לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2015, 19:32
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לטנר שמתחילה ב "הגנת גדר הגבול עם עזה-שאלה?"

כרגע נראה שיותר משחמא"ס מנסה לפגע בגזרת עזה, הוא מנסה בעיקר להשפיל את ישראל ע"י שליחת זרם של "פליטים" לא חמושים שמפרקים את הגדר בידיים, גורמים לחיילים עם הנשק להיראות או ככובשים אכזרים או כליצנים שלא מצליחים להגן על המדינה מפני נערים.

את ה"הצלחות" (חייל יורה במפגין בלתי חמוש) הם משווקים לרשתות השידור וגוזרים קופון פוליטי / דיפלומטי. לאירופאי הממוצע שרואה זרם של פליטים על הגדרות של המדינה שלו אין מושג ולא אכפת שזה צעד ציני ומכוון והם בעתיד עלולים להכניס מפגעים אמיתיים באותה צורה.

זו בעייה לא פשוטה גם מבחינת ההסברה וגם מנקודת המבט של החייל הפשוט בשטח - מצד אחד לא לתת לכל מי שרוצה לעבור את הגבול, מצד שני לא לירות כשאין סכנת חיים מיידית, וכמובן הכל לאור המצלמות, חשופים לירי צלפים מאחורי ומתןך הקהל וכו', כמו ששכנינו אוהבים לעשות.

אם היו מסתפקים בגרימת מבוכה לישראל מול העולם, ניחא, אבל לצערי אפשר תמיד לסמוך על הנטייה הערבית להגזים - הם כן יבצעו ירי, והם כן ינסו להחדיר אמל"ח ופצצות, לחדור ליישובים ולתקוף מוצבים, ועוד לא דיברנו על תקיפה אפשרית ממנהרות כשכל תשומת הלב נתונה ל"אזרחים" מול הגדר. הם רק מחכים להזדמנות המתאימה, ולפעולה שלא תיתן לישראל סיבה מספיק טובה לצאת לעוד מבצע בעזה.

לכן, אין לי שום בעייה שידכאו את ההפגנות האלו במהירות ובאגרסיביות, ואין לי יותר מדי סנטימנטים להרוגים בצד שלהם, גם אם לא אחזו נשק באותו הרגע שבו פרצו את הגבול. אני רק מקווה שהחיילים יעשו מה שצריך בצורה חכמה ובלי להסתבך עם חקירות וגורמים משפטיים עוינים שמחפשים אותם.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2015, 19:59
  Prototype Prototype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.14
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "כרגע נראה שיותר משחמא"ס מנסה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
כרגע נראה שיותר משחמא"ס מנסה לפגע בגזרת עזה, הוא מנסה בעיקר להשפיל את ישראל ע"י שליחת זרם של "פליטים" לא חמושים שמפרקים את הגדר בידיים, גורמים לחיילים עם הנשק להיראות או ככובשים אכזרים או כליצנים שלא מצליחים להגן על המדינה מפני נערים.

את ה"הצלחות" (חייל יורה במפגין בלתי חמוש) הם משווקים לרשתות השידור וגוזרים קופון פוליטי / דיפלומטי. לאירופאי הממוצע שרואה זרם של פליטים על הגדרות של המדינה שלו אין מושג ולא אכפת שזה צעד ציני ומכוון והם בעתיד עלולים להכניס מפגעים אמיתיים באותה צורה.

זו בעייה לא פשוטה גם מבחינת ההסברה וגם מנקודת המבט של החייל הפשוט בשטח - מצד אחד לא לתת לכל מי שרוצה לעבור את הגבול, מצד שני לא לירות כשאין סכנת חיים מיידית, וכמובן הכל לאור המצלמות, חשופים לירי צלפים מאחורי ומתןך הקהל וכו', כמו ששכנינו אוהבים לעשות.

אם היו מסתפקים בגרימת מבוכה לישראל מול העולם, ניחא, אבל לצערי אפשר תמיד לסמוך על הנטייה הערבית להגזים - הם כן יבצעו ירי, והם כן ינסו להחדיר אמל"ח ופצצות, לחדור ליישובים ולתקוף מוצבים, ועוד לא דיברנו על תקיפה אפשרית ממנהרות כשכל תשומת הלב נתונה ל"אזרחים" מול הגדר. הם רק מחכים להזדמנות המתאימה, ולפעולה שלא תיתן לישראל סיבה מספיק טובה לצאת לעוד מבצע בעזה.

לכן, אין לי שום בעייה שידכאו את ההפגנות האלו במהירות ובאגרסיביות, ואין לי יותר מדי סנטימנטים להרוגים בצד שלהם, גם אם לא אחזו נשק באותו הרגע שבו פרצו את הגבול. אני רק מקווה שהחיילים יעשו מה שצריך בצורה חכמה ובלי להסתבך עם חקירות וגורמים משפטיים עוינים שמחפשים אותם.

חמא"ס?
ישן 17-10-2015, 20:21
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי לטנר שמתחילה ב "כנראה לא הבנתה!"

א. כל מכשול שתשים תצטרך מתישהו גם לפרק כשאתה תרצה לעשות פעולה מעבר לגדר (ולא רק במבצעים גדולים).

ב. חמא"ס בכיף ישלחו ילדים בני 8 לשחק בכדורגל בשדה המוקשים שלך, רק כדי להוציא אותך מטומטם / אכזרי, ויהיו גם נציגים בממשלה שלנו ובעיתונות שימהרו להצדיק אותו ולעזור לו.

ג. זה כמו שפעם הציעו מערכת רקטות "אוטומטית" שתירה חזרה על כל ירי של קסאם כתגמול מיידי בלי שמישהו יישא באחריות לתת את הפקודה - זה פתרון טכנולוגי שמשקף פחדנות, חוסר יכולת להחליט וחוסר יכולת לעמוד בלחצים.
או שיש ריבונות, ואז מוכנים לשמור עליה כולל ירי על מי שמפר אותה (עם כל הביקורת הנלווית לכך) או שאין ריבונות ונותנים להם לעשות מה שהם רוצים. לא מתחבאים מאחורי תירוצים "זה המוקש זה לא אנחנו", "זו המערכת שיורה באופן אוטומטי לא אנחנו".

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 18-10-2015, 11:32
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "למעט עניין האמנה נגד מוקשים"

2 הסנט שלי.
1. אסור בשום אופן לאפשר חדירה של "אזרחים" עזתים לישראל במסווה של התפרעות. וזה נכון גם אם זה מחייב פתיחה באש חיה והרבה הרוגים (אם אפשר להימנע מכך בבקשה אבל אם אין ברירה צריך לעשות מה שצריך ולבל יחצו את הגבול גם במחיר כבד לצד השני).

2. לגבי מיקוש. אני לא הייתי פוסל יצירת רצועה של 5-10 מטרים בתוך השטח שלנו שלנו מגודרת משני הצדדים ומסומנת ובה מוקשי נ"א. זה כרוך מן הסתם בעלויות לא מבוטלות וגם קשיים לוגיסטיים (אפשר להשאיר כמובן אזורים ללא אם רוצים להיכנס או לבצע פעולות כאלו ואחרות ואפשר גם להטמין מוקשי דמה בנקודות מסויימות ואז לחצות כשצריך ויש עוד אלף ואחת שיטות).

המטרה היא סוג של הרתעה - לרוב לאזרחים יש רתיעה גדולה מאד מאזורים ממוקשים ובמקרה הנוכחי אחרי שכמה חברה היו עפים באויר עם קטיעות אברים האחרים לא היו ממשיכים. אם מגדרים את האזור והוא בשטח שלנו אף ילד פלסטיני לא ישחק שם כדורגל וזה לא צריך להשפיע על אף אחד (המיקוש נעשה בתוך ישראל לא בעזה).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 18-10-2015 בשעה 11:41.
ישן 18-10-2015, 12:33
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הבעיה הגדולה עם מיקוש - אינה האיברים העפים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "2 הסנט שלי. 1. אסור בשום אופן..."

אלא שהמיקוש "זולג" לו לכל עבר בעונת הגשמים.
היום אתה יודע איפה שדה המוקשים מתחיל ונגמר, ואיפה יש נתיבים שדרכם בטוח לתקוף,
ועוד 20 שנה זה כבר מאוד קשה.
לכן כל שדה מוקשים חדש יעורר בעיות.

ספיציפית, באדמה חולית שאינה "עובדת", תנועה כזו תהיה כנראה זניחה, אבל אף אחד לא יאמין לנו
ובשדה מוקשים חדש - הבעיה הזו לא תתעורר וזו אמורה להיות בעיה שנתמודד איתה עוד כמה עשורים במקרה הרע,
אבל סמוך על הפלסטינים שינצלו את הבורות וחוסר האיכפתיות של העולם בנושא.

עדיף פשוט להתקין מערכות רואה-יורה כדי לירות במי שעובר את הגדר, יורה מעבר לה, או מתקרב יותר מדי למערכת, להוסף לכך הרעשה אלטילרית קלה, על "צמחייה וגבעות חול" שסמוכים לגדר כדי להפחית הפתעות,
ולהשאיר טיפול בגופות לזמן פחות קריטי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:57

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר