה הישר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-08-2010, 17:58
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
יש להניח שמערכת המשפט עוד לא אמרה את המילה האחרונה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מ צ ו י י ן !..."

אני חושב שיש לכבד את עיקרון החסיון העיתונאי, וכמובן שמסירת מסמך עשויה לחשוף את המקור. מתי יש לסייג? כאשר חשיפה יכולה לסכל פשע חמור, כאשר מדובר בפגיעה לא ראויה בבטחון המדינה (ענת קם) וכאשר יש חשד ממשי שמדובר בזיוף ודיבה. עיתונאי לא יכול להתחבא מאחורי חסיון מקורותיו ולהפיץ שקרים. נדמה לי שהפרשיה הנוכחית נופלת לקטגוריה האחרונה, ולכן מסירת המסמך נראת לי סבירה.

למרות הכתוב לעיל, אני לא מבין מה הרבותא בפרשיה הזאת. אין תחום בישראל שיחצ"נות אינה נוגעת בו. מלחמת לבנון השניה היתה רצופה פעלולים יחצ"ניים כושלים, פורום החווה היה גם הוא מאוייש על ידי יחצ"נים. אם זה בסדר לנהל מלחמה או מהלכים מדיניים משמעותיים על פי עצות יחצ"נים, אז דווקא מינוי רמטכ"ל הוא תחום מוקצה?
ישן 10-08-2010, 19:22
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
לפי מיטב ידיעתי גם בית המשפט שאישר את העברת המסמך
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "יש להניח שמערכת המשפט עוד לא אמרה את המילה האחרונה"

לא אישר חשיפת מקור:"חיסיון למקור, לא למידע"
במשטרה יבחנו המסמך
שופט בית המשפט השלום בפ"ת דחה בקשת ערוץ 2 לבטל את הצו המורה עליה למסור למשטרה את המסמך המפוברק בעניין מינוי הרמטכ"ל קבע: החסיון הוא על מקור המידע, לא על המידע עצמו. השופט נחום שטרנליכט מבית משפט השלום בפתח-תקווה, שהוציא אתמול את הצו המורה להעביר את המסמך המפוברק בעניין מינוי הרמטכ"ל למשטרה, דחה (יום ג', 10.8.10) את בקשת חברת החדשות של ערוץ 2 לבטל את הצו, כיוון שלא מדובר בחיסיון של מקור, אלא במסמך שבמילא כבר פורסם.
השופט קבע כי על ערוץ 2 למסור את המסמך לחוקרי המשטרה בהקדם. בחדשות ערוץ 2 כבר הודיעו כי בכוונתם לערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי.
בהחלטתו, כתב השופט שטרנליכט כי "הרחבת החיסיון על המידע הינה בבחינת חריג, ובמקרה זה אין מקום להרחבה זו. המידע עצמו פורסם ולכן אינני רואה מקום למנוע מהמשטרה במסגרת החקירה את קבלת המסמך המקורי". http://www.news1.co.il/Archive/001-...ml?tag=19-56-41
ישן 11-08-2010, 21:44
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "אם זה נשלח בפקס"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי המממ
אז בראש הדף עשוי להופיע מספר הפקס של השולח.
אבל גם אם לא. אני חושב שעל הפרשנים האמיצים של ערוץ 2 לעמוד על עקרונותיהם
ולהיות מוכנים ללכת לכלא כדי לא הסתכן בבדל של חשיפת מקור!
(אחרת איזה מקור "בכיר" ישלח להם פקס עם חומר חסוי מלשכתו אם הוא יחשוב שהמשטרה תקבל עותק בכל פעם שתבקש?)
אין לי שום בעיה שהכתבים האמיצים ישלחו לכלא תוך כדי עמידה על עקרונותיהם שלא לחשוף מקור,למרות שאני לא משוכנע שזה המצב במקרה זה,אבל כאשר מתבוננים על הסיטואציה הזאת מה בעצם יש כאן,יחצ"ן הגיש תלונה במשטרה על זיוף,המשטרה פתחה בחקירה,בשביל לדעת אם יש כאן זיוף או לא צריך לבדוק את המסמך,עכשיו נניח ששני אנשים יגיעו לתחנת משטרה ויודו שהם כתבו את המסמך אי אפשר להרשיע אותם ללא המסמך,לכן אם בית המשפט יקבל את העירעור של חדשות ערוץ 2 ויקבע שחשיפת המסמך פוגעת בחופש העיתונות שלא לחשוף מקורות(למרות שאין חוק כזה)אפשר למעשה לסגור את התיק ושלום על ישראל,אותי מעניין מה יעשה היועץ המשפטי לממשלה במקרה כזה לאחר שהוא כבר נתן הנחיה לחכות עם ההחלטה על מינוי הרמטכ"ל הבא עד שיתברר מה פשר המסמך הנ"ל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:44

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר