לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-08-2010, 13:02
  eliad91 eliad91 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.10
שוטרת מג"ב ניצלה בנס ממעצור שהיה בנשקה האישי!

http://www.hageula.com/news/israel/4747.html

שימו לב למקרה הזה:
תושב מזרח ירושלים שהתפרע ואיים על חיילי מג"ב עם חרב הצליח לקחת מהחיילת את נישקה האישי ואף ללחוץ על ההדק כשהנשק מכוון אליה! בנס הנשק לא ירה ולבסוף המחבל רוסן.

זהו מקרה עצוב מאוד שמראה עד כמה קשורות ידי החיילים כיום! במקום לירות בו ברגל כשהוא מנופף בחרבו על מנת לפגוע בשוטרים הם מנסים לדבר איתו עד שהמצב מגיע לאירוע החריג בו הוא ניסה לרצוח חיילת וגם אז המחבל לא נורה אלה רק מרוסן.
העניינים יוצאים משליטה וכל התושבים המקומיים מתחילים לתקוף את השוטרים!
חייבים שינוי בחוק,שחיילים לא יפחדו להגן על עצמם ושחיים לא יקופחו! החיילת ניצלה בנס,אך כל האירוע הזה היה יכול להגיע לסופו עוד לפני סיכון חייה.
יש גם מקום לביקורת על התנהגות חיילי מג"ב שלא עשו שום דבר עד אחרי שהמחבל ניסה לירות בחיילת!

מה אתם חושבים על זה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2010, 14:05
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=מרקויס]טוב למען האמת..."

אני דווקא חושב שכן יש קשר לרמת הטסטוסטרון .
אם היינו במצב של לוחמה תמידית בסגנון מלחמת העצמאות אז כמובן שהייתי בעד כי אורח החיים שהיה נכפה עלינו היה מכתיב התנהגות וכללים אחרים. היום ובעיקר בגלל לחצים של ועדות וp c יש לוחמות במג''ב או בקרקל ויום אחד זה יתפוצץ לנו בפנים.
אני לא חושב שיש בעיה עם התו''ל של השוטרים. לדעתי הארוע היה צריך להסתיים ( כשהוא יצא בפעם השנייה ) בכדור בראש. אבל כמו שכתבתי פעם אולי מקרים כמו הקצין מהתכנית של אילנה דיין או השוטר שחר מזרחי הרתיעו את השוטרים מלפעול ( הגם שאני חושב שזה קרה לפני מקרה שחר מזרחי).

ישן 29-08-2010, 07:20
  Roy35 Roy35 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.10
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ראיתי גם מג"בניקית לא מאסיבית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
ראיתי גם מג"בניקית לא מאסיבית מסתערת על רכב ושולפת ממנו בכח רב בנאדם, כשהמג"בניק שאיתה רץ אחריה באיטיות מעוררת חמלה..

שח"מ זאת בעיה אחרת.

יש בנות ויש בנות, לי בתור מתנב במד"א יצא לראות עד כמה שח"מ זה פטתי כשהגענו לקבוע
מוות, הגיע גם המשטרה מן הסתם (לפי הפרוטוקול), שחמיסטי"ת שהייתה במקום ראתה את הגופה
וקיבלה הלם קרב רציני - הייתה אצלנו חצי שעה בניידת.
עוד דוגמא, כשנהג מעלה 2 מתנדבות (באמבולנס רגיל למשל), ב-90% מהמקרים הוא יצטרך לקרוא
לעוד אמבולנס "לסיוע" כדי להוריד חולה.
לבנות יש פחות כוח פיזי מאשר לבנים וזו עובדה, ותסכים איתי שערבים זה חבר'ה גדולים יחסית לישראלים.

ישן 26-08-2010, 22:35
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי t0mer שמתחילה ב "מה אתה רציני?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי t0mer
יש לפחות שני הזדמנויות שבהן מגיע לו כדור לרגל.
1. בהתחלה כשהוא מתקרב לשוטרים עם החרב בתנועות מאיימות.

הוא כל כך איים עליהם שהם אפילו לא טרחו לכבול אותו. גם הם הבינו שמדובר בשישיייה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי t0mer
2. כשהוא רודף אחרי השוטרת עוד לפני שהוא בכלל חוטף לה תנשק.

בשלב הזה יקיר, הוא בכלל לא חמוש.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי t0mer
בשני ההזדמנויות הוא מסכן את הכח וחובה להשתמש בכח נגדו.
למה לחכות שהוא יחטוף נשק או יפגע במשהו עם החרב שלו.

במקרה החרב, הוא נפרק בקלות ואפילו לא נעצר, גם החבר'ה הבינו שמדובר בתימהוני. במקרה השני, אני מניח שאתה מציע לירות בכל מי שמתקרב בצורה מאיימת לשוטר?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי t0mer
ואתה עדיין מתעלם מהעובדה שאם לא היה מעצור בנשק החיילת הייתה היום בקבר.

אם הנשק שלה היה מאובטח כמו שצריך, לא היינו מגיעים למצב הזה.

ישן 27-08-2010, 03:12
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי t0mer שמתחילה ב "אם אני חמוש ומישהו רץ לעברי ולא עוצר אני חושב"

בתור מי שמכיר את הגישה האמריקנית מקרוב, אני חייב לשאול: "אתה בטוח"?

אתה מדבר על ירי לעבר פלג הגוף התחתון. על פי הגישה האמריקנית, כדאי מאוד שהירי יהיה על מנת להרוג (ויצליח)) כי יש לך סיכוי הרבה יותר טוב לנצח במשפט עם טיעון של הגנה עצמית מאשר לנצח בן אדם שתובע ממך מאות אלפים על זה שירית לו ברגל

וזה בלי לדבר בכלל על הגישה האמריקנית לפגיעה כירורוגית ללא (או עם מינימום) נזק סביבתי....

יש הרבה דברים שאפשר וראוי ללמוד מאמריקה, אבל זה לא אומר שהכל יותר ירוק באמריקה. כשמודבר בהוראות הפתיחה באש וביחס כלפי הצד השני, אנחנו הרבה יותר טובים.

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 27-08-2010 בשעה 03:17.
ישן 27-08-2010, 08:57

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי t0mer שמתחילה ב "אם אני חמוש ומישהו רץ לעברי ולא עוצר אני חושב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי t0mer
אם אני חמוש ומישהו רץ לעברי ולא עוצר אני חושב שהוראות פתיחה באש מרשות ירי לעבר פלג גוף תחתון.הוא לא התקרב בצורה מאיימת הוא רדף אחריה אחוז אמוק.

חבל רק שהוא לא היה חמוש

ציטוט:
במקור נכתב על ידי t0mer
אתה לא יודע למה הם לא כבלו אותו אז תצמד לעובדות.

זה משנה? עובדה היא שהוא לא נכבל וכנראה אפילו לא נעצר על ידי השוטרים. אין תיק אהוב יותר על שוטרים יותר מתקיפת שוטרים. זה אחד הסעיפים הבודדים שיש בו מאסר חובה.[/QUOTE]

ציטוט:
במקור נכתב על ידי t0mer
קיצר עזוב יש לנו השקפת עולם שונה, אני חושב שצריך לאמץ קצת את הגישה האמריקאית

מהי בדיוק הגישה האמריקאית? האם אתה חושב שהגישה של LAPD זהה לגישה של משטרת ממפיס או משרד השריף של מחוז נידח באוקלוהומה? האם אתה מעוניין לעבוד לפי הנהלים, החוקים ודיני הראיות שעל פיהם עובדים האמריקאים? ואם כן, אילו חוקים? אלו הרי משתנים בין מדינות למדינות ובל נשכח את החוק הפדראלי והמשמעויות שלו. בקיצור, לפני שאתה זורק משהו לאוויר, כדאי לללמוד מעט את הנושא.

ישן 27-08-2010, 03:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "צ'רלי שלוש הי"ד. גם כדור..."

...כמו כמה טייסות (במובן של יחידות), פלוגות צלפים, חובשים, קשרים וסיירים - כולן בנויות מבנות. ואני כבר לא מדבר על הבנות שנלחמו במלחמת העצמאות, או יחידות מעורבות בצבא ארה"ב שמצאו עצמן תחת אש ובהן הבנות נלחמו ללא נחיתות מול הבנים - ואני באמת לא מדבר על העובדה שכמעט כל כוח משטרה בעולם מציב נשים בתפקידי שדה.
אתה לא באמת רוצה להכנס שוב לדיון אמיתי לגבי יכולת נפשית. המצב הפיזי לא רלוונטי לכוח משטרתי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-08-2010, 13:34
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "...כמו כמה טייסות (במובן של..."

מצב פיזי רלוונטי לכוח משטרה, במיוחד בעניין של הרתעה. מי לדעתך יכול להרגיע פרחח עצבני במבט או צעקה בלבד, בחורה קטנה או גורילה מגולח ראש? דווקא אישה קטנה עלולה להשתמש בכוח קטלני יותר מגבר גדול שיכול לשבור לבחור את האף, אבל לפחות לא יצטרך לירות בו. דווקא בגלל שאתה מדבר על שימוש בכוח לא קטלני, הגודל קובע.

כן, יש צורך בשוטרות ולו רק לשם בדיקת נשים ברחוב. שים לב שאני מדבר על תפקידי סיור וכו', לא על חקירות למשל שם לא באמת רלוונטי מה מינו של החוקר אלא המוח שלו (בהנחה שהחוקר לא מכה את הנחקר בספר טלפונים).

ישן 27-08-2010, 13:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מצב פיזי רלוונטי לכוח משטרה,..."

במדינות מערביות עם פשיעה קצת יותר חמורה מישראל יש לא מעט שוטרות ושוטרות מוצלחות. מאמנים אותן, כמו את הגברים - להרתיע, וגם להתמודד במצב אמיתי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-08-2010, 13:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האם גם שם השוטרות יושבות..."

אין קשר בין גודל פיזי לבין היכולת לשדר עוצמה, זה קישור בסיסי, אבל לא מחייב. אני לא יודע מה ואיך מאמנים נשים בארץ. אני כן יודע שכן - ישנן ניידות שמאויישות ע"י אישה לבד (לפחות באוסטרליה). ואין כאן (או במסצ'וסטס) טענות לגבי היכולת של הנשים לבצע את תפקידן.

ישן 27-08-2010, 14:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה בעצמך אומר שיש קשר. זה..."

זה טבעי לאדם גדול להיות יותר מרתיע. זה עדיין לא עושה אותו מרתיע, ובטח שזה לא אומר שלא ניתן לאמן אדם להיות כזה. זה ההבדל בין אדם מהישוב ולבין שוטר מאומן ומוכשר לעשות משהו ספציפי.
את זה ניתן, ונעשה, לאמן גם אדם קטן.

ואגב, היו לא מעט חבר'ה קטנים עם עיניים מטורפות. והיו להם עיניים מטורפות, כי הם הבינו שזה מה ששומר עליהם בדלת.
אתה מבלבל אדם מהרחוב, ואיש מקצוע מאומן - בין אם הוא אישה או גבר. אלמנט ההכשרה הוא החשוב כאן.

נ.ב. - מח"ש בארץ זה אין ואפס לעומת מח"ש בחלק ממדינות ארה"ב.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 27-08-2010 בשעה 14:29.
ישן 27-08-2010, 16:45
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "ומה הקשר במקרה דנן? שלושה..."

אבל ביטיס ואני לא דיברנו על המקרה הנ"ל, אז אין לך על מה לתהות. ביטיס דיבר על השקעת מאמץ פיזי והאם היא רלוונטית לכוח משטרתי, ולזה התייחסתי.

עריכה:
אגב, עכשיו ראיתי את הסרטון וזה באמת נראה בזיון. מילא שלא ירו בו, אבל אחרי שאין לו נשק והוא מכה את השוטרת ומנסה לירות בה, למה לעמוד בצד ולנסות לירות, למה לא לרוץ ולשבור לו את הגולגולת עם הנשק? ככה גם אין סכנה לפגוע באף אחד בצד וגם לא לפגוע בשוטרת.

אגב, לגבי השוטרים שמותקפים, החלף אותם בבחורות חסודות ובחנבצים ממושקפים ורזים ותגיד לי אתה האם כמות התקיפות לא תגדל פלאים.

נערך לאחרונה ע"י shruki בתאריך 27-08-2010 בשעה 16:54.
ישן 28-08-2010, 22:32
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "...כמו כמה טייסות (במובן של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
...כמו כמה טייסות (במובן של יחידות), פלוגות צלפים, חובשים, קשרים וסיירים - כולן בנויות מבנות. ואני כבר לא מדבר על הבנות שנלחמו במלחמת העצמאות, או יחידות מעורבות בצבא ארה"ב שמצאו עצמן תחת אש ובהן הבנות נלחמו ללא נחיתות מול הבנים - ואני באמת לא מדבר על העובדה שכמעט כל כוח משטרה בעולם מציב נשים בתפקידי שדה.
אתה לא באמת רוצה להכנס שוב לדיון אמיתי לגבי יכולת נפשית. המצב הפיזי לא רלוונטי לכוח משטרתי.

לא אני לא רוצה להיכנס לדיון - יש כאן אשכולות שלמים על זה.

רק אציין כי אין המדובר במשטרה כחולה אלא במג"ב - היכולת הפיזית מאוד קשורה לזה. כפי שצוין, לעולם לא תראה ג'יפ מג"ב בסיור על טהרת המין הנשי. תמיד יהיו כמה גברים בסביבה - שאלת את עצמך למה?

אגב - גם במשטרה כחולה, במקומות מועדים לחיכוך ועבריינות, המשטרה מעדיפה לשלוח שוטרים גברים על פני נשים. סיבות מבצעיות.

לגבי המצב הנפשי - אשמח אם תפנה אותי למחקרים שבוצעו על פעילות לחימה של נשים, בדגש על ממימד הזמן וההיקף. אני לא בטוח שאני כל כך טועה. הבט"ש לא כל כך מעניין, אם כי במקרה של האשכול הזה, גם בבט"ש הבחורה נכשלה. ראה את תפקודה בסוף האירוע, לאחר שהסירו ממנה את התוקף. זה מצב נפשי מובהק!
ישן 29-08-2010, 09:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]...כמו כמה..."

את המחקרים אני ציינתי בלפחות 5 אשכולות כאן, לפחות פעמיים איתך.

העובדה הפשוטה היא שמדינות אחרות כן מפעילות נשים לתפקידים המקבילים למג"ב ומשטרה כחולה, גם באיזורים ובמצבים קשים מהרגיל. יש תפקידים ומשימות ברורות בהם לא תמצא כמעט אף פעם נשים, והסיבות הן ריאליות להפליא. במתאר דומה לזה, אין שום סיבה שאישה לא תצליח לפעול בצורה מוצלחת במידה ותאומן כראוי. אם אתה רוצה להסיק מסקנות לגבי כשירות מאירוע כזה, אני אוכל לשלוף לך לפחות7 אירועים בהם נכחתי אישית, ושבהם הגברים לא תפקדו יותר טוב. את מי (או מה) אתה מציע לגייס עכשיו? גמלים?

ישן 30-08-2010, 01:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "האירוע הזה מתאפיין בכך..."

.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 30-08-2010 בשעה 02:08.
ישן 30-08-2010, 02:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "האירוע הזה מתאפיין בכך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
2. התמודדות נפשית עם התוצאות.

לטעון כנגד זה משמעו לטעון כנגד טבע האדם.

אתה חוזר על הטענות האלה שוב ושוב (ושוב), אבל אף פעם לא מגבה אותן...

ישן 27-08-2010, 15:40
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הכל טוב ויפה, רק שאתה שוכח..."

ובוא לא נשכח את הפיל שבחדר.

ערבי שתוקף שוטר - טרוריסט בשירות הג'יהאד העולמי כנגד תקומת העם היהודי בארצו והמהפכה הציונית השניה.
יהודי שתוקף שוטר - אדם שנסיבות חייו הקשות הביאו אותו למעשים קיצוניים ויש לשקמו.
יהודי עם הדעות הנכונות שתוקף שוטרים, חיילים או סתם גונב אמצעי לחימה כדי להשתמש בהם במקרה של "אירוע בטחוני במקום מגוריו" - פטריוט מהולל, ציוני אמיתי, ארץ ישראל האמיתית והיפה, כל עם ישראל המטקבק איתו ומאחוריו נגד הבוגדים החתרנים הנועצים סכין בגב מאבקו הצודק.

ישן 27-08-2010, 17:10
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מעניין איך הצלחת להשחיל..."

פשוט ציינתי שורה של התנהגויות פליליות שזוכות ליחס מאוד שונה בהתאם למבצע.
לצורך העניין, ערבי שגונב תחמושת כדי לירות בחתונות ובריבי חמולות וקצין נ"מ מטבריה שגונב טילי לאו כדי לשלם את חובות הקלפים שלו לעבריינים נתפסים אחרת לגמרי. למה? מהסיבות שציינתי.

ומן הסתם כל הממליצים על ירי בעבריינים ערבים שתוקפים שוטרים היו דורשים את ראשו של השוטר אם הלז היה פותח באש על בריונים מהצד ה"נכון" שעשו אותו דבר.

זהו ה"פיל בחדר" שאין מדברים עליו משום מה.

נוסף בעריכה:
וזה מחזיר אותנו לדיון הזה שפתחתי פעם על הבדלי התפיסה כלפי טרור ופשיעה גם כאשר נזקיהם זהים ושיטותיהם דומות:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%E5%E4%F4%F9%F2

נערך לאחרונה ע"י עבדול אלהזרד בתאריך 27-08-2010 בשעה 17:15.
ישן 27-08-2010, 17:50
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "מן הסתם אני לא מדבר על..."

אם "קוקו משלנו" היה חוטף נשק מחייל/שוטר, מכוון את הנשק לעברו ומנסה לירות - גם הוא היה ראוי שיירו בו (בעת המעשה, וכמובן כדי לנטרל את האיום).
אני לא מכיר יהודי שכיוון נשק אל יהודי אחר וניסה לירות בו על רקע לאומני בזמן האחרון (וגם אם היה, או שהוא נורה למוות או שהוא נכלא לאחר מכן), אז אני לא יודע באיזה ספארי היית כשראית את הפיל הזה, אבל הוא כנראה לא בכדוה"א...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 29-08-2010, 11:27
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "לא צריך להיות קיצוניים ...."

ההגזמה הייתה מכוונת בדיוק לתוצאה שהשיגה - לשים לך מראה לאיך אתה נשמע כשאתה מתבטא ככה (ולא מחוסר כבוד כלשהו)

גם אני עברתי מקרה של פריצה ואצלי זה היה חמור הרבה יותר - אני הגעתי הביתה בזמן שהפורץ היה עסוק בלחפש אחר דברי ערך. מאחר ולא היה לי נשק ביד השתמשתי במקל של מטאטא (שנשבר תוך כדי, למרבה הצער). עד שהגיע הרב"ש של הקיבוץ, האיש היה חבול אבל לא נגרם לו נזק בלתי הפיך.
השימוש בכוח קטלני במקרה כזה הוא מופרז. כמה שזה מרתיח (ואני יכול לומר שאני באמת רתחתי באותו הלילה), קצת חבל לסיים חיים של אדם בלי סיבה מוצדקת.

אני מניח שאתה חושב על משהו בסגנון "חוק הטירה" האמריקני (My home is my castle) שמתיר שימוש בכוח קטלני גם כשרק מדובר בפריצה. הבעיה הגדולה היא שחוקים כאלה מסוכנים מאוד ומובילים במדרון חלקלק למטה.

יש סיבה מדוע יש כאלה מגבלות על השימוש בכוח קטלני. קוראים לזה חוק, צדק, חף מפשע עד שהוכחה אשמתו, הליך ראוי, סמכות חוקית....

מה ייקרה כשעובר אורח שזה עתה הכניע אדם תוקפני (ולא משנה באיזה נסיבות) עומד מעל התוקף (אשר מתבוסס בדמו), מחזיק בנשקו של התוקף... ואז מגיעים השוטרים? לנגד עיניהם, אדם חמוש עומד מעל אדם המתבוסס בדמו... הם יפתחו באש בלי להתבלבל.....

ישן 29-08-2010, 15:31
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "לא, אני מתכוון לאלה שממאיסים..."

הנקודה שלי היא שברגע שאתה מתחיל להתייחס לעבריינים כאל מחבלים, זה מדרון מאוד חלקלק שבסופו גם עבריינים קלים ואזרחים מן היישוב ימצאו את עצמם מתוייגים כמחבלים. מאחר וכולנו בשלב כזה או אחר עלולים למצוא את עצמנו מואשמים בפשע (בין אם אנחנו אשמים ובין אם לא), אתה בוודאי שלא תרצה להיחקר ע"י השב"כ ולזכות ביחס ששמור לעצירים ביטחוניים.

אפשר לעשות שינויים גם בלי להפוך את ישראל למדינת משטרה, הכנסת יכולה לשנות את החוק ולהחמיר את הענישה (ואף לאמץ שיטת ענישה בסגנון של "three strikes law"). אם כי אני לא בטוח שפרט לשיפור תחושת הצדק של אזרחים זועמים זה באמת ישפר את המצב, בעוד שהעלות התקציבית הגבוהה היא וודאית.

ישן 28-08-2010, 22:18
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הכל טוב ויפה, רק שאתה שוכח..."

לא מדובר במשטרה רגילה אלא במג"ב. על כל המשתמע מכך.

יש סיבה שבמזרח ירושלים מציבים הרבה כוחות מג"ב ובאשקלון, לדוגמא, מציבים משטרה כחולה. קצת הבדל באופי הפעילות.

צ'רלי שלוש מאוד דומה - בסופו של דבר הוא ירה ברכיים במחבל רגע קודם לכן רצח 2 אנשים. זה לא עזר לו.

השוטרים האלה היה כפסע ממות - במרחק של החלטה קטנה של אותה "שישיה". אם הוא היה מחליט לדקור, בהחלטה רגעית, שוטר/ת היה נפגע.

ולמרות שמדובר במג"בניקית - היא הותקפה פיזית, הוכנעה, נשקה נלקח ממנה ולאחר מכן איבדה את הכרתה או נכנסה למצב של חוסר תפקוד עקב סערת הרגשות שאחזה בה.

אגב - אשמח אם תאיר את עיני לגבי מקרים שפורסמו בהם מותקפות שוטרות באלימות על ידי גברים, במהלך תפקידם, והן הצליחו להשתלט על הסיטואציה ללא סיוע גברי.
ישן 29-08-2010, 00:23
  שלמה30 שלמה30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eliad91 שמתחילה ב "שוטרת מג"ב ניצלה בנס ממעצור שהיה בנשקה האישי!"

אפרופו הדיון על שוטרות לעומת שוטרים, אני רוצה לספר על ארוע שראיתי לפני כחצי שנה: בחור אפריקאי למראה השתולל והכה אזרחים עם אלות , לאחר מס' דקות הגיעה למקום ניידת עם שוטרת אחת. השוטרת נסתה לעצור אותו אגב צעקות עליו ואיומי מעצר ואף נסתה להשתלט עליו פיזית [הוא לא היה בחור גדול במיוחד] אבל הוא ניער אותה מעליו בזילזול ממש, הרים אבן ואיים להכות אותה. היא עמדה שם בחוסר אונים ולא ידעה מה לעשות, לאחר מס' שניות הוא עזב אותה, חזר לקטטה המקורית שלו ואף השתמש באבן כדי להכות את האזרחים שאיתם הוא התקוטט. בנקודה זו הגיע למקום ניידת נוספת, מתוכה יצאו 2 שוטרים שהסתערו עליו בנחישות וכוחניות, הפילו אותו והשתלטו עליו במקום. ואז הארוע הסתיים בעצם. בתור אזרח נורמטיבי לא יוצא לי לראות ארוע כזה הרבה [וטוב שכך] אבל ממה שראיתי תיפקוד השוטרת לעומת השוטרים בהחלט עורר אצלי מחשבות [נוגות]
ישן 29-08-2010, 22:35
צלמית המשתמש של dsho
  dsho dsho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eliad91 שמתחילה ב "שוטרת מג"ב ניצלה בנס ממעצור שהיה בנשקה האישי!"

הנה "השני סנטים שלי" לדיון:
1. ניסיוני- 17 שנה כחוקר פלילי בגוף משטרתי של מדינת קליפורניה. ביצוע חיפושים, מעצרים, נשיאת נשק בתפקיד ומחוץ לתפקיד.
2. תחת הוראות פתיחה באש המקובלות בקליפורניה ירי בנשק מותר בשלשה מצבים: בהגנה על חייך, בהגנה על חיי אחרים, במטווח. אין ירי באויר להרתעה ואין ירי בגפיים לפציעה, הירי הוא ל center mass ו או ראש כדי "לנטרל את האיום" (בשום אופן לא כדי להרוג.) כל כדור שיריתה, אתה אחראי לו ובמה שפגע.
3. קל לצפות בוידאו של ארוע, לנתח ולהעביר ביקורת. קשה כשאתה חלק מהארוע, עם שניות להחליט החלטות גורליות תחת לחץ. עבודה משטרתית, גם אם מדובר במזרח ירושלים, שונה לגמרי מפעילות צבאית. ופתיחה באש ברחוב הומה אדם היא בעייתית.
4. פתרונות:
א. יכולת לנתרל מצבים וורבלית, ומעמדה טקטית. (אל תעמוד שני צעדים מאדם חמוש בחרב.)
ב. אבטחת נשק נאותה. אקדח בנרתיק עם מינימום אמצעי איבטוח אחד (לדוגמה Blackhawk Serpa) נשק ארוך בהצלב עם רצועה שמאפשרת שימוש מבצעי.
ג. יכולת להגן על נשקך (Gun retention)
ד. אמצעים נוספים לשימוש ב escalation of force בין גז מדמיע ונשק חם. אלה מתקפלת תאפשר יצירת מרחק בינך והאיום. taser gun יאפשר ניטרול האיום ללא שימוש בכח ממית.

מידע נוסף:
משוגע חמוש בחרב מנוטרל על ידי שוטרים בסיאטל-

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

משוגע נעצר על ידי שוטרים בלס אנג'לס. שימו לב לשיטת ה Sworm, ולתפקיד הסמל, כסופרוויזור של הארוע, לא להיות מעורב אישית אלא לפקח:

סירטון על האפקטיביות של taser guns:

ישן 30-08-2010, 06:29

בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "המקצועיות, שיעור כח האדם והאמצעים מעוררים קינאה"

הארוע בסיאטל מצולם לאחר שכבר הושג בידוד של החשוד בידי המשטרה.

בידוד החשוד מהקהל הוא הנקודה הקריטית של הארוע. לא בטוח שאותו דבר היה מושג במזרח ירושליים-מנטליות אחרת של קהל.

איכות הציוד והאנשים שונה גם בגלל ש-SWAT היו באזור. המקבילה הישראלית לא היתה נוכחת בארוע במזרח ירושליים. אני מניח שאם הימ"מ היו שם, זה היה נראה הרבה יותר מקצועי מבחינת הציוד וההתנהלות כמו גם מבחינת אמצעי האל הרג שלהם, חייבים לזכור שהאסקלציה של הארוע היתה מיידית במקרה שלנו.

עריכה- שים לב כמה זמן הארוע נמשך- בתחילתו היה אור יום מלא בעוד בסיומו כבר חשוך לגמרי

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 30-08-2010 בשעה 06:36.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:42

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר