לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2010, 14:20
  Inigo Inigo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.09
אני ממש לא "טועה ומטעה", שי.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אתה טועה ומטעה. פקידה בקרייה..."

לא היה בנאדם אחד מ-328 הצופים באשכול, שהטעתי אותו והבין מדברי שאורך השירות של בנים ובנות בעלי תפקידים זהים יהיה זהה במקרה של תפקידים כלליים ופקידותיים. אז בבקשה ממך, תחסוך לי את ה"טועה ומטעה".

אם לא הבנתי את דבריי, אסביר שוב: קיצור שירות לבעלי תפקידים כלליים נועד לחסוך לצבא כסף. לא אחת דובר על כך שהצבא "היה מת" לקצר את השירות של חיילים בעלי תפקידים שנחיצותם נמוכה, אך על מנת לקצר לכל התפקידים הכלליים - ובכלל זה בנים - לשירות של שנתיים, נדרשת חקיקה. כדי לעקוף את נושא החקיקה, נוצר המצב של קיצור שירות של 45 יום - ככה חוסכים בעלויות וחוסכים בחקיקה. הדבר הוא לא אפליה, וגם לא היה עומד במבחן האפליה בבג"ץ, משום שהוא נקבע על פי קריטריונים רלוונטים.

מעצבן, מרתיח, מורט עצבים... בסדר, אתה לא צריך לשכנע אותי, אני יודע.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-08-2010, 09:00
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
והגיע הזמן לשים סוף לביזיון הזה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אתה טועה ומטעה. פקידה בקרייה..."

שנתיים לכולם או שלוש שנים לכולם. כ-ו-ל-ם. בנים, בנות, חרדים וערבים. בלי הבדלי גזע, מין או דת.

יש דבר אחד שאני רואה לציין לטובה אצל העם האיראני. שם, באיראן, מי שלא משרת בצבא לא זכאי לרישיון נהיגה לכל חייו, לא זכאי לקבלת דרכון, לא מורשה להתחתן, לרכוש דירה, מכונית, נאדה. פשוט כלום. כך צריך לעשות לכל ערבי שיסרב לשרת במדינה בה הוא חי , חרדי שיעדיף ישיבה על פני צבא וכל משתמט מטעמים לא טעמים.
ביזיון שאני ויתרתי על שלוש שנים חשובות מחיי למען מדינתי ואחרים שחיים כאן בדיוק כמוני, ונהנים מכל הזכויות שהמדינה מקנה להם בדיוק כמוני, לא עשו את חובתם כאזרחי המדינה. במקום לתת לחרדים ולערבים שלוש שנים שיכולים ליצור אצלם בסופו של תהליך זיקה למדינה ולשורשיה ומתן ערכים ויצירת קשר וחיבור אצל האנשים האלה אלינו ולמדינה הזו, אנחנו מעדיפים לטמון ראשנו בחול ולהרחיק אותם מאיתנו..

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 14-08-2010 בשעה 09:06.
ישן 14-08-2010, 10:13

כאן הטעות שלך
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "נגמר לי הקפה, והקימו אותי..."

דווקא בגלל ששירתתי יש לי הזכות להביע ביקורת לגיטימית. אני לא הייתי מוותר על שירותי בצהל בעד שום הון בעולם. הצבא הקנה לי כל כך הרבה והפך אותי לאדם טוב יותר ובוגר יותר. כמה שאולי פלצני לומר את זה.

לא יודע מתי שירתת אך תן לי לעדכן אותך, בצבא היום יש בעיית סד"כ שרק הולכת ומחריפה. אומרים שבעוד 10 שנים המודל הזה של צבא חובה פשוט לא יעבוד עקב מיעוט המתגייסים הכללי משנה לשנה. אם לא נתחיל לגייס גם מגזרים אחרים אנחנו בצרות. בעיית הסד"כ הזו הגיע אפילו אליי שאני נאלץ לסגור עכשיו 14 עם אפשרות גם ל21 עקב חוסר חמור של סד"כ במחלקה שלי. וזה מורגש בכל צה"ל. זה מה שקורה שמוותרים על ציבור שלם מתוך פחד להתמודד איתו. וחוק שנובע מתוך פחד הוא חוק שחובה לשנותו. ויפה שעה אחת קודם.
ישן 17-08-2010, 00:05

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. כאן אתה טועה. כל הכבוד לך..."

לא יודע מבחינת הג'ובניקים אם חסר או לא אבל אני יודע שיש חוסר בקרב תומכי הלחימה בבסיס שלי ואני שומע מתומכי לחימה בגדודים על החוסר התמידי הקיים אצלהם.

גם העתיד לא אופטימי עבור הצבא -
המגזר החילוני הולך ופוחת בצה"ל עקב ירידה במס' העולים בעשור האחרון וכמו כן ירידה עקבית בילודה.
ומלבד זאת, האלוף אבי זמיר ציין בשנה שעברה בראיון שנערך עימו כי מעריך שבעוד 10 שנים יתגייסו רק כ30% מבני הנוער בישראל.

ובלי קשר לבעיות סד"כ קשה לי להבין איך אתה מוכן להשלים עם ההסדר הבזוי של "תורתו אמונתו" והפטור האוטומטי שמקבלים ערביי ישראל .
אז מה אם זה חוק? חוק לא מחייב שהדבר תקין ומוסרי.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 17-08-2010 בשעה 00:08.
ישן 19-08-2010, 00:22
  דורון גוטמן דורון גוטמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.08
ועכשיו לתשובה רצינית בהרבה, קיים קיצור שרות לכל החפץ בו(ע"פ קריטריונים כמובן)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Roeen שמתחילה ב "קיצור שירות החובה לקרביים"

ישנם כמה מצבים בהם ניתן לקצר שרות דרך מדור ת"ש, קריטריון הידוע לי הוא קיצור לשם תחילת לימודים(עד 60 יום, לי קיצרו 61 והתחלתי באותו יום לימודי מכינה)
בנוסף זכור לי כי ישנם קריטריונים נוספים אשר הוזכרו בטפסים אותם מילאתי,
בכל מקרה קצינת/משקית ת"ש הן הכתובת לעניין הזה.

בהצלחה

קיצור שירות מטעמי לימודים:
· קיצור שירות מטעמי לימודים ניתן לחיילים שמעוניינים להתחיל לימודים במוסד
אקדמאי כאשר שנת הלימודים מתחילה טרם סיום השירות הצבאי.
· חיילים ברמת פעילות א' ומעלה זכאים לקיצור של עד 60 ימים (לעומת קיצור של 30 ימים ליתר החיילים)

המקור:
http://mazi.idf.il/5566-he/IGF.aspx
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:08

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר