לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2010, 22:22
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
התלבטות לגבי העבודה

כפי שכתבתי כמה פעמים כאן, אני עובד בגוף מוסדי בתחום שוק ההון. התפקיד שלי אישית לא כולל ניהול השקעות או ייעוץ כלשהו, אלא באחד המערכים הצידיים (ויש הרבה- בקרה, רגולציה, כספים, שירות לקוחות, CRM, ניהול ידע וכו'). השאיפה שלי כשהתחלתי לעבוד במקום היתה להיכנס לתחום ההשקעות, אותו למדתי ואותו אני מאוד אוהב, אחרי כשנה עד שנה וחצי של עבודה בתחום צידי (כפי שעושים רבים).

אלא מה? המנהלים שלי די אוהבים אותי, ולפני שבועיים בערך, כשהודעתי להם שסיימתי את התואר ואני זמין למשרה מלאה, הציעה לי המנהלת שמעל המנהל שלי (שהיא ראש המחלקה) קידום באותו המערך. שוב- זה לא התחום של התכל'ס, אותו רציתי תמיד לחוות אלא תחום צידי, תומך. ופה ההתלבטות.

התפקיד הזה יהיה קשה, מאתגר, אבל מאוד מספק. המשכורת שלי כמעט ותוכפל, בלקברי מהעבודה (שאגב , יכול להיחשב כחיסרון...), משרד משלי (ללא רכב לצערי), וכל התנאים הסוציאליים כמובן.
אבל זה לא מה שבאתי לעשות. אני רוצה להגיע לתחום ההשקעות. ואני מחשיב את עצמי כאחד שעומד ביעדים שלו. כבר סירבתי לקידום אחד לפני חודשיים, להחליף את ראש הצוות שלי (לא משהו גדול, כ-8 אנשים) מאותן הסיבות. אבל מצד שני אני כבר לא ילד, ממש לא. אני עוד מעט שנה וחצי בחברה, ולא הוציאו אותי לתחום שאני מבקש עדיין. אמנם אני מועמד להגיע לשם כשיתפנה מקום, אבל זה יחד עם עוד כמעה עשרות אנשים שעובדים יותר משנה בחברה באחד המערכים הצידיים ויש להם תואר רלוונטי. כלומר הסיכוי לא גבוה. והתפקיד המדובר- מובטח לי. והתנאים.. אני אמנם לא נשוי, אבל יש לי עוד משפחה שאני עוזר בכלכלתה, ואני רוצה לקנות כבר רכב, ולהתחיל להגדיל את החסכונות שלי לעתיד. ושנה וחצי כמעט של עבודה במשכורת סטודנט לא ממש עזרה לי בתחום הזה.

אבל עוד נקודה- גם אם אפציץ בתפקיד הזה במשך שנה, אף אחד לא מבטיח לי שבסוף יעבירו אותי לתחום ההשקעות. כי לא יהיה לי יתרון מובנה על אף אחד מהם, היות והניסיון שאצבור לא קשור לתחום. גם הקשרים לא יעזרו לי, היות ואלו מחלקות שונות.

אני כבר כמעט שבועיים חושב ומתלבט, והכי גרוע- אני לא מוצא את מי לשאול. אני לא רואה אנשים בסביבתי שיכולים להבין את ההתלבטות שלי. המשפחה לא מתמצאת בתחום וגם כך מיעטתי לשתף אותם בכל ההתנהלות שלי בשנים האחרונות. חברים מהלימודים- אין לי מכנה משותף עם רובם המוחלט בראיית החיים שלי, אני לא רואה איך אני מצליח להסביר להם את שני הצדדים שלי.

אז אני שואל פה. אני צריך לתת תשובה עד יום א'. בינתיים לא התקדמתי סנטימטר בהחלטה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-08-2010, 23:08
צלמית המשתמש של Eran
  משתמש זכר Eran Eran אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Eran
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רק הערה קטנה- אם אני הולך..."

אני יוצא מנקודת הנחה שאין אף אחד שמבטיח לך תפקיד השקעות.

אם תקודם אולי יהיה לך יותר קשרים להתמחות בהשקעות למרות שזה לא אותו תפקיד.
כשמדברים בוסים עם בוסים אז יותר קל ככה להתברג במערכת.
הרקורד שלך בחברה באמת יראה יותר טוב אם אכן יתפנה תפקיד בעוד חצי שנה למשל..

לתפקיד זהה בחברה אחרת ככל הנראה שהסיכויים שווים בין יתר הסטודנטים שמסיימים תואר.
תלוי עד כמה אתה אוהב את המקום בו אתה עובד. ברור שאם אין לך מצב רוח להמשיך אז שחרר. אבל אם טוב שם אז חוץ מהתפקיד עצמו ממש זה אחד הדברים היותר חשובים שאתה רוצה במקום עבודה.
אז אם אין לך בעיה להמתין וככל הנראה שמעריכים אותך בעבודה אז לדעתי בעוד חצי שנה - שנה התפקיד שלך.

אין לי ידע בתחום אז יכול להיות שבאמת תוכל למצוא עבודה בקלות במקום אחר
תנסה לבדוק מקומות אחרים וכמה מקומות פנויים יש להם
תראה מה החברים שלך שסיימו את התואר מה הם עושים

לא משנה מה תבחר בסופו של דבר אתה תגיע לתפקיד שאתה רוצה רק שנה יותר\פחות
אם אני הייתי במקומך אז אני לא יודע מה בוער למצוא מקום עבודה חדש..

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/list.png]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/?https://2010-uploaded.fresh.co.il/2010/09/21/52868411.gif,http://www.boredpanda.com/blog/wp-content/themes/mimbo2.2/images/subscribe-panda-605px.png]

ישן 10-08-2010, 23:40
צלמית המשתמש של idanmos
  משתמש זכר idanmos idanmos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.05
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "התלבטות לגבי העבודה"

אם אתה באמת רוצה לעבוד בהשקעות ומבחינתך כל השאר זניח, אז עדיף שתחפש לך מקום עבודה אחר שיקבל אותך לעבוד בהשקעות. רק מה? אני חושב שגודל החסרונות פה גובר על היתרונות בבחירה באפשרות זאת.

לעניות דעתי, קבל את הקידום המוצע לך, כשאולי בינתיים יתפנה תפקיד בהשקעות, בימינו הכל נזיל, אבל שווה לך להמתין עם התחום של ההשקעות.

אני יכול לומר לך מנקודת מבטי האישית, שכשאסיים את התוןאר שלי ובע"ה כשאעבור את בחינות הלשכה (רו"ח), השאיפה היא בעתיד לעבור לתפקידים בכירים יותר, לאו דווקא בתחום שבו למדתי. התואר הוא מבחינתי קרש קפיצה למסגרת של תפקידים ותחומים שבהם אשאף להתקדם. אבל שוב, זוהי רק נקודת מבטי האישית.

ישן 11-08-2010, 16:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "המנהלים שלך יודעים מה השאיפות..."

+1
ואני מוסיף - תכנון קריירה הוא דבר שצריך להיות גמיש, בעיקר אל מול הזדמנויות שאתה מקבל. להיות נעול על תחום צר ספציפי בד"כ הוא דבר לא נכון לעשותו, גם בראיה של ה"ארגון" כלפיך.
מעבר לכך, ברגע שאתה נכנס ל"מערך הניהולי" הרבה גבולות מטשטשים, בעיקר בגלל שדרישות ממך יהיו שונות. אני לא יודע עד כמה זה עצמתי בתחום שלך, אבל אני הייתי מנסה לראות אם יש אפשרות בעתיד לבצע מעבר (אם זה חשוב לך), ולראות מה אופק הקריירה שלך בתחום שבו מוצע לך קידום.
הרבה פעמים, לפחות בתחום בו אני עוסק, המעבר לניהול הוא הקשה ביותר, ולכן השאיפה היא קודם כל לעבור לניהול, ואח"כ לנסות להתנייד בין מחלקות. אני לא יודע כמה זה אפשרי בתחום שלך, אבל תזכור שנסיון ושם כמנהל הוא משהו שלא רק נצבר בחברה בה אתה עובד אלא גם משודר כלפי גורמים חיצוניים וחברות אחרות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-08-2010, 20:36

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "+1 ואני מוסיף - תכנון קריירה..."

אני לא מעוניין להיות מנהל. הלוואי ויכולתי לשבת במשרד מול מסך מחשב לכל הקריירה שלי ולא לנהל אפילו אדם אחד. גם לא מזכירה. לא מעניין אותי. אני רוצה ואוהב את תחום ההשקעות עצמו.
אמשיל לך את המצב בצורה שתבין - תחשוב על חייל שסיים מ"כים בשאיפה להיות בותיקה, ולהמשיך בצבא. ואז לוקחים אותו להדרכה בביסל"ח. תפקיד חשוב, תפקיד מאתגר, זאת מחמאה היות ומרוצים מתפקודו בקורס מ"כים, אבל זה לא מעניין אותו. זה לא מה שהוא רוצה. אז הוא חורק שיניים והולך לתפקיד כי הוא מקווה שאח"כ, כשייצא לקצונה, יחזור לגדוד שלו. אבל כשהוא סופסוף יוצא לקצונה שולחים אותו לבה"ד 1 או שוב לביסל"ח. הוא שוב מתעצבן, זה שוב משעמם אותו, אבל מה לעשות שהתפקוד שלו טוב ואוהבים אותו שם במערך ההדרכה? אז הוא שוב חורק שיניים ומקווה לחזור כמ"פ לחי"ר. ואז שוב- אחרי קורס מ"פים שולחים אותו לבה"ד 1. מתישהו הוא נשבר ומתעצבן. ואולי אדם אחר היה נשבר כבר אחרי הקק"צ. כי כמה כבר אפשר לעשות משהו שלא מעניין אותך ולא בשבילו למדת תואר/חתמת קבע? אז כן, לצבא/ארגון יש צרכים אחרים ככל הנראה, אז זה אומר שאתה תתכופף?

ישן 12-08-2010, 15:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא מעוניין להיות מנהל...."

חייל בסופו של דבר משתחרר והולך הביתה.
עכשיו אתה יכול "להתפנק". אבל בראיה קדימה - במדינת ישראל קשה לגדל משפחה על משכורת שכיר, ואפילו בתחום שלך. זה ההבדל בין השירות הצבאי לבין קריירה *

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-08-2010, 20:31

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "המנהלים שלך יודעים מה השאיפות..."

כן, הם יודעים מה אני רוצה בחיים. הם גם יודעים שאני אנטיפט ולא סוציאלי בעליל, זה כתוב שחור על גבי לבן בכל חוות הדעת שלי, תחת סעיף יחסי אנוש. הם יודעים שאין לי שום כוונה להיות מנהל של מישהו, אני די סולד מזה (זה עונה גם לביטיס). התפקיד שהוצע לי אז היה באמת לנהל את הצוות. היום התפקיד לא כולל ניהול אנשים, אלא עבודה עצמאית- מאגרי מידע, דוחות, גרפים וכו'.
אין לי חוסר בידע לתפקיד אותו אני מבקש. הדרישות הן תואר רלוונטי ונסיון בחברה, לא משנה באיזו מחלקה. את הידע צוברים תו"כ עבודה. רק שבינתיים אין מקום פנוי, וכשיתפנה, אני אחד מתוך כמה מועמדים.
עוד דבר- כשאני עושה עבודה שלא מעניינת אותי אני לא מבצע אותה על הצד הטוב ביותר. ואני לא אוהב לבצע דברים על הצד שאינו הטוב ביותר.

ישן 12-08-2010, 18:34
  נאחס עד ייאוש נאחס עד ייאוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.08
shruki שלום ,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "התלבטות לגבי העבודה"

שלום לכולם .
אני קורא בפרש עוד מתקופת ה DCForum , נעים להכיר (למרות שאת רוב הפורום אני כבר מכיר בכינויים,אבל כדאי שתכירו אותי טיפה).
אני בן 22,סטונדנט לכלכלה ומנהל מאיזור ירושלים שגם מתכוון לעסוק בתחום ,מקווה שאוכל לעזור .

עכשיו סיימת את התואר לא ?
אתה מודע לשינויים שהרשות לניירות ערך עושים כרגע בבחינות ?
(בעלי תואר רלוונטי לא יקבלו פטורים מבחינות כמו בעבר).
אתה מודע לכך שרוב הנבחנים לא עוברים בפעם הראשונה ?

לדעתי תשאר בעבודה הנוכחית תקבל את הקידום אך תוך כדי תלמד למבחנים של הרשות,
במילא אם תעבור בית השקעות /בנק אז תמצא את עצמך מתמודד עם המבחנים רק בנוסף עבודה של טלמרקיטינג או כל עבודה לא נחמדה אחרת.
נוסף על כך, שתרצה לקבל סטא'ז יש לך כבר בית השקעות שצברת בו קשרים.
(אני לא יודע אם אתה כ"כ מודע לעבודה שלקבל סטא'ז זה עניין שהוא לא דבר של מה בכך יש לי מכרים שחיפשו 8-9 חודש) .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:55

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר